Lov Štuke.

Moderatori/ce:emin,AlaS,zlaja,svirac

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Re: Lov Štuke.

Post Postao/la Seha » 17 lis 2008, 15:19

A mi idemo dalje po starom.
Slijede jos 2 dana treninga u Kalmaru. Patriku clanu MD team Svedske je tesko palo sto dan prije nije uspio locirati ribu a ja sam ga utjesio rijecima "da se svaki put uhvati ja nebi bio ribar vec golf igrac" ! Valjda nebi svaki "shup" iz prve ubacio loptu u rupu. Zando i ja odlucujemo da lovimo sami kako bi sto bolje pripremili za samo takmicenje.
Nekim lokacijama smo unaprijed dali sifrovane nazive ovo je prva koju smo lovili lokacija "puc frau" :mrgreen:
Tu smo obadvojica imali par riba a najinteresantnije je bilo kad je Zanderu jedna spala sa varalice tik uz camac i na nase zaprepastenje zaletila se i pokupila moju koja je u tom trenutku bila uz mjesto spadanja. Ludilo :mrgreen:

slika

slika

Nakon te lokacije prebacimo se na "kotu 303" i tu napravimo rasturaljku 16 - 14 za Zandera

slika

Zander je rasturao na ovaj dekor

slika

A ja na Tendloke (imitacija morskog pesa) koji je Dok napravio specijalno za ovo takmicenje.

slika

Imali smo dosta udaraca u isto vrijeme provlacenja i ovo je jedan od njih.

slika

slika

Taj dan mi dvije siluete prate jerk. Jedna fuli druga udarac, vadim i vidim da nije stuka. Zezam Zandera vidi uhvatio sam sarana hahahah. Privlacim ribu i vidim da takvo nesto do sada nisam uhvatio. Par fotki i vracam ribu nazad u vodu. Kasnije u kampu saznajemo da takva riba zivi i u Dunavu i zovu je Krupatica (na Latinskom Leuciscus idus). Svedski dio ekipe smatra da je ili blizu ili preko Svedskog rekorda za ovu vrstu 3.600 grama. Zander sutri dan lovi jos jednu ovu ribu haha i komentarise evo opet saran :mrgreen:

slika

Taj dan zavrsavamo sa kafom spremljenom u camcu na ala" Baltazar nacin !

slika

slika

Nakon tusiranja i klope lakse je bilo podnijeti ribarske price do kasno u noc, o najvecim ribama koje uvijek na kraju price spadnu sa udice :mrgreen:

slika
slika


Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Lov Štuke.

Post Postao/la Seha » 17 lis 2008, 15:21

senad je napisao/la:Ljudstvo, iskrene čestitke!
Drago mi je da ste zadovoljni i drago mi je da nisam ispao "Azira" a da se desilo da je Šeha ispao iz čamca.
Ne čudi me to malo belaja što ste imali, mene nikad nije policija tjerala sa vode sem kad sam bio sa jednom osobom na vodi. :mrgreen:
Bilo bi mi više čudno da je sve prošlo bez belaja. :mrgreen:
Ipak, samo učešće gore je nešto što se pamti, a vjerujem da će iduća godina, a nakon ovog iskustva, imati još jedan detalj za pamćenje u vidu dobrog plasmana.
Bistro vam i bez obzira što ste ovde navaljali i slika i texta, ja čekam reportažu.Nećete mi se tako lako izvući.


Senade staje sa reportazom kad sam lovio kod Lukavca ?? A i ti si obecao sklepati reportazu sa ovogodisnjeg skupa.
Na kraju krajeva imas na forumu i slike i tekst pa samo prefiluj u reportazu.
slika

Avatar
senad
Gledač u vodu
Postovi:3608
Pridružen/a:20 lip 2006, 17:05
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Lov Štuke.

Post Postao/la senad » 17 lis 2008, 15:29

Seha je napisao/la:Senade staje sa reportazom kad sam lovio kod Lukavca ?? A i ti si obecao sklepati reportazu sa ovogodisnjeg skupa.
Na kraju krajeva imas na forumu i slike i tekst pa samo prefiluj u reportazu.
Bolje da je Dok napiše, a slika već ima na forumu koje se mogu iskoristiti, samo fali koja sa tih proglašenja ili šta je već bilo.
Što se tiče tvoje reportaže, neki dan sam se (tek) čuo sa Adijem i dogovorio da se u ovo par dana nadjemo jer su kod obojice bile nake trke-frke (kod mene znaš, kod Adija Sena bila hasta) pa ćemo, nadam se, to i ispoštovati.
Ova sa druženja je do pola napisana, prikupljeno gro slika, ali vrijeme je to što me hebe.Biće, nadam se da ću uskoro postaviti obje.
Znaš mene :wink:
Ustvari, ja volim sjediti kraj vode i gledati u vodu.
Štapove nosim da bi me zvali ribolovcem, a ne "budalom koja gleda u vodu".

by Kapo Senad :mrgreen:

Avatar
StariAlas
Piskaralo
Postovi:234
Pridružen/a:16 lip 2006, 19:17
Lokacija:na obali ili u camcu!!!
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Lov Štuke.

Post Postao/la StariAlas » 17 lis 2008, 18:14

hehe svaka c
Zadnja izmjena: StariAlas, dana/u 02 stu 2008, 12:52, ukupno mijenjano 1 put.
StariAlas

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Lov Štuke.

Post Postao/la Seha » 17 lis 2008, 21:26

Bogami je zahvalilo i pivkana i vina i zeste. :mrgreen:
Doslovce smo sve popili tako da smo zadnji dan samo pili cajeve i kafurinu.
Kacket sam dobio na poklon od Dzafera a amblem na njoj je Monarch Dok ekspedicija Croatia-Bosnia ! :wink:

Senade sve cu slike postaviti Hronoloski ovdje.
Slijedi zadnji dan treninga, put za Karlskrone i takmicenje.
slika


Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Lov Štuke.

Post Postao/la Seha » 26 lis 2008, 18:17

Evo idemo dalje. Ostale su jos slike o odlasku na takmicenje tj. nas boravak u gradu Karlskrona.
Zando ubaci i ti koju sliku "narocito one gdje motor dimi" :mrgreen:

Na putu prema Karlskrona iskoristili smo priliku da svratimo do renomirane ribarske prodavnice firme Sameo.
Za Musicare "raj na zemlji" .

slika

slika

slika

slika

Nastavljamo put . :D

slika

Prije kampa prolazimo pored marine gdje primjecujemo jedrilicu sa nazivom "Suada". Nasa je konstatacija bila "garant se neka nasa treba dobro udala u Shvedskoj". :wink:

slika

Ulazak "veselog karavana" u ribarski kamp.

slika

Noc prije takmicenja je protekla u opustenoj atmosferi. Hahaha

slika

:roll:
Mamurno jutro i 1 dan takmicenja.

slika

Organizatori se nisu sjetili al zato jesmo MI ! :wink:

slika

Cekanje u redu za prijavu takmicara.

slika

Objavljivanje pravila takmicenja naravno na Shvedskom pa ko zna zna ko nezna njemu 2.

slika

Nakon takmicari su isplovili sa svojim camcima na pucinu Baltika koja je taj dan bila dobro zapjenjena valovima.
Ja i Ervin smo imali peh i motor nam je riknuo al o tome sam vec pisao.
Ipak smo uspjeli prevariti par riba u luci do koje smo se jedva dovukli sa veslima. Ja prijavljujem ribu 73 cm koja mi je ujedno i moja najveca riba prvi dan takmicenja.

slika

slika

Ostaje jos zadnji dan takmicenja i proglasenje. To ubacim ovih dana.

Bistro
slika

Avatar
ZANDER
Pravo piskaralo
Postovi:400
Pridružen/a:20 lip 2006, 00:30
Lokacija:Graz-Austrija/Bos.Krupa BiH
Kontakt:

Re: Lov Štuke.

Post Postao/la ZANDER » 26 lis 2008, 22:56

slika
slika
Pripreme za prvi dan krecu,ali paznja pogledjate na stolu votka :mrgreen: Noc prije sta se je desilo Seha je vec opisao :D
slika
slika
Seha kao i obicno sretan,ja mu rece :"Seha nesto mi malo previse dimi taj motor,mozda sto nije dugo radio"
slika
Vrijeme katastrofalno kisa i vjetar,ali dobro za lov stuke.Nebi nam nista smetalo da se nije desilo ovo
slika
slika
Pocinje da se gasi(treba jedno 60 puta da se povuce spaga da bi upalio)Seha pali cigaru i rece:"Zando ovo je sabotaza"
Ja neznam da li da "placem"ili da mu se smijem od muke i kontam gotovo je prvi dan smo fualali.
slika
Seha nista ne govori,ja sve vidim na njegovom izrazu lica :( Nemamo rijeci,sta dalje krece jaci vjetar i veci talasi koji nas
nose prema stijenama,ali se Bosanci nikad ne predaju Seha uzima vesla i vesla do prve uvale i
slika
slika
tu dobijamo par manjih komada,pristajemo uz mol i razocarani nakon svega idemo na rucak u nadi da je neko od naseg tima dobio jednu metrasicu.
Ima jos = Nastavak u sledecem broju :D
______________________________________________________________________________

RIBAR SA UNE!

www.retols.org

______________________________________________________________________________

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Lov Štuke.

Post Postao/la Seha » 26 lis 2008, 23:12

Hahhaah zapali se motor Zandoooooo ! Ova je dobra skroz sa sonarom i detaljnom kartom sa upisanim X-ovima gdje su opasna podrucja (potopljene granitne stijene). :mrgreen:
slika

Avatar
Elvis-SLO
Štela
Postovi:90
Pridružen/a:11 stu 2007, 15:50
Lokacija:Ljubljana
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Lov Štuke.

Post Postao/la Elvis-SLO » 28 lis 2008, 09:15

BISTRO ! Svaka čast za ljep provod i na osvojenim bodovima...KAPU SKIDAM za vas he he ! BISTRO :D
evo jedna sa naše strane ulovljena 26.10.2008 NA SILIKONSKU RIBICU (rijeka:DRAVA) SLO
http://www.rr-vel.si/turista/owa/it_gum ... e6c6&sta=1
Mineri, djevice i padobranci griješe samo jednom.

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Lov Štuke.

Post Postao/la Seha » 28 lis 2008, 14:57

Evo Elvise ovako je jednostavnije.. KO zna Slovenski zna ko nezna nek se meni javi BUM MU JA PRIPOVEDEL !

DRAVSKI KROKODIL !!

Član Koroške ribiške družine Davorin Meršak iz Sv. Danijela se je v nedeljo zjutraj odpravil na ribolov. Že po nekaj minutah lova se mu je nasmehnila sreča, saj je ujel kapitalno ščuko - do sedaj letošnjo rekorderko. Meter je pokazal kar 128 cm, vaga pa se je ustavila pri 18,45 kg. Ščuka je bila ulovljena v Dravi, pri Koroških splavarjih, na lokaciji, kjer je takšnih "krokodilov" še več. Davorin je ščuko prevaral s silikonsko ribico. Seveda se tak ulov po ribiški navadi primerno proslavi. Tako se je na ribiškem domu kaj hitro zbralo lepo število ribičev, ki so želelei videti kapitalni ulov in čestitati srečnemu ribiču.

(moj komentar : Steta sto je ovako lijepa i velika riba ubijena - bas steta) :(

slika

slika


Informacija i slike prenijete sa :
http://www.dravograd.si
slika

Avatar
Elvis-SLO
Štela
Postovi:90
Pridružen/a:11 stu 2007, 15:50
Lokacija:Ljubljana
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Lov Štuke.

Post Postao/la Elvis-SLO » 28 lis 2008, 19:27

bravo šeha tebi če dati odma slovenačko državljanstvo ! he he he :lol: :lol: :lol:
šteta ja što nije puštena :(
bistro
Mineri, djevice i padobranci griješe samo jednom.

Avatar
ZANDER
Pravo piskaralo
Postovi:400
Pridružen/a:20 lip 2006, 00:30
Lokacija:Graz-Austrija/Bos.Krupa BiH
Kontakt:

Re: Lov Štuke.

Post Postao/la ZANDER » 28 lis 2008, 23:14

Cestitke Slovencu za ribu zivota. :wink:


Bistro od Zandera! :D
______________________________________________________________________________

RIBAR SA UNE!

www.retols.org

______________________________________________________________________________

Amir
Pravo piskaralo
Postovi:419
Pridružen/a:19 lip 2006, 21:28
Lokacija:Austrija
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Lov Štuke.

Post Postao/la Amir » 29 lis 2008, 11:28

:shock: super riba bravo za Slovenca

Avatar
labud
Pravo piskaralo
Postovi:342
Pridružen/a:14 sij 2008, 00:33
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Lov Štuke.

Post Postao/la labud » 29 lis 2008, 18:17

evo jedne male mace s neta heheh
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Lov Štuke.

Post Postao/la Seha » 30 lis 2008, 00:17

E ovu zimu vam ja obecavam jednog macora od ove mace :wink:
Samo da padne trava u rijeci jos jedno mijesec dana i zzzzzzzzzzzzzzz zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz
slika

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Ostale teme koje nisu obuhvaćane gore - 'nako čumuranja”