ZA I PROTIV

O pitanjima vezanim za rad Saveza, Udruženja, o Zakonu o slatkovodnom ribarstvu, o ribarskim ispitima, pravilnicima....

Moderatori/ce:emin,AlaS,zlaja,svirac,Kovach

Avatar
svirac
Književnik
Postovi:884
Pridružen/a:02 kol 2006, 16:26
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Re: ZA I PROTIV

Post Postao/la svirac » 24 ožu 2008, 10:39

Vidite ... da smo nacisto: C&R je izmisljen i propagiran ne radi samilosti prema ribama i njihovim osjecajima, vec radi toga da se ima sta loviti i u narednim godinama, te da i nasa djeca imaju sta loviti. Licno mislim da je tumacenje C&R neka licna stvar i da tu licnu stvar ne treba treba nametati drugima, znaci, bitan je C&R, a tumacenje i ulazenje u psihologiju iste - nesto licno.
Ako cemo ici u krajnost, ribolov se moze tumaciti i kao: zakaci te neko za kuku terenca, pa te vucara po prasini i privuce, onda te uzme, slika se sa tobom, otrese ti prasinu, namaze rane mehlemom, potapse te po ledjima i kaze:"Haj sad idi, pa mozda te i sutra budem malo vucarao!"
Naravno, karikiram stvari .... suma-sumarum: bitno je pustati ribu, nije grijeh i ponijeti kuci koju za rucak, a moralisanja i tumacenja izjava, te sta ona u dubljem kontekstu znace - ostaviti na stranu!! Nemojte forum tumaciti kao mjesto na kojem se "more svadjati", vec kao mjesto gdje se moze potraziti savjet, nauciti nesto, druziti se, zajebavati itd ....
"Ima u bosanskim riječicama i potocima jedna naročita vrsta pastrmke, velika, posve crna po leđima, sa dvije-tri krupne crvene pjege.To je neobično proždrljiva, ali i neobično lukava i brza riba koja leti kao obnevidjela na udicu u vještoj ruci, ali je nedostižna, čak i nevidljiva za onoga ko nije vješt tim vodama i toj vrsti ribe."
(Ivo Andrić,"Priča o vezirovom slonu")


diver
Prava Štela
Postovi:184
Pridružen/a:27 lis 2006, 23:33
Lokacija:Bosanska Krupa
Kontakt:

Re: ZA I PROTIV

Post Postao/la diver » 24 ožu 2008, 11:45

Dobro si rekao Sviracu ako cemo ici u krajnost :D

Avatar
svirac
Književnik
Postovi:884
Pridružen/a:02 kol 2006, 16:26
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: ZA I PROTIV

Post Postao/la svirac » 24 ožu 2008, 12:23

Ma samo zdrav i normalan pristup ... bogami, a to nije tesko ako covjek razmislja svojom glavom ....
"Ima u bosanskim riječicama i potocima jedna naročita vrsta pastrmke, velika, posve crna po leđima, sa dvije-tri krupne crvene pjege.To je neobično proždrljiva, ali i neobično lukava i brza riba koja leti kao obnevidjela na udicu u vještoj ruci, ali je nedostižna, čak i nevidljiva za onoga ko nije vješt tim vodama i toj vrsti ribe."
(Ivo Andrić,"Priča o vezirovom slonu")

Avatar
labud
Pravo piskaralo
Postovi:342
Pridružen/a:14 sij 2008, 00:33
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: ZA I PROTIV

Post Postao/la labud » 24 ožu 2008, 14:15

wtf !!!
esso koliko si ti puta poribio Zeljeznicu s K.Pastrmkom dok si vodio to drustvo "Ilidza".Pa otvaranje sezone masakar nad ribom, riba od 15 cm pastrmka i hvalite se novinarim i TVu kako ste VI s.ribolovci. 1000 puta sam te gledao kako si klena,pliseke i skobalja (5cm velicine) stavljao u mrezu zato molim te !
nemoj ti pametovati!!!
pozdrav
bistro

esso
Početnik
Postovi:13
Pridružen/a:04 vel 2008, 15:50
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: ZA I PROTIV

Post Postao/la esso » 24 ožu 2008, 16:25

Predsjednik Izvršnog odbora "Ilidže" bio sam u periodu od marta 2004. godine do 26.02.2006. godine. U tom periodu niti jednom Željeznica nije poribljena kalifornijskom pastrmkom već isključivo potočnom, nabavljenom u ribogojilištu "Ljuta"-Konjic za šta postoji kompletna dokumentacija u Udruženju. Poribljavanje je izvršenu u skladu sa Pravilnikom o poribljavanju, komisijski, za šta takođe postoji Zapisnik potpisan od predsjednika i članova komisije. Tačno je da oko 10% ribe je bilo na granici mjere, ali je ipak, uz konsultaciju komisije, izvršeno poribljavanje jer se radilo o otvaranju ribolovne sezone. Pokušao sam otvoriti i poseban revir, ali osim mene niko nije želio repom mrdnuti da se to dovede do kraja i da se pokažnjavaju odgovorni. Osim mene niko iz odbora nije bio za to da revir bude isključivo za mahavac, već su dozvolili da se lovi na sve moguće naćine. Uostalom, o mom radu i ponašanju neka kaže 270 članova koliko ih je bilo dok sam ja bio predsjednik, a ne ti. Moju sliku nisi mogao vidjeti, niti u novinama, niti na Hayatu, izuzev kada smo čistili Malu Bosnu i tom prilikom očistili oko 240 kubika smeća, ali tebe tu nije bilo, ne mislim na smeće, već na čišćenje.
Kažeš da si me hiljadu puta vidio kako klena, pliske i škobalje 5cm veličine stavljam u mrežu. De smanji malo ribu, živ bio. Da volim loviti plisu, to je tačno. Da volim loviti škobalja, to nije tačno. Kada bih sve sabrao mislim da sam najmanje vremena potrošio loveći škobalja, ali ne znam da sam ikada digao manjeg od 30cm i možda u životu, ako izuzmem Odžak gdje si ti bio, sam ih digao 30-tak, ne više. Klena volim loviti, priznajem i znaš dobro kako ga dižem i kolike. Čudi me samo šta si ti radio pored mene toliko puta, pa mi ne reče da je nešto ispod mjere. Uostalom, ako si me gledao toliko puta, imao si šta i naučiti.
Pozdravi jarane, lažove kao i ti čiji si advokat.
19-og aprila idem u ribu pa te pozivam da nam se pridružiš, da vidiš i naučiš dosta toga, prvenstveno kako se postaje čovjek.


Avatar
AlaS
Nobelovac
Postovi:1590
Pridružen/a:19 vel 2008, 00:20
Lokacija:JELAH
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: ZA I PROTIV

Post Postao/la AlaS » 24 ožu 2008, 22:04

dva posta dobre informacije pa ce sad opet 5 postova kontruse
najvjerovatnije je to do mentaliteta naseg
slika
Bistro

Avatar
Kovach
Nobelovac
Postovi:1493
Pridružen/a:13 kol 2006, 14:17
Lokacija:Jablanica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: ZA I PROTIV

Post Postao/la Kovach » 25 ožu 2008, 01:27

Slazem se sa Sehinom konstatacijom da se na udicu i štap ne može iskorjeniti riba, nego da je problem u kriminalu na vodama i upotrebi mreža i drugih nedozvoljenih sredstava. Tu se treba pozabaviti da ako ništa smanjimo krivolov na vodama. A što se tiče kapitalnih primjeraka šarana u Jablaničkom to je sigurno da ih ima,a problem je u nama što ne pristupamo lovu ovog ljepotana sa mnogo pažnje, nego kako kaže Šeha zabaci pa ako, ako. Malo je onih koji sada izbacaju vreće kukuruza ili druge primame da bi na tom mjestu kasnije uživali. Ja sam sa tom praksom prekinuo poslije rata iz jednostavnog razloga. Ja krmim mjesec dana i taman kad šaran počne uzimati pojavi se neki idiot, baci mrežu i nešto polovi, a ostatak rasplaši, a moj trud ode uzalud. Isto tako siguran sam da ima i kapitalnih primjeraka smuđa a u zadnje dvije godine nisam nikoga vidio da se baš posveti lovu većih komada. Izvinjavam se, što kaže Šeha odosmo od teme, ali osjetio sam potrebu da ovo napišem jer dobro poznajem Jablaničko jezero, a pogotovo dio USR "Glavatica". Što kažu svaki ćošak. BISTRO!!

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: ZA I PROTIV

Post Postao/la Seha » 25 ožu 2008, 12:06

Kovach prijatelju znam da je to praksa lesinara na Jablanickom. Ti hranis oni ti pregrade cijeli zaliv mrezama. Pricao sam sa jednim sarandzijom iz Sarajeva, on je imao takva iskustva i jednostavno na kraju digao ruke od jezera. Zbog toga i slicnih divljanja ste na kraju krajeva i izgubili dosta clanova koji sad love na drugim vodama.
Mozda nije lose da hranite sljunkom :wink: sa nekim (za krivolovce) nepoznatim camcem te nakon toga odete navece sa ribocuvarima i povadite im mreze.
Znam da ste u velikim problemima i da se krivolov dobro odomacio ali se iskreno nadam da ce vase vode u dogledno vrijeme biti ociscene od mreza.
Za ulov velikog smudja potreban je veliki faktor srece jer tu vrstu je skoro nemoguce locirati kao recimo sarana koji se nerijetko digne u gornji sloj vode i tako puni baterije toplotom ili ga vidimo kako se u sumrak ili svitanje prevrne na povrsini.
Lociranje ribe je preduslov da bi imali uspjeh u ribolovu. Na vecini voda smudjevi imaju ustaljene navike i staro pravilo kaze gdje ste jednom uhvatili smudja na tom mjestu cete ga loviti iz godine u godinu. Razlog tome je sto smudjevi preferiraju odredjene terene (tvrdo dno sa eventualnim panjevima itd). Na rijekama su to uglavnom mjesta gdje je lako postaviti zasjedu u blizini glavnog toka i gdje kederi ne rijetko budu dezorijentisani ukoliko dospiju u maticu rijeke. Iskusnim smudjelovcima na rijeci povrsina vode odaje neke vazne informacije gdje bi smudj mogao da bude. Uzburkana voda puna virova odaje da vodena struja udara u neku prepreku (kamen, panj,pjescani sprud itd) sto je idealno mjesto za ribolov smudja na rijekama.
Veliki smudj je kao po pravilu samac,izuzetak je period mrijesta kad znaju biti koncentrisani po par komada. Idealno vrijeme za kapitalne smudjeve na vecini voda je zimski period tj. kad je bijela riba u zimovnicima i kad se za svaki zalogaj treba potrositi puno energije te sam siguran da u tom periodu nece tek tako olako propustiti sansu za lakim plijenom (nasim mamcem).

Haj kad nemozemo kao insani diskutovati o nekim vaznijim problemima da barem pricamo o prakticnom ribolovu. Na tim temama izgleda najmanje podapinjemo nogu jedan drugom !
slika

enko
Književnik
Postovi:646
Pridružen/a:20 vel 2007, 21:44
Lokacija:Zenica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: ZA I PROTIV

Post Postao/la enko » 25 ožu 2008, 23:23

Nakon ovih zadnji desavanja prozivki picki materina morao sam malo skrenuti sa teme.Kada se sjetim mog prvog posjeta stranici BistroBih i njenom forumu bio sam odusevljen.Uglavnom to je bila stara ekipa ljudi koji su 24 sata bukvalno bili na raspolaganju.Svaka rasprava se vodila u zdravom duhu bez nametanja nekog svog licnog misljenja.Kasnije se tu pojavise jos neki clanovi koji su svojim znanjem i iskustvom meni dosta doprinjeli.Medjutim u ovoj godini registrovase se mnogi ljudi koji izuzimajuci manji broj njih samo gledaju povod kako ce zapoceti neku prepirku,svadju uputiti svom kolegi ribaru neku uvredu.Mislim da je krajnije vrijeme da Senad napravi cistku na ovom forumu jer nemogu preci mirno preko toga da stariji clanovi ovog foruma razmisljaju da vise nepise na forumu radi kojekakvih svadja prozivanja picki materina.

Avatar
Kovach
Nobelovac
Postovi:1493
Pridružen/a:13 kol 2006, 14:17
Lokacija:Jablanica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: ZA I PROTIV

Post Postao/la Kovach » 26 ožu 2008, 00:19

Enko jarane, na to ne treba ni pomisliti jer bi prestanak pisanja na forumu značilo njihovu pobjedu. Naprotiv, treba nastaviti sa pisanjem u inat njima. I meni je ranije mnogo toga smetalo, ali sam u zadnje vrijeme odlučio da ma koliko me neke stvari nervirale jednostavno ne komentarišem takve postove i ignorišem ih kao da nisu ni napisani. Pojedinci nisu shvatili forum kao mjesto za normalnu diskusiju i razmjenu mišljenja, a tu je i problem netolerantnosti i mišljenja pojedinaca da su samo oni upravu. Treba jednostavno ignorisati takve postove ma koliko te oni naljutili. Neka se takvih postova kasnije stide sami njihovi autori i neka održe radni sastanak sami sa sobom pa se upitaju zašto ih neko ignoriše.
POZDRAV i BISTRO!!

Avatar
labud
Pravo piskaralo
Postovi:342
Pridružen/a:14 sij 2008, 00:33
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: ZA I PROTIV

Post Postao/la labud » 26 ožu 2008, 13:43

esso je napisao/la:Predsjednik Izvršnog odbora "Ilidže" bio sam u periodu od marta 2004. godine do 26.02.2006. godine. U tom periodu niti jednom Željeznica nije poribljena kalifornijskom pastrmkom već isključivo potočnom, nabavljenom u ribogojilištu "Ljuta"-Konjic za šta postoji kompletna dokumentacija u Udruženju. Poribljavanje je izvršenu u skladu sa Pravilnikom o poribljavanju, komisijski, za šta takođe postoji Zapisnik potpisan od predsjednika i članova komisije. Tačno je da oko 10% ribe je bilo na granici mjere, ali je ipak, uz konsultaciju komisije, izvršeno poribljavanje jer se radilo o otvaranju ribolovne sezone. Pokušao sam otvoriti i poseban revir, ali osim mene niko nije želio repom mrdnuti da se to dovede do kraja i da se pokažnjavaju odgovorni. Osim mene niko iz odbora nije bio za to da revir bude isključivo za mahavac, već su dozvolili da se lovi na sve moguće naćine. Uostalom, o mom radu i ponašanju neka kaže 270 članova koliko ih je bilo dok sam ja bio predsjednik, a ne ti. Moju sliku nisi mogao vidjeti, niti u novinama, niti na Hayatu, izuzev kada smo čistili Malu Bosnu i tom prilikom očistili oko 240 kubika smeća, ali tebe tu nije bilo, ne mislim na smeće, već na čišćenje.
Kažeš da si me hiljadu puta vidio kako klena, pliske i škobalje 5cm veličine stavljam u mrežu. De smanji malo ribu, živ bio. Da volim loviti plisu, to je tačno. Da volim loviti škobalja, to nije tačno. Kada bih sve sabrao mislim da sam najmanje vremena potrošio loveći škobalja, ali ne znam da sam ikada digao manjeg od 30cm i možda u životu, ako izuzmem Odžak gdje si ti bio, sam ih digao 30-tak, ne više. Klena volim loviti, priznajem i znaš dobro kako ga dižem i kolike. Čudi me samo šta si ti radio pored mene toliko puta, pa mi ne reče da je nešto ispod mjere. Uostalom, ako si me gledao toliko puta, imao si šta i naučiti.
Pozdravi jarane, lažove kao i ti čiji si advokat.
19-og aprila idem u ribu pa te pozivam da nam se pridružiš, da vidiš i naučiš dosta toga, prvenstveno kako se postaje čovjek.
Esso , istina je dosta sam naucio od tebe. Istina je esso.Takmicenja , pribor ,zabacivanje itd.. za to ti HVALA.
Ali ti esso znas dobro sta je istina. Necu da se svadjam s tobom ali necu tolerisati neke stvari.

esso
Početnik
Postovi:13
Pridružen/a:04 vel 2008, 15:50
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: ZA I PROTIV

Post Postao/la esso » 26 ožu 2008, 18:03

Dobra stvar ovog foruma je što jednim klikom možeš dobiti na uvid sve dosadašnje pojedinačne komentare pa sam i ja iskoristio tu priliku da se malo bolje “upoznam” sa Labudom.

Postao/la svirac dana uto lis 24, 2006 3:58 pm

Visegodisnja tradicija je da ribolovacko drustvo (ne znam kako se zovu) na Ilidzi svake godine na proljece na potezu izmedju dva mosta kod OBI-ja "poribljava" Zeljeznicu sa jedno 200-300 komada kalifornijske pastrmke, a poslije u organizuje svecani odstrel istih koje se love na plovak, na vaser kuglu i sta ja znam. I jos bude clanak u novinama koji govori o "akciji" i objave slike Cuperka kako pusta ribu iz kante, te slike srecnih ribolovaca sa "ulovima".

Postao/la labud dana pon ožu 24, 2008 1:15 pm

esso koliko si ti puta poribio Zeljeznicu s K.Pastrmkom dok si vodio to drustvo "Ilidza".Pa otvaranje sezone masakar nad ribom, riba od 15 cm pastrmka i hvalite se novinarim i TVu kako ste VI s.ribolovci.

Kakva je razlika između ova dva komentara? Umjesto Čuperka, ubacio moje ime. U vrijeme dok sam ja vodio udruženje, Čuperak nije bio član “Ilidže” i televizija nikada nije snimala otvaranje ribolovne sezone.

Postao/la labud dana uto sij 29, 2008 11:03 pm
Tok male bosne je ociscen od smeca i grana , sastavci (bosna+zeljeznica) sirina i dubina prosireba
poribili s P.Pastrmke (15-25 cm) i jezero se zatrpava deponia nova

Postao/la labud dana uto vel 26, 2008 3:27 am

Bosna ispod rimskog mosta je zagadjena a dalje da nepricamo ........

Šta je od ovo dvoje tačno, ali u pravu si, da nepričamo dalje.

Postao/la labud dana pon ožu 10, 2008 4:28 pm
Gornji tok Bosne sve do sastavka s Zeljeznicom taj revir se zove mala Bosna. Ona je puna pastrmke od 15-20 cm a zaluta i koji kapitalac,pored pastrmke ima i ljipljena njega je tesko prevariti mala je voda ,brza i bistra . Voda je odlicna za limfe a i za varalice. A ako ti nije hladno okreni koji kamen i nadji tulara.Neznam sad jeli otvoren FLY FISHING revir iznad rimskog mosta predivan teren podsjeca na UNU ,kraljicu voda.
Dobro “savjetuješ”, u čisto salmonidnoj vodi ti bi lovio na tulara i to pastrmke od 15-20cm.
Postao/la labud dana čet ožu 06, 2008 10:36 pm

sta ce ti dozvola iz srd Breza, cijelu sedmicu sam pecao i pored njihovog doma nisu mi trazili dozvolu
Opet jedan dobar savjet.
Postao/la labud dana pon ožu 10, 2008 12:20 am

hehe
ovako ako lovis :
Klijena ( zeljeznicki most kod OBIa) salama ili zelena varalica
Skobalj ( slap kod OBIa) crvic
Pastrmku:
-Mala Bosna
-Revir ispod stocne pijace gdje se Miljacka ulijeva u Bosnu jest da je prljavo ali to je tajna sarajlija. Ja licno sam tu imao kapitalne primjerke a bilo je i mladice. Varalice s zelenom bojom preporucujem...
Jeli onu pastrmku od 15-20cm I koji revir ispod stočne pijace, to je otvorena voda. A vidim da i varalice razlikuješ po bojama, a ne po nazivima. Ja tebe momčino nisam učio. Ako možda i jesam, nisi ništa naučio.
Postao/la labud dana pon ožu 24, 2008 10:35 am
NO SIKIRIKI USR Centar ima sve uslove za otvaranje revira.
Nisu oni SRD Ilidza, ovo novo udruzenje ima ono sto treba
-ljude
-uslove
-teren
itd..

U ovome , nisu oni SRD Ilidža, su svi razlozi ovakvog tvog ponašanja.

Esso , istina je dosta sam naucio od tebe. Istina je esso.Takmicenja , pribor ,zabacivanje itd.. za to ti HVALA.
Ali ti esso znas dobro sta je istina. Necu da se svadjam s tobom ali necu tolerisati neke stvari.

Ne trebaš se zahvaljivati, ja tebe sigurno nisam učio. I vidiš da Esso dobro zna šta je istina. I neću se svađati sa tobom, isto kao što vidiš da neću ni tolerisati ova tvoja pisanja. Sa ovim komentarom završavam svu diskusiju po ovom pitanju na forumu i savjetujem ti da malo promijeniš stil ili da bar vodiš evidenciju o onome šta si ranije pisao da ne bi dolazio u situaciju da ponovo neko upoređuje tvoje komentare. Poštedi i mene i ove ljude na forumu ovakvih gluposti. Za sve ostalo imaš PP i tamo nastavi.

Avatar
DinGo
Štela
Postovi:95
Pridružen/a:17 vel 2008, 20:26
Lokacija:Zenica
Kontakt:

Re: ZA I PROTIV

Post Postao/la DinGo » 27 ožu 2008, 01:12

svirac je napisao/la:Vidite ... da smo nacisto: C&R je izmisljen i propagiran ne radi samilosti prema ribama i njihovim osjecajima, vec radi toga da se ima sta loviti i u narednim godinama, te da i nasa djeca imaju sta loviti. Licno mislim da je tumacenje C&R neka licna stvar i da tu licnu stvar ne treba treba nametati drugima, znaci, bitan je C&R, a tumacenje i ulazenje u psihologiju iste - nesto licno.
Ako cemo ici u krajnost, ribolov se moze tumaciti i kao: zakaci te neko za kuku terenca, pa te vucara po prasini i privuce, onda te uzme, slika se sa tobom, otrese ti prasinu, namaze rane mehlemom, potapse te po ledjima i kaze:"Haj sad idi, pa mozda te i sutra budem malo vucarao!"
Naravno, karikiram stvari .... suma-sumarum: bitno je pustati ribu, nije grijeh i ponijeti kuci koju za rucak, a moralisanja i tumacenja izjava, te sta ona u dubljem kontekstu znace - ostaviti na stranu!! Nemojte forum tumaciti kao mjesto na kojem se "more svadjati", vec kao mjesto gdje se moze potraziti savjet, nauciti nesto, druziti se, zajebavati itd ....

ma tako je jarane, mislimo isto, samo sto si se ti bolje izrazio. jebiga ja navikao po forumima napisati svasta jer sam uglavnom na forumima sa inteligentnom rajom, a ovdje se mora crtati da bi te shvatili.

a ovaj enko je izgleda tek konektovan pa se jos nije ustelio na internetu.
forum je stvarno rupa, tri stalna i tri povremena korisnika a ako budete slusali ovakve, forum ce i ostati na ovome. Cudi me enko da te administrator ne iskljuci zbog takvih izjava, bar dok se malo vise neobrazujes za koristenje foruma na internetu.

mislim da je ovaj forum gotov.

Avatar
svirac
Književnik
Postovi:884
Pridružen/a:02 kol 2006, 16:26
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: ZA I PROTIV

Post Postao/la svirac » 27 ožu 2008, 09:49

Ne bih se slozio sa tobom ... nisi dugo na forumu, pa nekako brzo donosis zakljucke.
Svi ljudi na ovom forumu su u sustini fina raja i ozbiljni ljudi koji ce ti pomoci ako treba. Ja sam se, recimo, "krvio" sa Amirom (naravno sa rukavicama na rukama), sto nas nije sprijecilo da se vidimo kad je dosao u Sa., pijemo kafu i da ja pauzu produzim za jos jedan sat kako bi nas dvojica palamudili o ribolovu! Znaci, nemoj generalizovati stvari .... Svi forumi imaju svoje peak-ove ... i periode zatisja. Tako je to ... a po forumima sam .... dugo, 5-6 godina.
Uz duzno postovanje svakome, niko nikog ne tjera da bude logovan ovdje ....
Nadam se da moj odgovor neces pogresno protumaciti.

Pozdrav :)
"Ima u bosanskim riječicama i potocima jedna naročita vrsta pastrmke, velika, posve crna po leđima, sa dvije-tri krupne crvene pjege.To je neobično proždrljiva, ali i neobično lukava i brza riba koja leti kao obnevidjela na udicu u vještoj ruci, ali je nedostižna, čak i nevidljiva za onoga ko nije vješt tim vodama i toj vrsti ribe."
(Ivo Andrić,"Priča o vezirovom slonu")

Avatar
DinGo
Štela
Postovi:95
Pridružen/a:17 vel 2008, 20:26
Lokacija:Zenica
Kontakt:

Re: ZA I PROTIV

Post Postao/la DinGo » 27 ožu 2008, 11:53

ma kako god....

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Aktuelnosti iz Udruženja, Saveza, o Zakonu, ispitima...”