Sijanje riječnih rakova u Vranački potok

Dana 01.09.2010., Josip Lukić i Dragan Miletić, članovi ribarskog društva Kreševo, prenijeli su 30 komada odraslih riječnih rakova u jedan od rijetkih potoka (Jasenovica) u selu Vranci koji je još ostao netaknut i nezagađen.

Dragan piše:

“Pošto su riječni rakovi skoro izumrli na našoj općini, čemu je doprinos dalo i i nedavno onečišćenje i pomor ribe od strane Stanić krečane, ovo je pokušaj da napravimo novo stanište i očuvamo ovu rijetku vrstu u našim rijekama.
Ako ovi rakovi prežive i ako im bude odgovaralo stanište,

ova akcije će se nastaviti sa ubacivanjem još 100 do 200 jedinki riječnih rakova u ovaj potok, a kasnije i u par drugih potoka na našoj općini.
Bistro!

Pročitajte i:   Poziv na Prvenstvo Federacije BiH u disciplini 'lov ribe sa hranicom - Feeder'

Komentariši

Vaša email adresa neće biti objavljivana.

Ova web stranica koristi Akismet za zaštitu protiv spama. Saznajte kako se obrađuju podaci komentara.