CENTAR ZA RIBARSTVO BORAČKO JEZERO

O pitanjima vezanim za rad Saveza, Udruženja, o Zakonu o slatkovodnom ribarstvu, o ribarskim ispitima, pravilnicima....

Moderatori/ce:emin,AlaS,zlaja,svirac,Kovach

Odgovori [phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
rakitnica2011
Početnik
Postovi:5
Pridružen/a:22 sij 2011, 17:25
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
CENTAR ZA RIBARSTVO BORAČKO JEZERO

Post Postao/la rakitnica2011 » 23 sij 2011, 00:35

OVIM PUTEM BIH POZDRAVIO SVE RIBARE KAO I POSJETIOCE-BISTRO-RAJA
Na Boračkom Jezeru je napravljen centar za ribarstvo prije par godina.Molio bih da mi kažete šta je svrha istog i na koji način pomaže ribarima a i zajednici.Svaki komentar za isti je poželjan.Valjda ga neče hakovati.


Avatar
Kovach
Nobelovac
Postovi:1493
Pridružen/a:13 kol 2006, 14:17
Lokacija:Jablanica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: CENTAR ZA RIBARSTVO BORAČKO JEZERO

Post Postao/la Kovach » 23 sij 2011, 04:17

Koliko sam dobio informacije u tom centru su navodno uzgojili mekousnu pastrmku i kao cilj im je da poribljavaju sad za sad samo vode USR "Konjic", a kasnije i sire. Medjutim, imam isto tako informaciju da je gosp. Samir Muhamedagic otvoreno podrzao izgradnju HE Ulog a za uzvrat navodno mu je obecana finansijska podrska Centru za ribarstvo. Bio sam prisutan na prvim sastancima oko osnivanja tog centra kad je od udruzenja Nerevanskog sliva trazena finansijska i svaka druga podrska oko hvatanja maticnjaka, a oni ce zauzvrat mrijestiti autohtonu meku, glavaticu, potocaru i lipljena te ce se tim vrstama poribljavati vode Neretvanskog sliva. Od svega toga nakon pet punih godina ujeo vuk kenjca, a niko sretniji od mene cini mi se nebi bio da se obistinilo ono sto su obecavali pa da sacuvamo meku i glavaticu. Eto toliko znam, a sta je sad nemam detaljnih informacija, a volio bih da znam u koja su doba i hoce li ikad ista biti od obecane glavatice i meke.

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: CENTAR ZA RIBARSTVO BORAČKO JEZERO

Post Postao/la Seha » 23 sij 2011, 20:28

Ako je tako onda je to klasican "nas sizifov posao". Cu napravice hidrocentralu pa ce onda poribljavati glavaticom lipljenom i mekom. Boze sacuvaj jos da uvedu zakon da navedene vrste u tim novokomponovanim jezerima smijemo samo loviti boiliama..
Kad ostanemo bez Neretve ostacemo bez meke i glavatice. Ako ih neznamo sacuvati nismo ni zasluzili da ih imamo !
slika

Avatar
Kovach
Nobelovac
Postovi:1493
Pridružen/a:13 kol 2006, 14:17
Lokacija:Jablanica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: CENTAR ZA RIBARSTVO BORAČKO JEZERO

Post Postao/la Kovach » 24 sij 2011, 00:54

Ma Seha jarane koliko sam mogao svariti, kad sam sagledo sve informacije kojima raspolazem, tu se sve vrti oko para. Izgleda da njima nije u interesu opstanak autohtonih vrsta neg pare koje mogu zaraditi prodajom mladji, a sto mi nakon izgradnje brana necemo imati gdje ubaciti meku i glavaticu nema veze. Isto sto sad JP EP BiH radi na poribljavanjima, bitno im je da se ubaci odredjena kolicina ribe, a sto je ona iz drugog sliva, sto je jalova i nece se mrijestiti u nasoj vodi ili je pola pomre nakon poribljavanja jer se nemoze adaptirati njih nije briga. Vazno je da oni zavrse svoj dio posla i da ribnjaci i pojedinci koji sve to rade profitiraju. Na kraju opet lova, a za riblji fond ih zaboli briga!

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: CENTAR ZA RIBARSTVO BORAČKO JEZERO

Post Postao/la montana » 24 sij 2011, 21:30

Zvuci kao kakav Americki projekat. Malo te razvalim, pa te "humanitarno" poravim. Bitno je da se lova vrti, ali projekat se odlicno uklapa u projekte revira. Naprave se reviri, ostatak Neretve se potopi, pa plati 40 EURA da lovis "sinteticku meku" koju su oni i istrijebili. Zanimljivo kako se nigdje ne potapa zona na kojoj je revir? Znaci unaprijed im damo monopol na ono malo vode koja ce ostati da tece.
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."


amcho
Prava Štela
Postovi:142
Pridružen/a:05 vel 2011, 19:45
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: CENTAR ZA RIBARSTVO BORAČKO JEZERO

Post Postao/la amcho » 08 vel 2011, 23:07

u ovih par dana će se znati ko će gazdovati vodama opštine Konjic a nadam se da će to biti Konjičko udruženje koje po prvi put ima podrđku Kantonalnog ministarstva. Novo rukovodstvo kako znam su uglavnom mlađi ljudi koji bi napokon mogli dići riblji fond na stepenicu više jer je sad na dnu dna

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: CENTAR ZA RIBARSTVO BORAČKO JEZERO

Post Postao/la Seha » 09 vel 2011, 15:30

Iskreno zelim im svu srecu svijeta.
slika

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: CENTAR ZA RIBARSTVO BORAČKO JEZERO

Post Postao/la angler » 09 vel 2011, 15:36

Svim srcem sam da mladi entuzijasti dobiju i da se povrati stari sjaj Neretve i Jablanickog jezera!!!

Avatar
senad
Gledač u vodu
Postovi:3608
Pridružen/a:20 lip 2006, 17:05
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: CENTAR ZA RIBARSTVO BORAČKO JEZERO

Post Postao/la senad » 10 vel 2011, 13:37

Pozdrav raji u Konjcu i neka je sretno.
Javite nam informacije kada ih dobijete.
Nadam se da ce vijesti biti pozitivne, i da nastavljate gdje se nekad prije stalo i nazadovalo.Bilo vas je lijepo vidjeti na skupstini, dali ste mi nadu (ako na konkursu sve prodje kako treba) da cete krenuti pravim putem, a rijetko kad se prevarim u ljude osjecajem "na prvu".
Samo par savjeta, onako uopštenih:
1.Zaboravite na sujete! - bitnije je to što radite od vas samih.
2.Ne mahalajte!
3.Posvađajte se ko ljudi oko nekih stvari koje imate rijesiti, ali nadjite dogovor, i poslije toga na kafu, tako posvađani.
4.Zaboravite na sujete!
5. Ne mahalajte!
Stavke 1. i 4., te 2. i 5. nisu slučajno iste.
Bistro!
Ustvari, ja volim sjediti kraj vode i gledati u vodu.
Štapove nosim da bi me zvali ribolovcem, a ne "budalom koja gleda u vodu".

by Kapo Senad :mrgreen:

Avatar
Kovach
Nobelovac
Postovi:1493
Pridružen/a:13 kol 2006, 14:17
Lokacija:Jablanica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: CENTAR ZA RIBARSTVO BORAČKO JEZERO

Post Postao/la Kovach » 11 vel 2011, 02:17

Tacno tako Senade! Uvijek mi je draze bilo kad se na sastanku posvadjam sa nekim jer smo rekli svoja misljenja i dosli do nekog zakljucka, a najgore je kda ti suti na sastanku, ali zato "laje" po mahali. I naravno nakon te nazovi svadje obavezno na kafu onako jaranski bez ljutnje! U iscekivanju rezultata konkursa BISTRO!

amchuka
Haman Štela
Postovi:50
Pridružen/a:17 kol 2009, 22:25
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: CENTAR ZA RIBARSTVO BORAČKO JEZERO

Post Postao/la amchuka » 18 srp 2011, 23:42

zvanično je da je od prije 10 ak dana Predsjednik OSR Konjic i član nadzornog odbora Centra za ribarstvo. Što nam je bila jedna od namjera i ispoštovano je ovo što smo tražili da imamo uvid u poslovanje Centra jer se uveliko tiče OSR Konjic

amcho
Prava Štela
Postovi:142
Pridružen/a:05 vel 2011, 19:45
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: CENTAR ZA RIBARSTVO BORAČKO JEZERO

Post Postao/la amcho » 03 stu 2011, 00:40

Malo sam zaboravio da smo bili prije 20 ak dana u Centru za ribarstvo.Lijepe vijsti jer je navedeni centar počeo da radi za ono što je i osnovan.U Centru se trenutno nalazi 31 000 komad Mekousne pastrmke i 3200 komada Glavatice.Abda ova će riba biti iduće godine u Neretvi tj Meka.Glavatica će vjerovatno biti dislocirana na proljeće u jedan od potoka gdje će provesti period do iduće jeseni da bi bila ubačena u Neretvu u proljeće 2013 godine. Trenutno se radi na planu vještačkog mrijesta Glavatice za ovu sezonu i nadati se da će tim koji bude određen ispuniti zadatak.Ima tu još planova, a najveći je da se riješi mjesto uzgoja riblje mlađi naredne godine kada bude više ribe jer je kapacitet ribnjaka u centru mali za ono kako ga mi želimo razviti.Prije svega mislim na mali dotok vode u ljetnom i ranom jesenjem periodu.Nadati se da će se ovo riješiti jer ono što sad znamo da je Glavatica pred istrebljenjem.Nauka je rekla da 2003 godine ima oko 130 primjeraka Glavatice na potezu Glavatičevo - Mostar. Sad je ima sigurno upola manje.Stanje je alarmantno

Avatar
Kovach
Nobelovac
Postovi:1493
Pridružen/a:13 kol 2006, 14:17
Lokacija:Jablanica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: CENTAR ZA RIBARSTVO BORAČKO JEZERO

Post Postao/la Kovach » 03 stu 2011, 02:02

Svaka cast , drzimo vam palceve da prebrodite sve krize i da u nasoj Neretvi i dalje bude meke i glavatice u izobilju!

BISTRO!

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: CENTAR ZA RIBARSTVO BORAČKO JEZERO

Post Postao/la montana » 03 stu 2011, 17:55

Cestitke za ove lijepe vijesti. Treba li ista pomoci?

<flag> <flag> <flag>
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
mokeSA
Prava Štela
Postovi:121
Pridružen/a:07 ruj 2014, 20:30
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: CENTAR ZA RIBARSTVO BORAČKO JEZERO

Post Postao/la mokeSA » 16 ruj 2014, 23:48

i sta se desi sa ovom pricom.... :roll:

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Aktuelnosti iz Udruženja, Saveza, o Zakonu, ispitima...”