sarani i amuri jezera smoluca

O šaranskim vodama, kako iz Bosne i Hercegovine, tako i iz cijelog regiona

Moderatori/ce:adi,Seha,emin,enko

zajko
Piskaralo
Postovi:274
Pridružen/a:11 kol 2008, 18:26
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Re: sarani i amuri jezera smoluca

Post Postao/la zajko » 27 sij 2010, 21:38

dobro adi a sta cemo ako to bude muska riba hocel biti zoran ili sabahudin,mislim da bi i ribe trebalo da budu multi konfesionalne da nema primjedbi da su jednonacionalne ribe.bistrooooo <titinpionir>


Avatar
AdiR
Gledač u daljinu
Postovi:240
Pridružen/a:07 pro 2009, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: sarani i amuri jezera smoluca

Post Postao/la AdiR » 28 sij 2010, 00:10

Svaka ti Zajko zlata vrijedi, :)

Kad je ja uhvatim , onda je Sabaheta, al cu joj tepati Zorana a nije musko sigurno, na mene samo zenke idu <djed>
slika

Avatar
ado
Šampion proljetne "Smolućijade 2010"
Postovi:105
Pridružen/a:28 lis 2009, 20:19
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: sarani i amuri jezera smoluca

Post Postao/la ado » 28 sij 2010, 20:04

Evo klipa Šeha

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=4yKAXk03Hp4[/youtube]

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: sarani i amuri jezera smoluca

Post Postao/la Seha » 28 sij 2010, 22:04

Tetak "staje bilo" :)
Najlakse se nasaliti na svoj racun da se niko ne nadje uvrijedjen..
Ja sam dao par imena ribama Mejra , Tale , TNT bas onako internacionalna <valjanjeodsmijeha>
Moze Mirko i Slavko Joze i Stipe ,i ribama je svakako svejedno bas kao i meni. Poenta je razlikovati ih..
Puna kuca djece i pita gost "gazda jesu li sve ovo tvoja djeca" ?
Kaze gazda jesu ! Hoces da ti uhvatim jedno!?

Ado u pravu si indentican oziljak na repnom peraju. Nemogu da vidim od mreze dali ima onaj biljeg na krljustima jeli to ista riba na videu kao i na tvom avataru. Ako jest onda je bez sumnje Mejra koja je od ljetos kad je Adi uhvatio fasovala ovo ostecenje. U vodi nema sanse prije ce biti da je neko na obali bio nepazljiv prilikom vaganja i sl. <neshuribu>
slika

Avatar
ado
Šampion proljetne "Smolućijade 2010"
Postovi:105
Pridružen/a:28 lis 2009, 20:19
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: sarani i amuri jezera smoluca

Post Postao/la ado » 29 sij 2010, 09:34

Jeste Seha to je ta riba sa avatara, i ja mislim da je neko ostetio pri vadjenju iz vode vjerovatno mali meredov pa se zaplelo peraje u mrezu.


Avatar
ado
Šampion proljetne "Smolućijade 2010"
Postovi:105
Pridružen/a:28 lis 2009, 20:19
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: sarani i amuri jezera smoluca

Post Postao/la ado » 29 sij 2010, 09:40

Seha moj prijedlog za slijedecu sezonu je da se ribe slikaju i sa jedne i sa druge strane da bi izbjegli nedoumice o identifikaciji riba.

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: sarani i amuri jezera smoluca

Post Postao/la Seha » 29 sij 2010, 14:13

Bas tako Ado tako cemo ih dosta lakse indetifikovati. Bistro
slika

stefan češka
Prava Štela
Postovi:100
Pridružen/a:22 kol 2009, 09:17
Lokacija:Czech Republic
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: sarani i amuri jezera smoluca

Post Postao/la stefan češka » 01 ožu 2010, 22:00

Kolko je rekord amura na jezeru, veličina i kila ? Hvala ! Bistro ! <ribarcina>

zajko
Piskaralo
Postovi:274
Pridružen/a:11 kol 2008, 18:26
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: sarani i amuri jezera smoluca

Post Postao/la zajko » 01 ožu 2010, 22:13

stefane ja mislim od 11 do 12 kg je za sad najveci amur upecan na smolucoj a upeco ga je seha to imas na strani broj 2 ,sarani i amuri jezera smoluca

stefan češka
Prava Štela
Postovi:100
Pridružen/a:22 kol 2009, 09:17
Lokacija:Czech Republic
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: sarani i amuri jezera smoluca

Post Postao/la stefan češka » 01 ožu 2010, 22:36

zajko je napisao/la:stefane ja mislim od 11 do 12 kg je za sad najveci amur upecan na smolucoj a upeco ga je seha to imas na strani broj 2 ,sarani i amuri jezera smoluca
Zajko hvala ! Gladal som Amur je super .

zajko
Piskaralo
Postovi:274
Pridružen/a:11 kol 2008, 18:26
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: sarani i amuri jezera smoluca

Post Postao/la zajko » 01 ožu 2010, 22:47

nema na cemu stefane hvala tebi sto odvojis vremena za ovu stranicu i forum

Avatar
Ko_fol_ribar
Prava Štela
Postovi:131
Pridružen/a:15 kol 2009, 12:47
Lokacija:Gracanica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: sarani i amuri jezera smoluca

Post Postao/la Ko_fol_ribar » 13 tra 2010, 17:09

Seha je napisao/la:Evo da objedinimo ovo "jato" koje smo do sada registrovali. Ima tu jos dosta riba

Sabaheta :)
Tezina 12.800 kg // prepoznavanje ribe red velikih ljuski duz hrbata i uz korijen repnog peraja.

slika
Eh Sabaheta je izvucena 1. aprila ove godine!!!

Kalirala je nekih 700 grama u odnosu na ovu sliku gore! Imala je 12.100 prilikom vaganja. <ribarcina>

Upecao ju je Elvir iz Sarajeva a slikao se u mene prijatelj sa njom pa sam stavio ovu sliku.

slika
slikaTrust I seek and I find in you, every day for us something new, open mind for a different view,
and nothing else matters!
Never cared for what they say, never cared for games they play, never cared for what they do, never cared for what they know, and I know !!! slika

Bistro BiH ma gdje da si!!!

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: sarani i amuri jezera smoluca

Post Postao/la Seha » 13 tra 2010, 19:24

Svaka cast .. Samo na ovaj nacin mozemo skontati koliko odredjene ribe kaliraju zimi i dobiju u sezoni.. Bistro
slika

Avatar
Ko_fol_ribar
Prava Štela
Postovi:131
Pridružen/a:15 kol 2009, 12:47
Lokacija:Gracanica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: sarani i amuri jezera smoluca

Post Postao/la Ko_fol_ribar » 13 tra 2010, 21:06

Imam jos 3 ribe za prijavit mada ne znam jeli ih neko upecao do sada, najvjerovatnije jeste ali ih ne vidim u ovom albumu pa reko da postavim!

Dakle prva

12.700 kg Uhvacena na poziciji zvanoj Jasike u ljeto 2009. dakle prosle godine! Ne znam tacan datum hebiga... Riba ista Sabaheta a nije Sabaheta :mrgreen:

slika

a 18. marta ove godine (2010.) pala su ova dva kao prvi veci ulovi ove sezone na Smolucoj...

Ovaj je imao ravno 10 kg.

slika

Bistrooooo

... a ovaj ravno 11kg.

slika

Slike od ova dva sarana sam objavio i tamo na temi nasa omiljena mjesta ali ajde reko da postavim i ovdje u album pa da se razazna koji je koji!
slikaTrust I seek and I find in you, every day for us something new, open mind for a different view,
and nothing else matters!
Never cared for what they say, never cared for games they play, never cared for what they do, never cared for what they know, and I know !!! slika

Bistro BiH ma gdje da si!!!

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: sarani i amuri jezera smoluca

Post Postao/la Seha » 13 tra 2010, 22:53

Evo i nove ribe su uletile na listu. Ja sam im dao bezeze imena tek tako da se zna o kojoj se ribi prica / pise. Od sada ko uhvati ribu koja nije na listi neka joj kumuje i ime. Jel valja?

Seha je napisao/la:Evo da objedinimo ovo "jato" koje smo do sada registrovali. Ima tu jos dosta riba preko 10 kg pa malo preberite arhivu ;)

TNT
Ljeto 2009 // 11.000 kg - prepoznavanje ribe (neravnomijerno rasporedjene krljusti, sa desne strane do repnog peraja)

slika

MEJRA
Ljeto 2009 // 15.500 kg - prepoznavanje ribe (neravnomijerno rasporedjene krljusti, sa desne strane ispod ledjnog peraja)

slika

GRBO
09.11.2009 // 16.550 kg - prepoznavanje ribe (pored izrazenog visogog hrbata 3 biljega sa desne strane)

slika

REPONJA
Datum ulova nepoznat // 13 kg - prepoznavanje ribe (izrazito veliki rep u korijenu repa par oziljaka)
Ukoliko neko posjeduje sliku gdje se bolje vidi riba nek je ubaci. Pliz

slika

DVOBOJAC
Ljeto 2009 // 22.700 - prepoznavanje ribe (karakteristicna riba svijetlije pigmentacije prednje polovice tijela).

slika

ELKUS
Riba koja se nije pojavljivala oko dvije i po godine i narasla je nevjerovatno. Na ovoj slici je imala oko 15 kg,a proslo ljeto je ulovio Elko prijatelj od gazde Ede i imala je preko 22 kg jer ona vaga nije mogla da ga izvaga. // Prepoznavanje ribe je karakteristican red velikih ljuski po hrbatu.

slika

CRNI
Ljeto 2007 // 13.250 - prepoznavanje ribe (izrazito tamna pigmentacija)

slika

FELGA
Ljeto 2008 (Znam da cupo ima novije slike pa nek ubaci sliku i napise kilazu) // tezina ???? kg prepoznavanje ribe poderano repno peraje i crvenkasti oziljak na glavi.

slika

Ista riba je uhvacena prosle godine pod brezom i imala je 14.600 kg
Kao sto je vidljivo na slici rep je skoro zarastao i oziljak na glavi je skoro skroz nestao.

slika

E oko ove ribe se dvoumim postoje 2 slike cini mi se po ovim slikama koje su ovdje da je to ista riba samo me kilaza buni.
Zamolio bi vas ukoliko imate bolje slike da ih postavite. U nedostatki imena nazvacemo ga Buco.

BUCO
Ljeto 2009 // (12.500 - 15.000 kg ??) prepoznavanje ribe ( oziljci na desnoj strani usne i "crveni" mali oziljak na stomaku)

slika

slika

Sabaheta :)
Tezina 12.800 kg // prepoznavanje ribe red velikih ljuski duz hrbata i uz korijen repnog peraja.

slika

Linea
Tezina 12.700 kg Uhvacena na poziciji zvanoj Jasike u ljeto 2009
// prepoznavanje karakteristicne velike ljuske duz bocne linije.

slika

Tale (za Tale smo ustanovili da je to ustvari Mejra pa eto staro ime za novu ribu.
Tezina 10 kg // prepoznavanje biljeg na desnoj strani ljuski ispod pocetka ledjne peraje.

slika

Dukat
Tezina 11 kg // prepoznavanje - nepravilno rasporedjene ljuske sa desne strane ispod ledjnog peraja.

slika


PS. Vecina oziljaka se u zimskom periodu dobrim dijelom sanira pa obratite paznju u proljetnom ribolovu i pokusajte ribu slikati na duseku i sa jedne i druge strane kako bi ih lakse raspoznavali
slika

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Šaranske vode”