"GRDOSIJE" IZ JABLANICKOG JEZERA

Moderatori/ce:emin,AlaS,zlaja,svirac

sehic
Haman Štela
Postovi:48
Pridružen/a:02 stu 2007, 23:40
Lokacija:jablanica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Re: "GRDOSIJE" IZ JABLANICKOG JEZERA

Post Postao/la sehic » 16 stu 2008, 03:21

Senade druže što prije postavi klip na stranicu jer će biti sumljivaca kao karamba koji glumi šerloka holmsa sa povećalom i uvjeri ih da se tu radi o dva kapitalna primjerka šarana.
sehic


roko
Prava Štela
Postovi:197
Pridružen/a:07 srp 2008, 14:15
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: "GRDOSIJE" IZ JABLANICKOG JEZERA

Post Postao/la roko » 16 stu 2008, 11:13

Bravo za čuvare sto su na vrjeme intervenisali ,a težina je najmanje bitna .......SVAKA ČAST MOMCI NAJBOLJISTE...Bistro ....

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: "GRDOSIJE" IZ JABLANICKOG JEZERA

Post Postao/la Seha » 16 stu 2008, 19:52

Ma ovo je Senad opet nesto zahebo postavio je slike manjeg sarana a velikog ostavio kao slag na tortu.
A fino sam mu rekao, nahrani kerove i nista nediraj :D
Senade daj postavi te reportaze o Sickom i Jablanickom + ovaj video klip sa saranima jos malo pa ce opet skup a ti jos stari nepostavi.. :mrgreen:
Reci mu Zander reci mu !! :D
slika

Avatar
AlaS
Nobelovac
Postovi:1590
Pridružen/a:19 vel 2008, 00:20
Lokacija:JELAH
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: "GRDOSIJE" IZ JABLANICKOG JEZERA

Post Postao/la AlaS » 16 stu 2008, 20:41

i ja bih volio da vidim taj snimak a ovo da je sve jedan te isti Saran bar na slikama se mogu primijetiti ozlede na istim mjestima ,mada nesumnjam ni sekunde da su 2 Sarana jedino su se malo pobrkali oko izbora slika
slika
Bistro

Avatar
Kovach
Nobelovac
Postovi:1493
Pridružen/a:13 kol 2006, 14:17
Lokacija:Jablanica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: "GRDOSIJE" IZ JABLANICKOG JEZERA

Post Postao/la Kovach » 16 stu 2008, 23:59

Seha jarane nemoj sve na našeg Senada, ja sam postavio slike. Stvarno nisam obraćao pažnju i možda se stvarno radi o slikama jednog te istog šarana, ali znam da sam čovjeku koji je skinuo slike sa videosnimka rekao da mi skine po dvije slike i jednog i drugog. Ako je on zahebao mene onda je karamba u pravu što se toga tiče, a oko kilaže mislim da mu se vaga poremetila, jer ako je u šaranu 15 onda je u Noni 30 do 50 kg kad ih uporedimo. Na kraju krajeva to je najmanje bitno, kao što reče "roko" važno je da su oni ponovo na slobodi. Videosnimak je stigao do Here koji ga mora obraditi jer se radi o "sirovom" materijalu pa će isti biti postavljen na stranicu, a i u emisiji BISTRO BiH u subotu čini mi se. Na njemu se vidi da se stvarno radi o dva šarana, a ne vidim razloga kakve koristi imamo od toga da lažemo narod i tvrdimo da su bila dva ako je bio jedan. Nema potrebe da se oko toga toliko raspravljamo ili nedaj bože još gore svađamo. "Princip je bitan, sve su ostalo nijanse". :wink:

B I S T R O !!!


Avatar
labud
Pravo piskaralo
Postovi:342
Pridružen/a:14 sij 2008, 00:33
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: "GRDOSIJE" IZ JABLANICKOG JEZERA

Post Postao/la labud » 17 stu 2008, 00:24

Na Jablanicko jezero idem sa 2 stapa ili 3 max 1 grund 40` najlon udica 5 olovo 30g a na 2 stap grafitni od 4 metra plovak od 3 g.
Saran od 3 kile kad zagrize stap cvrci kolko ga lomi ali je osjecaj za 10...

Grund bolia i cekam
a na plovak korica ali mi nije doasadno borim se s babuskom i koji saran zaluta do 5 kg sve preko nemogu izvuch puca stap hahah

Avatar
Mujacic Mirza
Piskaralo
Postovi:246
Pridružen/a:24 lip 2006, 18:05
Lokacija:-Tuzla -
Kontakt:

Re: "GRDOSIJE" IZ JABLANICKOG JEZERA

Post Postao/la Mujacic Mirza » 18 stu 2008, 09:16

Kovach je napisao/la:Ni meni to Šeha nije bilo baš jasno upravo iz razloga što sam to već čuo da ga je veoma teško prevariti da se ulovi u mrežu. Da nebi prekardašio u procjeni jer sam snimak vidio samo površno, u toku vožnje i na malom displeju videokamere ali meni se učinilo da imaju oko 30 kg. Seha jarane, volio bih da, kada pogledaš snimak, daš svoju procjenu oko kilaže ova dva ljepotana jer imaš mnogo više iskustva, a naravno i sve ostale šarandžije. To onako čisto što me interesuje, a vjerujem i mnoge ribolovce. Danas čujem priču da je neki dan jedan šaran otprilike te veličine, ulovljen mrežom na Jablaničkom i da je kombijem prebačen živ negdje u Tuzlu, navodno nekom tipu koji će ga kupiti. Kažem samo sam čuo od dvojice mještana i nemogu sa sigurnošću tvrditi da je tako. Znam da je nedavno ulovljen jedan šaran cca 20 kg na lokalitetu zv. Ljubine i znam čovjeka koji ga je ulovio. Posebno mi je drago što su oba šarana bila živa i što su vraćena u jezero da još malo narastu a spašavanje ova dva šarana, kako kažu Šeha i Nono, gledalo je mnogo prolaznika (vjerovatno i vlasnik mreža). A Nono nebi bio Nono kad nebi "bacio" svoj komentar, a to je ovaj put bilo: "Joj Šeha, naš Sudo je balerina za ove" (Sudo - za one koji ga nisu imali priliku upoznati je tip cca 120 kg, ala glumac Milan Pavlović).
Pozdrav i bistro svima
Kovac evo da se i ja oglasim na ove komntare u vjesti
Nisam odma htjeo da komentarisem dok nisam provjerio informaciju koji si gore napisao u vezi sarana koji je odnesen u jezero kod Tuzle.
E sad ovako da nebi ko pomislio da je saran odnesen tj. prodat drustvu sickom, zelim odma to NEGIRAM nije kod nas zavrsio.Informacija provjerena tacnije zavrsio je u jezeru kod Lukavaca , necu da spominjem imena da nebi ja bio crna ovca.Nase sarandzije su lovile na tome jezeru i znaju o kojem je rjec i ko gazduje tim jezerom.Tacnije riba je teska 21kg.I prvo je receno da je riba kupljena sa buskog jezera i jos njih par, sto je se poslije ispostavilo(iz prica jer ljudi nemogu sutjeti, pa malo pomalo izadze na vidjelo da je dosao sa jablanickog, vjerovatno bas zbog toga da se nebi saznalo.Ta je riba pustena ziva u to jezero radi sportskog ribolova, riba je ziva, ali je zalosno ali istinito sto se takve ribe placaju po komadu kao kapitalne ribe a ne kao ribe po vazi, a najgore u tome sto se time stimulisu krivolovci.
Za dobru zaradu i profit.Stari poznavaci ovog web site znaju kakvu smo imali debatu i kakve sam ja probleme prosao sto sam stao u odbranu kada je se ista stvar vec jednom desila na jezerima kopa.To je sada nebitno.Ali me cudi sto se dosad u vezi toga nije jos niko oglasio a nisam jedini koji zna za to.nIJE PROBLEM saznati ko lovi te ribe i prodaje ih, samo da se nadze neko koce to sve redosljedom ispitati.
Ljepo je imati sportsko jezero gdje vlada pokret ulovi i pusti,ali nije ljepo na koji se nacin dolazi do kapitalni riba.
Neosporavam da se riba odnese sa nekog jezer koje se devastira i gdje joj nije sudbina zagarantovana, ali loviti ribe krivolovom sa jezera na kojima cuvari ulazu nadljuske napore da bi zastitili vodu i ribiji fond , prodavati ih privatnicima koji ce posljie na njima praviti profit sa normalno nazovimo to sportskom vodom ulovi i pusti ali ustvari sve se na kraju svodi samo na profit.
Ne bi zelio da ikoga uvrjedim sto vako pisem, ali nisam mogao vise sutiti i gledati sa strane.
Nekrivim nikoga niti privatnike koji kupuju ribu na taj nacin oni to plate posteno oni nisu ti koji prave krivolov(kradu ribu) ,ali je to cita stimulacija za krivolovce.
Ljepo je za ove ribe da ponovo plivaju Jablanickim jezerom.Cestitke Noni i ostalima na akciji spasavanja.
Sa sigurnoscu iskustva mogu reci da ovaj veci ima 25+kg
Tesko je to reci u kilu po slikama , sobzirom jer neke ribe su duze a deblje u ledzima neke vece neke manje u sirini i stomaku.Kada bi imao slike riba sa svi strana ribe onda bi se usudio da procjenujem konkretniju kilazu.Sobzirom da sam Nonu upoznao licno i znam koliki je covjek ribe su stvarno velike.
Bistro.

roko
Prava Štela
Postovi:197
Pridružen/a:07 srp 2008, 14:15
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: "GRDOSIJE" IZ JABLANICKOG JEZERA

Post Postao/la roko » 18 stu 2008, 14:50

Hvala Mirza za ovu informaciju znam da do tebe prije dođu informacije ove vrste pa nisam ništa komentarisao ,samo mogu potvrditi da sigurno nismo mi kupili tu ribu mi jedva skuckamo za platu čuvarima ....a moram ti rec jednu radosnu u protekloj sedmici smo u kop ubacili 130 mali sarana svi vretenaši i idemo da jos koju akciju napravimo dok nije zahladnila voda .....poslat cu ti klip ....a ti sefici reci da mi posalje one slike sa snimanja emisije....bistro pa se cujemo

Avatar
Kovach
Nobelovac
Postovi:1493
Pridružen/a:13 kol 2006, 14:17
Lokacija:Jablanica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: "GRDOSIJE" IZ JABLANICKOG JEZERA

Post Postao/la Kovach » 18 stu 2008, 17:50

Mirza jarane nisam ni pomislio da je taj šaran završio u Šićkom jer znam da niste ljudi koji bi na taj način došli do većih primjeraka šarana. Kao što sam već rekao informacija je bila nepouzdana, ali ipak se pokazala tačnom. Kao što si rekao žalosno je samo što se na taj način stimulišu krivolovci, ali ipak je čovjeku lakše kad zna da je bar pušten živ. Pratio sam čitavo vrijeme šta radite oko jezera i kao što znaš ja, a i moje kolege vas u tome podržavamo jer radite pravu stvar. Žao mi je ako si u prvi mah pomislio da sumnjam na vas, ali ni sekunde nisam to pomislio. Hvala ti na informacijama i trudu koji si uložio da dođeš do njih. Izgleda da ćemo morati još bolje pokriti ekipu iz Tuzle koja se ponovo namečila bacati mreže na Jablaničkom. to su oni isti koji su jednom već napadali Nonu i njegovog kolegu.

BISTRO !!

esso
Početnik
Postovi:13
Pridružen/a:04 vel 2008, 15:50
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: "GRDOSIJE" IZ JABLANICKOG JEZERA

Post Postao/la esso » 18 stu 2008, 22:29

Napokon me sin prikopča na internet, pa da napišem koju na ovu temu. U proteklu nedelju bio sam u prilici posjetiti ribolovačko udruženje GLAVATICA i vidjeti snimak koji će uskoro biti prikazan na TV HAYAT. Po mom mišljenju radi se o izvanrednim primjercima mužjaka, cca 25kg i ženke, cca 30kg, obzirom da su uhvaćeni u mreže koje su bile jedna do druge. Rijetki su slučajevi da ovakvi primjerci lutaju sami i takvi obišno završe na udici. Ovo što su uradili ribočuvari GLAVATICE za mene je kruna uspjeha njihovog rada u ovoj godini i najljepši poklon ribolovcima za završetak ribolovne sezone. Svaka časmomci i pohvale svima koji vode ovo udruženje kao i njihovim članovima koji polako postaju dio tima o čijem će se radu i uspjesima još dugo pričati i pisati.
U ugodnom razgovoru sam upoznat sa još dosta aktivnosti uprave i članova ovog udruženja, a o kojima nisu upoznati posjetioci ove stranice. Nadam se da će se to uskoro i objelodaniti na ovoj stranici i takve vijesti prepuštam da objave njihovi članovi, a ne ja. Lijepo je vidjeti i čuti da postoje društva kao GLAVATICA, sekcija iz Šićkog Broda, revir na Krušnici... i sl. i da se javlja sve više entuzijasta koji svoje slobodno vrijeme posvećuju zaštiti i unaprijeđenju ribolovnog fonda i sporta uopšte.

Bistro svima i podržimo ih,

Avatar
hero
Prava Štela
Postovi:160
Pridružen/a:24 lip 2006, 00:15
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: "GRDOSIJE" IZ JABLANICKOG JEZERA

Post Postao/la hero » 18 stu 2008, 23:56

bice snimak u emisiji BISTRO u subotu u pola 12
Bistro BiH NTV Hayat

Avatar
AlaS
Nobelovac
Postovi:1590
Pridružen/a:19 vel 2008, 00:20
Lokacija:JELAH
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: "GRDOSIJE" IZ JABLANICKOG JEZERA

Post Postao/la AlaS » 25 stu 2008, 20:24

Hoce li biti snimak zadnje Bistro BiH emisije ovdje negdje na Stranici jer sam propustio emisiju na TV-u sto je u subotu bila .
slika
Bistro

Avatar
senad
Gledač u vodu
Postovi:3608
Pridružen/a:20 lip 2006, 17:05
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: "GRDOSIJE" IZ JABLANICKOG JEZERA

Post Postao/la senad » 25 stu 2008, 21:11

Biće, biće!
Pitanje je kad, jer je to, inače, do mene.
Nadam se da ću uspjeti ovo par dana odletiti do Here da pokupim ovo emisija što je bilo u zadnje vrijeme.
Ustvari, ja volim sjediti kraj vode i gledati u vodu.
Štapove nosim da bi me zvali ribolovcem, a ne "budalom koja gleda u vodu".

by Kapo Senad :mrgreen:

enko
Književnik
Postovi:646
Pridružen/a:20 vel 2007, 21:44
Lokacija:Zenica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: "GRDOSIJE" IZ JABLANICKOG JEZERA

Post Postao/la enko » 26 stu 2008, 18:52

senad je napisao/la:Biće, biće!
Pitanje je kad, jer je to, inače, do mene.
Nadam se da ću uspjeti ovo par dana odletiti do Here da pokupim ovo emisija što je bilo u zadnje vrijeme.
Znaci iduce godine u proljece :D :D :D

Avatar
hero
Prava Štela
Postovi:160
Pridružen/a:24 lip 2006, 00:15
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: "GRDOSIJE" IZ JABLANICKOG JEZERA

Post Postao/la hero » 28 stu 2008, 01:08

hahahahaha pustite covjeka na miri , pusticu opet u subotu u pola 12 istu emisiju
Bistro BiH NTV Hayat

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Ostale teme koje nisu obuhvaćane gore - 'nako čumuranja”