Završen KUP “Zlatni lipljen 2010”

Dana 31.07.2010. godine, u 18,30, završen je 10-i po redu KUP “Zlatni lijplen” Pliva-Šipovo koji je ove godine okupio 13 ekipa i 39 takmičara koji su se borili za prestižni trofej “Zlatni lipljen”.
Bila je to revija reprezentativaca iz Slovenije, Hrvatske, Srbije Poljske i Bosne i Hercegovine, te takmičari iz naših najjačih klubova.
U pojedinacnoj konkurenciji pobjedio je BORISLAV ŠMANJA, novopečeni član Premijer lige BiH.
U ekipnoj konkurenciji pobjedila je elipa “Expert” iz Banja Luke sastavljena od aktualnih reprezentativaca BIH: Dević Jovo, Bovan Siniša i Prpić Željko.
Nagradu “Zlatni lipljen” za najvećeg uhvaćenog lipljena dužine 49 centimetara, osvojio je

član reprezentacije Poljske Marek Walczyk, svjetski prvak u Fly Fishingu.
Inače, reprezentacija Poljske  u Bosni i Hercegovini nalazi se na pripremama za predstojeće Evropsko prvenstvo koje
se u našoj zemlji održava od 6.-12. septembra 2010. godine.

POJEDINAČNI PLASMAN PRVIH 10 TAKMIČARA

  1. ŠMANJA BORISLAV  ŠIPOVO                          5             7.180
  2. Prpić Željko                BANJA LUKA                 7              7.680
  3. Marek Walczyk          POLJSKA                       7              6.280
  4. Sanjin Kotlica             Pharmamed                  10           5.700
  5. Jasenko Porić           Pharmamed                  12           5.400
  6. Božić Matej                Jesenice                         12           2.780
  7. Mile Kerkez              Jesenice                           13           3.020
  8. Artur Trraskos         POLJSKA                         16           5.690
  9. Piotr Konieczny        POLJSKA                        16           3.540
  10. Bovan Siniša             BANJA LUKA                  18           3.980
Pročitajte i:   Novogradski dani: Na Lađenici održano takmičenje u ribolovu

EKIPNI PLASMAN

  1. EXPERT                   BANJA LUKA       43      6   18    19
  2. POLJSKA                Varšava                   46        7    16   23  
  3. PHARMAMED          Travnik                46        7   14    25
  4. PLIVA SP:AKT        Šipovo                    50        4     7    39
  5. “UGAR”                  Kneževo                       63     15   17    31
  6. INTERNATIONAL    Jesenice SLO       64      10    15   39
  7. GAMARUS             Celinac                        66      10    17   39
  8. SOVIJAK I              Banja Luka                82     18    25   39
  9. SRBIJA                   Beograd                        90     18    33   39
  10. Sovijak  II                Banja Luka                91     21    31   39
  11. LIVNO  “B”             Livno                            102     24    39   39
  12. LIVNO  “A”             Livno                            108     20    39   39    
  13. KONJIC                  Konjic                           117     39    39   39
Pročitajte i:   Poziv na 3. i 4. kolo Premijer lige BiH za kategorije ‘Veterani’ i ‘Osobe sa invaliditetom’

Na takmičenju su sudili:
Sektorske sudije: Djukić A., Jović  N., Bogdanović B. te Glavni sudija i sekretar takmičenja Marcel Kučinski – internacionalni sudija.

TEKST: MARCEL KUČINSKI
FOTO:SAMIR KALUŠIĆ

Komentariši

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *

Ova web stranica koristi Akismet za zaštitu protiv spama. Saznajte kako se obrađuju podaci komentara.