Varalicarski kup Smoluca

Moderatori/ce:emin,AlaS,zlaja,svirac

Odgovori
Avatar
tare
Nobelovac
Postovi:1304
Pridružen/a:14 lis 2008, 17:45
Lokacija:Zenica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Re: Varalicarski kup Smoluca

Post Postao/la tare » 26 tra 2011, 22:12

Mozda se moze malo umanjiti ovo oko prihvatanja ribe,mislim jeste sportski,i treba tako raditi,al ipak se ovdje radi o izlovu,ribe se ne vracaju nazad,pa se moze jednostavno samo staviti u cuvarku...


Avatar
soha
Nobelovac
Postovi:1431
Pridružen/a:13 lis 2008, 00:10
Lokacija:Stari grad Soko
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Varalicarski kup Smoluca

Post Postao/la soha » 26 tra 2011, 22:34

Tare, sto se toga tice, to treba da se dogovori sa vlasnikom Edom, da li misli svu ribu izlovljavati bez obzira na velicinu, mada nije problem. Nadalje trbalo bi neko da napravi i bodovni sistem, sa koliko se poena ( bodova), ocjenjuje pojedina riblja vrsta, i trebalo bi da se napravi spisak do sada prijavljenih da se vidi s kolkim brojem ekipa se raspolaze

Avatar
masterbih
Književnik
Postovi:788
Pridružen/a:18 lip 2010, 00:22
Lokacija:Voda
Kontakt:

Re: Varalicarski kup Smoluca

Post Postao/la masterbih » 26 tra 2011, 22:48

Malo je vremena ostalo, a sve se radi na vrat, na nos, to sve treba sto prije definisati da se zna jer bi se mozda jos neko prijavio, a i ja bi napisao clanak na blogu pa bi vjerovatno bilo jos nekih ekipa u igri..
Bitno je da imamo datum 15-ti maj, a sad u vezi prihvatanja ribe itd.. to morate da vidite sa vlasnikom.
Vazno je napomenuti da je 70% pocetnika u igri i da svi nemaju potrebni pribor poput gripa, sak-a, mate itd..
Najprostije bi bilo da se koristi meredov ako nemaju grip, a sak se moze improvizovati..
Sto se tice cuvarica, i to je malo zeznuto jer ipak je smudj dugacak, a ima i zeznuto ledjo peraje koje se veoma lako zabije i zapetlja u mekanu cuvaricu pa mu se mogu nanijeti vece povrede sa mekom cuvaricom nego da se koristi metalna..
Mislim da metalna cuvarica nije problem ako je dovoljno velika, a i riba se tu nece dugo zadrzavati, sudija dodje izmjeri i riba dalje ide ili nazad u jezero ili gazdi na raspolaganje..

Avatar
soha
Nobelovac
Postovi:1431
Pridružen/a:13 lis 2008, 00:10
Lokacija:Stari grad Soko
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Varalicarski kup Smoluca

Post Postao/la soha » 26 tra 2011, 23:05

Evo borisova sugestija prihvacena i to smo prosli, idemo dalje... Sto se tice bodovanja, najblje rjesenje je koje je dao Mr. Smith, a to je smuđ po jednom cm dva poena, a ostala riba jedan poen po jednom cm. Npr. Smuđ od 48 cm donosi 96 poena, dok ostale ribe iste dužine donose 48 poena. Kao što rekoh ja cu uraditi najkasnije do sutra navece i startne liste i dnevnik takmičenja pa cu proslijediti senadu, pa ako hoce neka ih postavi na forumu. Sljedeci problem je da ce u nekim ekipama biti 3 a u nekim 2 takmicara, pa prema tome da svi takmicari imaju iste sanse one ekipe koje budu brojale 3 takmicara nece moci sva trojica da love istovremeno nego uvijek da jedan od takmicara bude na pauzi. Dakle istovremeno smiju loviti samo 2 takmicara u ekipi.
Sto se tice satnice evo moj prijedlog :
Dolazak i okupljanje na jezeru do 09,00 sati.
Od 09,00 do 10,00 sati međusobno upoznavanje raje, zatim upoznavanje sa propozicijama takmicenja
Od 10,00 do 10,30 sati izvlačenje pozicija
Od 10,30 do 11,00 sati odlazak ekipa na pozicije
od 11,00 sati do 13,00 I Krug takmicenja
od 13,00 do 13,30 pauza
Od 13,30 do 15,30 sati II Krug takmicenja
Od 15,30 do 16,00 pauza
Od 16,00 do 18,00 sati III Krug takmicenja
Od 18,00 do 19,00 sati odlazak na zborno mjesto
Od 19,00 sati proglašenje pobjednika i uručivanje nagrada te nakon toga sijelo.

Ako satnica ne odgovara, dajte sto hitnije da to uskladimo pa da se definitivno zna sta i kako jer datum se priblizava i ima jos puno toga oko organizacije da se napravi. Sto se tice pravila i propozicija dakle odgovaraju, s tim da nece biti tako rigorozna po piotanjima opreme i prihvata ribe. Sto se tice bodovanja mislim da je i to rijeseno, te ako ima nekih nejasnoca dajte da to sto prije rijesimo...

Avatar
AlaS
Nobelovac
Postovi:1590
Pridružen/a:19 vel 2008, 00:20
Lokacija:JELAH
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Varalicarski kup Smoluca

Post Postao/la AlaS » 26 tra 2011, 23:19

ma ova sva pravila su previse i to sve mi pocelo liciti na spin ligu ,radite kako hocete ali ne komplikujete puno jer odma se gubi interes za ucestvovanje .Ja koliko poznajem spin znam da su 2 clana u ekipi
slika
Bistro


Avatar
@ldin
Nobelovac
Postovi:1253
Pridružen/a:02 ruj 2010, 22:44
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Varalicarski kup Smoluca

Post Postao/la @ldin » 26 tra 2011, 23:20

ništa ... evo ja malo prije počeo da pišem pa izbrišem haj nije prvi put ... sve ovo paše i meni je to bilo samo oko silne opreme koju bi vucarali i na kraju krajeva koju dosta nas nema , znači svakako treba pripaziti na humanost prema ribi od prihvatanja pa do stavljanja u čuvarku ja bi prije kontra kuke zabranio nego nosio dvije prostirke odnosno podmetač i prostirku i meredov i prihvatač i.... valjda se neke stvari podrazumijevaju tipa nećeš ribi glavu odvrnuti na licu mjesta i to kamenom je utuć , mada se slazem Soha sa tobom da to treba izdefinisat to kraja i da se sve zna , ne treba imati previše opreme al bar ono osnovno ...
ma šta ja znam kako se god dogovorite :wink: , nešto kontam da predjem u logistiku :135:
Starost počinje kad kajanje zamijeni snove !!!

Avatar
soha
Nobelovac
Postovi:1431
Pridružen/a:13 lis 2008, 00:10
Lokacija:Stari grad Soko
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Varalicarski kup Smoluca

Post Postao/la soha » 26 tra 2011, 23:24

Evo ispravio sam u propozicijama te "rigorozne" stvari. @ldine ništa logistika, nego štap u ruke i deri :)... Evo ovdje cu pokusati postaviti do sada prijavljene ekipe pa ako ko nedostaje javljjte da ih utefterimo :

1. Republika Zenica
2. MasterBiH spin team
3. INOX- ALAS -Jelah
4. Đinđi-rinđi
5. V/S
6. Zoran Marjanac i Ibro Klis
7. Bego i Anto
8. Masterbih spin team 2


Evo do sada prijavljenih, pa cemo nadopunjavati i ispravljati .....
Zadnja izmjena: soha, dana/u 26 tra 2011, 23:32, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
masterbih
Književnik
Postovi:788
Pridružen/a:18 lip 2010, 00:22
Lokacija:Voda
Kontakt:

Re: Varalicarski kup Smoluca

Post Postao/la masterbih » 26 tra 2011, 23:29

Ubaci i Masterbih team, ako ja ne dodjem, dolaze kolege..

Avatar
soha
Nobelovac
Postovi:1431
Pridružen/a:13 lis 2008, 00:10
Lokacija:Stari grad Soko
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Varalicarski kup Smoluca

Post Postao/la soha » 26 tra 2011, 23:32

AlaS je napisao/la:ma ova sva pravila su previse i to sve mi pocelo liciti na spin ligu ,radite kako hocete ali ne komplikujete puno jer odma se gubi interes za ucestvovanje .Ja koliko poznajem spin znam da su 2 clana u ekipi
Alase, drug, ovo je cisto otprilike da se zna kako i šta, jer vecina ljudi ovdje se nikada nije takmicila, pa da znaju da nije nista specijalno, nego uhvati stap u ruke i deri. Ovo sa brojem clanova u ekipi sam vec rekao da istovremeno u ekipi smiju loviti samo dvojica i tu je problem rijesen. Onak ko ne bude imao potrebnu opremu slobodno neka dodje jer nece ostai uskracen za potrebnu opremu.


P.S. Ako je ovo do sada rijeseno dajte da idemo dalje, da se ne vracamo opeet na isto i samo vrtimo u krug, i svakako da je akcenat na druzenju....

Avatar
ruba
Nobelovac
Postovi:1156
Pridružen/a:20 sij 2010, 21:21
Lokacija:TESLIC EVROPA I STO JE MOGUCE PRIJE NAZAD
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Varalicarski kup Smoluca

Post Postao/la ruba » 26 tra 2011, 23:32

JA CU DA CEKAM VIDEO SNIMKE I SLIKE :( zao mi ja sto necu bit na tom druzenju.bistro svim ekipama

p.s
neka to bude vise druzenje nego nadmetanje.
<flag>
Ruba Vobleri

Avatar
soha
Nobelovac
Postovi:1431
Pridružen/a:13 lis 2008, 00:10
Lokacija:Stari grad Soko
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Varalicarski kup Smoluca

Post Postao/la soha » 26 tra 2011, 23:34

Jos jedna stvar, neko bi trebao obezbjediti za sudije sredstva za mjerenje riba ????

Avatar
AlaS
Nobelovac
Postovi:1590
Pridružen/a:19 vel 2008, 00:20
Lokacija:JELAH
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Varalicarski kup Smoluca

Post Postao/la AlaS » 26 tra 2011, 23:36

ma ljudi nemam ja mrezu ni tu cuvarku niti sam kad imao gdje cu ja sa nasih 48 smudjeva ,to mi je problem
slika
Bistro

Avatar
@ldin
Nobelovac
Postovi:1253
Pridružen/a:02 ruj 2010, 22:44
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Varalicarski kup Smoluca

Post Postao/la @ldin » 26 tra 2011, 23:38

dobar :135:
Starost počinje kad kajanje zamijeni snove !!!

Avatar
AlaS
Nobelovac
Postovi:1590
Pridružen/a:19 vel 2008, 00:20
Lokacija:JELAH
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Varalicarski kup Smoluca

Post Postao/la AlaS » 26 tra 2011, 23:41

soha je napisao/la:Jos jedna stvar, neko bi trebao obezbjediti za sudije sredstva za mjerenje riba ????
od mene halal 3 zidarska drvena metra od 2 metra
slika
Bistro

Avatar
masterbih
Književnik
Postovi:788
Pridružen/a:18 lip 2010, 00:22
Lokacija:Voda
Kontakt:

Re: Varalicarski kup Smoluca

Post Postao/la masterbih » 27 tra 2011, 00:22

AlaS je napisao/la:
soha je napisao/la:Jos jedna stvar, neko bi trebao obezbjediti za sudije sredstva za mjerenje riba ????
od mene halal 3 zidarska drvena metra od 2 metra
Za tvoje mjerenje u cm, a za ostale podvali inche..

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Takmičenja i prezentacije”