Ubadaljke od Inoxa - Made by Alas

Moderatori/ce: emin,AlaS,zlaja,svirac

Odgovori
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje

Ubadaljke od Inoxa - Made by Alas

Post Postao/la Seha » 09 ruj 2009, 23:19

Alase kakv si sa Inoxom ? Ako si sa tim materijalom na ti mogli smo neki rod pod napraviti imam neku ideju samo mi treba majstor da realizujem san u stvarnost ;)

Naravno <offtopic>
slika

AlaS
Nobelovac

Re: Ribolov u okolini Doboja

Post Postao/la AlaS » 09 ruj 2009, 23:37

Inox mi je svaki dan po 8h u rukama sto se tice rod poda nije problem i ja sam sebi napravio ali kao sto znas na vecini terena su ubadaljke u prednosti pa tako da sam i ubadaljke napravio,inače sve sto pravim je od inoxa .Ako imas kakav nacrt ubaci negdje ili posalji pa cemo zajedno analizirati ,moj glavni poso je prenosenje sa nacrta u proizvod a svaki nacrt dok se prenese u proizvod ima nekih dodataka i kombinacija.
Bistrooo
slika
Bistro

Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje

Post Postao/la Seha » 10 ruj 2009, 12:20

Super imam ubadaljke i tri pod pod al bi nesto bas za svoj ceif :)
Mozes li uslikati taj svoj rod pod i ubadaljke pa posaviti u temu pribor / napravi sam.
Napravio sam neki nacrt cisto okvirno jos samo da ubacim tacne mjere za cijevi pa da vidimo cijenu materijala i tvog rada..
Hvala ti Alase javim se na pp kad finaliziram nacrt. Bistro
slika

adem93
Piskaralo

Post Postao/la adem93 » 10 ruj 2009, 14:07

AlaS je napisao/la:Bujrum jarane ja nevolim sam nikad u ribolov pa makar i garonja moj bio kraj mene ako nema niko slobodan kad idem .Navrati kad mognes pa cemo pecat a zaboravio sam ti reci onu ogradu u Dzamiji gore u mjestu Špionica 3 sam ja radio i Mimberu takodje .Inox i staklo plavo kombinacija .
Bistrooooo Kapetanu Gradaščeviću
Evo jel na ovoj dzamiji ova je od mene 100 metara gledam je sa balkona slika
Ej kod mene su u kuci ogradu na stepenicama prije 3-4 godine radili neki iz Jelaha ili Tesnja nez tacno jesili ti sa njima mislim mozda si bio tu hehe dobar rad ...A pravim ti konkurenciju alas u zavarivanju to je moj fah idem na zanat a i lovim ribu cccca.pozz <tenkre>

AlaS
Nobelovac

Post Postao/la AlaS » 10 ruj 2009, 18:42

Mora da nisi znao sta ces drugo nego da ides za zavarivaca nemoj se fiksirati za elektrodu i CO2 idi na Argon tu su pare aradis sa cistim materijalom nisu ruke crne ko sa željezom ,jest da se moze otrovati od Argona ali ko ima u glavi zna kako ce se snaci u pojedinim situacijama. Ademe bio sam u svim gradovima BiH pa neznam vise ni gdje ni kad smo radili neke ograde ,znam da smo prošle sedmice bili u Bosanskoj Krupi 1 dan i 1 dan U Bihacu Mislio sam se kupat na Uni al nema sanse voda hladna ko led ledeni .
Šeha slikacu ja svoje postrojenje samo dok mi vrati kolega rod pod, posudio je na 3 dan ali evo 7 dana je vec proslo i nevraća hahaha
Bistroo
slika
Bistro

adem93
Piskaralo

Post Postao/la adem93 » 10 ruj 2009, 19:31

AlaS je napisao/la:Mora da nisi znao sta ces drugo nego da ides za zavarivaca nemoj se fiksirati za elektrodu i CO2 idi na Argon tu su pare aradis sa cistim materijalom nisu ruke crne ko sa željezom ,jest da se moze otrovati od Argona ali ko ima u glavi zna kako ce se snaci u pojedinim situacijama. Ademe bio sam u svim gradovima BiH pa neznam vise ni gdje ni kad smo radili neke ograde ,znam da smo prošle sedmice bili u Bosanskoj Krupi 1 dan i 1 dan U Bihacu Mislio sam se kupat na Uni al nema sanse voda hladna ko led ledeni .
Šeha slikacu ja svoje postrojenje samo dok mi vrati kolega rod pod, posudio je na 3 dan ali evo 7 dana je vec proslo i nevraća hahaha
Bistroo
Jos jednom izvinite zbog spama da odg alas!
Ma druze ono 4 sam u osnovnoj prolazio kaze mi otac/babo upisi zavarivaca tu ti je buducnost 3 godine i njemacka ja juce isao sa amidjom u sarajevo ispred ambasade ga sacekao otisao da nalijepe mu vizu i prica njegov jaran rade u finskoj nuklearnu elektranu iz nova nema tu radiacije stijenka oko 50 mm kaze od 3 000 d0 4 000 eura plata zavisi kako urade hehe momak zivi u konjicu ima stan 21-godina kupio sebi stan 100 000 km u centru heheh.poz a volim variti i volim argon i elektro a ima u Travniku u babe jaran zovu ga rodjo kaze vari extra pa cu na kraj drugog kod njega ici jedan mjesec .hehe a za rod pod stvarno bi se moglo napraviti jbt inox se zavari ispolira ma jbt neznase gdje je var hehe.poz

enko
Književnik

Post Postao/la enko » 10 ruj 2009, 22:49

Alas kako bi se mogle naruciti ubadaljke kod tebe

AlaS
Nobelovac

Post Postao/la AlaS » 10 ruj 2009, 23:55

Javi mi dimeziju i ja ti napravim 2 kom dvodijelne moje su metar dugacke tako da je transportna duzina pola metra paše u onaj spoljasni dzep na torbi od stapova taman da zatvoris ,gore na vrhu ti stavljam navoj m10 za signalizatore i dobijes jos od mene gratis one račvice 2 komada inox ako nepecas sa signalizatorima mozeš ih zavrnuti umjesto signalizatora to preko dana ja tako pecam cim noć onda zavrnem signalizatore i pičim dalje.Probo sam i one teleskop sistem ali nisu se dobro pokazale teško ih praviti a nisu čvrste ove dvodijelne su extra zabiješ 10 do 15 cm u zemlju i nemoze se pomijeriti da kravu zavežeš za njih.

Ubaciću sliku od ubadaljki a do tad evo jedno moje remekdjelo obavlja posao samo tako
slika

Bistrooo
slika
Bistro

AlaS
Nobelovac

Post Postao/la AlaS » 10 ruj 2009, 23:58

Amchuka ode ovaj ribolov u okolini Doboja na roštiljadu i rod podove ebiga nemoj nam zamjeriti brisaćemo ako zasmeta
slika
Bistro

senad
Gledač u vodu

Post Postao/la senad » 11 ruj 2009, 10:37

Bistro svima!
Alas, hoćeš li da ove postove vezano za ubadaljke i rod pod prebacim u tebu "Pribor", pa postavi slike ubadaljki i cijene, pa ko voli, nek' izvoli.
Ima nas još zainteresovanih ;-)
Ustvari, ja volim sjediti kraj vode i gledati u vodu.
Štapove nosim da bi me zvali ribolovcem, a ne "budalom koja gleda u vodu".

by Kapo Senad :mrgreen:

amchuka
Haman Štela

Post Postao/la amchuka » 11 ruj 2009, 13:28

HAHA ma nema problema. Mali mi je bolestan tak oda ne vjerujem da ću ići onda prvi vikend iza Bajrama eto mene aBda

Odgovori

Natrag na “Štapovi, mašinice, stalci za štapove”