Strimeri, potezanke itd...

Moderatori/ce:emin,rusko,Kovach,angler

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:
Re: Strimeri, potezanke itd...

Post Postao/la tommylee » 28 srp 2014, 22:40

Imam ja snimaka na HD rezoluciji al' ovo moje sokoćalo ne podržava tako jaku ekstenziju <valjanjeodsmijeha>
Ne mogu da ga obradim i da uploadujem,ganjam neki novi računar ova kanta radi zadnjih deset godina.Zamoliću jarana da snimi on ima manji gurgler i jasno se vidi taj rad-čista perverzija!


Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Strimeri, potezanke itd...

Post Postao/la rusko » 29 srp 2014, 05:59

Ovakve ja radim za nocni ribolov na morsku pastrmku (na moru)… samo stavljam marabou rep… Za nocni ribolov (sto Clavis spomenu za mladicu), crni i ljubicasti mi funkcionisu nabolje. Na jezerima sam s njima lovio i kalife, grgece, stuke i ponekad samog sebe :mrgreen:

Jedno vrijeme sam prilicno puno testirao ovakve kreacije, ali sam se ipak na kraju vratio na srnecu dlaku i varijacije muddlera (ima nesto u vibracijama koje srneca dlaka ostavlja iza sebe i koje spuzva izgleda ne moze postici).
slika slika

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Strimeri, potezanke itd...

Post Postao/la tommylee » 29 srp 2014, 08:45

Probaću sve varijante,ovakve strimere (gurglere) planiram za zatravljene terene,da isprovociram kakvu štuku da iskoči.
A poznavajući njene zube šteta je bilo šta osim ovog foama i stavljati.

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Strimeri, potezanke itd...

Post Postao/la angler » 29 srp 2014, 10:48

Kacice se za njih mnogo stosta pored bucova. Baje fantasticne, a i te udice sa sirokim lukom!

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Strimeri, potezanke itd...

Post Postao/la tommylee » 02 kol 2014, 17:29

montana je napisao/la:Javljaj, jedva cekamo! Mozes li snimiti klip kako hoda po void? Te nozice su super, definitivno pojacavaju 20% svaku baju.
Evo jedan "sirov",nekako ga prebacih na jutjub:
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=TzJ5olz0Aw0[/youtube]


Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Strimeri, potezanke itd...

Post Postao/la angler » 02 kol 2014, 17:49

Bravo majstore na videu!
Ako je to ta baja sa nozicama ja je ne bih vozio kao klasicni strimer obzirom da plovi kako vidjeh kao remorker. Vise bih je zadrzavao na istom mjestu, cimao bih vrhom stapa da je ozivim pa malo primaknem i tako u krug. I naravno ispod grana prvi zabacaj u pripravnosti.

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Strimeri, potezanke itd...

Post Postao/la montana » 02 kol 2014, 19:41

Zanimljivo majstore! Malo, kako Angler kaze, treba unijeti zivosti u plivanje. Zbog onog komada foam-a koji strci ka gore, ova baja ima malo jednolican rad, tj. glisira po povrsini. Mozes li probati istu bajku sa tom "glavom" nagetom ka dole, kao kljun na varalici? Mozda bi dobio opciju da pri potezanju malo zaroni i "zavobluje" (ako sa ovako kaze)? Druga varjanta, mozda sa ovakvom dvostrukom glavom ka gore i ka dole, nesto kao otvorena usta izmedju dva sloja foam-a? Tada bi dobio nesto slicno poperu. Pojacao bi talasanje vode i usporio strimer, tako da dobijes mogucnost i da ga stopiras povremeno nakon jakog tajasa, pa da ga ponovo sporo izvuces iz tog kruga. To bi trebalo da predstavi nesto sto je upalo/uskocilo u vodu i pokusava pobjeci nazad? Plovnost u svim varjantama je zagarantovana jer taj materijal ni sa tegom nece potonuti.

Evo procitah sve ponovo, ni sam sebe ne razumijem. <valjanjeodsmijeha>
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Strimeri, potezanke itd...

Post Postao/la tommylee » 02 kol 2014, 22:10

Hahaha,kontam šta hoćete reći,imam ja još snimaka ali nema šanse to sada ubacivati.Predugo traje,svašta sam probao jednostavno nisam je mogao locirati,ili nije bila aktivna.
Jedini upis na ovoliku strimerčinu je bio žabac,eto da mi je neko pričao ne bih vjerovao.Hladno ga pustim da priđe i on zagrize,srećom pa spade pri izdizanju iz vode.

Nema potrebe za modifikacijom.jednostavno ostavlja iza sebe trag po vodi,ima i rep,plus noge (silly legs).Sve to u vodi daje na cim cim živost.Meni baš liči na žabu,a pri svakom cimanju ovo čudo zaroni i izroni,lako se pravi probajte,može od bilo kog foama/policelona.
uradio sam jednog od podloge za miš-a.

Debljinom foama možemo određivati plovnost ;)
Nastaviće se... <titinpionir>

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Strimeri, potezanke itd...

Post Postao/la rusko » 02 kol 2014, 22:49

Svaka cast za video!!

Od mene samo jedan savjet… spusti vrh stapa skroz do povrsine vode kada privlacis strimer, jer ako je dignut gubis puni kontakt sa snjurom, odnosno energija povlacenja snjure se izgubi na dionici izmedju stapa i povrsine vode i teze ti je voditi strimer. (pogledaj na videu, negdje oko 0:40 kako ti snjura plese izmedju vrha stapa i vode… pa ces skontati sta mislim)

Kod povlacenja, variraj malo… povuci ga par puta brzo da potone u vodu ("bucne" kao poppers), a zatim dva puta dugo (ca 70 cm) da klizi po povrsini i malo ga stapom trzaj u stranu, kao sto Angler kaze, da dobijes zivlji rad… to zna isprovocirati ribu ;-)
slika slika

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Strimeri, potezanke itd...

Post Postao/la angler » 03 kol 2014, 06:06

tommylee je napisao/la:Nastaviće se... <titinpionir>
Ovo mi se svidja :grin:

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Strimeri, potezanke itd...

Post Postao/la rusko » 03 kol 2014, 15:00

Prijedlog za "sljedecu epizodu" - Ako imas tonucu snjuru, svezi nesto kraci predvez (1,5 m)… zabacis, pustis snjuru da potone do dna i onda privlacis strimer (dok je pod vodom)… kao sto se lovi sa muddlerima i boobies...
slika slika

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Strimeri, potezanke itd...

Post Postao/la tommylee » 04 kol 2014, 09:02

Nisam smjeo ovdje tonuću strunu upotrebiti,nije duboko a odmah ispod je granje,trava,i ko zna šta još!A voda je bila obojena pa nisam mogao vidjeti prepreke.Samo neka bude aktivna,lako ću je ja dići na površinu.
Sledeća epizoda: Drina i XXL bucovi :baseball:

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Strimeri, potezanke itd...

Post Postao/la tommylee » 07 kol 2014, 09:44

Neda mi se pa to ti je,vode kao blato.Samo sam se uspjeo na okolnim barama igrati sa sićom.Manji gurgler mi odnjeo klenčić usled lošeg čvora.Podvez koji nikako da bacim iz prlsuka :(

Onda sam počeo još neke da radim,ove silly legs su mi zanimljive daju neki trag na vodi.
2#
slika

6#
slika

slika

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Strimeri, potezanke itd...

Post Postao/la tommylee » 07 kol 2014, 09:47

Ovakav ne može biti prostiji a ima mogućnosti za razne dorade.Pojačavnje podtjela foamom,nožice i slično.
slika

I jedan za bucove 8)
slika
Spojler mu nije završen,nestalo mi super lijepka dok sam fotkao :879798:

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Strimeri, potezanke itd...

Post Postao/la montana » 07 kol 2014, 14:29

Zanimljivo umjetnice! Naci ces ti tu par "modela" da napravis dar-mar medju tim ribljim svijetom! <championvanja>
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Mušice”