mladj glavatice

Moderatori/ce:emin,AlaS,zlaja,svirac

Odgovori [phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Avatar
Kovach
Nobelovac
Postovi:1493
Pridružen/a:13 kol 2006, 14:17
Lokacija:Jablanica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
mladj glavatice

Post Postao/la Kovach » 16 lis 2006, 23:56

Treba mi informacija, ako neko zna, da li igdje u BiH ima ribogojiliste koje se bavi proizvodnjom mladji glavatice. Znam da je ima kupiti u Sloveniji, na Soci, ali ovi iz Elektroprivrede nece ni da cuju, kazu van drzave. Nesto sam nacuo da je jedan od ribnjaka u Trebinju pokusavao proizvesti mladj glavatice ali ne znam da li je to istina.Ovo me interesuje jer imamo u ribarskoj osnovi glavaticu, a vec nekoliko godina zbog nemogucnosti nabavke mladji stoje zamrznuta sredstva. Zelimo ta sredstva iskoristiti i pokusati vratiti glavaticu u vode kojima gazduje udruzenje koje je i dobilo ime po toj lijepoj ribljoj vrsti.


nemam pojma
Haman Štela
Postovi:46
Pridružen/a:24 lip 2006, 22:06
Lokacija:neko tamo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

cao

Post Postao/la nemam pojma » 21 lis 2006, 11:29

gledala sam neku emisiju na tv nisam sigurna jeli to to 100%
ali provjeri
ne znam koje drustvo gazduje
na neretvi glavaticevo mislim da oni imaju mini ribogojiliste na nekom izvoru
raspitaj se mozda upali

Avatar
SANDOKAN
Početnik
Postovi:12
Pridružen/a:08 lis 2006, 15:27
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: mladj glavatice

Post Postao/la SANDOKAN » 21 lis 2006, 12:32

Armin Kovačević je napisao/la:Treba mi informacija, ako neko zna, da li igdje u BiH ima ribogojiliste koje se bavi proizvodnjom mladji glavatice. Znam da je ima kupiti u Sloveniji, na Soci, ali ovi iz Elektroprivrede nece ni da cuju, kazu van drzave. Nesto sam nacuo da je jedan od ribnjaka u Trebinju pokusavao proizvesti mladj glavatice ali ne znam da li je to istina.Ovo me interesuje jer imamo u ribarskoj osnovi glavaticu, a vec nekoliko godina zbog nemogucnosti nabavke mladji stoje zamrznuta sredstva. Zelimo ta sredstva iskoristiti i pokusati vratiti glavaticu u vode kojima gazduje udruzenje koje je i dobilo ime po toj lijepoj ribljoj vrsti.
Armine kontaktiraj Hera na PP nek te upozna sa ihtiologom Ademom Hamzicem.
Bistro

Avatar
Kovach
Nobelovac
Postovi:1493
Pridružen/a:13 kol 2006, 14:17
Lokacija:Jablanica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la Kovach » 24 lis 2006, 23:31

Sto se tice glavaticeva to je jos na pokusaju konjickog udruzenja, malo sam u toku toga.Tacno je da ce oni pokusati da uzgajaju potocnu pastrmku, lipljena i glavaticu a koliko ce uspjeti vidjet cemo. Zasad je to sve, sto bi nas narod rekao "na dugom stapu".

Sandokane hvala ti pokusat cu pa ako upali castim.

U svakom slucaju hvala vam na pomoci.

BISTRO!

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: mladj glavatice

Post Postao/la montana » 02 ruj 2009, 00:49

Jel' se pocela praviti ta glavatica? Ako ste saznali moze li malo informacija?

Bistro
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."


Avatar
Kovach
Nobelovac
Postovi:1493
Pridružen/a:13 kol 2006, 14:17
Lokacija:Jablanica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: mladj glavatice

Post Postao/la Kovach » 04 ruj 2009, 17:29

Montana jarane koliko ja znam od toga još nema ništa. To je pokušalo konjičko udruženje, ali se još ne javljaju sa informacijama da su išta uspjeli. U julu je bio tender za poribljavanje naših voda i nisu se javili sa imaju mlađ glavatice niti meke. Pokušaću saznati nešto više informacija <forenzicar> pa ću javiti. <galama>

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: mladj glavatice

Post Postao/la montana » 04 ruj 2009, 17:53

Hvala Kovach! Mada nisam tamo treba mi informacija, jer ovo gdje sam nabavio zemlju je dosta nepristupacno. Nikad nije poribljavano u krugu od 5-6 km jer je daleko od ceste. Volio bih kad bude moguce nabaviti, pa uz akciju da se prikljucim "namjenski" i nabavim od sebe dio mladji. Znas da se na Konjickoj regiji baca potocara, koja se izlovi, a ja sam mislio platiti ljude da mi iznesu glavaticu i meku u taj dio. Oni kad bi i poribili glavaticom posebno sve bi se izlovilo dok ova dodje gdje bi trebala. U maju kad sam bio meke na prste izbrojati, a svega dvije glavatice, manje. Toliko se zubara nakotila da su komadi po 1-3kg u velikom broju. Mislio sam poraditi na ovom odnosu. Jos jedan problem koji sam gore primjetio je ilegalno "kampovanje" i lov na baju i kedere, cemu cu dohakati, barem na ovoj mojoj parceli i okolini. Lopovi dodju pocetkom sezone i vidi se po racvama koje ostanu i teglicama sta se radi. Ima za to lijek koji je efikasan, jedino mi smeta kolicina smeca koju ostave i "postaljina" duseci i vrece za spavanje.

Bistro i javi molim te kad se pocne s tom proizvodnjom.
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Ostale teme koje nisu obuhvaćane gore - 'nako čumuranja”