sarani i amuri jezera smoluca

O šaranskim vodama, kako iz Bosne i Hercegovine, tako i iz cijelog regiona

Moderatori/ce:adi,Seha,emin,enko

Odgovori
Avatar
senad
Gledač u vodu
Postovi:3608
Pridružen/a:20 lip 2006, 17:05
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Re: sarani i amuri jezera smoluca

Post Postao/la senad » 29 tra 2010, 19:23

ado je napisao/la:Evo sad dodjoh sa smoluce, danas isli Roba i moja malenkost da pripremimo teren za pecanje preko 1. maja (malo hranili, markirali itd.) i ajde reko usput da ponesem makar jedan stap radi zezancije i nakon mozda sat vremena nesto dodje na onaj stap,........ kontra i riba od 21.500 kg a evo slike i nek je svima bistrooo za 1. maj
To je ona sto je proljetos uhvacena, i imala 12 kila.
Koliko ste nabacali hrane na Smolucijadi, oni od kilu sada imaju pet :mrgreen:
Bistro majstore, i neka bude još veća preko prvog maja! :wink:
Ustvari, ja volim sjediti kraj vode i gledati u vodu.
Štapove nosim da bi me zvali ribolovcem, a ne "budalom koja gleda u vodu".

by Kapo Senad :mrgreen:


Avatar
Ko_fol_ribar
Prava Štela
Postovi:131
Pridružen/a:15 kol 2009, 12:47
Lokacija:Gracanica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: sarani i amuri jezera smoluca

Post Postao/la Ko_fol_ribar » 29 tra 2010, 19:27

ado je napisao/la:Evo sad dodjoh sa smoluce, danas isli Roba i moja malenkost da pripremimo teren za pecanje preko 1. maja (malo hranili, markirali itd.) i ajde reko usput da ponesem makar jedan stap radi zezancije i nakon mozda sat vremena nesto dodje na onaj stap,........ kontra i riba od 21.500 kg a evo slike i nek je svima bistrooo za 1. maj
Nista, od sad nosim samo jedan stap i idem da se zajebavam po Smolucoj <valjanjeodsmijeha> <valjanjeodsmijeha> <valjanjeodsmijeha> <valjanjeodsmijeha> <valjanjeodsmijeha>

Aferim i bistrooooooo
<djed>

PS: jel ovo na Jasikama Suzi dosla?
slikaTrust I seek and I find in you, every day for us something new, open mind for a different view,
and nothing else matters!
Never cared for what they say, never cared for games they play, never cared for what they do, never cared for what they know, and I know !!! slika

Bistro BiH ma gdje da si!!!

Avatar
senad
Gledač u vodu
Postovi:3608
Pridružen/a:20 lip 2006, 17:05
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: sarani i amuri jezera smoluca

Post Postao/la senad » 29 tra 2010, 20:41

Ustvari, ja volim sjediti kraj vode i gledati u vodu.
Štapove nosim da bi me zvali ribolovcem, a ne "budalom koja gleda u vodu".

by Kapo Senad :mrgreen:

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: sarani i amuri jezera smoluca

Post Postao/la Seha » 30 tra 2010, 18:32

Cestitke Ado pravo dobar komad.. Steta za te ozlijede ,al sam siguran da ce se to samo od sebe sanirati.
Hvala za sliku i info odma je ubacujem u listu na 2 stranu. <dobrodosli> SUZI
slika

Avatar
austrijanac
Prava Štela
Postovi:159
Pridružen/a:01 lip 2009, 15:28
Lokacija:Lukavac
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: sarani i amuri jezera smoluca

Post Postao/la austrijanac » 30 tra 2010, 19:33

Hallo prijatelji,

Evo ponovo smo u Austriji. Teska srca smo se oprostili sa smolucom i pecanjem tamo. To je bilo pet super dana za mene I mog kolegu. Iako smo u tih para dana doasta riba upecali ali malih. Zadnjeg dana ipak sam uspio da prevarim jednog sarana od 11,40kg.
Zelimo se zahvaliti nasem domacinu i nasim prijateljima na dobrom druzenje. Vec odavno se nismo tako napili iako je to preblaga mozda rijec za toliko puno alkohola. Ha ha <adipiva>
Radujem se ponovnom pecanju u augustu i dobrom druzenju. Ali moja supruga je rekla ovaj put pecanje bez glavobolje I mamurluka. <valjanjeodsmijeha> <adipiva>
Evo I par slicica koje smo napravili tokom boravka.


slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika
slika BISTRO AUSTRIJANAC


Avatar
austrijanac
Prava Štela
Postovi:159
Pridružen/a:01 lip 2009, 15:28
Lokacija:Lukavac
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: sarani i amuri jezera smoluca

Post Postao/la austrijanac » 30 tra 2010, 20:03

upps Slike su ispale premale pa sam probao vece da postavim!

Ostereicher post repariran :wink: kein problem
slika BISTRO AUSTRIJANAC

Avatar
AdiR
Gledač u daljinu
Postovi:240
Pridružen/a:07 pro 2009, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: sarani i amuri jezera smoluca

Post Postao/la AdiR » 03 svi 2010, 16:28

Bistro Carperi,

Evo mali update sa Smoluce, upravo sam se vratio , umoran i prezadovoljan. Iako riba nije nesto narocito radila bar na mojoj poziciji, vrijeme je bilo predivno ( ne pamtim kad je zadnji Prvi Maj bio suncan) a i bilo je ulova vrijednih paznje.Pa redom, mislim da je na slici dole Grbo, uhvacen na ananas kasno u petak navece , vaga je pokazala 17,5 kg.Volio bih kad bi neko mogao potvrditi je li Grbo u pitanju. Ako jeste , dobio je 1 kg u odnosu na proslu godinu/.
DSC00600.JPG
DSC00596.JPG
Bilo je i sitnijih komada , od 5 do 6 kg , uglavnom su se javljali na Mounster Crab.
DSC00587.JPG
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
slika

Avatar
AlaS
Nobelovac
Postovi:1590
Pridružen/a:19 vel 2008, 00:20
Lokacija:JELAH
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: sarani i amuri jezera smoluca

Post Postao/la AlaS » 03 svi 2010, 18:34

Bistro šarandzije svaka vam dala,majstori !!!!
slika
Bistro

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: sarani i amuri jezera smoluca

Post Postao/la rusko » 03 svi 2010, 19:09

Super slike... cestitam na ulovima i na <adipiva>
slika slika

Avatar
austrijanac
Prava Štela
Postovi:159
Pridružen/a:01 lip 2009, 15:28
Lokacija:Lukavac
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: sarani i amuri jezera smoluca

Post Postao/la austrijanac » 03 svi 2010, 20:59

Bistro majstore, da to je 100% Grbo. Po tome da je dobio tako brzo kilogram vidi se da je voda jezera bogata prirodnom hranom. (A sigurno je i pojeo svu boilie sto smo ja i moj kolega Mich bacili u vodu :grin: :mrgreen: ha ha).
Najvaznije je da je provod i vrijeme bili super.
slika BISTRO AUSTRIJANAC

Avatar
ado
Šampion proljetne "Smolućijade 2010"
Postovi:105
Pridružen/a:28 lis 2009, 20:19
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: sarani i amuri jezera smoluca

Post Postao/la ado » 03 svi 2010, 21:04

AdiR bistro majstore i svaka cast i tebi Salki, nema sumnje to je Grbo al sa punim stomakom i 1 kg vise, zelim vam jos puno lijepih riba i naravno odmora na smolucoj. <adipiva> <idila>

zajko
Piskaralo
Postovi:274
Pridružen/a:11 kol 2008, 18:26
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: sarani i amuri jezera smoluca

Post Postao/la zajko » 03 svi 2010, 22:20

bistro adi majstore samo tako ,nek je vala i tebi nesto vratilo osmjeh na lice hahahahaha <valjanjeodsmijeha>

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: sarani i amuri jezera smoluca

Post Postao/la Seha » 04 svi 2010, 10:36

Kako riba napreduje na Smoluci ovu sezonu jos par riba pored "grba" prelazi u klub 20+ kg.
Cestitke na ulovu Bistrooooooooo.
slika

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: sarani i amuri jezera smoluca

Post Postao/la Seha » 04 svi 2010, 11:05

Seha je napisao/la:Evo da objedinimo ovo "jato" koje smo do sada registrovali. Ima tu jos dosta riba preko 10 kg pa malo preberite arhivu ;)

TNT
Ljeto 2009 // 11.000 kg - prepoznavanje ribe (neravnomijerno rasporedjene krljusti, sa desne strane do repnog peraja)

slika

MEJRA
Ljeto 2009 // 15.500 kg - prepoznavanje ribe (neravnomijerno rasporedjene krljusti, sa desne strane ispod ledjnog peraja)

slika

GRBO
09.11.2009 // 16.550 kg - prepoznavanje ribe (pored izrazenog visogog hrbata 3 biljega sa desne strane)

slika

REPONJA
Datum ulova nepoznat // 13 kg - prepoznavanje ribe (izrazito veliki rep u korijenu repa par oziljaka)
Ukoliko neko posjeduje sliku gdje se bolje vidi riba nek je ubaci. Pliz

slika

DVOBOJAC
Ljeto 2009 // 22.700 - prepoznavanje ribe (karakteristicna riba svijetlije pigmentacije prednje polovice tijela)

slika

Elkus
Riba koja najvjerovatnije najbrze napreduje u jezeru na slici je Tetak kad je riba imala 15 kg prosle godine uhvacena sa 22+ kg

slika

SUZI
Proljece 2010 // 21.500 kg - prepoznavanje ribe (ostecenje na glavi i repu nedostatak ljuski sa obadvije strane)... Ado hvala :wink:

CRNI
Ljeto 2007 // 13.250 - prepoznavanje ribe (izrazito tamna pigmentacija)

slika

FELGA
Ljeto 2008 (Znam da cupo ima novije slike pa nek ubaci sliku i napise kilazu) // tezina ???? kg prepoznavanje ribe poderano repno peraje i crvenkasti oziljak na glavi.

slika

Ista riba je uhvacena prosle godine pod brezom i imala je 14.600 kg
Kao sto je vidljivo na slici rep je skoro zarastao i oziljak na glavi je skoro skroz nestao.

slika

BUCO
Ljeto 2009 // (12.500 - 15.000 kg ??) prepoznavanje ribe ( oziljci na desnoj strani usne i "crveni" mali oziljak na stomaku)

slika

slika

Sabaheta :)
Tezina 12.800 kg // prepoznavanje ribe red velikih ljuski duz hrbata i uz korijen repnog peraja.

slika

DONNA
Tezina 12.700 kg Uhvacena na poziciji zvanoj Jasike u ljeto 2009
// prepoznavanje karakteristicne velike ljuske duz bocne linije.

slika

TITAN
Tezina 10 kg // prepoznavanje biljeg na desnoj strani ljuski ispod pocetka ledjne peraje.

slika

DUKAT
Tezina 2009- 11 (proljece 2010 12.500 kg) // prepoznavanje - nepravilno rasporedjene ljuske sa desne strane ispod ledjnog peraja.

slika

MIRNA
Uhvacena proljece 2010.
Tezina 11.400 kg // prepoznavanje ribe - par velikih ljuski na lijevoj strani uz bocnu liniju.

slika

slika


PS. Vecina oziljaka se u zimskom periodu dobrim dijelom sanira pa obratite paznju u proljetnom ribolovu i pokusajte ribu slikati na duseku i sa jedne i druge strane kako bi ih lakse raspoznavali
Opdtirana lista a novim ribama uhvacenim 2010
slika

Avatar
Ko_fol_ribar
Prava Štela
Postovi:131
Pridružen/a:15 kol 2009, 12:47
Lokacija:Gracanica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: sarani i amuri jezera smoluca

Post Postao/la Ko_fol_ribar » 04 svi 2010, 12:14

Seha, riba No 3 odnosno DUKAT (zenka) sada ima 12.500 kg, barem je toliko imala nakon vaganja prije 2 sedmice kada je upecao u mene zet na poziciji do Adijeve vikendice!

slika
slikaTrust I seek and I find in you, every day for us something new, open mind for a different view,
and nothing else matters!
Never cared for what they say, never cared for games they play, never cared for what they do, never cared for what they know, and I know !!! slika

Bistro BiH ma gdje da si!!!

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Šaranske vode”