EkologijaNajnovije vijesti

Dokle će rudnici zagađivati naše rijeke i jezero Modrac?

Ispuštanjem otpadnih voda Rudnika Banovići i Đurđevik, umjesto rijeke Spreče formirao se odvodni kanal koja se ulijeva u jezero Modrac, čiju vodu građani općina Tuzla i Lukavac koriste za piće.

Zabrinuti stanjem koje smo ponovo zatekli u rijeci Spreči i jezeru Modrac, upućujemo apel vlastima, građanima i medijima da pokrenu akciju koja će napokon zaštititi jezero Modrac i njegov sliv od rudničkog zagađenja koje traje decenijama.

Od općinskih i kantonalnih vlasti i inspekcija očekujemo veću ažurnost da zaustave neodgovorno ponašanje menadžmenta rudnika i pozivamo sve građane da pokažu svoje neslaganje- jer jezero Modrac je naš resurs pitke vode, turizma i razvoja uopće.

Predstavnici OCD, koji rade na zaštiti jezera Modrac, svakodnevno će obilaziti i fotografisati rijeke sliva i jezero Modrac, te  redovno informisati javnost o stanju voda sa ciljem da jezero Modrac SADA dobije odgovarajuće mjesto na listi prioriteta, jer poslije će biti kasno.

 Dajmo svoj glas za jezero Modrac!

NASTAVIĆE SE…….

CENTAR ZA EKOLOGIJU I ENERGIJU

Pročitajte i:   Održano 1. kolo Premire lige BiH u lovu šarana i amura

Komentariši

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.