ZA I PROTIV

O pitanjima vezanim za rad Saveza, Udruženja, o Zakonu o slatkovodnom ribarstvu, o ribarskim ispitima, pravilnicima....

Moderatori/ce:emin,AlaS,zlaja,svirac,Kovach

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Re: ZA I PROTIV

Post Postao/la Seha » 29 tra 2008, 14:33

Plivaces ti Buco u Uni meni se cini hahaha :wink: :mrgreen:
Buco bez ljutnje ali uopste nemam namjeru da istjeram mak na konac. Ja (iskreno) nevidim bitnu razliku izraza pokloniti zivot ili pustiti je nazad u vodu jer je princip i sustina ista ukoliko nema mjesta za sujetu ove ili one vrste. Ukoliko neko taj izraz tumaci (po meni nepravedno i pogresno) te dobije viziju nekog ko tim izrazom zeli glumiti malog boga i koji sebe smatra superiornim da poklanja ili oduzima zivote onda smo debelo zagazili na makadam!
Ja kad ribu pustam negovorim joj nista jednostavno je drzim u vodi i cekam dok nebude spremna da sama zapliva, kad me neko pita jel bilo sta (??) odgovorim jesam npr. 2 komada, kad dodjem kuci i sabiram utiske nakon ribolova zavaljen u fotelju znam da sam joj "poklonio zivot" paznjom provedenoj na obali i da cu ja ili neko od drugih ribara imati priliku da se opet raduje i uziva u borbi sa njom kao i da ce imati priliku da se mrijesti i tako donese na svijet novu generaciju riba koje ce loviti nasa dijeca i akb. unuci.
Da drugacije objasnim neznam a o crtanju da i negovorim !
Sto se tice tog obaveznog vracanja riba nakon ulova u Evropi i to je individualno i pravila se razlikuju od vode do vode tako da se tu nemoze generalizovati kako je kod mene nije u austriji njemackoj i sl.
Ali sto su svabe zakomplikovali ribarske zakone nije niko na kugli zemaljskoj.
Lafo kod njih sve fercera a kad dodju u DK ili NO neidu u ribolov bez wv transportera i 2 dubinska od po 500 litara. Iskreno sam hepi sto su od prosle godine u Norveskoj uveli zakon da stranci nemogu iznijeti vise od 20 kg fileta ribljeg mesa. Koja je to gamad covjece cuvas svoje a unistavas tudje.. Nije moj rahmetli dedo Muharem dzaba protiv svaba ratovao. :wink:
Zadnja izmjena: Seha, dana/u 29 tra 2008, 22:58, ukupno mijenjano 1 put.
slika


diver
Prava Štela
Postovi:184
Pridružen/a:27 lis 2006, 23:33
Lokacija:Bosanska Krupa
Kontakt:

Re: ZA I PROTIV

Post Postao/la diver » 29 tra 2008, 21:01

Seha prijatelju ja cu i dalje po svom kad na vodu dodjem tad prestaje sve ,i racuni i obaveze i gorivo i cijene ,itd.itd
U tom trenutku postojimo Una i ja e sad ako ima i mladice dozivljaj je potun.
Znaci dok sam ziv ja cu je PUSTATI,POKLANJATI JOJ ZIVOT,LJUBITI JE ,jer me cini sretnim covjekom,a ako bog i mi istinski ribari i zastitnici prirode i ribe da cinice sretnom i nasu djecu :D
Bistro od DIVERA :D

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Aktuelnosti iz Udruženja, Saveza, o Zakonu, ispitima...”