Pomoć za početnika

Moderatori/ce:emin,AlaS,zlaja,svirac

Han
Književnik
Postovi:662
Pridružen/a:23 kol 2011, 21:06
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Pomoć za početnika

Post Postao/la Han » 29 kol 2011, 12:55

Pozdrav i bistro svima.

"Četrdeset mi je godina ružno doba: čovjek je još mlad da bi imao želja a već star da ih ostvaruje. Šteta što nemam deset godina više pa bi me starost čuvala od pobuna ili deset godina manje pa bi mi bilo svejedno. Jer trideset godina je mladost, to sad mislim, kad sam se nepovratno udaljio od nje, mladost koja se ničega ne boji, pa ni sebe."
- Mehmed Meša Selimović


Ovako stoje stvari. Zabacio sam štap svega nekoliko puta. Izvuklo se ribica koje je grehota bilo pogledati a kamoli ponijeti sa sobom pa su bućnute nazad. Malo na moru, malo na nekoj privatnoj bari.

Nabavio sam neki fuš štap i osnovnu opremu za rekreaciju jer par izlazaka na vodu u toku godine ne zasluzuje ozbiljniju opremu.

Sad imam malo više vremena a i malo više želje za guštanjem pa su mi potrebni savjetnici i mentori.
"Sine Tale, magare moje drago, smiri se u sebi pa ćes se izmiriti i sa nebom i sa zemljom"


Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Pomoć za početnika

Post Postao/la montana » 29 kol 2011, 13:31

De nam preciziraj gdje si i kakav pribor imas, te koju vrstu ribe bi lovio i na kojim vodama. Tako ces lakse uspostaviti kontakt.

P.S. 40 su najbolje godine! Jos uvjek se moze, a i kad nemoze, ima izgovor. <djed>
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Han
Književnik
Postovi:662
Pridružen/a:23 kol 2011, 21:06
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Pomoć za početnika

Post Postao/la Han » 29 kol 2011, 13:47

Štap sam kuio kod DEFA-e, rekao daj mi nesto za zajebanciju.

Na plovak još i nešto mogu da izvučem sve ostalo je viša matematika.

Kod jarana sam na Spreči izvlačio šarane do max 1 kg

Nešto da je ublizu Sarajeva, da stojim po strani i učim
"Sine Tale, magare moje drago, smiri se u sebi pa ćes se izmiriti i sa nebom i sa zemljom"

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Pomoć za početnika

Post Postao/la angler » 29 kol 2011, 14:49

Procitaj sta na stapu pise. Ime stapa manje vise, karakteristike...duzina..grama, teleskop, dvodjelni... Masinica isto tako.
Onda ide zelja sta bi lovio, kojom tehnikom...pa da se mentori organizuju :wink:

Han
Književnik
Postovi:662
Pridružen/a:23 kol 2011, 21:06
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Pomoć za početnika

Post Postao/la Han » 29 kol 2011, 19:44

Štap mi sad u gepeku pa cu prve prilike prepisati sve sto pise na njemu.

Zanima me i ovo oko administracije, dozvole, ispit (treba li to), gdje... šta... kako

Sad zasad bi najradije zabacio plovak i buljio u njega dok ne potone :)
Zadnja izmjena: Han, dana/u 30 kol 2011, 06:16, ukupno mijenjano 1 put.
"Sine Tale, magare moje drago, smiri se u sebi pa ćes se izmiriti i sa nebom i sa zemljom"


Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Pomoć za početnika

Post Postao/la zlaja » 29 kol 2011, 21:34

Dobar izbor jer to možeš na bilo kojoj vodi u Sarajevu i okolini, čak možeš tu u čaršiji da zabaciš plovak u Miljacku. Na udicu može svašta od crvića do kruha a kasnije kad savladaš tehniku voženja* plovka loviti ćeš ti i škobalja na rijeci Bosni...kao prvo potrudi se recimo na Miljacki da puštaš plovak niz vodu i to sve kontrolišeš prstom na špuli mašinice, nemoj sebi dozvoliti da plovak stoji ispred tebe, kad naučiš španovat*- voziti plovak i kontrolisati zategnutost najlona- savladao si pola posla i spreman si za rijeku, kad pecaš na rijeci i postaviš plovak od recimo 6 gr. dole na najlon stavi 5,5 gr. do 6 gr. olova- nemoj sebi dozvoliti da imaš plovak od 6 gr. a samo 2-3 gr. olova , nauči sam vezati udicu, pecaj i budi uporan nema veze što riba neće, nauči da riba koja se peca na plovak radi na određenoj dubini i tako podigni plovak uz najlon -Foršpan*- da udica bude u datoj dubini- neće bijela riba da se diže pola metra za mrvom kruha-hoće gospođa mrena ili škobalj da im mrva ide kraj usta, vidjećeš kasnije da 5 centimetara gore dole puno znači...pisao bi ja ovako do jutra ali bolje bi bilo da sa nekim plovkarošem izađeš na vodu i dva pecanja sve rješavaju...
Administracija:
Moj savjet- dozvolu vadi u udruženju koje gazduje vodom na kojoj ćeš najčešće boraviti jer svako udruženje ima svoju avliju u kojoj gazduje( ko u nadrealistima) pa ta dozvola uglavnom vrijedi u toj avliji. Dozvola kod nas košta 100- km. na godišnjem nivou a dnevne se plaćaju po 10- km i ako uđeš u salmonidni dio vode gdje se love pastrmke, lipljeni i tako to onda je po zakonu 20- km dnevna dozvola ali se tada nesmije loviti na prirodne nego samo na umjetne mamce
tvoje udruženje koje izabereš po zakonu mora sa vremena na vrijeme organizovati polaganje ribolovačkog ispita , dobiješ literaturu prije polaganja pa fino naučiš i nije teško...
Učlani se kod nas onda u ug. Bistro BIH sa simboličnom članarinom na godišnjem nivou da pomogneš očuvanju ribolovni voda BIH a Bogami imamo i dobri druženja, eto u iduću subotu imaš priliku da daš svoj doprinos skidanjem plastični kesa sa jedne obližnje rijeke.

Avatar
senad
Gledač u vodu
Postovi:3608
Pridružen/a:20 lip 2006, 17:05
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Pomoć za početnika

Post Postao/la senad » 30 kol 2011, 10:51

Han je napisao/la:..."Četrdeset mi je godina ružno doba: čovjek je još mlad da bi imao želja a već star da ih ostvaruje. Šteta što nemam deset godina više pa bi me starost čuvala od pobuna ili deset godina manje pa bi mi bilo svejedno. Jer trideset godina je mladost, to sad mislim, kad sam se nepovratno udaljio od nje, mladost koja se ničega ne boji, pa ni sebe."[/i] - Mehmed Meša Selimović...
Ehhhh.....i ne preostaje ti ništa drugo do...pecaj ribu, Ahmete Šabo...generacijo :wink:

Saljem ti broj na PP pa cemo se dogovoriti da jednom trknemo na Faikovu baru (Bojnik). Adi i ja znamo često, kad nam dođe "žuta", otići i provesti dan merakajući se sa pec štapovima i sićom.
Ustvari, ja volim sjediti kraj vode i gledati u vodu.
Štapove nosim da bi me zvali ribolovcem, a ne "budalom koja gleda u vodu".

by Kapo Senad :mrgreen:

Han
Književnik
Postovi:662
Pridružen/a:23 kol 2011, 21:06
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Pomoć za početnika

Post Postao/la Han » 30 kol 2011, 19:26

Vrlo rado i zahvaljujem na pozivu.
"Sine Tale, magare moje drago, smiri se u sebi pa ćes se izmiriti i sa nebom i sa zemljom"

Han
Književnik
Postovi:662
Pridružen/a:23 kol 2011, 21:06
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Pomoć za početnika

Post Postao/la Han » 08 ruj 2011, 08:33

angler je napisao/la:Procitaj sta na stapu pise.
LINEAEFFE international PRO series ... 20 - 40 NEXT 3003 FGA ... super high fiber glass twin action
closed cm 117
weight gr. 171
"Sine Tale, magare moje drago, smiri se u sebi pa ćes se izmiriti i sa nebom i sa zemljom"

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Pomoć za početnika

Post Postao/la angler » 08 ruj 2011, 20:11

Han je napisao/la:closed cm 117
Kratak za plovka ali sve se moze.
Dobar bi bio za varalica ali tu nema sjesti i buljiti dok ne potone :grin:

Avatar
Kovach
Nobelovac
Postovi:1493
Pridružen/a:13 kol 2006, 14:17
Lokacija:Jablanica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Pomoć za početnika

Post Postao/la Kovach » 12 ruj 2011, 14:09

Han prijatelju za plovak trazi nesto od minimalno 4m. nemora biti haman neka marka i za sad ne placaj mnogo. Moze se do 40-50 KM naci solidan stap da zadovolji tvoje potrebe kao pocetnika. Na kraju ako se odlucis samo za plovak kao tehniku onda trazi nesto skuplje i kvalitetnije.

BISTRO drug!

Avatar
labud
Pravo piskaralo
Postovi:342
Pridružen/a:14 sij 2008, 00:33
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Pomoć za početnika

Post Postao/la labud » 12 ruj 2011, 21:23

50 KM imas u RACE c. ZOVIK biras stapove. Ako hoces imas i akcije masinica i stap skupa za skoro dzabe.
LP

Han
Književnik
Postovi:662
Pridružen/a:23 kol 2011, 21:06
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Pomoć za početnika

Post Postao/la Han » 13 ruj 2011, 07:55

Ma da ne bi bilo grlom u jagode ja ću nekoga za rukicu pa u prodavnicu slatkiša :)
"Sine Tale, magare moje drago, smiri se u sebi pa ćes se izmiriti i sa nebom i sa zemljom"

Avatar
adi
Predsjednik U.G. "Bistro!"
Postovi:1228
Pridružen/a:18 vel 2007, 10:50
Lokacija:sarajevo
Kontakt:

Re: Pomoć za početnika

Post Postao/la adi » 14 ruj 2011, 08:27

javi se Han pa cemo zajedno do Defe, meni ce dati povoljnije...
slika
ja sam inace po riboispovjesti sarandzija

edoA
Prava Štela
Postovi:134
Pridružen/a:03 kol 2011, 13:07
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Pomoć za početnika

Post Postao/la edoA » 15 ruj 2011, 08:15

@Han, e ovo da ce ti kod Defe dati povoljnije, to mi se odma zakaci za oko.
Ja sad za heftu u SA, i mozda kod Defe navrnem, pa da ti se znaci prije javim :D

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Ostale teme koje nisu obuhvaćane gore - 'nako čumuranja”