Iz Udruženja i savezaNajnovije vijesti

Održana 2. sjednica Upravnog odbora SRS Republike Srpske

trebinjeDruga sjednica Upravnog odbora SRS RS održana je 04. 06. 2016. godine u Trebinju na kojoj su donesene sljedeće odluke i zaključci:

  1. ) Produžen rok do 19.07. 2016. godine za dostavu prijedloga za izmjene i dopune Statuta Saveza, a članovi Upravnog odbora i sve članice da do tada dostave svoje prijedloge;

  2. ) U realizaciji skupštinskih odluka UO utvrdio je da:

  •  za članove komisije koja će posjetiti SRD ”Ulog” iz Kalinovika imenuje: Ostojić Zdravka, Kojić Aleksandra i Mitrović Velibora;
  • za iznalaženje rješenja za prevazilaženje situacije sa SRD iz Prijedora imenuje komisiju u sastavu: Malić Momir, Đukanović Veljko, Milojević Slobodan i Petrović Biljana;
  • zbog toga što SRS F BiH i Savez D.Brčkoga ne izvršavaju svoje uplate krovnom Savezu, naš UO je aktivirao Skupštinsku odluku i obustavio daljnje uplate dok to ne izvrše druge dvije članice;
  • za iznalaženje najboljeg rješenja za primjenu i praćenje realizacije izdatih prekršajnih naloga zadužuje se : Momir Malić, Đukić Miodrag i Petrović Biljana, da zatraže prijem u Ministrastvu pravde RS i dogovore daljnju postupnost sa prijedlogom da se to radi preko službe saveza za sva društva;
  • zadužuju se članovi Upravnog odbora, da do kraja godine obiđu regije za koje su zaduženi i održe zajedničke sastanke sa društvima;
  • obavezuju se zadužena lica da do kraja juna izdaju Brošuru za polaganje ribočuvarskih ispita i da se sa 15. julom počne sa polaganjima;

3.) Verifikovana je odluka o visini iznosa za pomoć našim takmičarima koji će nastupiti na međunarodnim takmičenjima;

Pročitajte i:   Emir Dedić na pecanje ne ide bez Senade: Ona je moj ribolovac, a ja sam majstor (VIDEO)

4.) Za razgovor sa Lovačkim savezom RS i drugim aktivnostima u vezi sa zauzimanjem zajedničkog stava za izmjene i dopune Zakona o koncesijama se zadužuju: Ostojić Zdravko, Živković Milovan, Mišeljić Gordan, Đukić Miodrag i Petrović Biljana;

5.) Još jednom se upozoravaju sva društva na doslednu primjenu svih ugovornih obaveza sa Ministrastvom za poljoprivredu, šumarstvo i vodoprivredu i obavezuje sekretar Saveza da pruži eventulanu potrebnu pomoć društvima koja to zatraže;

6.) Od svih društava se traži da u skladu sa donesenim programom, organizuju škole ribolova a Savez će dostaviti na osnovu spiska besplatne članske markice;

7.) Iz razloga što nema za to planiranih sredstava UO nije mogao udovoljiti zahtjevu SRD “Mladica” iz Oštre Luke i ovo društvo za pomoć u poribljavanju se upućuje da se obrati našim društvima koja imaju svoju proizvodnju riblje mlađi ili čiji ribolovci love na njihovim vodama;

8.) Upravni odbor je podržao aktivnosti SRD “Kotor Varoš” iz Kotor Varoši i zaključio da u bilo kojim događanjima u ovoj opštini u vezi sa sportskim ribolovom ništa neće raditi bez saglasnosti ovoga društva kao članice Saveza;

9.) Za iznalaženje načina za razrješenje nastalih problema u SRD ”Bereg” iz Rogatice zadužuju se Kojić Aleksandar i Klepić Đorđe;

10. ) Zadužena je imenovana komisija u sastavu: Petrušić Mladen, Radivojša Andrej, Popović Marinko i Petrović Biljana da u što kraćem roku obiđu ponuđače koji su dostavili svoje ponude za ribočuvarske uniforme i izvrše izbor po kojem bi društva pristupila nabavkama;

Pročitajte i:   Рибочуварска служба СРД Алаговац из Невесиња у борби против криволова

11.) U cilju prevazilaženje razloga za istupanje SRD iz Modriče iz Saveza i ponovnog aktiviranja rada društava iz Vlasenice i Nevesinja, Upravni odbor je izrazio svoju spremnost za razgovore i maksimalnu pomoć u iznalaženju rješenja;

12.) Obavezuje se sekretar Saveza da zajedno sa administratorom održava i ažurira WEB stranicu Saveza koja se proglašava službenom i na koju će se dostavljati sva službena pošta i odluke, zaključci i stavovi naših organa;

13.) Pozivaju se sva društva da dostave svoje e-mail adrese kako bi se preko njih uspostavili službeni kontakti i dostavljala sva službena pošta, što bi značajno umanjilo PTT i druge troškove;

14.) Pozivaju se sva društva na aktivnije uključivanje u dostavu materijala za naše Ribolovne novine kako bi one postale daleko sadržajnije i interesantnije čitaocima;

15.) Posebno se pozivaju sva naša društva da na ovogodišnja službena takmičenja (Prvenstva i KUP RS) upute što veći broj svojih takmičara a posebno seniorki i mladih;

16.) Zadužena je služba Saveza da od Ministrastva finasija zatraži ažuriranje uplata podsticaja našim društvima koja su za to podnijela zahtjeve.

SEKRETAR SRS RS

Komentariši

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *

Ova web stranica koristi Akismet za zaštitu protiv spama. Saznajte kako se obrađuju podaci komentara.