Napravi sam !

Moderatori/ce:emin,AlaS,zlaja,svirac

Odgovori [phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Napravi sam !

Post Postao/la Seha » 10 stu 2010, 22:36

Dolazi sezona grabljivica pa evo od cega i kako pravim sajle za grabljivice. Po meni daleko najkvalitetniji materijal na trzistu je "kultna" Drennan-ova sajla 7 strand ( izuzetno mekan a ujedno i imun na zube predatora Drennanov proizvod koji je presvucen plastikom).
Prednost ove sajle nad drugima je to sto je materijal svojom mekocom pozeljan ,i za ribolov smudja na vodama gdje postoji realna "opasnost" da mamac ponudjen smudju uzme stuka koja predvez bez sajle po pravilu prekine ostrim zubima a smudja cete idalje dobro loviti jer je sajla meka i dobro kamuflirana plasticnim omotacom.
Ovaj materijal postaje sve popularniji ,i medju sarandzijama koji kombinovanjem ovog materijala sa mekanom upredenicom dobijaju sisteme koji otezavaju saranu da "pljune" mamac (anti eject rig) al o tome neki drugi put.

Sitnice koje vam trebaju za pravljenje sajle.

slika

Nakon sto otkinemo potrebnu duzinu sajle provucemo sajlu kroz virblu i provucemo cjevcicu za stezanje sajle i stisnemo je kombinirkama.
Visak obicno zavrtim par puta i stopim vanjski omotac kako bi dodatno osigurao cjevcicu. Topljenjem mozete ucvrstiti sajlu i bez konekcionih cjevcica tako sto sajlu zavrnemo 5-6 puta i onda pazljivo na laganom plamenu upaljaca stopimo vanjski omotac.
slika

slika

slika

I za kraj samo vam treba da odvojite malo slobodnog vremena za ribolov i na sajlu okacite "favorita".

Bistro Bosno a" bogami i Hercegovino !!
slika


Avatar
labud
Pravo piskaralo
Postovi:342
Pridružen/a:14 sij 2008, 00:33
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Napravi sam !

Post Postao/la labud » 15 stu 2010, 00:14

seha ako sam te skonto lijepis tako sto se najlon istopi i spoje se 1 ? <titinpionir>

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Napravi sam !

Post Postao/la Seha » 15 stu 2010, 01:02

Da ova sajla ima plastificirani omotac koji nakon sto zavrnes sajlu i izlozis je toploti se jednostavno stopi. Bude tu ko zavareno..
slika

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Napravi sam !

Post Postao/la rusko » 15 stu 2010, 06:31

Evo kako koristiti istu sajlu i za pravljenje sistema za kedera:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=VVSc0wIbUTk[/youtube]
slika slika

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Napravi sam !

Post Postao/la zlaja » 19 lis 2011, 19:55

Evo još nešto-napravi sam- Ruba druže ne bacaj čepove od pive :grin:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=mN8IbO8K ... ure=fvwrel[/youtube]

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Silkovi, upredenice i ostali sitni pribor”