Stapovi

Moderatori/ce:emin,AlaS,zlaja,svirac

Avatar
ruba
Nobelovac
Postovi:1156
Pridružen/a:20 sij 2010, 21:21
Lokacija:TESLIC EVROPA I STO JE MOGUCE PRIJE NAZAD
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Re: Stapovi

Post Postao/la ruba » 13 ožu 2010, 19:54

Bistro zlaja nije to sejtanluk to je kod mene zaraza,a de mi reci posto imas iskustva valjajul cemu ovi moja stapovi?
Ruba Vobleri


Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Stapovi

Post Postao/la angler » 13 ožu 2010, 20:02

Gdje necu gledati Rijeku uspomena i to nekoliko puta. To mu ga dodje ko musicarska himna <titinpionir>

Zander, stap "odokativno" fakat lijepo izgleda. Svidjaju mi se "karike" jednostopalne, a i prva koja je ojacana, cini mi se po izgledu, titan nitridom, znaci dugotrajna i sa vrlo malo trenja. Jedino, ako je 5#, za tu klasu preferiram klasicnu cigar rucku. Ova na slici mi je za jace stapove...od 7# pa dalje.

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Stapovi

Post Postao/la montana » 13 ožu 2010, 20:22

Ovaj zavrsetak je dobar za lov iz camca, jer manje klize, a iz camca se cesce spusta pribor dok se prebacuje na drugu lokaciju. Neki stapovi imaju opciju da se odvrne ovaj i doda obicni nastavak. Mozda i ovdje to moze, pa se kombinuje, a prodaju se stapovi i sa nastavcima za dvorucno mahanje.
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Stapovi

Post Postao/la zlaja » 13 ožu 2010, 21:46

ruba je napisao/la:Bistro zlaja nije to sejtanluk to je kod mene zaraza,a de mi reci posto imas iskustva valjajul cemu ovi moja stapovi?
Koliko se da vidjeti sa fotke (pošto nam ne daješ specifikacije štapova) složio si štapove po težini bacanja i dužini za razne tehnike spin ribolova a vidim ima i za dubinku, ja lično volim berkley štapove za lagani spin i imao sam skeletor 8-32 gr. 3 metra zvijer od štapa na kontri brz a kad zamaram ribu pumpa u puni parabolik milina i onda ga budala slomim. Spro spin štapove nisam nikad probao ali raja što peca sa njima kažu da vrijede svaku marku mada po mojoj procjeni ima malo mesa u zidovima blanka ako mene pitaš recimo ja ću reći da shimano štapovi nevaljaju a Alas će reći samo shimano ja imam sa njima loša iskustva samo se technium zadržao kod mene, sve je to individualno sada pecam sa sportex-som a volio bi kupiti jedan G loomis

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Stapovi

Post Postao/la montana » 13 ožu 2010, 21:55

Zato se nabaci kakav musicarski. Dobijes garanciju, pa i kad ga prelomis zatvarajuci vrata od auta, oni ti daju novi.

Stapovi su individualna stvar. K'o auti. Hoces trkace ili predsjednicke? Najbitnije je da ti lezi.
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."


Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Stapovi

Post Postao/la zlaja » 13 ožu 2010, 22:12

Puno mi spineri a Bogami i mušičari pravimo frke oko štapova te porijeklo te blank te oprema te omrzo mi hoću novi te nije mi leg*o svašta nešto a onda postane zaraza ja lično nisam relativno dugo u spin ribolovu tek od 98 ja se bavim blinkerajem a plovkarenjem sam se bavio i prije a i drago mi je izaći na plovak i sada samo da znaš Ruba koliko sam štapova promjenio...
Velike firme daju garanciju na spin štapove:Hardy,Loomis,Sportex itd svoje spin štapove pokrivaju garancijom.

Avatar
ruba
Nobelovac
Postovi:1156
Pridružen/a:20 sij 2010, 21:21
Lokacija:TESLIC EVROPA I STO JE MOGUCE PRIJE NAZAD
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Stapovi

Post Postao/la ruba » 14 ožu 2010, 00:50

BISTRO ZLAJA evo i karakteristika za moje stapice.Prva dva su berklijeva,prvi 2.70m 15-40gr taktix,drugi 3.00m 15-55gr treci katana 3.00m 20-40gr cetvrti spro precison 3.00m 30- 60 gr,5i6 cu isti spro 3.00m 40-80gr i na KRAJU pilkmaster 2.40m 100-200gr.a moj jaro alas je ograjiso na shimano i nikoju drugu marku opreme nevidi,ja mislim da nije lose imat razlicite marke stapova :?:
Ruba Vobleri

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Stapovi

Post Postao/la Seha » 14 ožu 2010, 11:56

Rodjo ova slika je mrak.. Svaka cast !

slika
slika

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Stapovi

Post Postao/la angler » 14 ožu 2010, 15:16

Hvala "rodjo" :wink:

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Stapovi

Post Postao/la montana » 14 ožu 2010, 18:01

Ma u sta bi covjek prije pogledao? Opremu il' atmosferu na slici? <championvanja>
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
AlaS
Nobelovac
Postovi:1590
Pridružen/a:19 vel 2008, 00:20
Lokacija:JELAH
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Stapovi

Post Postao/la AlaS » 14 ožu 2010, 18:13

Nisu ni u mene svi Shimano ima "jedan" Garbollino Hasky eto da nebude da sam ograiso nisu svi Shimano al masinice jesu sve do jedne jedino ako nadjem neku ako postoji Garbollino spin masinku za ovaj navedeni stap skinicu Shimano sa njega,a ti jaro Ruba samo gomilaj svakave vrste i onako sa vise od pola tih stapova ne pecas,da neces neku radnju otvarat ovdje u BiH

Ps.promijenio sam i ja dosta toga od obicnih noname pa preko DAM-ovih i mnogo drugih poznatih imena al ruku na srce jednom Shimano uvijek Shimano
slika
Bistro

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Stapovi

Post Postao/la montana » 14 ožu 2010, 18:17

Ne treba gomilati, kako Alas rece iste stvari. Malo gledati da se pokrije raznovrsnijim priborom, jer kako primjetim vecina tih stapova su dobri, ali skoro istih karakteristika, a jednom ribaru ne treba vise nego jedan stap u jednom momentu, po meni. Da li je to Shmano ili bilo sta drugo vise nije ni bitno.
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
ruba
Nobelovac
Postovi:1156
Pridružen/a:20 sij 2010, 21:21
Lokacija:TESLIC EVROPA I STO JE MOGUCE PRIJE NAZAD
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Stapovi

Post Postao/la ruba » 14 ožu 2010, 19:13

jednom shimano uvek shimano,a kazes da nisi ograiso ne shimano alas?kazes imas jedan a gdje je onaj od proslog ljeta sto si onu mrenetinu digo sa njim,i on je mislim shimanov?jos 45 dana jaro?
Ruba Vobleri

Avatar
soha
Nobelovac
Postovi:1431
Pridružen/a:13 lis 2008, 00:10
Lokacija:Stari grad Soko
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Stapovi

Post Postao/la soha » 23 ožu 2010, 18:18

Seha je napisao/la:Rodjo ova slika je mrak.. Svaka cast !

slika
od ideje do realizacije cisti profesionalizam...svaka cast majstore..vidi se da imas tu neku "žicu", kako je ja zovem, da li si kada pomisljao da se profesionalno bavis fotografijom..ja sam misljenja da bi bio veoma uspjesan... nije vazna samo mirna ruka i dobar objektiv, kod fotografije kao i kod svakog drugog vida umjetničkog izražaja je bitno ono sto ti kao umjetenik vidis odnosno nacin na koji to vidis...jednostavno, kad bi meni dao ne znam kakvu opremu nikada ne bih napravio takvu fotografiju, iz cistog razloga sto ja ne vidim stvari onako kako ih ti vidis, nemam "oko" da bih se mogao izraziti kroz objektiv aparata, a to je "oko" boziji dar i trebao bi ga iskoristiti kad ga vec imas...oprsoti sto se ovako napadno rasapisah, al stvarno si me odusevio, a vjeruj mi da je malo takvih... bistro

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Stapovi

Post Postao/la angler » 23 ožu 2010, 19:27

Hvala Soha na ovakom komplimentu. Iskreno, neznam sta da ti kazem. Zaista je lijepo procitati ovakvu kritiku. Sto se tice "oka" jednostavno mi prodje kroz glavu "slika" u naprijed pa tek onda okom trazim ono sto mi je u glavi, ili kad vidim neki detalj stvorim sliku i onda "trckaram" okolo dok je ne napravim, a nekad je neka slika jednostavno tu. Oko nas je okruzenje veoma zanimljivo za lijepu fotografiju samo treba pravi detalj "isceprkati". Neko to vidi, neko ne. Profesinalna fotografija, to je prelijep....hm, da li nazvati posao, hobi ili nekako drugacije. Da, razmisljao sam o tome nekad davno dok su bili, kako ih ja nazivam aparati manuelci ali je to u to vrijeme je bilo dosta skupo. Vremenom covjeka zivot odvede na neki drugi put. Ko zna, mozda cu se i vratiti.
Evo jos jedna kad je vec tema "stapovi" mada je ona predhodna za moj ukus "jaca".

Hvala i bistro!

slika

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Štapovi, mašinice, stalci za štapove”