Evo na piku čovjek prodaje mreže

Moderatori/ce:emin,zlaja,rusko,Kovach,montana

Avatar
senad
Gledač u vodu
Postovi:3608
Pridružen/a:20 lip 2006, 17:05
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Re: Evo na piku čovjek prodaje mreže

Post Postao/la senad » 16 srp 2013, 09:48

Jest da nije tema, ali kad smo krenuli.
Imao ja malu prodavnicu, ono mahalsku, poslije rata, za nas u kući za cekera.
I jednom dodje meni neka inspektorica sanitarna (a sve mi se čini po životnoj priči da bi to mogla biti ova naša veterinarka što nam valjade za zivotinjski otpad :mrgreen: ).
Pregleda sve, nadje jedan jogurt kojem je 'juče' istekao rok.
I kako sjede da piše zapisnik, reče: "Baš bi voljela probati onaj ronhill light, čula sam da je doba pravo."
Ja ono susretljiv, rekoh: "Ima kod mene i daću vam po nabavnoj." i ja joj dadoh po nabavnoj.
I dok ona meni plaćaše cigare, udje jedan frajer koji mi je isporučivao neku robu, ostavi robu i reče da će navratiti kasnije po narudžbenicu.
Napisa ova Zapisnik, ja potpisah i ne pogledavši ga i tutnuh u ladicu jer sem tog jogurta ništa nije rekla, ode inspektorica, dođe opet ovaj po narudžbenicu i upita me: "Šta ono ti njoj prodaješ cigare?"
"Ma ja", rekoh, "reče da bi voljela probati bijeli ronhill pa joj dadoh po nabavnoj."
On me jedno minut samo gledao, vjerovatno kontajući jesam li ja retardiran stvarno ili je to samo bio moj loš dan.
I onda reče: "Sad je prije tebe bila kod mog jarana u prodavnici i tamo je rekla da bi voljela probati Auru extra, čula je da je pravo doba. On joj je dao dvije šteke... dao besplatno..."
Uze narudžbenicu i ode.
Ja uzmem onaj zapisnik kad u njemu pise da nisam imao mantil na sebi.
Za mjesec dana mi je došla kazna 200 KM (sadašnjih okob 500 KM)
Jaran od ovog mog nije dobio kaznu. Njegove dvije šteke Aure su tada bije cca 25 KM
Šteka onog jebenog ronhilla je bila 11 KM.

Tako to funkcioniše u državi u kojoj je Smak svijeta već bio.
Ustvari, ja volim sjediti kraj vode i gledati u vodu.
Štapove nosim da bi me zvali ribolovcem, a ne "budalom koja gleda u vodu".

by Kapo Senad :mrgreen:


Han
Književnik
Postovi:662
Pridružen/a:23 kol 2011, 21:06
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Evo na piku čovjek prodaje mreže

Post Postao/la Han » 16 srp 2013, 10:23

Imam ja jos prica .... dosla inspekcija kod mog dobrog jarana u granap, klasicni granap. I kaze hoces da vagamo ovo voće i povrce ili da ti napisemo odmah kaznu od 200 km. Kaze on, pisite kaznu da se ne zamajavamo.

A bilo uoci bajrama. Te ce onaj inspektor ... necemo pisati nista ali eto nas za sat vremena pa nam spremi toliko i toliko kesa sa kafom i secerom da imamo za bajramluka da podijelimo.
"Sine Tale, magare moje drago, smiri se u sebi pa ćes se izmiriti i sa nebom i sa zemljom"

Clavis
Nobelovac
Postovi:1504
Pridružen/a:21 stu 2011, 23:00
Lokacija:Plićak
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Evo na piku čovjek prodaje mreže

Post Postao/la Clavis » 16 srp 2013, 11:27

Ponekad mi digne moral ova slika...

slika

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Evo na piku čovjek prodaje mreže

Post Postao/la tommylee » 16 srp 2013, 12:02

Pun nekog optimizma krećem u Nedelju na Drinu.
Informaciju imam da je voda mala,NULA!!!
Sav sretan da ću uhvatiti kog lipljena.
Po dolasku na vodu zatičem ekipu sa vaser kuglama,odmah mi nije dobro!
U toku dana sretenem i tirolđiju koji hoće da me vodi na provjereno mjesto.
Ja mu odgovaram da znam za to mjesto i da tu nisam uhvatio ni vidjeo doborg lipljena a ovaj to potvrdi i ode da im je*e znanje!!!

Krivo mi je jer se prepucavamo oko kontra udice,oko prihvatanja ribe,oko puštanja i sličnog a na drugoj strani masakr!
Pa ko je više lud?!?

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Evo na piku čovjek prodaje mreže

Post Postao/la rusko » 16 srp 2013, 12:27

NEcu da kazem sta u stvari mislim... Ramazan je... Da ne izgubi neko abdest...

Ali evo barem da Senada izvucem buducih problema u danasnjem poslu:

1. ako neko pita sta radis, kao prvo nisi registrovan..
2. ako pitaju gdje mantil, reci da je na pranju i pokazi ovu sliku da ga redovno nosis inace
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
slika slika


Avatar
senad
Gledač u vodu
Postovi:3608
Pridružen/a:20 lip 2006, 17:05
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Evo na piku čovjek prodaje mreže

Post Postao/la senad » 16 srp 2013, 13:00

Dobra slika, Clavis! Gdje je ovo bilo?

Još ovo će biti moj <offtopic> i necu vise

Ja sam se jednom posvađao sa inspektorima i policijom kad su na mostu na Socijalnom sa žardinjera skidali ženama heklano, otimali im i pisali prijave, a to bilo odmah negdje poslije rata kada su 'Alemko' i ostala bratija uvozili šlepere bez carina i poreza, kad je neka firma uzela drinu bijelu šatro za izvoza za Bugarsku po cijeni od 30 feninga po kutiji i plasirali je opet na bh. trziste po cijeni od 1 KM... kad je Bicakcic oprastao stotine hiljada maraka dugova poreza firmama poput "Tekbir Commerce" (dobro joj se i dan danas sjećam naziva, a to je bila samo jedna od stotina privilegovanih iz 'prvog safa')... a ja moradoh moju radnju zatvoriti jer sam imao 3.000 KM dugova i kad su mi na to zaračunali zatezne kamate, u crno me zavili.

A mi k'o sve pokušavali pošteno, na fening se zarađivalo. Što sam se tih par godina sataraša najeo, ne mogu ga više očima - sve ono povrće koje počne truliti, da se ne baci, odneseš kući i platiš ti, a mati napravi sataraš... i tako danima... mjesecima :mrgreen:

Jedan dan, bili mi ko ujutro inspektori i napravili taj zapisnik, a ja fino, kad su otisli, sve iz radnje izbacim pa vratim dobavljacima da njima nisam duzan i sutra docekam inspekciju - radnja gola k'o pištolj. Rekoh, "sad ste ubili kravu koju ste muzli, sad nećete imati feninga više od mene".
Kaze ovaj nesto kao "niste trebali, mogli smo se dogovoriti..:" - e nemamo se sta dogovarati, sto kaze moja sestra, stoji ona u redu da polozi pazar, a ispred nje polaze pazar zena iz firme koja je snadbijevala svo Sarajevo i siri region alpskim mlijekom - i mi i oni imamo isti pazar!?

Digli kredit, vratili dug a koji se najviše odnosio na neplaćene poreze sestri za platu i mrš.

Poslije toga otvorio videoteku, opametio se, plaćao paušal nekakav... kad me krenulo... :mrgreen:

A da nije sve ni tako crno sa inspekcijama, primjer iz videoteke:
Prvi put meni dodje inspekcija, a kako sam bio u kontaktu sa drugim videotekarima i znao da nikome nije bila inspekcija, skontam da sam ja prvi kojem su ušli.
Zovnu mene radnica, ja ušao ljut ko pašče, njih dvoje, inspektorica i inspektor.
Prepali se oni, ja sa ovolikom glavom, ljut... kontali oni da će nahebati.
Izvinjava se inspektorica i kaže da oni samo rade svoj posao.
Rekoh: "Nije problem to uopšte, nego mi recite u koliko ste videoteka bili do sada?"
Kaže da sam im ja prva videoteka.
Rekoh: "E to je problem, mene ste našli prijavljenog, registrovanog i kod mene došli, a oko mene u krugu 400 metara minimalno 3 videoteke koje uopšte nisu prijavljene i njima nećete ni otići."
Još sam im rekao da ako u Novom Sarajevu nadju dvije videoteke legalnije od mene, da ću sve svoje kasete i dvd-ijeve iznijeti i zapaliti ispred videoteke.
Ona reče da je krenula akcija po videotekama jer tu nikad nije bilo kontrole.
Eh, rekoh, ako je tako, recite šta vas interesuje, da ne brojite bezze.
I tako ima ja kazem sve, od A do Ž, ova se sjebala nije mogla vjerovati. Ja im još i kafu donio.
Zapečatiše meni radnju, ukupna cifra koju sam trebao platiti ondašnjih oko 3.500 KM (porez po neprijavljenim kasetama i DVD-ima, neslaganje stanja u kasi, neprijavljena radnica... :mrgreen: opametio se, napisah :456: )
Sutra ujutro zove mene inspektorica da dodjem u Kantonalnu inspekciju.
Odem ja, kad ona na sto novi Zapisnik stavi. U njemu skoro ništa od onog što su noć prije napisali, nešto malo kaseta napisano.
Ja je upitah šta je to, jer nikoga nisam zvao, nikakve urgencije nije bilo.
Kaže ona. "Potpiši i šuti!"
I ja potpišem, ne kontam šta se dešava, odem "kadiji", odredi kadija 950 KM poreza i kazne.
Platim ja, odem do inspektorice, njoj krivo što je i toliko, kaže da je trebala još smanjiti.
Ja ne kontam još uvijek, ali i ne pitam više, mislio sam da je neka greška, pa onda sam sebi 'dizao rep' da sam je možda išarmirao kako sam im sve rekao ( :mrgreen: ), ali s obzirom da sam ja najbolje prošao jer su ostale videoteke plaćale između 3 i 5 hiljada KM, ušutim se ja k'o ženski polni organ i kući.
I kako mahala sve zna, meni otpečatili radnju, ja počeo raditi, kad stiže vijest - poslije moje videoteke su otišli u jednu drugu nedaleko od mene i ovaj ih je s vrata otjerao s noge na nogu... bukvalno.
Onda je sigurno ova jadnica pomislila kako kod mene i kafu popi, pa joj se sažalilo na mene... a ja mislio da je do mog šarma :mrgreen: :grin:

Kad bolje skontam, nije nam ovo nešto puno ni off, a kad sad pročitah i Tommyjev post.
Pouka: Dobar ili pošten = budala i 'donji'
Ustvari, ja volim sjediti kraj vode i gledati u vodu.
Štapove nosim da bi me zvali ribolovcem, a ne "budalom koja gleda u vodu".

by Kapo Senad :mrgreen:

Clavis
Nobelovac
Postovi:1504
Pridružen/a:21 stu 2011, 23:00
Lokacija:Plićak
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Evo na piku čovjek prodaje mreže

Post Postao/la Clavis » 16 srp 2013, 13:37

slučajno nabasao, nigdje info ikakav, al po stilu oblačenja aktera... balkanci da ga jebeš...

Nego Senko, pa ti si "zajebao vek" sa tim obrtima :D:D:D

Ja samo mogu mislit kakva te jeza prođe kad vidiš kome se sve na grbaču penju a na šta žmire....

Han
Književnik
Postovi:662
Pridružen/a:23 kol 2011, 21:06
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Evo na piku čovjek prodaje mreže

Post Postao/la Han » 17 srp 2013, 10:04

Hocu i ja jos jednu pricu, ova mi je najjaca :grin:


Neka od poreskih inspekcija, posto ih imamo na vise nivoa, te opstinska, federalna, drzavna i ko zna koja jos dodje kod mene u kontrolu.
Onako na prvu loptu im sumnjivo sto je sve u redu jer, zaboga, ne moze sve biti u redu mora nesto da ne valja i izuzmu mi sva dokumenta da to fino prelistaju kod sebe u prostorijama sa sve zapisnikom sta su uzeli.

Rok za povrat dokumenata u takvim slucajevima je 6 mjeseci a oni su to uzeli negdje pocetkom neke godine.

Proslo odavno tih 6 mjeseci i ja pismenim putem zatrazim povrat dokumenata da mogu predati godisnju prijevu poreza i niko nikad odgovorio nije.

Dodje kraj godine i meni stize kazna na gomilu hiljada maraka od inspekcije na visem nivou zato sto nisam predao prijavu poreza.

Odem ja kod te sluzbenice i objasnim da nemam dokumenata, da su izuzeta, i da ne mogu uraditi prijavu i da postoji klauzula da u posebnim situacijama nepredavanje prijave poreza moze biti tolerisano.

Ona ce meni na to.... ta posebna situacija je ako je vlasnik firme umro a vidim da si ti ziv pa moras platiti kaznu.

Pa reko nemam dokumenata, vasa druga sluzba mi ih je uzela i neka mi vrate i napravicu prijavu poreza te ja kazem da cu se zaliti na odluku jer nisam nikako u mogucnosti to uraditi.

Ona meni onako i ne gledajuci me kaze .... ti napisi zalbu, zalba ce opet doci do mene i ja cu ti opet napisati isto, bolje plati kaznu.

Sta cu, kud cu... i ja napisem zahtjev za sudsko odlucivanje.

Odem na sud i ona sudinca kad je izvrsila uvid u situaciju rece, tobe jarabi, i napisa presudu u moju korist.

Potroseno moje vrijeme, vrijeme i novac suda, i poreska je morala platiti sudske troskove ...


Samo da napomenem, to je bilo prije par godina i jos nisam dobio dokumenta nazad a rok je bio 6 mjeseci.



U takvoj drzavi mi zivimo ... vec jednom shvatite :)
"Sine Tale, magare moje drago, smiri se u sebi pa ćes se izmiriti i sa nebom i sa zemljom"

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Evo na piku čovjek prodaje mreže

Post Postao/la Seha » 17 srp 2013, 10:22

Pozdrav raja "vratia se Shime" sa nezasluzenog odmora :grin:

Citam ove Senadove dogodovstine iz biznis perioda i nemogu da se otmem utisku da se vecina raje na svo to nezakonje i onanisanje inspektora i nadleznih inspekcija jednostavno poklopi usima.. Ja brate nepravdu nikad nisam mogao tolerisati i uvijek ona u meni probudi neki agresivni revolt. Evo uzecu ovaj Hanov primjer
Han je napisao/la:Imam ja jos prica .... dosla inspekcija kod mog dobrog jarana u granap, klasicni granap. I kaze hoces da vagamo ovo voće i povrce ili da ti napisemo odmah kaznu od 200 km. Kaze on, pisite kaznu da se ne zamajavamo.
A bilo uoci bajrama. Te ce onaj inspektor ... necemo pisati nista ali eto nas za sat vremena pa nam spremi toliko i toliko kesa sa kafom i secerom da imamo za bajramluka da podijelimo.
Ja bi im spremio za bajramluka jednu bejzbol palicu i tako bi im slatko polomio ruke i noge, al ono bas s" merakom.Pa robija robija bar bi znao da nakon nje nebi imao takvih problema. Da se to tako cinilo u nasoj zemlji na bilo koju nepravdu i politicari bi danas bili manji od makova zrna, zemlja bi isla naprijed, a ne prema kamenom dobu.. Znate i sami kako zavrsi familija Ceusesku koja je na indentican nacin terorisala svoj narod. Na njihovu sudbinu bi nase politicare i ostale ublehase u institucijama trebalo podsjetiti cisto da znaju da se sve preko noci moze okrenuti i platiti ceh.
Problem je u vecini koja je odlucila da suti i doslovno svakodnevno jede govna koja im se plasiraju.
Dok je tako 99 % raje ce gledati na TV-u desavanja i "pomno cekati" da ona saka naroda kome je dopizdilo rijesi sve njihove zivotne probleme. Samo da se zna ja sam u onih 1% u svakoj prilici koja mi se ukaze !
slika

Han
Književnik
Postovi:662
Pridružen/a:23 kol 2011, 21:06
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Evo na piku čovjek prodaje mreže

Post Postao/la Han » 17 srp 2013, 10:34

Ne mozes Seha protiv kasti. Prijavi jednog inspektora i mozes se slikati. Ocekuj odmah sve vrste inspekcija u kontrolu jer ce oni stititi jedan drugog. Poslace ti sanitarnu, poresku, inspekciju rada, finansijsku i to sve puta tri nivoa vlasti. Mozes odmah kupiti strik i objesiti se. Zato se uvijek islo linijom manjeg otpora.

Ja i dan danas imam na diktafornu snimljen razgovor sa jednim inspektorom i nikad ga nisam nikome pustio. Zavadi se s njima i ode ti u bajbukanu iz ovog ili onog razloga. Lakse je dati 100 maraka.

Ja sam jednom stao u prve redove revolucije i ne pada mi napamet nikad vise.
"Sine Tale, magare moje drago, smiri se u sebi pa ćes se izmiriti i sa nebom i sa zemljom"

Avatar
adi
Predsjednik U.G. "Bistro!"
Postovi:1228
Pridružen/a:18 vel 2007, 10:50
Lokacija:sarajevo
Kontakt:

Re: Evo na piku čovjek prodaje mreže

Post Postao/la adi » 26 srp 2013, 09:11

Policajac poginuo loveci ribu dinamitom

Neumski policajac Robert Katić (41) poginuo je od eksplozije dinamita kojim je lovio ribu, potvrđeno nam je u Ministarstvu unutrašnjih poslova Hercegovačko-neretvanskog kantona.


Prema riječima portparola MUP-a HNK Srećka Bošnjaka, nesretni Katić se, prema svemu sudeći, nezakonito bavio ribolovom, a dinamit mu se aktivirao u ruci.

- Njegovo tijelo je pronađeno kako pluta u moru Neumskog zaljeva, s raznesenim potrbušnim dijelom, dok su mu na jednoj ruci nedostajali prsti – rekao nam je Bošnjak, dodavši da je čamac kojim je nesretni Katić lovio ribu, pronađen u hrvatskim teritorijalnim vodama, vjerovatno usljed detonacije.

Dežurna kantonalna tužiteljica Tanja Marčinko, koja je rukovodila uviđajem, kazala nam je da je na osnovu tragova pronađenih na licu mjesta utvrđeno da se radilo o vojnom eksplozivu.

Također, nije naložena obdukcija s obzirom na to da je vanjskim pregledom tijela utvrđeno da nije riječ o nasilnoj smrti nego o nesretnom slučaju.

U Policijskoj stanici Neum jučer nisu bili raspoloženi za bilo kakve izjave u vezi s ovim slučajem.


i sta reci...
slika
ja sam inace po riboispovjesti sarandzija

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Evo na piku čovjek prodaje mreže

Post Postao/la Seha » 27 srp 2013, 13:19

Han je napisao/la:Ne mozes Seha protiv kasti. Prijavi jednog inspektora i mozes se slikati. Ocekuj odmah sve vrste inspekcija u kontrolu jer ce oni stititi jedan drugog. Poslace ti sanitarnu, poresku, inspekciju rada, finansijsku i to sve puta tri nivoa vlasti. Mozes odmah kupiti strik i objesiti se. Zato se uvijek islo linijom manjeg otpora.

Ja i dan danas imam na diktafornu snimljen razgovor sa jednim inspektorom i nikad ga nisam nikome pustio. Zavadi se s njima i ode ti u bajbukanu iz ovog ili onog razloga. Lakse je dati 100 maraka.

Ja sam jednom stao u prve redove revolucije i ne pada mi napamet nikad vise.
Ja ostajem pri svome da nema tog problema sto se tice tih lopova koji dobar degenek nemoze rijesiti..I misljenja sam da se malo vise raje pobuni na slican nacin sve bi vec sutra bilo bolje.
A ja sutra nakon svega ziv, mrtav, robija sta god, al nedam nikom da me jebe da prostis ako sam u pravu.. Takvi smo mi Hercegovci. :wink:
Da nepomislis da je suplja prica
Malo ih u bivsoj drzavi diglo ruku na drota mene je vjerovatno spasilo to sto sam imao 16 godina. I tada sam znao da se to nesmije i da je to lose po "zdravlje", al jebiga impuls je to.
Kasnije im izrevoltiran njihovim "pendrecenjem" vise sa motorom nisam ni stajao, a oni su pisali prijave i slali "plave koverte" do besvjesti koje bi inflacija do dana placanja pojela.
Jebiga nikad nisam mogao trpiti nepravdu i nek tako ostane do kraja.
slika

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Negativni primjeri”