Kopča "uradi sam by @ldin"

Moderatori/ce:emin,AlaS,zlaja,svirac

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Re: Kopča "uradi sam by @ldin"

Post Postao/la zlaja » 25 stu 2010, 23:23

Ja za rijeku Bosnu najviše pri lovu koristim te male od žice 0,6 i još kada ih Aldin majstorski napravi ne bi više bilo deficita,ako ste primjetili naši dućani nikako da uvezu prave kopče pa je veoma teško pronaći kvalitetnu...


Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Kopča "uradi sam by @ldin"

Post Postao/la montana » 25 stu 2010, 23:58

Tacno. Moras se vakcinirati protiv tetanusa kad podjes u ribu. Ljetos sam kozu na prstima poderao pokusavajuci otvoriti i zatvoriti kopce koje sam dobio na poklon od "druga" :twisted:
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Kopča "uradi sam by @ldin"

Post Postao/la Seha » 26 stu 2010, 01:38

Montana za ovu zimu uzeo neke od korde Fast Change Swivel. Onako sasvim solidno izgledaju imaju jednu piksnu koja spustis i tako zakljucas varku. Jedino sto bi svaki wobler trebao imati jednu alku ili ti O ring kako bi nesmetano vrckala. Varke su super osigurane i skidanje je jako brzo i lako tako da nece biti frke ni kad malo promrznu prstci. Pored korde proizvode ih solar, nash i ostali giganti saranske opreme.
korda.jpg
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
slika

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Kopča "uradi sam by @ldin"

Post Postao/la rusko » 26 stu 2010, 07:52

Zasto koristiti inox? zar nije bolje da ako izgubimo materijal da onda isti ishrdja i nestane svojevremeno nego da vjecno stoji na dnu?
slika slika

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Kopča "uradi sam by @ldin"

Post Postao/la montana » 26 stu 2010, 11:24

Seha ovo mi zanimljivo izgleda, nisam jos vidio i jedva cekam. Nezgodno mi brate i zimi, a i u mraku. Nekoristim bateriju, dok ne zavrsim ribolov ili bas za nedaj Boze, pa ovo mi lici de se moze pipanjem presaltati varalica.

Rusko inox ne truhne i ne puca lako, pa duze traje. Ako i potone nije hemijski stetan, a zdrobi ga sljunak sa vremenom.
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."


Avatar
@ldin
Nobelovac
Postovi:1253
Pridružen/a:02 ruj 2010, 22:44
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Kopča "uradi sam by @ldin"

Post Postao/la @ldin » 26 stu 2010, 19:42

hvala drugovi kolektivno !!!
Seha ove kopče fino izgledaju i mislim da sam skontao , svučes prsten nabacis varku i ponovo navučes prsten , dobar sistem , a ovaj drugi prsten je kao "virbla " ili? malo mi djeluju robusno i teško za voblere mozda grešim al ovako na pvu preko fotki kao da su poteške i velike ili su radjene od nekog lakšeg materijala pa se to onda kompenzuje !!!
Rusko druze što se tiče ekologije, ja sam stvarno osvješten kopča koju ja ostavim je kap u moru u odnosu na civilizaciju i evo sada kontam svasta bi napisao al ostat cu na ovome ...Bistro !!!
Starost počinje kad kajanje zamijeni snove !!!

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Kopča "uradi sam by @ldin"

Post Postao/la rusko » 26 stu 2010, 19:47

Hej, nisam ja nista htio kritikovati.... samo onako, blago napomenuti da i na to treba paziti ;-)

Nista direktno... bratijo, ne zamjerite!!!
slika slika

Avatar
@ldin
Nobelovac
Postovi:1253
Pridružen/a:02 ruj 2010, 22:44
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Kopča "uradi sam by @ldin"

Post Postao/la @ldin » 27 stu 2010, 19:19

ma jok ba đe'š zamijeriti , ja se ovdje ne mogu naljutiti na nekog ,poštujem različita mišljenja i stavove i isto tako imam i svoja i očekujem da se poštuju , to što se nekada ne podudaraju Boze moj nismo svi isti , al daleko od toga da bi se zamjerio ,stoji to što ti pričaš 100% , samo jbg tako je, kad malo bolje čovjek s konta nebi trebali ni disat jer ispuštamo ugljenmoxid :135: šala mala dobar je inox plemenit materijal nema od njega ekološke štete zanemariva je u odnosu na olovo recimo kad ostane pa onda plasitka lakovi farbe najloni .... bistro
Starost počinje kad kajanje zamijeni snove !!!

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Kopča "uradi sam by @ldin"

Post Postao/la Seha » 28 stu 2010, 15:58

@ldin je napisao/la: Seha ove kopče fino izgledaju i mislim da sam skontao , svučes prsten nabacis varku i ponovo navučes prsten , dobar sistem , a ovaj drugi prsten je kao "virbla " ili? malo mi djeluju robusno i teško za voblere mozda grešim al ovako na pvu preko fotki kao da su poteške i velike ili su radjene od nekog lakšeg materijala pa se to onda kompenzuje !!!
Rusko druze što se tiče ekologije, ja sam stvarno osvješten kopča koju ja ostavim je kap u moru u odnosu na civilizaciju i evo sada kontam svasta bi napisao al ostat cu na ovome ...Bistro !!!
Aldine imas ih kao i ostale virble sa kopcom u par velicina. Da kao sto si predpostavio imas duplu zicu kao slovo U jednim krajem je vezana za virblu i tu je ispod virble navucena jedna mala piksna drugi kraj toga U je slobodan i tu se samo navuce varka koja se nakon sto je upala "zakljuca" sa ovom malom piksnom. Zica na kraju je malo savijena prema vani kako bi elasticitetom zice sigurno drzala piksnu na mijestu. Ukucaj u google Nash Quick Change Rig Swivel i pogledaj u vecoj rezoluciji sliku. Muku mucim zimi sa hladnim prstima mijenjati varke. Srecom cesto lovim iz camca pa ugrijem prste tu i tamo onom vrucom vodom koju penta izbacuje prilikom hladjenja motora.
slika

Avatar
svirac
Književnik
Postovi:884
Pridružen/a:02 kol 2006, 16:26
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Kopča "uradi sam by @ldin"

Post Postao/la svirac » 07 ožu 2011, 23:48

zlaja je napisao/la:Aldine druže ovu špicu* što si izmislio možemo koristiti u druge svrhe,vobler najbolje radi na polu-okrugloj jer kada se struna-najlon prilikom vožnje zategne alka slobodno oscilira i vobler ispravno vobluje dok na špicastoj se fiksira i smanji amplitudu oscilovanja lijevo-desno.Špica bi mogla dobro proći u drugim tehnikama ribarenja gdje poželjno bolje fiksiranje...
Ja i zlaja mislimo istim stazama .... i ja sam savijao kopce .... ove sa sirim lukom dopustaju vobleru siri rad po vertikalnoj osi (citaj lijevo-desno) ... kod vecih voblera i nije neki problem, ali kod manjih je, po meni, pozeljno onako, sire .....
Kako god, cestitke druze .... i ja kao i ti volim belajisati i "mehenglati" oko pribora i sl.

Bistro!
"Ima u bosanskim riječicama i potocima jedna naročita vrsta pastrmke, velika, posve crna po leđima, sa dvije-tri krupne crvene pjege.To je neobično proždrljiva, ali i neobično lukava i brza riba koja leti kao obnevidjela na udicu u vještoj ruci, ali je nedostižna, čak i nevidljiva za onoga ko nije vješt tim vodama i toj vrsti ribe."
(Ivo Andrić,"Priča o vezirovom slonu")

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Kopča "uradi sam by @ldin"

Post Postao/la Seha » 08 ožu 2011, 14:58

Definitivno Svirac. Manjim voblerima treba polukruzan kraj kopce da se razmasu.
slika

Avatar
svirac
Književnik
Postovi:884
Pridružen/a:02 kol 2006, 16:26
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Kopča "uradi sam by @ldin"

Post Postao/la svirac » 08 ožu 2011, 19:51

Seha je napisao/la:Definitivno Svirac. Manjim voblerima treba polukruzan kraj kopce da se razmasu.
Ma jasta Seha .... jos ako su kakvi "mrtvi" kao Rapala CD ....

p.s.
Seha je jos jedan "mehenglaš" ... ko ja i moj imenjak gore ....
"Ima u bosanskim riječicama i potocima jedna naročita vrsta pastrmke, velika, posve crna po leđima, sa dvije-tri krupne crvene pjege.To je neobično proždrljiva, ali i neobično lukava i brza riba koja leti kao obnevidjela na udicu u vještoj ruci, ali je nedostižna, čak i nevidljiva za onoga ko nije vješt tim vodama i toj vrsti ribe."
(Ivo Andrić,"Priča o vezirovom slonu")

Avatar
@ldin
Nobelovac
Postovi:1253
Pridružen/a:02 ruj 2010, 22:44
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Kopča "uradi sam by @ldin"

Post Postao/la @ldin » 09 ožu 2011, 17:28

upravu ste 100% ...ove zime su testirane sve na vodi dok smo "Kraljicu" ganjali ove šiljate mogu proći na cofu silikonu itd . za voblere poluokrugle .... trebam da nadjem tanju zicu recimo 0,6 da bih mogao da pravim skroz male kopčice za ljeto i laganih voblera ...ove ispadnu poprilično robusne od 0.8 i naravno da opterete vobler u prednjem dijelu ...
Evo japanske zen umjetnosti što bi Zlaja rekao , malo su teze za zakopčat al definitivno nema slučajnog iskakanja i odkopčavanja..
Ubjedljivo najjača...
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Starost počinje kad kajanje zamijeni snove !!!

Avatar
AlaS
Nobelovac
Postovi:1590
Pridružen/a:19 vel 2008, 00:20
Lokacija:JELAH
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Kopča "uradi sam by @ldin"

Post Postao/la AlaS » 09 ožu 2011, 21:19

Aldo ove su dobre samo patnja dok nataknes wobler i jos da zakopcas ,nula bodova za noc ,preko dana i nekako se moze baratat
slika
Bistro

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Kopča "uradi sam by @ldin"

Post Postao/la Seha » 09 ožu 2011, 23:09

Mene su tako isprepadali monstrumima iz Une pa kupih kopce gluho bilo. Sa peanom u neka doba mjenjao varalice otpale mi jagodice :456: Indenticno kopcanje kao ove sa @ldinove slike.
slika

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Silkovi, upredenice i ostali sitni pribor”