hrana za belu ribu

Moderatori/ce: emin,AlaS,zlaja,svirac

Odgovori
Aco
Haman Štela

hrana za belu ribu

Post Postao/la Aco » 17 lis 2006, 18:06

Predpostavljam kao i u saranskom pecanju gde se mogu mamci izradjivati u domacoj radinosti, da isto to vazi i za belu ribu, deverika, babuska... (mislim prvo na ove jezerske), pa ako ne bi bilo tesko da neko da neku pametnu...
Zapravo koje se komponente najvise koriste za ovaj vid pecanja...hvala :wink:

Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje

Post Postao/la Seha » 18 lis 2006, 12:45

Mamci ili prihrana ?
Ti si bas odlucio da se bavis holtikulturom !
slika

Aco
Haman Štela

Post Postao/la Aco » 18 lis 2006, 15:39

Pa, hajde da krenemo od hrane za primamu, vidi ovako nekako mi dodje malo blesavo da non-stop mesim bajat hleb ili to ili kupim neku kupovnu hranu secem je sa prezlom a da uopste ne mogu da provalim da uticem primamom na ribu. `Ko velim mora da ima nesto... :idea: a, da je 100% natural a, da ga riba hasa :wink:

Seha

Post Postao/la Seha » 18 lis 2006, 17:24

Coa bilo sta da koristis moras u svu primamu ubaciti i svoje eventualne mamce..Za ove navedene vrste sjeckane gliste,secerac,crvice i ucaurene crvice (takozvane castere).....
To sa bajatim hljebom ti i nije neka prihrana koja ce navuci ribu i zadrzati je na tom mjestu.Ja bi ti savjetovao da koristis sljedece sastojke za home made prihranu:
Kukuruzno brasno (krupne granulacije),riblje brasno,sitne palete za pastrmsku mladj,hranu za pilice, kuhanu ili przenu konoplju ( :wink: ) (nakon kuhanja (przenja) nebacaj vodu (ulje) od konoplje vec je sacuvaj za mjesanje prihrane jer ovaj smek ciprinidi obozavaju),grubo mljeveno psenicno zrno (nakon mljevenja obavezno potopiti u vodu 24 sata i kratko prokuhati-ocijedjenu psenicu ubaciti u mix).Da bi mix dobro vezao preporucio bi ti mrvice starog hlijeba (mozes ih sam napraviti mljevenjem starog hlijeba ili kupiti)..Kad budes pravio prihranu koristi jezersku vodu, i obavezno prihranu prosij na sito par puta kako bi razbio grudvice, a samim imao brze otvaranje kugli u dodiru sa vodom.Znaci sve brasnaste sastojke nasuho zamjesi i onda lagano dodajes vodu i mjesas (prihrana niposto nesmije biti mljackasta vec rastresita) kad je prosijes onda ubacijes secerac,crvice,gliste,psenicu itd.
slika

angler
Nobelovac
Kontakt:

Post Postao/la angler » 19 lis 2006, 07:15

Stevo Karapandza :lol: :wink:

Seha

Post Postao/la Seha » 19 lis 2006, 23:47

NIje nego Culibrk Oglooo (alternativno prihranjivanje ciprin"ida)! Ja nekoristim vegetu kazu u boji ima otrova ! :wink:
slika

StariAlas
Piskaralo

Post Postao/la StariAlas » 20 lis 2006, 04:17

KAKA JE RIBA KADA SE PRIPREMI BEZ VEGETE??????????????????
StariAlas

Seha

Post Postao/la Seha » 20 lis 2006, 13:54

EKOLOSKA ili NETOKSICHNA !! hahaha :)
slika

lemi63
Štela

Post Postao/la lemi63 » 05 pro 2006, 01:47

Seha,
Ako tako nastavis bices pecaroski Mesa Selimovic,
P.S