Recept za boile - Masterbih

Moderatori/ce:emin,AlaS,zlaja,svirac

Smirglov
Početnik
Postovi:7
Pridružen/a:12 lip 2012, 16:17
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Re: Recept za boile - Masterbih

Post Postao/la Smirglov » 19 lip 2012, 13:31

Ovo je tema o kojoj se mogu napisati enciklopedije :)..ja pecam iskljucivo na sopstvene boile i ne koristim ekstra skupe sastojke i nagruvane recepte,a imam poprilican uspeh..Koristim koncentrat arome ne obicne npr. 2-3 ml na 1kg miksa ne vise..pravu proveru boilla sam imao pre 2nedelje,evo na koji nacin nedelju dana pre mog dolaska reviri su imali takmicenje,posle toga u subotu dan pre nego sto cu ja doci u subotu je bilo mec takmice u pecanju sarana 30 ekipa u proseku su bacali 25 kg hrane..znaci dva takmicenja u nedelji dana,kada sam dosao bilo nas je nekih desetak tog jutra ja sam imao 8 sarana od 7h 13h..ostali su skupa imali manje od mene taj dan,da ovo nije bila slucajnost potvrdio sam pre dva dana kada sam od 7h do 16h imao 22 kom ;) nisam pecao na istoj poziciji..da negnjavim vise po meni boil moze da bude osrednji a da bude lovan bitna je prezentacija istog ;) bistrooo


Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Recept za boile - Masterbih

Post Postao/la Seha » 20 lip 2012, 09:36

Pozdrav i dobro dosao. Saran ce se hraniti svim i svacim. Sve sto mu receptori jave kao signal hrane uzet ce zdravo za gotovo i napuniti stomak ukoliko je gladan ili zeljan neceg novog sto nepovezuje sa nekim losim iskustvom.
Narocito na tim revirima (komercijalnim vodama) gdje je velika populacija riba koja nema prirodnu hranu i gdje ovisi o onome sto ribari ubace u vodu.
Na kraju krajeva i obicna pasta od kukuruznog brasna ili starog hlijeba, mesni narezak itd. i dan danas dobro love na vodama gdje bijela riba neprestavlja problem. Nema u njima nista toliko sofisticirano sto se nalazi u nekim od hi - tech boilia. O boiliama i komponentama za izradu istih se vec sve zna zahvaljujuci nutricionistima koji kreiraju hranu za ribnjake i malo je prostora ostalo za manipulaciju i suplje price. Formula je jednostavna ukoliko bilo koji mamac zadovoljava sve potrebe organizma da bi on mogao da zivi to bice ce se nastaviti hraniti tom hranom, ukoliko nezadovoljava, a organizam posjeduje mogucnost izbora izmedju tog ili nekog drugog izvora hrane sigurno ce cim to shvati prestati uzimati mamce koje nezadovoljavaju njegove potrebe.
Najveci problem su sami ribari koji lako nasjedaju na marketinske trikove. Jos malo pocet ce prodavati mjesecevu prasinu tvrdeci da je to senzacionalna komponenta koja garantuje ulov o kakvom ste sanjali. Ne ona nece biti sa mjeseca, vec obicni mljeveni rogac koji je poznat kao neutralizator mirisa mulja u mamcima.
Kip it simpl, lovi sa povjerenjem u mamac, lociraj ribu prije nego zabacis udice i imaces ulove (prije ili kasnije).
slika

Smirglov
Početnik
Postovi:7
Pridružen/a:12 lip 2012, 16:17
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Recept za boile - Masterbih

Post Postao/la Smirglov » 20 lip 2012, 11:30

Pozz i tebi da u pravu si da saran kupi sve sto ce prepoznati kao izvor hrane,sa jednim odlaskom u ribolov nemozes nista postici mozda bas taj dan saran bude pri apetitu i radi kao nikad,ili nebude pa mislis da tvoje boile nisu dobre, za to sve potrebno vreme i trud..ja sam licno poceo sa obicnim receptom 200g p.griza 200g k.brasna 100g sojinog b. 5 jaja..stim sam poceo da pecam i negde sam imao rezultat negde ne..vremenom sam usavrsavao svoj miks izlazio na raznorazne vode i testirao ga pecajuci iskljucivo na moje boile koje su mi donele lepe rezultate.treba biti samo uporan i rezultati ce doci vremenom..mozda me nisi na pocetku razumeo nekazem da ja imam magican boil koji svugde hvata kao blesav ne naprotiv ja sam radom i trudom napravio boil koji ce doneti rezultat i na napadnut i ne napadnutim vodama..a da bi dosao do toga potrebno je vreme sati i sati u kuhinji,a i na vodi...

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Recept za boile - Masterbih

Post Postao/la Seha » 20 lip 2012, 12:41

Smirglov je napisao/la:mozda me nisi na pocetku razumeo nekazem da ja imam magican boil koji svugde hvata kao blesav ne naprotiv ja sam radom i trudom napravio boil koji ce doneti rezultat i na napadnut i ne napadnutim vodama..
Nigdje u mom pisanju nisam spomenuo tvoj mamac. U mom pisanju evidentno je to da imas veliki plus sto si u vodi natrpanoj mamcima dobio ribu na boilie u koje nisi kako ti kazes ubacio "skupe sastojke"..
Od ovog sporta se zeli napraviti hobi za visu klasu i manekene to je ono sto mi najvise smeta u cijeloj prici.
slika

Smirglov
Početnik
Postovi:7
Pridružen/a:12 lip 2012, 16:17
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Recept za boile - Masterbih

Post Postao/la Smirglov » 20 lip 2012, 14:48

Hvala ti za taj plus ;) da bez lazi samo cist boil kakav je bez dodatnog dipanja niti skupih sastojaka..sve sto stavljam ima u svakoj prodavnici zdrave hrane i polj.apoteci..osim aroma one su jedino strane ali njih sam dobio gratis od prijatelja koriste se u prehrambenoj industriji..treba biti uporan i verovati u svoj mamac rezultat mora na kraju doci..


Smirglov
Početnik
Postovi:7
Pridružen/a:12 lip 2012, 16:17
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Recept za boile - Masterbih

Post Postao/la Smirglov » 21 lip 2012, 12:19

Treba pomoci pocetnicima u izradi vlastitih boila sa kojima ce biti zadovoljni,ali mi nije jasno citajuci po ovom forumu i drugima da se javljaju ljudi koji su kako kazu procitali brdo stvari o izradi boila ali im ipak treba precizan recept!ko god je malo kopao po netu morao je naci i tabele sa vrednostima i mnostvo recepata tamo.Npr recept cetri kralja:
Kukuruzno brasno grubo-250g
Masna tostirana soja-250g
Psenicni griz-250g
Smedje psenicno brasno-250g
6jaja 6x60g
Kada preracunamo vrednosti ovih sastojaka dolazimo do sledecih informacija da ovaj miks ovakav kakav je sadrzi:
Ugljeni hidrati-50%
masti-24%
belancevine-26%
Gldano ovaj miks je relativno dobro izbalansiran...sami ga mozete nadograditi smanjivanjem nekih sastojaka,a ubacivanjem drugih.takodje imate objasnjeno koji sastojci bolje vezuju miks,koji imaju vise belancevina,a koji masti itd..sve je to jako jako lepo objasnjeno samo treba sesti i malo se vise posvetiti tome uz malo truda imacete dobre vlastite boile..Nemojte biti lenji i cekati da vam drugi serviraju gotov indentican recept koji oni koriste..eksperimentisite,vezbajte testirajte i docice te do rezultata garantovano..

Avatar
masterbih
Književnik
Postovi:788
Pridružen/a:18 lip 2010, 00:22
Lokacija:Voda
Kontakt:

Re: Recept za boile - Masterbih

Post Postao/la masterbih » 22 lip 2012, 00:59

Smirglov
Ipak treba da malo vise udjes u sve ovo.
Prvo i osnovno je da razdvojis ribolov na komercijalnim jezerima i ribolov npr. na rijeci.
U ovom slucaju cemo pricati o komercijali da bi ti bilo sve malo jasnije.
Tvoj miks slobodno mozemo nazvati 50/50, procitaj malo na internetu u vezi toga.
Velika je razlika izmedju takvog i mamca koji u sebi sadrzi kvalitetne komponente.
Takvi samo namirisani mamci mogu da prevare ribu, ali oni na duze vrijeme ne prolaze jer ga riba vrlo brzo odbaci.
Nije nista novo da se lovi na gumeni namirisani kukuruz, komad spuzvice itd..
Upravo takvim mamcima mozes da lovis brze ribolove na komercijalama, sa nesto drugacijom aromom kako bi prevario koju ribu.
Danas, na izrazito napadnutim vodama to vise ne pali, vec i za takve akcije moras imati kvalitet!
To ne znaci da taj trik uvijek radi, dok kvalitetan mamac isto tako radi i ima dodatni plus, a to je lov na duge staze kojeg riba prihvati, jede, vise i vise..
Dobar mamac se ne zasniva samo na mirisu (za mene je miris zadnja stvar u svemu tome) vec na hranjivom signalu.
Pokusaj da prihranjujes takvim mamcima jedno vrijeme i probaj da odlovis, rezultati ce biti zagarantovano slabi, ako se u vodi nadje nesto kvalitetnije..
Onaj ko kaze da mamac nema veze i da to nije bitno, vjeruj da taj nije nikad ozbiljno lovio.

Smirglov
Početnik
Postovi:7
Pridružen/a:12 lip 2012, 16:17
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Recept za boile - Masterbih

Post Postao/la Smirglov » 22 lip 2012, 08:41

D.jutroo ajde da ga nazovemo 50/50 miks jel ovaj gore naveden je takav,ali ja nisam spomenuo da ga koristim posluzio je samo za primer..moj miks koji koristim nije bas na bazi soje i griza da bi bio klasicna 50/50 boila ;) takodje vrlo dobro znam sta je hnv miks,50/50 miks ili birdfood miks ;)..da sam pecao 2 puta na tom jezeru rekao bih da sam imao srece ali na njemu sam nekih 2god.a uporedno sa njim idem jos na jedno koji su preplavljeni sarandzijama i takmicenjima..imam tu srecu da sam odrastao na dunavu,i prirodnim jezerom koje je spojeno sa istim,tako da odlicno znam sta je divlja voda i sa kakvom boilom traziti sarana na istoj..Znam vrlo dobro da hnv boila na duge staze i da se sa 50/50 boilom nepeca vise od sedam dana Na jednom mestu...hnv boila visoke hranljive vrednosti ili proteinska boila preporucuje se pocetkom proleca,krajem jeseni i tokom zime jer stvaraju amonijak sto vise proteina vise amonijaka sto je najizrazenije u toploj vodi tako da sa njima veliki oprez leti!!!velika kolicina boila na jednom mestu moze odbiti ribu..za leto su fishmix i birdfood mix odlicni fish miks treba izbegavati na muljevitom dnu jer brzo poprimi miris,ako samim pravite fish miks mozete ubaciti rogac jer neutralise taj miris mulja,bird miks je dobar preko cele godine osim zimi kada daje slabije rezultate..poprilicno sam u saranskom ribolovu tako da znam dosta toga,a sto se tice citanja pa mislim da na netu nema tog sto nisam procitao ;)Znanja i iskustva nemanjka veruj mi..

Han
Književnik
Postovi:662
Pridružen/a:23 kol 2011, 21:06
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Recept za boile - Masterbih

Post Postao/la Han » 22 lip 2012, 09:39

Gdje se u međuvremenu izgubila disciplina "Lov šarana i amura udicom na plovak"? Na istestirani i provjereni mix crva "tropic exotic" riba sigurno dolazi. Toliko.

:)
"Sine Tale, magare moje drago, smiri se u sebi pa ćes se izmiriti i sa nebom i sa zemljom"

Avatar
masterbih
Književnik
Postovi:788
Pridružen/a:18 lip 2010, 00:22
Lokacija:Voda
Kontakt:

Re: Recept za boile - Masterbih

Post Postao/la masterbih » 22 lip 2012, 17:17

Odlican mamac ukoliko nema bijele ribe da te ometa u planu, ali to je vec zasebna tema..

Smirglov
Početnik
Postovi:7
Pridružen/a:12 lip 2012, 16:17
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Recept za boile - Masterbih

Post Postao/la Smirglov » 23 lip 2012, 07:27

Nije se skroz izgubila i dalje se mogu sresti u mom kraju stari ribari koji su svaki dan u dunavcima i na bambuse cekaju sarane,bas sam proslog septembra prisustvovao kad je cica vadio divljaka oko 4-5 kg na bambus ;) e to je bila borba za gledanje;)..imamo ekstra terene za sve vidove ribolova ali je riblji fond desetkovan,razbijen totalno.zato se sve vise ljudi okrece komercijali nebili bar malo osetila tu draz veceg sarana na udici..

Smirglov
Početnik
Postovi:7
Pridružen/a:12 lip 2012, 16:17
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Recept za boile - Masterbih

Post Postao/la Smirglov » 18 srp 2012, 02:50

Deste sarandzije ba ima li desavanja peca li se nesto?probao sam da pecam kod mene na jezeru (divlja voda potpuno)boili se ne koriste al nikako..uradio sam boil na bazi hrane za pse 40% nije frolik al ima potpuno slicne vrednosti kao frolik,a i ukus govedina,sargarepa i grasak..oko nedelju dana sam pripremao mesto nisam preterivao sa hranom prvo bacanje 1kg starog kukuruza,200g konoplje,500g boila,500g kuvano zito..e sad probajte nesto npr.kao sto sam ja radio 200g kukuruza i 200g zita sameljite posle kuvanja na masini za meso sa sitnom resetkom dobicete rezance koi su ekstra lepljivi pomesajte svu primamu u kanti sa tim.idealno je za bacanje otvorenim raketama minimum ispadanja hrane prilikom bacanja rakete a odlicno se kipuje sa dodirrom vode,a pravi ekstra maglu u vodi...sto se tece boila tj smese prvih cetri dana sam hranio sam boilima nepravilnog oblika tj malim jastucicima precnika 4-5 mm i malom kolicinom kuglica 7-8 mm,tako 4 dana..posle toga sam ubacio boile od 10mm 500g boila i 1kg zrnevlja 6 dan subota samo 200g boila prackom bez zrnevlja..nedelja 4h pecanje po saka boila na svaki stap 6 i 15 prvi saran 2,3kg u 7 drugi 1.5 kg...u devet par raketa zrnevlja i boila prackom..15 i 30 treci saran 4kg u pet par raketa zrno i boil u 21 cetvrti saran 2kg 21 i 20 peti 2.5 kg...do ujutru nista tek u osam manji ni kila :))) u 9 jedan 2kg i 9 i 30 drugi 3.1kg do cetri vise nista i kuci.nastavio sam sa prihranom i dalje al bez zrnevlja samo boili po 200-300g prackom,pa cu da vidim ovaj vikend sta ce se desiti da li ce se javljati i neki veci..e sad sa malim jastucicima sam isao nekom logikom da mu prezentujem boil sa pocetka u rangu velicine partikla jer kontam da prilikom usisavanja mora i makar greskom usisati koji boil i probati e sad samo nagadjanje uglavnom se javio na boil a da li ga je probao ovako ili onako manje je bitno bitno je da se javio.eto ako bi neko da pokusa na nekoj divljoj vodi mozda mu ovo pomogne..jedno pitanje za vas u septembru treba da idem u sipovo na desetak dana kod rodbine,da li ima neki saranski revir tu negde okolo ako neko zna..nisam bio tamo 4god.pa pojma nemam da li postoji nesto,znam za plivu i pastrmke ;) pozzz

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Mamci i prihrana”