Meredov

Moderatori/ce:emin,AlaS,zlaja,svirac

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Re: Mreza pri vadjenju ribe

Post Postao/la montana » 04 ruj 2010, 17:41

Veoma je izdrzljivo, a postoje i zamjenske korpice (mreze). Postojece, od najlonskih mrezica su kraceg vijeka, jer kad ih jednom proderemo zapetljanim udicama, lako se opore na toj rupi i ona se siri. Ove silikonse su malo skuplje, zbog materijala i izrade samog okvira meredova.
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."


Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Mreza pri vadjenju ribe

Post Postao/la montana » 12 ruj 2010, 06:34

Evo, koga interesuje, ovu mrezu sam danas gledao u Bass Pro radnji u Springfieldu drzava Missouri gdje im je glavni stab. Vjerujem da ih imaju svuda po USA. Cijena im sa porezom dodje oko 32 dolara (50 KM), pa ako imate koga da vam dolazi u posjetu iz Amerike, recite da vas obraduje! <dobrodosli> <ameri>
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Mreza pri vadjenju ribe

Post Postao/la Seha » 12 ruj 2010, 13:30

Ovi drveni meredovi su namjenjeni za musicarenje.. Za varalicarenje se uglavnom koristi sklopivi model.
Senade promijeni naslov teme u "meredov". Bistro
meredov.jpg
Naslov promijenjen <titinpionir>
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
slika

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Meredov

Post Postao/la montana » 12 ruj 2010, 15:24

Dobro Seha zbori, ovi drveni i jesu musicarski. Ovo je bio samo prijedlog po pitanju varalicara koji, kako rece: "stoji na sred Bosne, a trokuke mu se upetljale u meredov..."
Svakako ovaj sklopivi meredov je puno prakticniji, a i veci, da primi kakvog kapitalca <jelmekotrazio>
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Meredov

Post Postao/la Seha » 12 ruj 2010, 21:58

Ja imam ovakav jedan u camcu i pravo je praktican. Uz malo rutine lako se rasklopi i sa jednom rukom , na sebi ima i metalnu stipavicu koju je moguce zakaciti na kais.. Mislim da je ovo super za varalicare samo treba skontati jos tu gumiranu mrezu i natakariti je na ovaj meredov..
slika


Avatar
kenan_sa
Književnik
Postovi:522
Pridružen/a:20 svi 2009, 03:31
Lokacija:Memli strana starog sarajeva
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Meredov

Post Postao/la kenan_sa » 12 ruj 2010, 23:36

Dobro si reko seha "za varalicare". Ovakav meredov saran lomi ko kedenicu.Znam to iz iskustva.Moram jednom svoj saranski Meredov uslikati pa pokazati.Napravljen od metalne cijevi drska i obruc od armature 8mm. Obim meredova je oko 80 cm.E ovaj radi ko veliki. Hehehhehe...
slika

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Meredov

Post Postao/la zlaja » 12 ruj 2010, 23:48

Ok.kada mi blinkeraši ubacimo ribu u meredov i ova se krene koprcat varka pokupi mrežu,a pošto veliku većinu ribe volim da puštam ružno mi da je peckam onim prihvatačem pa zbog svega toga ribu ili prihvatam mokrom rukom ili direktno peanom vadim udicu...
U lovu škobalja na plovak zimi obavezno koristim meredov jer je dosta lakše tako izvući ribu zbog zaleđene obale...

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Meredov

Post Postao/la montana » 13 ruj 2010, 01:20

Seha je napisao/la:Mislim da je ovo super za varalicare samo treba skontati jos tu gumiranu mrezu i natakariti je na ovaj meredov..
Navodno se prodaju rezervne mrezice, pa se mogu iskoristiti. Ili da neko od raje sa foruma iskoristi ovu ideju za potencijalni biznis. Okvir se lako napravi od raznih materijala, a gumirana mreza... kad se to skonta, eto posla. Kad presaberem u glavi ove varalicare sto odlijevaju one njihove igracke u kalupe, mora neko skontati i fazon za ovu mrezu.....?
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Meredov

Post Postao/la Seha » 13 ruj 2010, 14:04

kenan_sa je napisao/la:Dobro si reko seha "za varalicare". Ovakav meredov saran lomi ko kedenicu.Znam to iz iskustva.Moram jednom svoj saranski Meredov uslikati pa pokazati.Napravljen od metalne cijevi drska i obruc od armature 8mm. Obim meredova je oko 80 cm.E ovaj radi ko veliki. Hehehhehe...
Moze se veci model ,ali indentican koristiti bez problema i za sarane. Slomice amur ili saran ,ako nije spreman da uleti u meredov i mnogo skuplji i naoko kvalitetniji meredov. (zakon fizike "sila masi daji ubrzanje") :)
Kad na trzistu nije bilo specijalno namjenjenih za sarane raja je koristila ove.. Kad su na trziste izletili specijalno dizajnirani za sarane koji izmedju ostalog imaju mrezu koja neostecuje ribu i cija okna su sitna tako da se takozvane pile na perajima nemogu petljati u njih, svi oni koji vode racuna o zdravlju riba i koji iste vracaju u vodu nakon ulova su (ove sa slike) zamijenili sa specijanim.

Dobra ideja Montana u Bosni ako nista ima drveta.. Sa tim musicarskim mogao bi se napraviti lijep obrt ko ima slifa za lijepe stvari naruci te gumirane mrezice u refuzi i krene u laganu prizvodnju.
Siguran sam da su kinezi vec kopirali te gumirane mrezice , samo naci kontakt i "ozezi" ;)
slika

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Meredov

Post Postao/la montana » 13 ruj 2010, 18:45

Jesu, Kinezi su mrezicu odmah kopirali, pa su i ove zamjenske sto vidjeh "made in China". Meredovi u USA (ovi jeftiniji) su uglavnom iz Pakistana. Dosta fabrika se prebacuje tamo i u Indiju. Drvo je ovdje skupo, a i radna snaga. Roba koja se prodaje u BiH je uglavnom preprodaja robe iz zapadnih zemalja i zato je sve skupo do bola. Ova ideja da neko dole krene sa bilo cim je moja (a vidim i Sehina i ostatka dijaspore) zelja da jednom odem u prodavnicu ribomaterijala u Chicagu i kupim mozda meredov "made in Bosnia"!
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Meredov

Post Postao/la rusko » 13 ruj 2010, 19:51

Dobra je to ideja... ali posto kod nas nema ekonomskih pravila i ne pripadamo nijednom ekonomskom "paktu" sve automatski bude tri puta skuplje i BiH postane veoma nerentabilna zemlja za bilo kakvu proizvodnju...

Sta cete, tako narod voli, a trebace mu duuugooo da shvati da je nacionalizam skup i da koci napredak...

Jedina mogucnost je da se neko specijalizuje u proizvodnji ovih meredova i da ih pravi vrhunski kvalitetno, tada bi mogao proci, masovna proizvodnja nema mogucnosti za uspijeh u danasnjim uslovima jer bi bila preskupa. Druga sansa je da zazivi turizam, tj. da ljudi iz drugih drzava pocnu masovnije posjecivati nase rijeke, tada bi se lokalno moglo prodavati dosta opreme.
slika slika

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Meredov

Post Postao/la zlaja » 13 ruj 2010, 22:33

Ovdje kod mene ima mali milion profesionalni stolara,pitam jednog jarana koji se bavi stolarijom plus radi staro -bosanski vez u drvetu da li može napraviti fini meredov i pokažem mu fotku sa japanskog sajta
Kaže on -Ma to je pič..n dim za uradit :grin: ali kome braćo -kome :?:

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Meredov

Post Postao/la rusko » 14 ruj 2010, 02:58

Posto je masovna proizvodnja u samom startu nerentabilna, onda bi se trebalo primjeniti "brenchmarkingu" znaci napraviti "ime" kojeg svako zeli... a to se radi jakom reklamom i kvalitetom.

Proces izrade bi trebao imati nesto sto odudara od ostalih, npr... postoji nacin obrade drveta tako da mu se guli kora dok raste i onda drvo samo sebe impregnira svojom smolom (to sigurno znaju nasi majstori). Na taj nacin se dobija materijal kojem voda nemoze nista... zatim kombinovati sa tradicionalnom izradom i naravno koristiti ove silikonske mreze...

a onda dovesti nekog od jacih ljudi iz svijeta ribolova da snimi reportazu o BiH rijekama (pa makar mu i platili kao sto Novi Zeland radi) i usput reklamira taj meredov...

Tada bi bilo trzista, a bogami i zarade... i to ne samo za ovog sto pravi meredove vec i za mnoge druge koji bi usluzivali turiste. A kada to sve krene, onda bi se moglo poceti i sa masovnijim izvozom (i proizvodnjom), jer se "probio led" i preslo u ekskluzivu.
slika slika

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Meredov

Post Postao/la montana » 14 ruj 2010, 03:09

Pa kao recimo suvenir? Sramota je juce mi kaze drug, koji je clan nase reprezentacije, da su po otvorenju se upoznavali sa drugima i mijenjali znacke i suvenire. E pa nasi su se obrukali, nisu imali ni onu pisljivu zastavicu k'o u fildzan ligi kad ih kapiteni razmjenjuju???? Sta bi falilo da imaju po jedan "ljeskov" meredov sa izgraviranim EP u FF Banja Luka, Bosnia? Kad se mogu drvene caplje, magarci i one luletine sa bliskog istoka prodavat' po Sarajevu, sto nebi neki zaoprave suvenir? Ma i ja pricam o dalekoj buducnosti...

Zamisli Zlaja, dodjem jedan odmor kod tebe, pa na Krivaju. A ja se zakitio meredovom model "Krivaja"? Sto kaze Rusko ako pocnu dolaziti stranci... ali tada ce Kinezi biti odavno na trzistu. <flag>

Evo Rusko to objasni ukratko i ujasno. Kad bi se neko latio posla, a za promociju... pa evo nas po svijetu. U Americi Pakistanci prodaju meredove, a Indijske zene pere musice. Neznam jel' iko od njih ikada uspio skontati sta prave i zasto ce to sluziti?
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

amchuka
Haman Štela
Postovi:50
Pridružen/a:17 kol 2009, 22:25
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Meredov

Post Postao/la amchuka » 22 svi 2011, 12:15

dajte vi meni prijedlog ako znate gdje ima uzeti mrežica. Skontao sam da ću napraviti meredov od drveta jer odgovarajući po svom ćeifu nema u BiH. Igranka preko e-baya mi je skupa. Namjena mu je za varaličarenje pa stoga treba imati rupe večih promjera jer u sitnu kad uleti pajka sa voblerom na usnama mogu ga samo baciti ili mi treba 10 minuta da otkačim kuke iz mreže. Savjet mi dajte kakve mreže da tražim i ako znate gdje ih ima uzeti. BISTRO

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Ostale teme koje nisu obuhvaćane gore - 'nako čumuranja”