Varalicarski kup Smoluca

Moderatori/ce:emin,AlaS,zlaja,svirac

Odgovori
juka
Početnik
Postovi:6
Pridružen/a:22 tra 2011, 12:43
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Re: Varalicarski kup Smoluca

Post Postao/la juka » 22 tra 2011, 21:30

smuđa ima i to dovoljno to sam čuo od ljudi koi su pecali <idila>


Avatar
Mr. Smith
Štela
Postovi:94
Pridružen/a:22 svi 2008, 13:29
Lokacija:Lukavac
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Varalicarski kup Smoluca

Post Postao/la Mr. Smith » 22 tra 2011, 21:54

Dobro dosao druze Julije medju ovu finu raju! Bilo smudja ili ne bilo mi cemo iscackat par, ko i obicno 8) jel tako jarane! I nema ti s badzom pecat, mora se i nama ostalima dati kakva takva sansa....

BcRich
Književnik
Postovi:850
Pridružen/a:03 pro 2010, 16:04
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Varalicarski kup Smoluca

Post Postao/la BcRich » 23 tra 2011, 09:36

bistro Juka,dugo smo te cekali,bice smudja,prvi ili drugi zabacaj 10kg,ha ha,cuontdown 11 fire tigar ha ha, pozdrav i dobrodosao

juka
Početnik
Postovi:6
Pridružen/a:22 tra 2011, 12:43
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Varalicarski kup Smoluca

Post Postao/la juka » 23 tra 2011, 15:55

bistro mr.s... i mr. e.. ali ja moram da maknem rekord ha....ha...pa se vidimo

juka
Početnik
Postovi:6
Pridružen/a:22 tra 2011, 12:43
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Varalicarski kup Smoluca

Post Postao/la juka » 23 tra 2011, 16:02

Mr.Smith pa to se zna mi ćemo da ga isčačkamo a danas sam javijo i Begi I Anti i idu i oni


Avatar
Mr. Smith
Štela
Postovi:94
Pridružen/a:22 svi 2008, 13:29
Lokacija:Lukavac
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Varalicarski kup Smoluca

Post Postao/la Mr. Smith » 23 tra 2011, 20:03

Odlicno, neka malo i stare skole... Cini se da ce ovo biti jedan respektabilan skup...

BcRich
Književnik
Postovi:850
Pridružen/a:03 pro 2010, 16:04
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Varalicarski kup Smoluca

Post Postao/la BcRich » 25 tra 2011, 09:47

ohohooooooooo,ma bice to super zabava,kad ce taj 15-ti ha ha.

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Varalicarski kup Smoluca

Post Postao/la montana » 25 tra 2011, 14:48

Nemojte nas ostaviti uskracene za slike i video snimke. Evo zasluzili smo citamo k'o kakvi streberi! <valjanjeodsmijeha>
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
adi
Predsjednik U.G. "Bistro!"
Postovi:1228
Pridružen/a:18 vel 2007, 10:50
Lokacija:sarajevo
Kontakt:

Re: Varalicarski kup Smoluca

Post Postao/la adi » 26 tra 2011, 15:24

e hajte ljudi da ovo polako preciziramo, ostaje nam malo vremena a ima puno toga za pripremiti, dajte prvo da preciziramo datum jel to 15.05.2011. predlozite satnicu i pravila i da polako prijavljujemo ekipe i da znamo u konacnici broj takmicara....
slika
ja sam inace po riboispovjesti sarandzija

marinac
Početnik
Postovi:7
Pridružen/a:25 sij 2010, 21:23
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Varalicarski kup Smoluca

Post Postao/la marinac » 26 tra 2011, 15:52

Odlična ideja da se sastanemo i otpecamo zajedno.Evo ovom prilikom prijavljujem sebe -Zoran Marjanac i Ibro Klis (ekipa)
Vec su me Aldin i Zlaja obavjestili i volio bih da prisustvujem ovom dogadjaju...pozdrav i bistro <flag>

Avatar
@ldin
Nobelovac
Postovi:1253
Pridružen/a:02 ruj 2010, 22:44
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Varalicarski kup Smoluca

Post Postao/la @ldin » 26 tra 2011, 15:54

super , zanači još jedno auto , odlično ...
Starost počinje kad kajanje zamijeni snove !!!

Avatar
feeder
Đinđi-rinđi
Postovi:135
Pridružen/a:04 stu 2009, 09:37
Lokacija:Tuzla
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Varalicarski kup Smoluca

Post Postao/la feeder » 26 tra 2011, 17:59

Ekipa Djindji-Rindji Tuzla, Dr.Mirza Dedic i Mr.Jasmin Mulahasanovic.

Pa kako god se dogovorite. Mi obecavamo da cemo biti: <adipiva>

Bistro

Avatar
masterbih
Književnik
Postovi:788
Pridružen/a:18 lip 2010, 00:22
Lokacija:Voda
Kontakt:

Re: Varalicarski kup Smoluca

Post Postao/la masterbih » 26 tra 2011, 20:36

15-ti maj odgovara svima, mislim da to treba potvrditi..
Kad predjednik ili podpredsjednik potvrdi, onda se mogu dalje organizovati kako bi spremio neke pakete varalica u nagradni fond, red je da budem medju sponzorima..

Avatar
senad
Gledač u vodu
Postovi:3608
Pridružen/a:20 lip 2006, 17:05
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Varalicarski kup Smoluca

Post Postao/la senad » 26 tra 2011, 21:21

Adi je preuzeo na sebe oko ovog, ali da skratimo vrijeme dogovaranja

15.05. je dan održavanja takmičenja!

Idemo dalje:

Pravila

Satnica
Ustvari, ja volim sjediti kraj vode i gledati u vodu.
Štapove nosim da bi me zvali ribolovcem, a ne "budalom koja gleda u vodu".

by Kapo Senad :mrgreen:

Avatar
soha
Nobelovac
Postovi:1431
Pridružen/a:13 lis 2008, 00:10
Lokacija:Stari grad Soko
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Varalicarski kup Smoluca

Post Postao/la soha » 26 tra 2011, 22:03

Evo da se malo ukljucim...Evo ide prijedlog propozicija, pa dajte svoje sugestije..U samim propozicijama nije navedeno broj takmicara po ekipi pa evo ja predlazem do 3 clana...Nadalje ja cu uzeti na sebe obavezu da odradim startne liste, i dr. potrebnu dokumentaciju. Sto se tice sudija ja predlazem Senada, Adija i Kenu. Eto moj skromni doprinos takmicenju :


PROPOZICIJE


Propozicije ovog natjecanja određuje isključivo organizator, a za njihovo tumačenje na natjecanju ovlaštena je isključivo komisija sastavljena od predstavnika organizatora i glavnog suca.



PRIBOR I MAMCI


1. Lovi se isključivo varaličarskim priborom i varalicom. Dozvoljena dužina štapa je između 140cm i 330cm.

2. Natjecatelji su dužni imati i koristiti adekvatnu prostirku, čuvaricu-"carp sack" (ne metalnu) za čuvanje ribe adekvatnih dimenzija, te podmetač za prihvat ulovljene ribe( ili lip grip) i odgovarajuća kliješta za oslobađanje udice.

3. Zabranjena je kuka (“gaf”) i slična pomagala koja oštećuju ribu.

4. Kontra kuke na udicama su dozvoljene.


POSTUPAK S ULOVOM


1. Nakon ostvarenog ulova natjecatelj mora maksimalno pažljivo osloboditi ribu na prostirci, te živu je spremiti u čuvaricu, te pozvati suca.

2. Da bi ostvareni ulov bio važeći za bodovanje i plasman, te ulovljen isključivo za usta (svaka riba neprirodno ulovljena ili zakvačena za tijelo ili peraju, ne boduje se).

3. U razdoblju od poziva suca do obavljenog mjerenja i puštanja ribe, natjecatelj može loviti.

4. Riba se u vodu pušta u prisustvu suca.

5. Nakon upisa ulova i ovjere startne liste natjecatelj može nastaviti ribolov birajući mjesto po želji, a u skladu s propozicijama natjecanja.




STARTNA LISTA


1. Svaki par prije početka natjecanja dobiva startnu listu koju nosi sa sobom koja sadrži rubrike za upis ulova. U slučaju gubitka startne liste, dotadašnji ulovi se poništavaju, a od najbližeg suca potrebno je zatražiti novu startnu listu za upis ulova.

2. Nakon mjerenja i vaganja ulova sudac u startnu listu upisuje sljedeće: dužinu,ulova, što ovjerava svojim potpisom. Iste podatke sudac upisuje i u svoj zapisnik.
Suglasnost sa upisanim natjecatelj potvrđuje svojim potpisom na startnoj listi. U slučaju da
natjecatelj smatra da rezultati dobiveni mjerenjem ne odgovaraju stvarnom stanju, poziva se glavni sudac čiji je sud mjerodavan i konačan. Glavni sudac, u slučaju kada se pokaže da je ponovno mjerenje bilo neopravdano može prema vlastitom nahođenju ovlastiti suca kod kojeg je mjerenje ponovljeno da su njegova daljnja mjerenja konačna i mjerodavna bez prava prigovora.

3. Nakon završenog natjecanja natjecatelji predaju startne liste komisiji za bodovanje koja se sastoji od glavnog suca, predstavnika organizatora, predstavnika takmičara.
Navedena komisija izračunava bodove prema zaprimljenim startnim listama i određuje ukupan plasman natjecatelja.


START I KRETANJE NA JEZERU


1. Natjecanje započinje prvim zvučnim signalom suca, kada je dozvoljeno kretanje po jezeru.
Ekipa je dužna biti na svome startnom mjestu pet minuta prije početka natjecanja.


2. Nije dozvoljeno bacanje varalice u smjeru koji onemogućava ribolov susjednim natjecateljima, te bilo kakvo drugo namjerno ometanje ostalih natjecatelja kao i vršenje radnji koje mogu plašiti ili uznemiriti ribu (bučenje, lupanje, i sl.)


BODOVANJE, ODREĐIVANJE PLASMANA I KAZNENE MJERE

1. Boduju se isključivo ulovi smuđa, klena i bucova, a eventualni ulovi ostalih ribljih vrsta neće se bodovati.

2. Boduje se samo dužina ribe. Ribe ispod 40cm se ne boduju, već odmah po ulovu puštaju bez spremanja u čuvaricu.Riba se mjeri duzinom od usta do kraja repne peraje

3. Riba koja ugine ili je jače ozlijeđena (procjenu da li je riba jače ozlijeđena donosi glavni sudac koji u tom slučaju ima pravo nepriznavanja ulova) zadržava se u čuvarici do dolaska glavnog suca.

4. Natjecatelj sa ostvarenim većim zbrojem dužina ujedno ima i bolji plasman.

5. U slučaju kod rezultatski izjednačenih parova, par koji je ulovio ribu koja je veća (dužu) ribu ima bolji plasman.



P.S. Ako ima nedostataka nadovezite se na ovo i dajte prijedloge i sugestije.
Zadnja izmjena: soha, dana/u 26 tra 2011, 23:19, ukupno mijenjano 2 puta.

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Takmičenja i prezentacije”