Održano prvenstvo SRS FBiH za mlađe kategorije U-14, U-18, U-23

MAG_3Dana 07.07.20103. godine u Maglaju na rijeci Bosni je održano Federalno prvenstvo  za kategorije U-14, U-18 i   U-23  u disciplini ‘lov ribe udicom na plovak’.   Pozivu za prijavu i učešće se odazvalo 12 SRD-a te 61 takmičar i takmičarka kao i 40–ak trenera, vođa ekipa i roditelja.

Nažalost, ovaj puta  priroda se  poigrala sa domaćinima i takmičarima. Noć prije takmičenja (u subotu) zbog obilnih kiša došlo je do porasta nivoa  rijeke Bosne kao i njenog zamućenja što je znatno uticalo na raspored startnih mjesta i na  sam ulov. Zahvaljujući vještini i upornosti takmičara, nakon 3 sata takmičenja postignuti su sljedeći rezultati :

U-14  KADETKINJE (pojedinačno)

PL     PREZIME I IME      MJESTO                             POENA
1.        Pinjić Jasmina              Maglaj                              1.060
2.       Muslić Ajna                     Maglaj                               350
3.       Gavranović Ivana      G.Vakuf / Uskoplje    280
===================================================

U-14  KADETI (pojedinačno) :

      PL .    PREZIME I IME              MJESTO                                   POENA          SEKT.PLAS.

  1.  Gopo Eldar                   Tešanj                                          1620                            1
  2. Kasumagić Tarik           Tešanj                                            900                          1
  3. Softić Mak                      Žepče                                             570                           1
  4. Brkić Berin                     Maglaj                                          1350                           2
  5. Sejdić Dženan                Kaloševići                                     630                      2
  6. Mujkanović Amar           Maglaj                                           430                      2
  7. Šišić Ensar                     G.Vakuf/ Uskoplje                        600                      3
  8. Vukojević Nikola            Zenica                                           320                      3
  9. Kotorić Ensar                 Zenica                                           220                      3
  10. Doglod Dženan              Zenica                                           850                      4
  11. Gračić Asmir                  Maglaj                                           230                       4
  12. Huseinbašić Kenan       Tešanj                                           190                       4
  13. Kotorić Ernad                 Zenica                                           710                      5
  14. Imamović Sanin              Lukavac                                        130                      5
  15. Čalkić Amer                    G.Vakuf/ Uskoplje                        100                      5
  16. Tubić Muamer                 Manjić-Kalesija                            340                       6
  17. Rizvan Denis                   G.Vakuf/ Uskoplje                        100                      6
  18. Bošković Branko            G.Vakuf/Uskoplje                           80                      6
  19. Đogić Meris                     Lukavac                                        120                      7
  20. Kahriman Alen                Sarajevo                                        110                     7
  21. Huskić Nedim                 Kaloševići                                        60                     7
  22. Huremović Sanel            Kalesija                                            80                     8
  23. Ramić Vehid                   Kaloševići                                    2 ribe                    8
  24. Kulanić Zaim                  Kalesija                                          1 riba                  8
  25. Durmo Irijan                   G.Vakuf/ Uskoplje                            %                      9
Pročitajte i:   Poziv za učešće u SPIN ligi SRS BiH za 2024. godinu

U-14 KADETI (ekipno)

PL.     SRD – EKIPA                MJESTO                   POENA    ULOV (gr)

  1. “ Jelah ”                            Tešanj                           6             2710,
  2. “ Bosna “                           Maglaj                          8             2010,
  3. “ Vrbas “                      G.Vakuf/Uskoplje            14             1120,
  4. “ Bistro “                            Zenica                        17             1000,
  5. “ Blinker “                          Kaloševići                  17               690,
  6. “ Manjić “                           Kalesija                      22               420.

U-18 JUNIORKE (pojedinačno)

PL.      PREZIME  I  IME         MJESTO        POENA

  1. Terzimehić Ermina         Maglaj            230
  2. Vrgovčević Nadina         Maglaj              80

U-18 JUNIORI (pojedinačno)

       PL.   PREZIME I  IME              MJESTO                POENA            SEKT.PLAS.

  1. Huskić Adis                    Maglaj                       3100                       1
  2. Jasmin Gračić                Maglaj                       2510                       1
  3. Proho Ajdin                    Zenica                       2100                       1
  4. Hodžić Faris                   Žepče                        1740                       2
  5. Bajrić Belmin                 Žepče                        1670                       2
  6. Bekrić Osman                Jablanica                  1460                       2
  7. Huskanović Adem         Zenica                       1550                       3
  8. Džajić Nermin                Jablanica                   1330                      3
  9. Purač Jasmin                 Lukavac                    1050                       3
  10. Burejić Admir                 Maglaj                       1420                       4
  11. Banović Luka                 Živinice                     1100                       4
  12. Kruezi Alen                     Zenica                         850                       4
  13. Kunić Darmin                 Žepče                          830                        5
  14. Travančić Armin            Tešanj                         650                        5
  15. Bošnjaković Josip         Živinice                       500                       5
  16. Gavranović Ivo            G.Vakuf/Uskoplje          720                       6
  17. Meša Ekrem                    Zenica                         550                       6
  18. Bošnjak Senad                Kaloševići                  310                       6
  19. Mehinović Sabit              Tešanj                         590                       7
  20. Solo Sabit                        Tešanj                         140                       7
  21. Odobašić Aldin                Kaloševići                   %                        7
  22. Hatkić Harun                    Kaloševići                1 riba                     8

U-18 JUNIORI (ekipno)

PL.   SRD  –  EKIPA             MJESTO              POENA           ULOV (gr)

  1. “ Bosna “                      Maglaj                       6                   7030,
  2. “ Glavatica “                  Jablanica                  6                   4890,
  3. “ Bistro “                        Zenica                     13                   2950,
  4. “ Jelah “                         Tešanj                     19                   1380,
  5. “ Blinker “                      Kaloševići               21                     310.
Pročitajte i:   Konkurs za izbor domaćina takmičarskih staza za ribolovna takmičenja SRS F BiH u sezoni 2024.

U-23 ML. SENIORKE (pojedinačno)

PL.   PREZIME  I  IME         MJESTO          POENA

  1. Omerčić  Merima            Žepče              1470,
  2. Hasanović Munira          Kalesija             110.

U-23 ML.SENIORI (pojedinačno)

PL.   PREZIME  I  IME         MJESTO        POENA

  1. Sarajlić Senad            Žepče                930,
  2. Tubić Emir                  Kalesija             510,
  3. Tubić Senad               Kalesija             380,
  4. Čaušević Kasim         Tešanj               310,
  5. Tupajić Muamer       Kalesija             200,
  6. Omerović Jasmin      Tuzla                  150,
  7. Hasić Kemal               Tuzla               2 ribe .

Povodom ovog takmičenja, domaćini – članovi SRD-a ‘Bosna’ iz Maglaja su se potrudili da urede i postave stazu najbolje što se u datim uslovima moglo, te da uz pomoć  uposlenika d.o.o. “ BAS “ organizuju ishranu takmičara na stazi kao i zajednički ručak uz podjelu priznanja.  Za regularnost  takmičenja i da sve protekne u fer i korektnom nadmetanju pobrinule su se :

SUDIJE NA TAKMIČENJU:

1. Vrhovni sudija:………. Kenan Širbegović – Tešanj,
2- Delegat : ………………Budimir Drago – Novi Šeher,
3. Sekretar / komesar: … Irma Mlinarević –Jelah
4.  Sektorski sudija:……. Ruvić Amir-Maglaj,
5.  Sektorski sudija…….. Pehić Medin – Maglaj,
6.  Sektorski sudija…….. Ruvić Jasmin- Maglaj,
7.  Sektorski sudija………Sinanović Zijad- Zenica
8.  Sektorski sudija………Gaši Šefik- Zenica
9.  Sektorski sudija….…. Kolić Suvad – Zenica

Na kraju, u ime domaćina i Takmičarske komisije  SRS Federacije  BiH, hvala SRS Federacije  BiH što je obezbijedio sredstva za ovo takmičenje, hvala svim SRD–ima koji se brinu o mladom  naraštaju i hvala svima koji su na svoj način doprinijeli da ovo takmičenje bude  lijepo i uspješno.

Svim takmičarima i trenerima iskrene čestitke na upornosti i postignutim  reultatima sa željom za puno uspjeha na narednim takmičenjima.

Izvještaj  sačinio : Vrgovčević Fuad , drž. sudija

Komentariši

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *

Ova web stranica koristi Akismet za zaštitu protiv spama. Saznajte kako se obrađuju podaci komentara.