SPIN revir OSR Konjic

Moderatori/ce:adi,Seha,emin,enko

Odgovori [phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
amchuka
Haman Štela
Postovi:50
Pridružen/a:17 kol 2009, 22:25
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
SPIN revir OSR Konjic

Post Postao/la amchuka » 21 svi 2011, 23:56

evo da Vas opet pozdravim i najavim uskoro otvaranje spin revira na našoj ljepotici Neretvi. Revir će se nalaziti na potezu od Crnog Vira (prema Đajićima od prvog kamenoloma) do Spiljanskog mosta u dužini 2100 metara. U proceduri je izrada tabli i ostalih detalja. Ovdje Vam postavljam link samog terena, a za one sa boljom internet konekcijom do ujutru ide jedan potežak rezolucijom video budućeg nam revira. BISTRO

http://www.youtube.com/watch?v=hcBwpjZhlPo


Avatar
@ldin
Nobelovac
Postovi:1253
Pridružen/a:02 ruj 2010, 22:44
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: SPIN revir OSR Konjic

Post Postao/la @ldin » 22 svi 2011, 00:05

<championvanja> opet dobra vijest , postao si vijesnik samo dobrih stvari <championvanja> <flag>
Starost počinje kad kajanje zamijeni snove !!!

amchuka
Haman Štela
Postovi:50
Pridružen/a:17 kol 2009, 22:25
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: SPIN revir OSR Konjic

Post Postao/la amchuka » 22 svi 2011, 00:26

Ovo je samo jedan od projekata. Idemo dalje <flag>

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: SPIN revir OSR Konjic

Post Postao/la montana » 22 svi 2011, 03:10

<championvanja> <championvanja>

Odlican je to teren. Hoce li biti sa ili bez povratne kuke? Mislim da nebi lose bilo da bude bez povratne kuke ako je C&R revir, radi eventualno glavatice?
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

amchuka
Haman Štela
Postovi:50
Pridružen/a:17 kol 2009, 22:25
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: SPIN revir OSR Konjic

Post Postao/la amchuka » 22 svi 2011, 11:44

to je ostala mala dilema. Kontrakuke. Pogodio si jedinu dilemu za sad. Vjerovatno će biti zabranjene. Revir je trebao biti kraći, ali je produžen 750 metara da b iu njega ušao Crni vir. To su prvi kadrovi sa videa. Inače prirodno stanište kapitalnih Glavatica i Mekousne passtrmke koja se iz cijelog regiona tu sklanja početkom Augusta kad padne vodostaj. Iz tog razloga sam ga ubacio u revir da zaštitimo te riječne podmornica.


Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: SPIN revir OSR Konjic

Post Postao/la Seha » 22 svi 2011, 12:16

Amcuka potrudite se da bude bez kontra kuke na trokukama jer ce se u protivnom dosta ribe ostetiti.
Jeste li razmisljali da uvedete totalnu zabranu odnosenja autohtonih i kapitalnih primjeraka glavatice i mekousne pastrmke ?
Mi na forumu pokusavamo naci nacin kako bi zastitili autohtone vrste u BiH mozda nebi bilo lose da nam se pridruzis u toj temi jer ti imas informacije iz prve ruke kako o trenutnoj populaciji tako i problemima koji su na dobrom putu da ove vrste totalno uniste u Neretvi. Pozdrav
slika

amchuka
Haman Štela
Postovi:50
Pridružen/a:17 kol 2009, 22:25
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: SPIN revir OSR Konjic

Post Postao/la amchuka » 22 svi 2011, 12:25

šta će mi ta tema jer ću ti sad reći iz prve ruke.
OSR KONJIC JE DONIO ODLUKU DA JE ZABRANJEN LOV MEKOUSNE PASTRMKE I GLAVATICE DO 01.01.2016 GODINE !!!
u toku ove godine Neretva će biti poribljena Mekousnom pastrmkom koja je razvijena sa čistom DNK !!! naravno samo u revirima i u plodištu u Glavatičevu jer su to njena prirodna staništa i mrijestilišta. Jako se puno radi na njihovoj zaštiti i puno se uradilo i garantujem da će se puno uraditi. Idući korak je ubacivanje 1000 kg matičnog klijena u gornji tok Neretve tj izlovljavanje matičnjaka prije mrijesta, jer je on osnovna hrana Glavatice. Glavatica jede Bjelicu samo kad mora tj ne jede je skoro nikako. Kako je on ubijen i izlovljen iz gornjeg toka Neretve tako je i Glavatica skoro nestala. Ovo je naučno dokazano od strane naučnika i nije ničije puko izmišljanje ili nečije mišljenje. Radi se o autohtonom Klijenu Neretve. Nije ni rzv Šljivar ni Turski Klijen. Već stari Klijen koji postoji stotinama godina. Poznato je po zapisima prije centrala da kad Klijen krene na mrijest i Glavatica za njim krene iz cijelog donjeg toka Neretve. Toga više nema zbog centrala.
evo još jedna lijepa vijest od mene :grin:

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: SPIN revir OSR Konjic

Post Postao/la Seha » 22 svi 2011, 12:55

Ovo je samo bio prijateljski poziv da uzmes ucesce u toj temi jer bi i druga udruzenja ili pojedinci kao sto je vas slucaj mogli dosta nauciti iz vasih iskustava. Sve najbolje u daljem radu.
slika

amchuka
Haman Štela
Postovi:50
Pridružen/a:17 kol 2009, 22:25
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: SPIN revir OSR Konjic

Post Postao/la amchuka » 22 svi 2011, 13:47

nemoj ovo moje primiti kao lošu konotaciju. Naravno da ću se javiti u temu koju kažeš i sve što mogu naravno da ću primiti kao savjet ili pomoći nekome ili nekom udruženju za dobro bilo kojeg udruženja il irijeke. Izvini ako sam se loše izrazio. Bistro

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: SPIN revir OSR Konjic

Post Postao/la Seha » 22 svi 2011, 14:03

Nema problema.
slika

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: SPIN revir OSR Konjic

Post Postao/la montana » 22 svi 2011, 15:11

amchuka je napisao/la:to je ostala mala dilema. Kontrakuke. Pogodio si jedinu dilemu za sad. Vjerovatno će biti zabranjene. Revir je trebao biti kraći, ali je produžen 750 metara da b iu njega ušao Crni vir. To su prvi kadrovi sa videa. Inače prirodno stanište kapitalnih Glavatica i Mekousne passtrmke koja se iz cijelog regiona tu sklanja početkom Augusta kad padne vodostaj. Iz tog razloga sam ga ubacio u revir da zaštitimo te riječne podmornica.
Definitivno, svugdje gdje je C&R, kontrakuke na trokukama se stisnu, mada bih ja to radio i na strimerima na vecim udicama od #10.

I onaj vir kod prvih kuca u Dzajicima, gdje Neretva mota, je poznato mjesto za krupne glavatice. Mogli ste ici i do njega sa revirom. Vec iznad su musicarski tereni, mada tu dominira meka...

Jos jednom cestitke za zabranu meke i glavatice. <championvanja>
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

amcho
Prava Štela
Postovi:142
Pridružen/a:05 vel 2011, 19:45
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: SPIN revir OSR Konjic

Post Postao/la amcho » 30 svi 2011, 12:28

Revir je zvanično što se kaže i na papiru odobren na mjestu koje sam i prikazao. Čeka se izrada tabli koje obilježavaju sam revir i još nekih sitnica tipa karti i sl. Napravljena je i spinn sekcija čiji sam ja predsjednik takođe i Fly sekcija koju će voditi kolega. U toku je organizacija šarandžija i plovak ekipe u sastavu OSR Konjic. Spin i Fly ekipe su dobile poslovni prostor cca 100 kvadrata za svoj rad. Prostor je komplet namješten i u Petak ide potpisivanje ugovora sa generalnim sponzorom ovih sekcija. Osnovno će mu biti opremanje takmičarskih ekipa opremom i finansijska podrška za takmičenja. Dnevna karta revira će biti 20 KM uz obavezno pravilo CR. Ne bih oko pravila više detalja, ali je cijena ono što najviše sve interesuje. Ima i opcija godišnje karte + doplata 50 KM i pravo na 40 izlazaka na revir u toku kalendarske godine što je jako povoljno. Ovaj prostor od sekcija sam predložio da bude i za školu pravljenja mušica po mogućnosti da rade RVI. Bistro

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: SPIN revir OSR Konjic

Post Postao/la Seha » 30 svi 2011, 13:24

Amchuka kad ubacujes linkove zamolio bi te da gdje pises post kliknes na youtube buljku i tu izmedju zagrada ubacis link. Ne sa funkcijom velikog ekrana vec direktan link gdje se vide kometari. Na taj nacin raja moze odma ovdje na stranici pogledati video.
Pozdrav

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=hcBwpjZhlPo[/youtube]
slika

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Varaličarski tereni”