Sta se desava nakon kidanja

Moderatori/ce:emin,AlaS,zlaja,svirac

Odgovori [phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Sta se desava nakon kidanja

Post Postao/la Seha » 28 lis 2006, 21:27

Interesuje me vase misljenje a ujedno i da razbijemo ovu monotoniju. Sta se desava kad saran prekine strunu?Na obali (nakon kidanja) mi je manje vise poznat scenario :shock: ! Koliko saranu treba da se oslobodi udice i jeli zabiljezeno uginuce ribe zbog nemogucnosti da se oslobodi udice ili sistema na vodama gdje lovite. Ja licno nikad nisam nasao uginulog sarana sa udicom u ustima.Mozda je individualno naidje na prepreku zakaci za nju i sam sebi raskine usnu ili u gorem slucaju ugine tako "usidren".
Bistro
slika


Avatar
Emir
Štela
Postovi:97
Pridružen/a:25 lip 2006, 10:01
Lokacija:Germany
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la Emir » 29 lis 2006, 15:00

Hajde Seha da se malo probudi i ovaj narod !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Mada sam i ja tezi spavac kad je ovo u pitanju,mislim na isanje,posto se ovdije vecinom radi o lovu grabljivice od stuke mladice a najvise pastrmkke a u tom reonu se nekrecem vec godinama tako da sam zastario ko "windows 95" ,a o saranu se prica sve nesto u vidu takmicenja (neko i to voli) a da o tome ne idemo dalje odoh sa teme.....
Sad sto se tice sarana koji pokida strunu u 99,9 slucajeva prezivi jer sa strunom pliva (ko i svaka druga povrijedjena zvijerka ) pravo u skloniste tj. negdije u granje to u stvari radi i dik ti je na udici ako igdioje u blizini ima granje ili trava pokusava da se sakrije i tu obicno se malkice zapetlja i kad mu ostane samo jos nekih 20-30 cm predveza onda dok se trga i vrti rana tj. ubod otvara oko udice i naravno kad se dovoljno prosiri jednosavno mu ispadne nesto slicno kao kad prilikom umaranja popustis strunu i riba ode (ne svaki put )zavisi od uboda gdije i kako udica lezi,a i kad pukne samo predvez tj ostane svega 10-20 cm i tad on nosi udicu dok mu se ne rasklima kao u dijeteta zub i ispadne onako sama od sebe,ali u medjuvremenu saran normalno uzima hranu mozda ne nakon 3 sata ali nakon 2 dana ,u to sam se sam uvijerio posto sam uhvatio sarana koji je kolegi pokidao montazu i izvukao sa ribu sa montazom a sad da nebi ispalo da izmisljam toplu vodu ili TOCAK ostavicu malo materijalas da i drugi prokomentarisu na ovu interesantnu temu Pozdrav i BISTRO
budi fer,uhvati i pusti

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la Seha » 30 lis 2006, 19:35

I ja tako nekako razmisljam Emire..
Sve nesto kontam mozda mu se upali tkivo oko uboda i tako udica lakse ispliva van.Znam kad sam bio klinac pa u moru stanem na jeza.Mozes ih odma vaditi (one na vrhu koze , ali one sto se zarokaju dublje treba cekati par dana da se zagnoji i onda iglice same isplivaju iz koze.
To je nekakav zastitni mehanizam koji imaju sva ziva bica pa tako vjerovatno i ribe.
slika

Avatar
Emir
Štela
Postovi:97
Pridružen/a:25 lip 2006, 10:01
Lokacija:Germany
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la Emir » 30 lis 2006, 20:19

Postovanje Seha !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
da prokomentarisemo upalu do koje nebi trebalo da dodje ako se koriste dobre udice i bas zbog toga se savijetuje da se saranske udice ne doostravaju jer se sa tim skida zastitni sloj koji se dobija specijalnim kaljenjem i slajfanjem u ulju i kad se on osteti udica obicno korozira na tom mijestu i onda dolazi do te upale ili trovanja sto opet moze da zavrsi jako lose po ribu ali u svakom slucaju rijetko da riba crkne zbog toga sto nosi udicu sa sobom jer kao sto rekoh poslije kratkog vremena pocinje da uzima hranu poovo i to je najvaznije jer sluzi i kao dokaz da se riba vec pomirila s tim da ima neko strano tijelo u sebi toliko za sad pa nda POZDRAV i BISTRO
budi fer,uhvati i pusti

Avatar
Aco
Haman Štela
Postovi:50
Pridružen/a:19 kol 2006, 07:58
Lokacija:selim se na jezero
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la Aco » 30 lis 2006, 22:46

Nikad nisam uhvatio sarana koji nosi udicu u ustima, naravno sem moje. Nikad nisam video ili cak jos bolje mogao naslutiti da je vec ubadan. Ali sam video slike strave, kanapom vezan saran preko glave, duzina kanapa jedva pola metra, pripet za direk, ujutro kad je "kolega" izvukao sarana sam sebi je od siline trzaja iscepao celu stranu usta u duzini nekih 10-tak cm. Siguran sam da se lako moze osloboditi montaze ili samo udice. Posle onog sto sam video, dolazio sam na ideju da je saran sam sebe hteo ubiti...


Avatar
lemi63
Štela
Postovi:99
Pridružen/a:29 kol 2006, 21:37
Lokacija:holland
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la lemi63 » 01 stu 2006, 19:51

Sto se tice ove teme slazem se sa Emrom.I ja sam uhvatio sarana sa udicom koja nije bila u grlu nego bas tamo gdje treba dakle u ustima.Isto tako se slazem sa Emrom da se saran vremenom oslobadja udice.Nekad to uradi vrjeme sto rece Emir a nekad se saran sam oslobadja udice tako sto sese usta od neki kamen.Imao sam priliku na dvd gledati kako se saran oslobadja udice.Sto se tice kidanja da kazem jos nesto.Pocetkom lovne sezone vecinom u martu pecam sarana u plicim vodama,kanalima i malim jezercima.To radim iz prostog razloga sto se u plicim vodama u proljece brze razvija biljni i zivotinjski svjet.Tako da sam pecajuci sarana uz trsku dozivio kidanja koja su me u neku ruku fascinirala.Naime kad sam posle kidanaja izvukao olovo vidio sam na podvezu cetiri trske koje su iz korjena istrgane.Dakle saran je iskoristio sansu i omotao se cetiri puta oko trske.Pravi lisac zar ne?Na kraju bi se moglo zakljuciti da je saran vremenom izostrio svoja cula na cemu mu odajem postovanje.I na cemu mu se trebamo diviti i postovat ga.
priroda nam daje mnogo,uzvratimo joj bar malo

Avatar
Emir
Štela
Postovi:97
Pridružen/a:25 lip 2006, 10:01
Lokacija:Germany
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la Emir » 01 stu 2006, 23:03

Vidi se ko prati desavanje na vodi a ko gleda da samo uhvati vise od onog do sebe ili preko ,da bi se bolje plasirao i samim time vise kasiro.
budi fer,uhvati i pusti

candr BN
Piskaralo
Postovi:213
Pridružen/a:27 srp 2006, 18:52
Lokacija:Bijeljina
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la candr BN » 02 stu 2006, 09:04

Sta kazes,Aco?Otkud mi ideja da neko mrzi takmicenja?

Avatar
Aco
Haman Štela
Postovi:50
Pridružen/a:19 kol 2006, 07:58
Lokacija:selim se na jezero
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la Aco » 02 stu 2006, 10:52

Pa, sad...vidi Ja uvek pricam u svoje ime. Znaci licno mi ne smetaju, svi imaju pravo na to, pa ko voli nek... Kapiram tu matematku, je*i ga stimulans su nagrade (lova) i opet ponavljam , zavisi sta te interesuje i sta hoces od pecanja...takmicenja... Takmicenje me ne interesuje ali uvek pogledam gde se odrzava ko ucestvuje jer sam i zapamtio par ekipa, ko je pobedio itd...ali veruj veoma brzo i zaboravim. Kad vec sve to pominjemo sta me interesuje kod takmicara? udica, najlon, sistem i mamci na koje pecaju, taktika me ne interesuje jer se razlikuje dosta od slobodnog pecanja. Znaci da se ne ponavljam vise, takmicarsko i slobodno pecanje susta suprotnost, meni ne smeta, cak kad ima nekih zanimljivih reportaza rado procitam. Sad da se nesto preterano radujem ili tugujem sto je neko pobedio ili izgubio veruj da mi je sve jedno. Niti opravdavam niti kudim ali cu uvek rado procitati gde je i ostalo a, jos bolje ako mozes odgovoriti na neko moje pitanje. Zbog toga, candr BN puno uspeha i nadam se da ces biti zadovoljan postignutim rezultatima a, samim tim otvarati nove mogucnosti za zdravu diskusiju kao sto je na primer i ova... :wink:

Avatar
lemi63
Štela
Postovi:99
Pridružen/a:29 kol 2006, 21:37
Lokacija:holland
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la lemi63 » 02 stu 2006, 17:00

Evo jedne slike posle kidanja,vidi se kako se saran omotao nekoliko puta oko trske..........Bistrooooooooooooooo
slika
priroda nam daje mnogo,uzvratimo joj bar malo

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Ostale teme koje nisu obuhvaćane gore - 'nako čumuranja”