primama za sarana

Moderatori/ce:emin,AlaS,zlaja,svirac

Avatar
pecaroš_112
Haman Štela
Postovi:43
Pridružen/a:29 svi 2011, 18:25
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Re: primama za sarana

Post Postao/la pecaroš_112 » 10 lip 2011, 19:04

Hvala puno, isprobat cu. :grin:


scorp
Prava Štela
Postovi:128
Pridružen/a:23 ožu 2010, 12:32
Lokacija:Breza
Kontakt:

Re: primama za sarana

Post Postao/la scorp » 10 lip 2011, 19:55

Ja sam napisao misleci da pitas za primamu, jer je takav naziv teme.
Ukoliko pitas kako od kukuruza napraviti lovniji mamac, ja sam probao sve i svasta, pogotovo u vrijeme dok sam samo pecao na rijeci Bosni gdje je kukuruz bio osnovni mamac, ali jednostavno mi se najbolje pokazao kupovni CUKK kukuruz u razlicitim aromama i bojama. Među njima svakako je favorit CUKK s medom.

Avatar
pecaroš_112
Haman Štela
Postovi:43
Pridružen/a:29 svi 2011, 18:25
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: primama za sarana

Post Postao/la pecaroš_112 » 11 lip 2011, 18:27

Probat cu kao i vi, sve i svasta ehhe. :grin:

samirbilanovic
Početnik
Postovi:1
Pridružen/a:23 kol 2013, 11:07
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: primama za sarana

Post Postao/la samirbilanovic » 05 ruj 2013, 08:40

lovim sarana na Jablanickom ovih dana ulovio sam par komada 2,3 kg ali mi je stao raditi bacao sam primamu kokuruz koji je bio u vodi dva dana ali ga nisam kuhao I bacao sam gnojivo od svinje riba mi se je javljala u jutro oko 7sati evo tri dana nece da nisam sta zajebo pri primami.

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: primama za sarana

Post Postao/la Seha » 05 ruj 2013, 12:19

Velika je greska hraniti kukuruzom i ostalim sjemenkama koje nisu pripremljene tako da se iz njih izvuce maksimum atraktora i da nisu opasne po zdravlje ribe.
Imas u ovoj temi kako se pripremaju kukuruz i ostale sjemenke za ribolov sarana.
viewtopic.php?f=208&t=3008
slika


cicifor
Početnik
Postovi:2
Pridružen/a:23 vel 2017, 21:53
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: primama za sarana

Post Postao/la cicifor » 01 kol 2017, 19:41

Pozdrav svima.
Pocetnik sam u saranolovu, pa me zanima neka kombinacija za primamu. Nabavio sam tigrov orah, masterbih hailbut pellets 4 i 10 mm,
I lovne boile masterbih premium river. Citao sam dosta po forumima za masterbih proizvode ii kako sam skontao da su prvoklasni.
Sada bih trebao neki prijedlog oko kolicine sastojaka u primami ( koliko tigera, koliko peleta koliko boila, ii sta jos dodati. )?.
Svaki savjet i svako iskustvo bi dobro doslo. Hvala jos jednom i bistro. <flag> :grin: :grin:

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: primama za sarana

Post Postao/la Seha » 03 lis 2017, 00:17

Tesko je ovako otprilike odrediti koliko treba prihrane.
Sve zavisi kolika je voda, populacija ribe, dali ima drugih ciprinida (deverika, babuska, americki somic itd) jer ces i njih trebati hraniti da bi docekao sarana ili ih pokusati odbiti mamcima od 20-30 mm.
Sto se tigera tice saka po stapu tokom ribolova je ok mjera jer njih netreba forsirati sa puno tigera jer brzo provale da im nemoze zadovoljiti potrebe. Onako kad im roknes saku ribe konkurisu i tako ih se naj brze prevari.
Sta jos mozes ubaciti: praskastu prihranu, kukuruz obicni, kukuruz iz konzerve, psenicu, hranu za golubove, kanarince i ako mozes naci konoplju.
Ako mozes hrani poziciju prije ribolova par puta ako ne kreni sa malo prihrane pa dodaj po potrebi ako imas dobar odziv ribe. Bistro
slika

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Mamci i prihrana”