Smolućijada "2010"

Moderatori/ce:adi,Seha,emin,enko

Odgovori
Avatar
soha
Nobelovac
Postovi:1431
Pridružen/a:13 lis 2008, 00:10
Lokacija:Stari grad Soko
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Re: Jezero Smoluća

Post Postao/la soha » 06 pro 2009, 18:26

sta je ovo sve se umrtvilo....haman da niko vise ne izlazi na vodu....da nisu ribici otisli hibernirati ko i njihovi ljubimci...malo sale nije na odmet....nego imam informaciju da ce se na proljece odrzati druzenje na smoluci u vidu takmicenja, pa ako ima neko informaciju lijepo bi bilo da objavi post o ovoj temi, a ako je to sto sam cuo opet suplja (rekla-kazala), ne mora da bude tako i lijepo bi bilo da se nesto takvo napravi, jedno neobavezno druzenje a takmicenje organizovat sam o radi podgrijavanja atmosfere... ako ima zainteresovanih volio bih da stupimo u kontakt i da izorganizujemo nesto takvo, naravno moramo biti i u dogovoru sa vlasnikom... ako vam se svidja ideja javite se....


zajko
Piskaralo
Postovi:274
Pridružen/a:11 kol 2008, 18:26
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Jezero Smoluća

Post Postao/la zajko » 06 pro 2009, 22:11

Soha jarane nije sve rekla kazala ,u vezi ove kvazi organizacije nekakvog pocetka sezone pecanja na smolucoj,postoji inicijativa od ribolovaca koji dolaze na smolucu da se odrzi pocetkom to jest krajem marta nekakav oblik,tamicenja u stvari bolje receno druzenja ribolovaca koji dolaze na smolucu tacnije zadnji vikend u martu od 26 marta do 28 marta.prijedlog je da po ekipi bude 6 stapova bez obzira na kolicinu clanova ekipe ,sve pozicije osim ,pozicije adija forenziocara idu na izvlacenje u sesir,pa kom opanci kom obojci,dalje predlaze se da kotizacija po ekipi bude 50 km a iz ukupnog iznosa da se izdvoji fond za kupovcinu janjeta i mesa za spremanje gulasa za zavrsnu festu ,kao i za fond za vlasnika jezera ,ja bih vas zamoluio da se maxsimalno ukljucite u organizaciju oko ove manifestacije kao i o nagradi oko osvojenog prvog mjesta na takmicenju,dalje molio bih vas da ako je moguce da ja budem u nekakvoj ocjenivackoj komisiji zbog samog mog poznavanja svakog kutka ovog jezera,da nebude nekih nesuglasica viza vi mene,dakle ja ucestvujem sa kotizacijom od 50 km ali se ne tamicim samo sam u sudijskom odboru,sobzirom da imamo kolega koji su se takmicili u premijer lizi bih u saranolovu molio bi da se ukljuce sa svojim iskustvima u vezi organizacije same manifestacije ovog tamicenja tj druzenja.bistrooooo .zajko . <vozdra> <sunce>

Avatar
soha
Nobelovac
Postovi:1431
Pridružen/a:13 lis 2008, 00:10
Lokacija:Stari grad Soko
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Jezero Smoluća

Post Postao/la soha » 07 pro 2009, 00:47

Zajko, inicijativa je vise nego odlicna...tu sam da pomognem kolko mogu i znam, slobodno zovni bilo kad i bilo sta da zatreba oko pomoci i priprema... mozes se uvijek obratiti na moju adresu...nadam se da ce ovakav vid manifestacije imati odaziva, ako ni zbog ceg drugog onda bar zbog druzenja... dobra je i ideja da se peca sa 6 stapova, tako da ekipa moze biti i troclana (da se odazove sto veci broj ucesnika) jer jezero je malo "kratko" sa pozicijama... sto se tice same organizacije ne vjerujem da jedan covjek sve sam to moze iznijeti na svojim plecima... trebalo bi napraviti takmicarsku komisiju, te sudije za vaganje (ljude koji ce biti mobilni non-stop) da se riba ne drzi dugo u sakovima, treba uraditi kontrolne listove za vaganje za svaku ekipu, napraviti propoziciju samog takmicenja itd. itd... sve u svemu puno posla, mozda izgleda naivno ali vjerujem da ima puno posla, sto se tice kotizacije mislim da je sasvim uredu i da bi mozda cak trebala biti i malo veca... trebalo bi po mom misljenu dva do tri covjeka da izorganizuju stvari i da svako odradi svoj dio posla, tako da kada dodje taj dana sve bude na svom mjestu i da se ne gubi vrijeme na sitnice... ja oduzih ovu pricu, u svakom slucaju javi se ako zatreba bilo kakva pomoc... bistro i poziv kolegama da se odazovu na ovakav vid druzenja....

Avatar
ado
Šampion proljetne "Smolućijade 2010"
Postovi:105
Pridružen/a:28 lis 2009, 20:19
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Jezero Smoluća

Post Postao/la ado » 07 pro 2009, 21:58

Evo da se i ja malo oglasim malo na forumu, pocetnik sam sto saranlova tice i evo cijelu sam godinu pecao na smolucoj sa zajkom i ekipom i mislim da je to takmicenje prava stvar da se otvori nova sezona i da se malo druzimo u lijepom ambijentu i ja licno bih volio da se odazove bar dovoljan broj sarandzija da ta tradicija malo zazivi. eto toliko od mene za prvi put na forumu i bistrooooo svima.

Avatar
Zlaja-TNT
Početnik
Postovi:22
Pridružen/a:06 pro 2009, 21:58
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Jezero Smoluća

Post Postao/la Zlaja-TNT » 07 pro 2009, 22:39

Veliki pozdrav karperi ,super ideja u vezi druzenja .Sto se tice kotizacije cjena je odlicna za prvi put,al bi smanjio broj stapova na 4 i po dvojica u ekipi rdi sirine jezera .Ako zaje trba jos sudija ja ti se pridruzujem bila bi micast;ali bi bilo dobro da se pomjeri sedmica unaprijed ili unazad radi otvaranja sezone i na pelagicevu,jer tamo se peca zadnja sedmica u martu.Bilo bi dobro isto da do druzenja bude omoguceno doci na sve pozicije sa kolima,znam da je tesko to ispostovati ili da se peca samo sa jedne strne koja je prohodna to govorim radi i samog sudjenja.Toliko odmene za prvo javljanje bistro <razanj>


Avatar
adi
Predsjednik U.G. "Bistro!"
Postovi:1228
Pridružen/a:18 vel 2007, 10:50
Lokacija:sarajevo
Kontakt:

Re: Jezero Smoluća

Post Postao/la adi » 07 pro 2009, 22:59

Vozdra Zlaja i dobrodosao, pa da se odmah osvrnem na to sudjenje i sl. jer ovo dozivljavam prvenstveno kao druzenje. Postujem i takmicarski duh ali ipak je ovo druzenje i manje vise razlog da se okupimo i druzimo. Nije problem u sudjenju, ali ako jeste evo i ja se dobrovoljno javljam da budem sudija, mada opet napominjem ipak je ovo druzenje. Srecom ima nas dosta pa neka svi iznesu svoje misljenje, a moje je da ovo ipak ne treba shvatiti preozbiljno jer ovo je samo razlog da se okupimo.

nek je BISTRO
slika
ja sam inace po riboispovjesti sarandzija

Avatar
adi
Predsjednik U.G. "Bistro!"
Postovi:1228
Pridružen/a:18 vel 2007, 10:50
Lokacija:sarajevo
Kontakt:

Re: Jezero Smoluća

Post Postao/la adi » 07 pro 2009, 23:07

Zaboravih, da ovo sve sto sam rekao nimalo ne umanjuje znacaj idejei da se svi ukljucimo u organizaciju. Takodje mi se svidja sohina ideja da ovo predje u tradiciju, a preci ce samo ukoliko svi u tome ucestvujemo i damo svoj doprinos.
slika
ja sam inace po riboispovjesti sarandzija

zajko
Piskaralo
Postovi:274
Pridružen/a:11 kol 2008, 18:26
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Jezero Smoluća

Post Postao/la zajko » 07 pro 2009, 23:08

evo javio nam se i zlaja sa svojim super prijedlozima ,naravno sve sto nas se vise ukluci u samu organizaciju ove manifestacije ima sansi da bude bolja ,sto se tice puta mozemo da se samo nadamo da nece puno padati kise i teda nece biti problem da se autom dodje bar do nekih od pozicija ,sobzirom da se radi o takmicenju tj druzenju koji nema bas profesionalni karakter nego vise revijalni nebi trebalo da bas postavljamo neka zestoka pravila ,naravno moraju biti neka po kojima treba da se svi ponasamo,a sto se tice suđenja mene sto se tice ja cu vrlo rado podrzati tvoju aplikaciju zlaja jer si dosta dobro upucen u sve te stvari oko vaganja ,bodovanja i td,datum desavanja necemo moci pomjerati jer vec mnogi ribolovci imaju tu informaciju pa ko moze da se prilagodi bujrum,znaci sto se tice kolicine jagnjadi i ostalog jela i pica kao i visina skromne nagrade zavisit ce od broja ekipa i pojedinaca koji se budu prijavili na tamicenje,naravno moramo racunati da moramo platiti i zakup vode za tih par dana,pecanje ce biti samo sa jedne strane bar u zadnjem dijelu jezera jer i nema mogucnosti da se peca sa strane od sume ,ako bude puno kandidata zgurat cemo se nekako pa valjda sve bude u opustajucoj atmosferi i zafrkanciji,adnan iz zivinica je izrazio dobru volju da preuzme na sebe odgovornost oko pecenja janjadi,tako da smo taj problem rijesili,naravno mirzu veterinara cemo zaduziti za nabavku jagnjadi bez bruceloze hahahahaha <juma> ,znaci svako moze da da svoj prijedlog i sugestije,morali bi samo znati barem prije na jednu sedmicu koliko ce biti ekipa da mozemo planirati nabavku artikala kao i izradu obrazaca za vaganje i tako dalje .bistroooo <vozdra> <sunce>

zajko
Piskaralo
Postovi:274
Pridružen/a:11 kol 2008, 18:26
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Jezero Smoluća

Post Postao/la zajko » 07 pro 2009, 23:20

adnane dobro doso na forum ,ti i roba isto treba da se ukljucite u ovo oko organizacije ovog druzenja ,sto se tice camca za hranjenje nebi bilo sportski da se koristi za vrijeme takmicenja jer stavlja u neravnopravan polozaj ribolovce koji nemogu sebi priustiti to zadovoljstvo,naravno bez zamjerki i ljutnje ,jesil pozelio zabacit jarane kad ce proci zima uhhhh

Avatar
Zlaja-TNT
Početnik
Postovi:22
Pridružen/a:06 pro 2009, 21:58
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Jezero Smoluća

Post Postao/la Zlaja-TNT » 07 pro 2009, 23:34

OK.Onda jos bolje znaci trebalo bi neka mala pravila samo odabrat tj. najvaznija.Zajko treba vidjeti koliko ca zakup jezera bit.Dali se slazete dvojica u ekipi i 4 pritke <sjetise>

Avatar
Zlaja-TNT
Početnik
Postovi:22
Pridružen/a:06 pro 2009, 21:58
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Jezero Smoluća

Post Postao/la Zlaja-TNT » 07 pro 2009, 23:38

Zajko haman otiso u haljine joj organizatora i sudije eeeeeeee pa nemoze tako <spavanje>

Avatar
AdiR
Gledač u daljinu
Postovi:240
Pridružen/a:07 pro 2009, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Jezero Smoluća

Post Postao/la AdiR » 08 pro 2009, 00:16

Bistro svim mojim Smolucanima,

Maksimalno podrzavam ideju o druzenju na Smoluci i pogotovo ideji da ovo predje u tradiciju.Zajko, bil se pecalo i nocu? Znas da ja najbolje kontriram nocu <boxer>
Salim se,narovno.Bitno je druziti se u onom predivnom okruzenju pa makar i uz konzervu , ne mora janje biti.
Ko ce sad docekati mart???

Adi ( kako Zajko rece) Forenzicar

Bistro svima
slika

Avatar
ČupoCarp
Prava Štela
Postovi:183
Pridružen/a:17 tra 2009, 13:23
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Jezero Smoluća

Post Postao/la ČupoCarp » 08 pro 2009, 01:52

LAS WEGAS CASSINO = SMOLUĆA <ameri> <dobrodosli>
slika

100% CARPING

Avatar
soha
Nobelovac
Postovi:1431
Pridružen/a:13 lis 2008, 00:10
Lokacija:Stari grad Soko
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Jezero Smoluća

Post Postao/la soha » 08 pro 2009, 05:03

kako ono pjesma kaze "Sto nas ima masala"...prije svega bih htio reci da podrzavam adija u ideji da ovo ipak bude prvenstveno jedan vid druzenja, a sto se tice takmicarskog dijela on je tu samo da nam bude zabavnije... kao sto rekoh u ranijem postu trebalo bi napraviti propozicije takmicenja, tako da se zna sta ko i kako... od nacina prihranjivanja ja bih predlozio raketu i guju (kobra) tako da su svi takmicari u ravnopravnom polozaju... sto se tice broja motki ja ipak mislim da je bolje pecati sa 6 stapova jer tako mogu tri takmicara sa po dva stapa stati na poziciju ako bude veliki odaziv takmicara ali ovo su samo prijedlozi a za konacnu odluku trebalo bi napraviti organizacioni odbor od tri do cetiri covjeka koji bi odradili lavovski dio posla, jer ne bi bilo posteno da se sve svali na jednog ili dva covjeka... vidim zajko je vec dosta toga odradio od pecenja jaganjaca do nabave i slicno, takodjer bih predlozio da se u dane druzenja napravi jedan zajednicki kazan gdje bi mogli kuhati hranu, pa ako treba i povecati kotizaciju na ustrub namirnica koje su potrebne za kuhanje hrane za ta dva tri dana kolko bi trajalo druzenje....kao sto rekoh ovo su samo prijedlozi za razmisljanje a imamo pred sobom dovoljno vremena, tri cetiri mjeseca i mislim da mozemo napraviti jedan fantasticnu stvar...
pozdrav novim clanovima foruma zlaji i adi

Avatar
ado
Šampion proljetne "Smolućijade 2010"
Postovi:105
Pridružen/a:28 lis 2009, 20:19
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Jezero Smoluća

Post Postao/la ado » 08 pro 2009, 13:24

Prije svega hvala na dobrodoslici, sto se tice organizacije nije nikakav problem, sto se mene tice za pecenje janjadi ja evo sad zvanicno preuzimam odgovrnost na sebe a soha je upravu kad kaze da imamo dovoljno vremena da napravimo jedno nezaboravno druzenje a i takmicenje i upravu je da bi trebalo napraviti jedan meeting u vezi organizacije da svako ko zeli preuzeti nekakvu odgovornost da otpocetka zna svoju ulogu u svemu tome da nebi nakraju sve ispalo navrat nanos. Zajko jarane zima tek pocela ko ce joj kraj docekat uffff, a to za camac je jasna stvar hranicemo raketom i kobrom. pa se cujemo jos Bistrooo svima <novagodina>

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Takmičenja i prezentacije”