Iskustva takmičara

Moderators: emin, rusko, Kovach, angler

Clavis
Nobelovac

Re: Iskustva takmičara

Post by Clavis » 18 Apr 2016, 12:11

Ja se bas bio nalozio da pisem da sam zamalo lani upao u premier ligu sa tri obična štapa :D ima i do sreće. Prvi put vidio Lašvu i u prva dva sektora me krene, al zato treći obatalim bio sam negdje pod Zeničkom petljom izvuko startnu poziciju.... i ne uspijem se upisati tu...

U međuvremenu sam nabavio 11 ft. 3# štap, nek stoji. Samo mi treba još adekvatan silk....koristi se Sealine.... samo nedostupan u Bosni trenutno.

I da bacim koment, prije su dugačke pritke male gramaže bile ekskluziva, dok sitna buranija nije nanjušila i tu profit, pa sad svi daju Chezch style rod-ove :D al nemojte se zalijetati teški su bofl mahom i to doslovno teški, a treba cijeli dan držat sranje ispruženo pod 90stepeni u odnosu na tijelo....i umakati do besvjesti....
Poštujem lovostaj, ne jebem vodostaj. Riba mora jesti :)

Klenolovac
Piskaralo

Post by Klenolovac » 18 Apr 2016, 22:20

Evo i jedan koristan post...Mislim na prethodni a ne na svoj :grin: Takmičenje ko i svako takmičenje, nema tu nagrade za fer-plej, ali se svakako može nešto i naučiti... Nikad takmičenje nije bilo niti će biti uživanje kao slobodan ribolov, ne znam šta je tu čudno...
Vidi gnjurca voda mu do koljena, kad dođe plima...

Kovach
Nobelovac

Post by Kovach » 20 Apr 2016, 18:25

Seha wrote:Kova meni su zakon ona takmicenja u gluha doba desno od tvojih stepenica na vikendici..
Mogli bi ove godine drug ili kod mene opet ili negdje drugo. To su takmicenja koja se pamte. <championvanja> A tek grah u Strgacini ili gulas na vikendici :mrgreen: P.S. Ove godine nova disciplina " teletina, mladi krompir i tikvica ispod saca" <valjanjeodsmijeha>

Sto se tice fly fishing takmicenja to je postalo klasicno lajneranje. Dole veca udica na kojoj je namotana "teza" (citaj mnogo olova i malo vune kao kamuflaza) nimfa, a gore ona prava i to je klasicni lajner. A gdje je tu musicarenje, sto rece Angler.

rusko
Nobelovac

Post by rusko » 20 Apr 2016, 18:51

Nije valjda da koriste vise muha od jedne na takmicenjima?
Image Image

tommylee
Nobelovac

Post by tommylee » 20 Apr 2016, 22:18

Ovdje je to zabranjeno.Ali međunarodna pravila dozvoljavaju dvije :|

angler
Nobelovac

Post by angler » 21 Apr 2016, 04:04

Treba im dozvoliti 5-10 baja da mogu pokriti sve slojeve vode <jelmekotrazio>

Clavis
Nobelovac

Post by Clavis » 21 Apr 2016, 07:26

Na zadnjem kojem sam ja bio, jedna muha, jedan ČVOR! na predvezu. Na takmičenjma revijalnog karaktera daju se vidjeti i indikatori.

zlaja
Nobelovac

Post by zlaja » 21 Apr 2016, 11:39

Pa vi od mušićavi napraviste prave babuškare :grin:

Clavis
Nobelovac

Post by Clavis » 21 Apr 2016, 12:53

Zlaja, haj na kolu spin lige prevrni sve i jednog takmičara, ako nađeš išta što podsjeća na varke čvrstog agregatnog stanja (vobleri, leptirovi, kašike) priznam ovo za babuškare.

Nego plovkaroši i carperi ispadoše puritanci i gospoda za nas :D

kokuz_sa
Prava Štela

Re: Odg: Iskustva takmičara

Post by kokuz_sa » 21 Apr 2016, 13:31

Clavis wrote:Zlaja, haj na kolu spin lige prevrni sve i jednog takmičara, ako nađeš išta što podsjeća na varke čvrstog agregatnog stanja (vobleri, leptirovi, kašike) priznam ovo za babuškare.

Nego plovkaroši i carperi ispadoše puritanci i gospoda za nas :D
Vjeruj da u ligi silikon koristi 50% takmicara...ima ga vecina ali valja s tim znati..
A nabrijane varke su obavezne u prvim rundama

Sent from my LG-P880 using Tapatalk

tommylee
Nobelovac

Post by tommylee » 21 Apr 2016, 15:26

Svima bih zabranio prvenstveno gaženje po vodi pa budi majstor dobaci i plasiraj!
Samim tim bih sačuvao Bentos,živi svjet dna.
Sada kada sam bio na Ribniku kamaru bijelih fleka sma vidio,prvo sam mislio da su trla a posle skontah od hodanja.

Treba biti fer prema rijeci a najmanje je bitan rezultat!

Clavis
Nobelovac

Post by Clavis » 21 Apr 2016, 15:35

Spinnerima skidam kapu sto love ko gospoda sa obale u udobnoj obuci.

angler
Nobelovac

Post by angler » 21 Apr 2016, 15:44

Ma kakvi plovkarosi i carperi. Poceli su koristiti helikoptere (tzv letece kamere) da vide gdje ima ribe. To bih ja prije nazvao rat sa ribama i to svim sredstvima.
Slazem se Tommy sa tobom. Ljudi ne znaju kulturu gazenja. Pretabanaju rijeku uzduz i poprijeko i to bez pardona...ko eto 5 metara nize ima vise ribe. Rijetko ces vidjeti da neko zagazi i ostane na tom mjestu. I ako hoce da se pomjeri da ide obalom ili uz obalu. Jok...samo pice sredinom.

rusko
Nobelovac

Post by rusko » 21 Apr 2016, 19:52

tommylee wrote:Svima bih zabranio prvenstveno gaženje po vodi pa budi majstor dobaci i plasiraj!
Samim tim bih sačuvao Bentos,živi svjet dna.
Sada kada sam bio na Ribniku kamaru bijelih fleka sma vidio,prvo sam mislio da su trla a posle skontah od hodanja.

Treba biti fer prema rijeci a najmanje je bitan rezultat!
E ovo potpisujem uzduz i poprijeko… Ako se vec mora gaziti onda treba podijeliti revir na bazene i ograniciti koliko ljudi smije biti u njima istovremeno. Meni je smijesna scena (a cesta u nasim krajevima) kada 15-tak musicara rame uz rame pecaju… Isto kao hajka na vuka… hem satrase ribu, hem izrovise jedan za drugim sve na dnu.
Image Image

Kovach
Nobelovac

Post by Kovach » 22 Apr 2016, 01:18

Sto je najgore gazaju i gdje se uopste ne mora gaziti. Angler i Monty su bili na Doljanci po kojoj se doslovno moras sunjati, em bistra, em nije ni nesto velika. I mozete li zamisliti normalnog covjeka u pola Doljanke i nesto kao baca i lovi. E to se meni dogodilo na udruzenjskom takmicenju. Covjek je pregazio ispred mene sve moguce vjerove, a moj zakljucak je bio ili je lud ili to radi namjerno da rasplasi ribu. Ja bi to diskvalifikovao dozivotno. Pa ja je prelovim svu u patikama jer nema potrebe za bilo kakvim gazanjem ali uvijek ima bolesnika.

Post Reply

Return to “Takmičenja i prezentacije”