Lov Štuke.

Moderatori/ce:emin,AlaS,zlaja,svirac

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la Seha » 06 ruj 2006, 11:12

Evo necu vise rodjak ove debele jel mogu ove manekenke ?

slika
slika


Avatar
The president
Početnik
Postovi:24
Pridružen/a:20 lip 2006, 15:40
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la The president » 06 ruj 2006, 13:08

Stvarno je nemoguce da postoji neko ludji od ovoh Sehe. Sve kontas ovo mu je vrhunac a on te opet iznedadi necim extremnim, bilo komentarom bilo slikom. Sta li sljedece....

SKIDAM KAPU JARANE

Avatar
senad
Gledač u vodu
Postovi:3608
Pridružen/a:20 lip 2006, 17:05
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Hmmmm......!

Post Postao/la senad » 06 ruj 2006, 14:12

Otkako vidjeh kako Angleru namontira onog šarancinu, nesto sam se zamislio nad originalnošću ovih slika :wink:
Svaka čast, majstore!!! :shock:
Ustvari, ja volim sjediti kraj vode i gledati u vodu.
Štapove nosim da bi me zvali ribolovcem, a ne "budalom koja gleda u vodu".

by Kapo Senad :mrgreen:

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la Seha » 06 ruj 2006, 17:35

Vjerute mi da ima toga jos gomila samo mi se neda skenirati stare fotografije jer sa digitalcem picim samo 1½ godinu.Dugo nisam ni slikao svoje ulove..Nije mi ni na kraj pameti da nekog napravim ljubomornim ili da neko mozda pomisli (sto se ovaj voli hvaliti svojim ulovima)..NE NE i NE....Slike ubacujem zato sto i sam volim vidjeti tudje kapitalne ulove, i ovo je neki nacin simulacije da i vi pocnete heftat slike na Bistro BiH..
Sta reci za ovu rijeku nego kratko (raj za kapitalne stuke iz protocne vode), najveca rijeka u Danskoj koja sa fjordom zavrsava put prema moru. Neznam ni za jednu rijeku na tlu evrope da ima vecu populaciju stuka od 10 + kg. Nemoj da vas iznenadi informacija da i pored hiljade ribolovaca samo par njih ima rezultate u ribolovu na XXL stuke. 10 godina lovim na ovoj rijeci i mogu reci da sam "provalio" lokacije i nacin prezentacije varalice ili zivog mamca do perfekcije iako stuke prije toga nikad nisam lovio.Naravno da je populacija velikih stuka stabilna zbog velikog broja ribolovaca koji nakon par fotografija vracaju svoj ulov neozlijedjen u vodu. Mogu reci i to da sam jednu stuku hvatao svake sezone na istom dijelu rijeke 3 godine zaredom (evo ubacicu njenu sliku hvali joj pola repa)..Nije rijetkost uhvatiti komad od 3-4 kg i viditi svjeze oziljke od napada velike stuke. Jedna od 24 kg je uhvacena i nazalost ubijena od strane ribolovca iz BiH. Razgovarajuci sa engleskim plovkarosima koji ljeti love na ovoj rijeci cuo sam monstruoznu pricu o stuki koja im je sa udice skidala deverike oko 2 kg u cugu (uvjeren sam da je to ta koju je nas zemljak hladno "ohladio). Svjetski rekord je stuka od 26+ kg pa mozete i sami procjeniti kolika je steta ucinjena ovoj rijeci....... Trenutni rekord u Danskoj je riba iz komercijalne vode 17+ kg koju je uhvatio nas zemljak Amir Matinjanin i ta riba je morala biti ubijena jer se vlasnik tog salmonoidnog jezera htio rijesiti velike stuke.
Ove zime dolaze Zender i Prezident kojim je zagarantovana "avantura".
Evo je stara poznanica sa pola repa i jos jedna BiG mama...


slika

slika

slika

slika
slika

Avatar
StariAlas
Piskaralo
Postovi:234
Pridružen/a:16 lip 2006, 19:17
Lokacija:na obali ili u camcu!!!
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la StariAlas » 06 ruj 2006, 18:03

Seha, kao prvo sve cestitke na ovakvim ulovima, drugo nije ovo nikakva fala, kao i ti ja pokusavam u zadnju godinu i po dana da uslikam gotovo svaku vecu ribu koju uhvatim nemora to da bude kapitalac preko deset kg. sve zavisi koju vrstu ribe lovim, vecinom u zadnje vrijeme lovim catch and relase, tako da mi ostane uspomena, a koliko volim vidjeti svoje slike toliko mi je drago vidjeti i tudze, koliko puta znam kada sjedim kuci ujutro i uz kafu ili casicu, pogledati stare slike iz ribolova ili neki dvd, ZATO naprijed, SVAKA TI VALJA,
NO SIKIRIKI!!!!!
StariAlas


Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Post Postao/la angler » 11 ruj 2006, 08:36

E brate mili sto me ovaj Rodjak svaki put sj...kahri. :wink:
I sta reci, svaka cast, prva liga, super, nevjerovatno....odoh :cry:

A ta jadnica bez repa, kao da joj je neko odsjekao da se moze hvaliti :?

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la Seha » 12 ruj 2006, 16:06

angler je napisao/la:E brate mili sto me ovaj Rodjak svaki put sj...kahri. :wink:
I sta reci, svaka cast, prva liga, super, nevjerovatno....odoh :cry:

A ta jadnica bez repa, kao da joj je neko odsjekao da se moze hvaliti :?
He he rodjo rodjo.........
Ova bez repa je vjerovatno u mladosti fasovala od krupnije stuke.Bio sam svjedok kad je tipu na camcu blizu mene stuku od 1½kg napala veca stuka prekinula mu je popola..
Vjerovatno je tako nastala ona stara - riba ribi grize rep ...... :lol:
slika

Avatar
svirac
Književnik
Postovi:884
Pridružen/a:02 kol 2006, 16:26
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la svirac » 12 ruj 2006, 16:51

Seha .... moj duboki naklon! :wink:
"Ima u bosanskim riječicama i potocima jedna naročita vrsta pastrmke, velika, posve crna po leđima, sa dvije-tri krupne crvene pjege.To je neobično proždrljiva, ali i neobično lukava i brza riba koja leti kao obnevidjela na udicu u vještoj ruci, ali je nedostižna, čak i nevidljiva za onoga ko nije vješt tim vodama i toj vrsti ribe."
(Ivo Andrić,"Priča o vezirovom slonu")

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Post Postao/la angler » 13 ruj 2006, 07:24

Rodjo, prije jedno godinu dana sam negdje citao kako neki ribari u Shvabiji odsjecaju dio repa ribe kao trofej i najvise je stradalo sarana. Ostao sam bez teksta! Sta se sve ljudi nece sjetiti da bi nahranili svoju sujetu. Ko fol postuje pokret "uhvati i pusti". Definitivno bolesni ljudi!

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la Seha » 28 ruj 2006, 12:07

The president je napisao/la:Stvarno je nemoguce da postoji neko ludji od ovoh Sehe. Sve kontas ovo mu je vrhunac a on te opet iznedadi necim extremnim, bilo komentarom bilo slikom. Sta li sljedece....

SKIDAM KAPU JARANE
Sljedece je da mi dodjes sa Zanderom da odemo zajedno na ovu rijeku !
slika

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la Seha » 28 ruj 2006, 12:09

svirac je napisao/la:Seha .... moj duboki naklon! :wink:
Hvala prijatelju.......Eh da su bogdo sve vode u BiH ovako bogate ribom !
slika

Avatar
ZANDER
Pravo piskaralo
Postovi:400
Pridružen/a:20 lip 2006, 00:30
Lokacija:Graz-Austrija/Bos.Krupa BiH
Kontakt:

Post Postao/la ZANDER » 03 lis 2006, 14:54

Svaki komentar bio bi suvisan kad bi rekao za ove Sehine dinosaurise. :D

Samo mogu jos da kazem: BRAVO MAJSTORE!

BISTRO! :wink:
______________________________________________________________________________

RIBAR SA UNE!

www.retols.org

______________________________________________________________________________

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la Seha » 04 lis 2006, 12:07

Akobogda i ti ces im brzo pokazati da se nije zajebavat sa ribarima iz BiH ! :wink:
Jao sta cemo joj uradit ! :roll:
slika

borik
Početnik
Postovi:5
Pridružen/a:14 lis 2006, 00:06
Lokacija:Danska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

odgovor

Post Postao/la borik » 14 lis 2006, 00:38

Nije stuka bila 17+ nego 17,85 samo toliko

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: odgovor

Post Postao/la Seha » 15 lis 2006, 11:51

borik je napisao/la:Nije stuka bila 17+ nego 17,85 samo toliko
Borik 17+ se cita kao 17 kg i + grama i tako sve do 18 kg..... !
slika

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Ostale teme koje nisu obuhvaćane gore - 'nako čumuranja”