Kederi za zimu

Ovde postirajte teme koje su o ribolovnim tehnikama, priboru, sistemima i ostalim stvarima, a koje ne pripadaju u druge teme, ili su uopštene za sve teme

Moderatori/ce: emin,AlaS,zlaja,svirac,Kovach

Odgovori
srlle
Početnik

Kederi za zimu

Post Postao/la srlle » 07 stu 2013, 11:50

Zna li neko gdje se mogu nabaviti npr.babuska za zimu...Da li neko prodaje,dobavlja,i po kojoj cijeni.Ako neko zna bilo bi od velike pomoci.Hvala.pozdrav i bistro svima.

tommylee
Nobelovac
Kontakt:

Re: Kederi za zimu

Post Postao/la tommylee » 07 stu 2013, 12:50

Ako imaš gdje držati to bi ti bilo najpametnije.
ja sam kedere drržao zimi u kanti u jezeru.Kanta izbušena kao sito,ne pretjerano,dovoljn oda voda cirkuliše.Kamen na dno da potopi i svezao na kraju kanapom.Vjeruj mi skoro svi budu živi!

Klenolovac
Piskaralo

Post Postao/la Klenolovac » 07 stu 2013, 19:08

Čudi me da se ne nađe neko ko bi ti ukrao i te kedere. Mislim, šta sve love i nose ne bi me ni to čudilo.

Ima ljudi koji ubace akvarijumsku pumpicu u bure od 200 l i drže kedere kod kuće, u nekoj šupi, podrumu, magazi...
Vidi gnjurca voda mu do koljena, kad dođe plima...

tommylee
Nobelovac
Kontakt:

Post Postao/la tommylee » 07 stu 2013, 23:30

Koja budala bi išla zimi po jezeru i zagledala obalu,šala mala <valjanjeodsmijeha>
Ušuškam ja to da se ne vidi.
Jedne zime izvukao čamac na obalu,kako je bilo vode u njemu ja ubacim par kedera.Po nesreći žurilo mi se i ne stignem ih izvaditi.Voda zaledila i tako sve bilo do proljeća.
Čim je ugrijalo ja požurim da razbijem led i izbacim vodu iz čamca,za nepovjerovati svi do jednog su bili živi!!!

Sve sam ih vratio u jezero jer su preživjeli što je bilo van svake logike!

Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje

Post Postao/la Seha » 08 stu 2013, 00:12

Ja sam sebi napravio kavez koji drzim pored camca i u koji stane bez problema 50 tak kedera. Jednom u par sedmica im ubacim par kora hlijeba.. Kavez koristim samo dok je led na rijeci jer kada ga nema nije problem uloviti koliko je potrebno.
slika

Odgovori

Natrag na “Ostale tehnike, sistemi, uopštene stvari o ribolovu”