Jezero "Kop" Sicki Brod

Moderator/ica:emin

roko
Prava Štela
Postovi:197
Pridružen/a:07 srp 2008, 14:15
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Re: Jezero "Kop" Sicki Brod

Post Postao/la roko » 04 vel 2010, 01:42

trazio sam film ,nisam stigao ga gledat imao sam posla al je mali bio sa komsilukom kazu da je ok .al ga nemogu dat na internet bar za sad jer ako ga objavimo nemoze učestovat na natjecanjima dokumentrnog filma ,pa cim se to zavrsi ja cu ga poslat da ne zafrkamo ovog momka sto je snimao ...pozdrav cupo i tebi ako si gledao film napisi koju kako je bilo i ja sam sad ko sa foruma isti nisam gledao ga ,,,,


Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Jezero "Kop" Sicki Brod

Post Postao/la Seha » 04 vel 2010, 15:08

Roko koja je to televizija prenosila? Mozda imaju online taj dokumentarac za pogledati.
U svakom slucaju pohvalno da je ostao zapis tako da buduca pokoljenja budu znala da nije svima bilo svejedno sto su se "ostali" natakarili da uniste sve lijepo u nasoj zemlji.
Pozdrav Roku i ekipi na Sickom
slika

Avatar
ČupoCarp
Prava Štela
Postovi:183
Pridružen/a:17 tra 2009, 13:23
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Jezero "Kop" Sicki Brod

Post Postao/la ČupoCarp » 05 vel 2010, 17:31

roko je napisao/la:trazio sam film ,nisam stigao ga gledat imao sam posla al je mali bio sa komsilukom kazu da je ok .al ga nemogu dat na internet bar za sad jer ako ga objavimo nemoze učestovat na natjecanjima dokumentrnog filma ,pa cim se to zavrsi ja cu ga poslat da ne zafrkamo ovog momka sto je snimao ...pozdrav cupo i tebi ako si gledao film napisi koju kako je bilo i ja sam sad ko sa foruma isti nisam gledao ga ,,,,
Nažalost ni ja nisam uspio pogledat film i pravo mi krivo jer sam veče planiro provest na premijeri al na dva sata prije sam imao mali udesčić sa kolima tako da sam veče proveo kod mehaničara! :(
Al nema veze čim ti film bude dostupan javi da sebi spržim!
Bistro!!!
slika

100% CARPING

roko
Prava Štela
Postovi:197
Pridružen/a:07 srp 2008, 14:15
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Jezero "Kop" Sicki Brod

Post Postao/la roko » 05 vel 2010, 23:17

seha ,film je prikazan u teatar kabareu u hotelu tuzla televizije ga nisu prikazale ,vjerovatno iz tog razloga ,,al nije hica uglavnom ce mo ga pogledat ni ja nisam još ,znas onu pricu kad je most u mostaru napravljen ,njegov graditelja ga nije ni pogledao samo se okrenuo i otisao dalje ,,,,,bistro cim mogne dostavljam ga .....

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Jezero "Kop" Sicki Brod

Post Postao/la Seha » 05 vel 2010, 23:52

Dobra ova za Most pa nije dzaba 200-300 ....... Cega metara ? KILOMETARA..........
Hajd nije zurba pogledacemo..

Chupo desnom stranom ;)
slika


roko
Prava Štela
Postovi:197
Pridružen/a:07 srp 2008, 14:15
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Jezero "Kop" Sicki Brod

Post Postao/la roko » 07 vel 2010, 20:49

slika
evo jarani dobio sam sliku od jednog ribolovca koji je uhvatio na kopu pastrmku prosle godine ,tacno ce mi javit kad i mozda jos koju sliku poslat ,slika je malo mutna a pastrmka je bila teška 2,5kg i duga 54 cm kako mi je napisao ,,,sad kad imamo sliku ove pastrmke malo je izvjesnija sudbina ostalih a i jasno je koliko je ova voda cista da ovakav prirast ima ribica ubacena od 15cm....

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Jezero "Kop" Sicki Brod

Post Postao/la rusko » 08 vel 2010, 08:47

Pa sto odmah niste rekli da ima i pastrmke... :grin:

Moze li se skontati smjestaj u blizini ili ima li "satorovanje" smisla?
Da i ja dozivim ovo jezero u koje sam se zaljubio prateci projekat kojeg ste obavili.
slika slika

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Jezero "Kop" Sicki Brod

Post Postao/la montana » 08 vel 2010, 10:50

Samo ponijeti "slauf" i ovakvi komadi znace praznik. Moze ova kalifa i veca porasti, cim je pregurala kilu u jezeru znaci da joj odgovara. Ima li kakav potok da donosi vodu u jezero? Ako to ima moze se ova i mrijestiti...
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Jezero "Kop" Sicki Brod

Post Postao/la rusko » 08 vel 2010, 11:36

Neznam je li do "ciscenja" ove ribe na slici, ali mi djeluje da je ova kalifa bila spremna za mrijestenje ove sezone (mekano meso iznad bocne linije pri glavi)... pastrmke slabo jedu u doba parenja i meso im se promijeni, pozuti, (nisu bas ni fine za jesti u ta doba) i bude "mekano" cak toliko da se oslika udubljenje prsta kad se pritisne koza... ako je tako i ako sto @montana kaze ima neka vrsta dotoka vode sanse su velike za mrijest...

NEGO... POMOC!!! Najozbiljnije, ja bih rado dosao jednu sedmicu tamo negdje u aprilu/maju, pa ako bi mi neko mogao malo pomoci da nadjem smjestaj bio bih zahvalan. Naravno, sve uredno finansiram... samo mi je bitno da je sigurna organizacija jer ipak mi valja preci 2000 km do BiH...

Mislio sam da idem na neke od poznatih revira za musicarenje, ali posto je ovo (NAD)LJUDSKIM TRUDOM I NAPOROM sredjeno jezero sto ja iznimno postujem i cijenim, i posto sad vidim da i za musicara ima sta da se radi (nadam se da se smije pecati sa pontonskog camca), radije bih dosao na ovo jezero i da na taj nacin malo doprinesem daljem razvoju ovog genijalnog projekta.
slika slika

roko
Prava Štela
Postovi:197
Pridružen/a:07 srp 2008, 14:15
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Jezero "Kop" Sicki Brod

Post Postao/la roko » 09 vel 2010, 16:24

mozes doc slobodno al pecat mozes samo sa obale iz jednog prostog razloga ,ovi sto cekaju da samo nekom bude dozvoljeno iz camaca pecanjer pa da pocnu se vezat sa camcima za grane koje su naspram pozicija il još gore da krstare sa camcima i na vucu hvataju ribu ,,ne zelim da te razočaram uvjek sam bio iskren na video materijalima imas sva poribljavanja i u ovoj prosloj godini ih je bilo a taj materijal trebam sastavit al uglavnom ga je dosta vec i pojedinačno postavljeno uvjek kad neko treba toliki put prec moram ga upozorit na te stvari kako ne bi bio razočaran..... za smjestaj nije problem ima ga svakakvog prije samog ulaza u jezero imaju dva motela ,,,,,na pozicijama i bilo gdje moze se i sator postavit sto se toga tice lako je prirodni ambijent ,,,Mislim da ako se odlucis pecat na ovoj vodi bit ces prvi pravi ribar na pastrmke ,al za svaki slucaj budi speman koju drugu ribu lovit cisto da ti ne bude dosadno jer stvarno neznam kako ces proc ......ako volis ronit mozda te povedem da vidis kojeg sarana naravno bez boca oni bjeze od kisika i treba im da se naviknu....bistro nemoj da neko shvati ovo kao anti reklamu ovo je istina ,,,,i ne zelim nikog lagat 2000km nije sala prec....

roko
Prava Štela
Postovi:197
Pridružen/a:07 srp 2008, 14:15
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Jezero "Kop" Sicki Brod

Post Postao/la roko » 09 vel 2010, 16:29

NISTA NE REKO IMA DOTOK SA MALIM POTOKOM I PJESCANA PLAZA , A POSTO SE KALIFA MRJESTI U DECMBRU I JANUARU ,MISLIM DA NIJE U MRJESTU UHVACENA MOMAK JE BIO NA JEZERU U LJETO VJEROVATNO JE OD CIŠCENJA TO NA SLICI ,,,JA NE ZNAM JEL POSTAVLJENA NA BISTRO BIH EMISIJA KOJU JE SNIMAO,,,, DAMIR SA BISTRO BIH TAMO JE JEZERO LJEPO PRIKAZANO,,,,, BISTRO PA SE CUJEMO

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Jezero "Kop" Sicki Brod

Post Postao/la rusko » 09 vel 2010, 17:02

Vidim sad da je ispod slike pisalo da nije ove sezone uhvacena riba.. do mene je.... brzopletost... mada ako ima potok i ako ovako brzo i fino raste, moguce je da dodje do mrijestenja.

Sto se dolaska tice... RADO! Nema problema ako je i sa obale ribolov, cini mi se po slikama i videu da je i to izvodljivo, bilo bi zanimljivije testirati pontonac, ali sta je tu je... pravilo je zaista na svom mjestu, potpuno si u pravu. Sto se ribe tice nece mi biti ni prvi ni posljednji put da mozda nista ni ne upecam, ali nije to ni bitno, meni je bitno da uzivam u ambijentu. Ja nemam potrebe da ubijam ribu (C&R) a dajem <titinpionir> rijec da cuvam prirodu k'o zjenicu oka svog... Satorovanje bi mozda bilo najzanimljiviji nacin da se dozivi jezero i odmore zivci, medjutim ako ti nije tesko molim te samo mi napisi koji su moteli u blizini pa da provjerim i tu opciju.

Hvala na iskrenosti i korektnim informacijama!
slika slika

roko
Prava Štela
Postovi:197
Pridružen/a:07 srp 2008, 14:15
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Jezero "Kop" Sicki Brod

Post Postao/la roko » 09 vel 2010, 22:44

MOTEL MAN .ODMAH NA ULAZU A PREKO PUTA NJEGA ZNACI 30 METARA SU JEDAN DO DRUGOG JE VULKANIZERSKA RADNJA SA KAFIĆEM AUTOPRAONOM I SOBAMA KOJE SU ZA IZNAJMIT MOZE SE SA GAZDAMA ,,,,SVE IZDOGOVARAT A MOZE SE I NA JEZERU IZORGANIZOVAT NESTO UGLAVNOM NADAM SE DOBROM ODMORU ,,,,I VIDIMO SE NA VODI AKO TREBA STA JOS POMOC SAMO PITAJ ...

roko
Prava Štela
Postovi:197
Pridružen/a:07 srp 2008, 14:15
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Jezero "Kop" Sicki Brod

Post Postao/la roko » 14 vel 2010, 17:43

ljudi kako se snalazite sa stranicom ja nikako ,evo jedan video nema riba al je jos malo se doguralo do ovoga
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=O9d-MTfw_0U[/youtube]

Avatar
senad
Gledač u vodu
Postovi:3608
Pridružen/a:20 lip 2006, 17:05
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Jezero "Kop" Sicki Brod

Post Postao/la senad » 14 vel 2010, 18:04

Daj, Roko, ne zezaj.
Ja kotao da je ova laksa za snaci se, preglednija, a ti me sad razocara. :(
Ustvari, ja volim sjediti kraj vode i gledati u vodu.
Štapove nosim da bi me zvali ribolovcem, a ne "budalom koja gleda u vodu".

by Kapo Senad :mrgreen:

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Jezera”