Sarani i Amuri jezero Snjeznica

O šaranskim vodama, kako iz Bosne i Hercegovine, tako i iz cijelog regiona

Moderatori/ce:adi,Seha,emin,enko

Odgovori [phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Avatar
Selmir
Haman Štela
Postovi:44
Pridružen/a:12 lip 2011, 10:52
Lokacija:Tuzla/Snjeznica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Sarani i Amuri jezero Snjeznica

Post Postao/la Selmir » 31 srp 2011, 14:11

Zasto ne u ovu temu ubaciti u jezero Snjeznica. Nadam se da necu biti jedini koji ce pisati na ovoj temi jer znam da ima dosta ribara koji love sarane na ovoj vodi pa se nadam da ce i oni uzeti ucesce u ovoj temi. Slike i clanak sa proslonedeljne sedmodnevne kampanje ce biti postavljene uskoro a do tada mozete da procitate Zlajin izvjestaj sa ovog jezera na ovom linku: http://www.bistrobih.ba/nova/?p=23276

Do sljedeceg pisanja Bistro svim carperima.
Bolje los dan u ribama nego dobar dan kod kuce.


Avatar
Selmir
Haman Štela
Postovi:44
Pridružen/a:12 lip 2011, 10:52
Lokacija:Tuzla/Snjeznica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Sarani i Amuri jezero Snjeznica

Post Postao/la Selmir » 02 kol 2011, 08:50

Kao sto je zlatan pisao vec u svom tekstu o kampanji na jezeru Snjeznica, cjela kampanje se dogovorila u samo par dana. Dobili smo informaciju da su “neki ribari” imali nekoliko sarana na tom jezeru pa smo se I mi brzo oducili da napravimo kampanju na to jezero. Kada smo dosli na vodu, oko podneva, oblaci su poceli da se navlace iznad nas a do kraja tog prvog dana kisa je pocela da pada tako da smo u prvu noc usli zajedno sa kisom. Zlaja je otisao da spava vrlo rano, oko 22h a ja sam u iscekivanu prvog biiiiiiiiii ostao budan do 02h sljedece jutro ali signalizatori kao da si bili iskljuceni. Otisao sam na spavanje pomalo razocaran ali sam ipak zao da ipred sebe imamo jos nekoliko dana na vodi. Centrala pored gleve I odmah sam utonuo u san. 06h ujutro budi nas zvuk centrale biiiiiiiiiiii, skacemo I Zlaja I ja a je u sekundi pomisliljam da je to sigurno vrabac stao na stap ali posto zvuk iz centrale nije prestajao istrcali smo na kisu, koja nije prestajala cjelu noc, I onako sanjivi I jos nesvjesni situacije izvukli preljepog sarana (golaca) od 7.250kg. Sve se brzo desilo I saran se ubrzo nasao u na obali I u nasem sacku. Ostavili smo ga da se malo oporavi a I da se mi osusimo od kise koja nas je dobro natopila. Nakon sto je kisa malo pestala da pada iskoristili smo to I slikali se sa ovim ljepotanom.
Saran Snjeznica.jpg
Saran Snjeznica 1.jpg
Saran Snjeznica 2.jpg
Nakon slikanja, naravno, saran je vrcen tamo gdje mu je i mjesto, nazad u zelene dubie ovog jezera i ovim smo pokazali da nismo kao "neki ribari" koji se dice time da su sportski ribolovci i da su pristalice "uhvati i puti" ribolova a kada se nadju na ovakvoj vodi sav ulov "posteno" izvade iz vode.
Nakon ovog ulova sve se cino bolje i mislio sam da je riba konacno krenula ali na moju zalost kisa koja je padala manje-vise naredna dva dana vidljivo je zamutila jezero i ostalih par dana provedenih na jezeru nije bilo nista vise osim par kratkih biiiipova signalizatora ali srecu zbog tog uhvacenog sarana nije moglo nista da umanji.

Pozdrav za sve iskrene sportske ribolovce i nadam se da se ukoro javimo sa novim izvjestajem sa ovog preljepog jezera a do tada Bistro.
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Bolje los dan u ribama nego dobar dan kod kuce.

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Sarani i Amuri jezero Snjeznica

Post Postao/la Seha » 05 kol 2011, 21:51

Pravo lijepa riba i ambijent. Bistro vam u sljedecim avanturama.
slika

Avatar
Selmir
Haman Štela
Postovi:44
Pridružen/a:12 lip 2011, 10:52
Lokacija:Tuzla/Snjeznica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Sarani i Amuri jezero Snjeznica

Post Postao/la Selmir » 06 kol 2011, 06:27

Seha je napisao/la:Pravo lijepa riba i ambijent. Bistro vam u sljedecim avanturama.
Hvala Seha. Bistro i tebi u svim tvojim "pohodima" :wink: i nadam se da se nakade sretnemo na vodi.

Bistro.
Bolje los dan u ribama nego dobar dan kod kuce.

asim
Početnik
Postovi:1
Pridružen/a:08 kol 2011, 22:04
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Sarani i Amuri jezero Snjeznica

Post Postao/la asim » 08 kol 2011, 23:52

Pozdrav svima.
Ja planiram s prijateljem ovih dana na Snjeznicu pa me zanima ako ima ko kakav savijet koja je najbolja lokacijja za sarana,posto bas dobro ne poznajemo jezero i bio sam samo jednom tamo na lokalitetu kod neke potopljene crkve po preporuci.
Ako neko ima neku bolju lokaciju molio bih da mi odgovori posto smo ovaj put planirali ostati par dana.
Pozdrav
<flag>


Avatar
Selmir
Haman Štela
Postovi:44
Pridružen/a:12 lip 2011, 10:52
Lokacija:Tuzla/Snjeznica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Sarani i Amuri jezero Snjeznica

Post Postao/la Selmir » 11 kol 2011, 06:27

asim je napisao/la:Pozdrav svima.
Ja planiram s prijateljem ovih dana na Snjeznicu pa me zanima ako ima ko kakav savijet koja je najbolja lokacijja za sarana,posto bas dobro ne poznajemo jezero i bio sam samo jednom tamo na lokalitetu kod neke potopljene crkve po preporuci.
Ako neko ima neku bolju lokaciju molio bih da mi odgovori posto smo ovaj put planirali ostati par dana.
Pozdrav
<flag>
Asime,

Ja sam krajem jula imao kampanju na ovom jezeru i prema informacija koje sma dobio od jednog od ribocuvara da su neki ribari imali dobar ulov sa druge strane jezera, preko puta plaze. Znam da je tesko doci a ovu stranu jezera ali ako imas mogucnost mislim da je ova lokacije trenutno najbolja za lov sarana jer je ekipa koja je pecala na toj lokaciji imala "dobar" ulov izmedju ostalog, koliko sam ja dobio informaciju, imali su jednog sarnana od 10kg. Mjesta oko crkve su sada plitka, oko 2-3m a znamo da je ljeti saran u malo dubljim vodama (oko 5m). Nadam se da sam ti pomogao i da ce moj savjet pomoci u tvojoj buducoj kampanji na ovom jezero.

Posalji nam izvjestaj kada zavrsis sa svojoj kampanjom i nadam se da ce ulov biti dobar.

Bistro.
Bolje los dan u ribama nego dobar dan kod kuce.

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Šaranske vode”