BH šaranska liga

Moderatori/ce:adi,Seha,emin,enko

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la Seha » 10 kol 2006, 22:33

candr BN je napisao/la:Sto se tice lige-takva je kakva je.Nemojte se ljutiti,ali najlakse je gledati sa strane i pricati kako je "plitka ....".Od neceg se mora poceti.Znam ja da je "plitka..",ali ako samo budemo ruzili(sto sam i sam do skoro radio) nece biti nista od organizovanja nas sarandzija.A opet ako se jednom ne skupimo na nekom mjestu,vodi,kafani itd i ne "izlajemo" naglas i ne promijenimo odredjene ljude u savezu nista od C&R voda i ribolova nece biti u BIH.
Candr Bn nema razloga za ljutnju konstruktivna rasprava prije svega !
Mislis da je "najlakse gledati sa strane"- nebi se bas slozio, jer da me pozanajes bar "frtalj" znao bi da bi uradio sve da saranska liga bude ravnopravna ostalim takmicarskim disciplinama sportskog ribolova.
Najsretniji bi bio kad bi to licilo na nesto ali ovako je samo "po meni" lakrdija u kojoj nezelim ucestvovati dok se postojece stanje nesredi.
Osvrni se oko sebe i pogledaj koliko voda se lovi npr u Hrvatskoj , Makedoniji, Srbiji itd.to je i razlog zasto te ekipe i imaju kvalitetne takmicare koji redovno maznu zlato ispred nosa onima koji su i "izmislili" ovu igru ! Takmicenja bez ijedne jedine afere ciganluka il sta ti ja znam.
Kad krene revolucija javi mi i bicu u prvim redovima..
Do tada Bistro i puno srece na buducim takmicenjima ......


candr BN
Piskaralo
Postovi:213
Pridružen/a:27 srp 2006, 18:52
Lokacija:Bijeljina
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la candr BN » 11 kol 2006, 07:53

Nisam se najbolje izrazio.Ne mislim da je najlakse.Pogotovo sto mi je dovoljno sto poznam sebe.Mozda je i gore gledati sa strane-vise vidis!Prateci srbijansku ligu,htio sam da poludim.Bilo je tu nekih sitnica koje su me nervirale iz prostog razloga sto mi se tamo takmici dosta prijatelja ali nisam htio komentarisati da ne bih dozivio da mi neko s pravom kaze:sta se ti mjesas!
Ne znam koliko si upucen,ali ja nema sta nisam radio posljednje 2 godine da prizovem pameti neke ljude.Ako si ti Carp Bih sa "sarandzija"(ako sam dobro skonto) mogao si tamo u mojim postovima da procitas djelimicno sta su meni i sta sam ja njima radio.
Evo,recimo ovo zadnje oko 2. kola.Bajro se naljutio na ove iz pelagiceva i ne da da se 2.kolo odrzi tamo.Znaci gazi svoju i nasu rijec.Na 1.kolu napravimo sastanak i Bajro licno pita:ljudi sta mislite da mi i drugo kolo odrzimo na ovom jezeru samo da promijenimo sektore?Svi se u glas sloze.Medjutim,Bajke se posvadja sa organizatorom i dogovor pada u vodu.Meni je to savrseno odgovaralo jer sam imao dobar plasman iz prvog kola,a znao sam da na Ramskom nece biti ribe i mogao sam samo da dodjem i da ne zabacujem stapove nego da rostiljam i z.......m se,i da se kvalifikujem.Medjutim,ja nisam taj tip.Bio sam najveci protivnik toga i trazio sam da 2.kolo ipak bude na Pelagicevu.Nisu dali i ja sam ispostovao.Sad je tako,ali ajde da se organizujemo da sljedece godine ne bude tako.Evo imamo vremena.

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la Seha » 11 kol 2006, 14:13

Da ja sam "alias" CarpBiH i taj nick sam postavio po regionalnim ribolovackim forumima nebi li na taj nacin okupio sto vise sarandzija iz BiH i tako zajedno napravimo Saransku federaciju BiH..Znaci mi sarandzije napravimo udruzenje i onda u saradnji sa SSRBiH sami izaberemo nekog ko prvenstveno voli saranski ribolov, a ne nekog koga boli ona stvar za sve ovo.
Ako si upoznat sa situacijom kao sto kazes, i sam znas da se ovaj hobi radi iz ljubavi a ne iz licne koristi (kako neki tumace funkciju u savezu), i da su se po komsiluku okitili zlatom na SP-u samo zahvaljujuci entuzijastima koji vole ovaj sport.
Sve dok sadasnji , EX i buduci takmicari budu slijegali ramenima na propuste (blago receno preseravanje) saveza , sudija,takmicara itd. i tome sl. situacija ce se kakva jeste vuci u nedogled!
I sam znas kakvih je bilo "afera" od prvog takmicenja do danas..
Ja jednostavno nezelim biti dio toga, mada se nikad necu prestati boriti da Saranska liga dobije atribut fer play takmicenja od A do Z !
Ja i ti nemozemo nista promjeniti, ali ako se okupe svi takmicari i iskazu nepovjerenje odredjenim ljudima u savezu stvar momentalno krece u pozitivnom smijeru, a to nam je i cilj na kraju krajeva.

Avatar
hero
Prava Štela
Postovi:160
Pridružen/a:24 lip 2006, 00:15
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la hero » 16 kol 2006, 00:56

Ja samo jedan odgovor na to imam TELEVIZIJA I EMISIJA NA NJOJ i kad su kamere upaljene mozda se nesta promijeni, i da svak kaze po koju i gostovanje u studiu, i snimak sa terena , po meni jedino to moze promijeniti ovo sta se desava na takmicenjima.
Bistro BiH NTV Hayat

Avatar
Dril
Haman Štela
Postovi:30
Pridružen/a:24 srp 2006, 09:34
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la Dril » 27 kol 2006, 15:00

Potpuno se Seha slazem sa tobom i imas moju punu podrsku,samo svi zajedno mozemo nesto promijeniti,mada ja uopste nisam pristalica Takmicenja,nego pecam Sarana bas ono iz svog licnog zadovoljstva i za svoj novi PB,ali to je individualna stvar svakog Sarandzije ,zar ne.Ali i pored svega bez obzira na moj nacin pecanja imate moj glas.NO KILL-C&R


candr BN
Piskaralo
Postovi:213
Pridružen/a:27 srp 2006, 18:52
Lokacija:Bijeljina
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la candr BN » 29 kol 2006, 23:51

Joj,da znate sta nam rade ljudi iz saveza"!!!!Svjesni su da na sve pristajemo,samo da bi pecali tamo!

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la Seha » 30 kol 2006, 21:09

candr BN je napisao/la:Joj,da znate sta nam rade ljudi iz saveza"!!!!Svjesni su da na sve pristajemo,samo da bi pecali tamo!
Svjesni su da bez njihovog "potpisa" niko nemoze na SP i zato se tako i ponasaju..
Jedino da im se iskaze nepovjerenje i da se izaberu nove face koje ce sve raditi iz ljubavi prema ovom sportu.......
Zato bojkot i kapak .........
slika

StankoS
Početnik
Postovi:23
Pridružen/a:31 kol 2006, 12:10
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la StankoS » 31 kol 2006, 14:35

MISLIM DA JE I REPREZENTACIJA KVALITETNIJA STO SE LOVI NA VISE VODA, TJ. SAMIM TIM I VISE KOLA. MEDJUTIM NIKO OD NAS NIJE KRIV STO NA PRIMJER RAMSKOM JEZEU NIJE BILO RIBE. NIJE TREBALO TU ORGANIZOVATI 2 KOLO - ODNOSNO SAVEZ JE TREBAO DA PRIPREMI VODU ZA TAKMICENJE (PORIBLJAVANJE...). MISLIM DA JE GLAVNI RAZLOG LOSEG ODZIVA EKIPA NEDOSTATAK RIBE.
POGOTOVO MOLIM VAS AKO NEKO MOZE DA DA TACAN ODGOVOR U CEMU SE RAZLIKUJU EKIPE KOJE NISU DOSLE NA DRUGO KOLO LIGE, TAKO DA SVE NISU DOBILE ISTE KAZNE. "SARAN" PELAGICEVO JE IZGLEDA KRIV ZA SVE PA JE PORED KAZNE KOJU SU DOBILI SVI, PLUS DOBIO JOS JEDNU POSEBNU. AKO CEMO PO PRAVILIMA NEKEKVIM, NI TO KOLO NIJE BILO REGULARNO (NIJE BILO GLAVNO SUDIJE LIGE KOJI SE TAKODJE NIJE ODAZVAO...).AKO IMAMO SAMO JEDNU VODU ADEKVATNU ZA TAJ VID TAKMICENJA, MISLIM DA BI TREBALI NA TOJ VODI ODRZATI SVE KVALIFIKACIJE ILI SE NE SRAMOTITI, MOZDA NABOLJE NE ODRZAVATI TAKVU LIGU DOKE SE NE STVORE BOLJI USLOVI, TJ. VISE ADEKVATNIH VODA. ZASTO NIJE TAKO??? MISLIM DA ODGOVORNOST SNOSI SAVEZ KOJI NIJE BIO SPOSOBAN DA PRIPREMI
ADEKVATNE STAZE, A NE MOZE DA PRIHVATI OBA KOLA U PELAGICEVU.
JOS JEDNOM VAS MOLIM ZNA LI NEKO RAZLOG ZASTO JE EKIPA "SARAN" PELAGICEVO" POSEBNO KAZNJENA U KADA SE NA ISTO KOLO NISU ODAZVALE NI EKIPE IZ BANJA LUKE, BRCKOG, SARAJEVA, GRADACCA,...
Spostovanjem Stanko Stankovic

Avatar
senad
Gledač u vodu
Postovi:3608
Pridružen/a:20 lip 2006, 17:05
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Pozdrav!

Post Postao/la senad » 31 kol 2006, 20:35

Kao prvo, zelim da vam pozelim dobrodoslicu na forum, Stanko.Drago mi je da ste se ukljucili u temu koja je stvarno aktuelna i o kojoj treba razgovarati.Prvenstveno vi koji preferirate saranolov i koji ste takmicari u toj disciplini. A sad o vasem pitanju.
Necu vam dati odgovor jer ga ne znam, ali sam vam ovo napisao i u mailu od prije neki dan - mislim da je sazrilo vrijeme da i vi uzmete stvar u svoje ruke!
Vidjeli ste iz biltena broj 3 SRS BIH da su takmičari u disciplini Fly fishing zatrazili formiranje asocijacije pri Savezu i mislim da je njihov prijedlog dobar, da sve discipline trebaju imati svoje sekcije-asocijacije, nazovite kako hocete, a ne da se desavaju stvari, a koje sam, moram to naglasiti, cuo(da ne bude kao sa vijescu o diskvalifikaciji ekipe :wink: ), da totalni laik u tom odlucuje sta i kako.Ima vas dovoljno, krenuli ste sa nule i nadjite se negdje, sjednite i dogovorite se prvo vi sta i kako, pa onda to iznesite savezu. Neka se zrtvuje neko od vas takmicara, svi vi se znate, ko ce jednu godinu pauzirati sa takmicenjima, neko ko je posten i koga cijenite, i neka on preuzme ulogu "prvog medju jednakim" i bude onaj koji ce gurati vasu "stvar".
Da prokomentarisem odluku o diskvalifikaciji ekipa koje nisu dosle na drugo kolo: od petnaest ekipa, diskvalifikovati deset, u situaciji kad je ovo tek krenulo, mislim da nije fer ni dobro. Svaka prica ima i lice i nalicje, a ja nisam cuo niti jednu iz prve ruke, te i sto sam cuo kao razlog ovim sankcijama - bojkot drugog kola- mislim da nisu dovoljan razlog.Ako je "šlus" u komunikaciji Vi(šarandzije)- Savez, rješenje nije u sankcijama nego u razgovoru i dogovoru.Onda se opet vracamo na ono s pocetka teksta - asocijacija sarandzija koja bi znala vase probleme i potrebe.
Jedan stvar o kojoj biste morali voditi racuna, a koja je ocito uvijek i u svim segmentima problem, pustite se lokalnih interesa.To što ste vi uradili od jezera Pelagićevo je za "ustati i spomenuti vas", ali razmisljanjem o promociji takmičarskog saranolova kroz odrzavanje takmicenja na vise jezera, koja bi, u saradnji sa lokalnim udruzenjima koja njima gazduju, mogli dovesti da budu pristojne vode i da BiH postane "Meka" saranolova, moze biti samo plus vise da imate argumente traziti i postavljati uslove.
Rezime: do vas je(sarandzija)! Ako se vi dogovorite i kazete sta hocete, zacrtate put kojim cete ici i ako se budete njega pridrzavali, onda vam niko ne moze "soliti pamet".Pripreme za sljedecu sezonu ne pocinju pred njen pocetak, nego na kraju ove.Znam da volite saranolov i da bi od vas vecina dala sve za njega, zato mislim da vam nije problem iskupiti se na jednom mjestu i dogovoriti se.
Bistro!
Ustvari, ja volim sjediti kraj vode i gledati u vodu.
Štapove nosim da bi me zvali ribolovcem, a ne "budalom koja gleda u vodu".

by Kapo Senad :mrgreen:

StankoS
Početnik
Postovi:23
Pridružen/a:31 kol 2006, 12:10
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la StankoS » 01 ruj 2006, 09:14

Senade prijatelju, slazem se u potpunosti sa tvojim stavom, medjutim mi u Pelagicevu nismo krivi sto u BiH nema slicne vode (mislim na stazu za takmicenje). Rado cemo pomoci-savjetovati svakog ko bude trazio pomoc, medjutim nije u redu da ispastamo zato sto niko drugi nije napravio slicnu vodu. U ovoj drzavi se izgleda prvo kaznjavaju oni koji sluze za primjer. Ponovo napominjem, pored kazne koju je dobilo 10 ekipa, ekipa "Saran" Pelagicevo, dobila je sama jos jednu specijalnu kaznu.Zaaaaaaaaaasto??? Neka im sluzi na cast i neka im je bog na pomoci. Organizuju takmicenja neznajuci pravila, kaznjavaju redom bez objasnjenja. Ne salju nikakve dopise, valjda da se ne bi mogli zaliti...
Pa sta je sledece?

Avatar
senad
Gledač u vodu
Postovi:3608
Pridružen/a:20 lip 2006, 17:05
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Pozdrav!

Post Postao/la senad » 01 ruj 2006, 20:08

O tome sam i ja pricao, Stanko.
Da se ne bi pitali "sta je sljedece", uzmite stvar u svoje ruke i dogovorite se vi sta ce to biti. Ocito je doslo krajnje vrijeme za to. Niste samo vi (sarandzije) koji ste nezadovoljni, ja sam neutralni promatrac svega sto se desava, a poznato vam je da, kad covjek sa strane gleda partiju saha, puno bolje vidi nego kad je za tablom i kad taj sah igra. Vidim puno toga, cujem svasta nesto, ali nemam prava da ja kazem sta da radite, vi biste to trebali bolje od mene znati.
Ja nikad nisam bio ni u jednom udruzenju, uvijek sam od toga bjezao jer sam se naslusao raznih prica o lopovlucima u njima, te sastancima na kojim bi dolazilo skoro do fizickih obracuna. Zato i nemam prava pametovati, moj staz u nekom udruzenju je zadnjih par mjeseci, a i u ovo sam se uclanio prvenstveno zbog zdrave atmosfere i ljudi u njemu koji hoce da urade nesto zato sto to vole i bez ikakvog materijalnog interesa. Svi vi ste vjerovatno upuceniji u vasu problematiku i u ono gdje je problem.
Ovo je izborna godina !!!:wink:
Ustvari, ja volim sjediti kraj vode i gledati u vodu.
Štapove nosim da bi me zvali ribolovcem, a ne "budalom koja gleda u vodu".

by Kapo Senad :mrgreen:

StankoS
Početnik
Postovi:23
Pridružen/a:31 kol 2006, 12:10
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la StankoS » 03 ruj 2006, 10:24

Sve cestitke nasim ekipama koje odlaze u Portugal. Puno srece, znanje imate.
Zna li se kada krecete???
Bistro!

Carp Team SPEKTAR
Početnik
Postovi:29
Pridružen/a:16 srp 2006, 11:21
Lokacija:banja luka
Kontakt:

Post Postao/la Carp Team SPEKTAR » 03 ruj 2006, 13:45

Hvala druze Stanko na cestitkama,ako odem.
Krece se u srijedu ujutro iz Banja Luke.
Asto se tice kazni nemoj se sekirati,jer ni ja a za ostale ne znam,necu vise pecati za reprezentaciju.
rodjen za ribolov prinudjen na rad

candr BN
Piskaralo
Postovi:213
Pridružen/a:27 srp 2006, 18:52
Lokacija:Bijeljina
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la candr BN » 03 ruj 2006, 14:19

Autobus krece u srijedu ujutro iz Sarajeva.Ja ih cekam u Doboju (tu mi je najbliza tacka marsrute) da utovarim nasu opremu i autobus produzava za Banjaluku.Putuje se 2 ipo dana i 2 noci.Vozaci autobusa ce odmarati u motelima a takmicari -kako se ko snadje.Gledace da odmaraju po danu da bi se moglo setati dok oni pajke!
A sve to pod uslovom da G-din Luis Da Silva iz portugalske ambasade u Zagrebu u utorak odobri vize.Inace,odobrio ne odobrio bezgranicno sam mu zahvalan za strpljenje koje je pokazao u cetvrtak kad sam mu odnio pasose i dokumentaciju svih takmicara na uvid.Od 11h do 15:30h smo sjedili u njegovoj kancelariji i "brstili" dokumentaciju.
Naravno,otisao sam u srijedu u Sarajevo da pokupim jedan broj pasosa,pa sam u cetvrtak otisao u Zagreb(u Okucanima su me sacekale kolege iz BL sa ostalim pasosima),da predam.U medjuvremenu sam obavio jedno milion telefonskih razgovora sto sa nasim savezom sto sa portugalskim(u nasem savezu nema prevodilac),sto sa ambasadama itd.U utorak idem opet u Zagreb po vize.
Sve to o svom trosku na cemu mi nije niko "bezgranicno zahvalan"

Avatar
senad
Gledač u vodu
Postovi:3608
Pridružen/a:20 lip 2006, 17:05
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la senad » 03 ruj 2006, 22:02

Moj CandR, svjestan si i ti da su stvari kod nas naopako postavljene i da oni koji postoje zbog nas, misle da svi mi postojimo zbog njih.
Vama nek je bistro i lijep provod vam zelim. Znam da cete dati sve od sebe, a nadam se da necete biti razocarani ni ako to "sve" ne bude dovoljno za boljeg uspjeha. Iskustvo se mora sticati godinama i po takmičenjima, a vama je ovo prvo takvog tipa.
Još jednom, svako dobro i BISTRO!!!
Ustvari, ja volim sjediti kraj vode i gledati u vodu.
Štapove nosim da bi me zvali ribolovcem, a ne "budalom koja gleda u vodu".

by Kapo Senad :mrgreen:

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Takmičenja i prezentacije”