Potreban ribarski ispit ???

O pitanjima vezanim za rad Saveza, Udruženja, o Zakonu o slatkovodnom ribarstvu, o ribarskim ispitima, pravilnicima....

Moderatori/ce:emin,AlaS,zlaja,svirac,Kovach

diver
Prava Štela
Postovi:184
Pridružen/a:27 lis 2006, 23:33
Lokacija:Bosanska Krupa
Kontakt:

Post Postao/la diver » 02 vel 2007, 02:20

Bistro ribari
Polaganje ribarskog ispita nema nikave veze sa ribarima ,barem ja tako mislim .
Cilj gospode iz saveza je da rasture uspjesna udruzenja tako sto im upole clanstvo jer pola ribara nece iz principa da polaze ispit,tako da ce drustva sa umanjenim clanstvom imati minimalne sanse za ispunjavanje zahtjeva za koncesiju ,tece se stvoriti prostor za kojekave tajkune koje mi u svakoj carsiji imamo.
Druga stvar je da je gospodi iz saveza ponestalo novca pa je naslo nacin da ga se domogne na takav nacin
samo u federaciji ima oko 35000 ribara pomnozi sa 25 maraka dobije se lijepa cifra za Rifeta i gospodu da mogu familiju voditi po takmicenjima gdje nasi reprezentativci prodju sa pastetom citav dan.
Nadam se da ribari nece dozvoliti da se sa njima ponasa kao sa nekim nepismenim ljudima jer nas ima od kocijasa do doktora i da ce dici svoj glas protiv samovolje pojedinih ljudi koji sa ribolovom nemaju ama bas nista
BISTRO od DIVERA sa JEDNE JEDINE 8)


Avatar
senad
Gledač u vodu
Postovi:3608
Pridružen/a:20 lip 2006, 17:05
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Ribarski ispit.

Post Postao/la senad » 02 vel 2007, 19:12

Pozdrav, Diver.
Sinoc cujem za ribarski ispit da je "mus" i da ce se morati raditi, ali se ganja da svi ribari koji do odredjenog datuma budu imali članske dozvole nekih udruzenja isti ne polazu nego samo novi clanovi, a da bi cijena ispita trebala biti samo da se pokriju troskovi stampanja tih certifikata i ne znam ti jos cega, a oko 12-15 km.
Ustvari, ja volim sjediti kraj vode i gledati u vodu.
Štapove nosim da bi me zvali ribolovcem, a ne "budalom koja gleda u vodu".

by Kapo Senad :mrgreen:

diver
Prava Štela
Postovi:184
Pridružen/a:27 lis 2006, 23:33
Lokacija:Bosanska Krupa
Kontakt:

Post Postao/la diver » 03 vel 2007, 21:16

BISTRO Senade i ostali ribari
Da i ja sam cuo od naseg presjednika kantonalnog saveza da se ribarski ispit tice samo novih clanova .
No da nesto nestima unutar samog saveza sam se uvjerio 2 dana poslije kad je u nase drustvo dosao dopis iz saveza u kojem stoji da svi ponavljam svi ribari moraju polagati ispit i da je cijena oko 25 maraka cak su nam poslali i prirucnik koji svako dijete moze napisati koje imalo vremena provodi na internetu :lol:
Isti dan nazovemo naseg predsjednika kantonalnog saveza i procitamo mu dopis ,covjek nemoze da vjeruje i kaze nam da je licno bio na sastanku i da su dogovorene sasvim druge stvari .
Mislim da sam bio u pravu kad sam rekao da nam zakone kroje ljudi koji sa ribolovom nemaju ama bas nista :D

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la Seha » 04 vel 2007, 17:48

To je po meni obican lopovski potez saveza........
Zasto mislim tako ?
Zato sto sva lokalna udruzenja mogu napraviti usmeni ispit svojih clanova bez ijedne ulozene markice i tako emancipovati buduce narastaje ribara..
Onaj stari kenjac sto je dosad trpao u donje gace ribu ispod mjere radice to i dalje i moze on polagat mali milion puta al dok mu neko nerebne prijavu koju nece moci sredit "ispod stola" vec morat iskihat svaku markicu pa da mu vise napadne napamet slicna egzibicija situacija na vodi ostaje kakva jeste.

Upravu je Diver nekompetentni ljudi kroje zakone !!
slika

Avatar
Buca
Haman Štela
Postovi:56
Pridružen/a:11 lis 2006, 16:33
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Ribolovacki ispit

Post Postao/la Buca » 22 svi 2007, 09:44

Vidim da je u toku,a mozda je vec i zavrseno polaganje ispita.Svi polozili,
dnevnice i troskovi naplaceni,trebalo bi da znaci i svi zadovoljni.
To sto vecina clanova udruzenja negoduje....nema veze,njih se i onako ne pita.
Pitam se zbog cega se uopste polaze ispit,cisto radi forme,a usput da neko i zaradi, ili.... nemam pojma
Znam ja zbog cega bi trebalo polagati,i kako polagati ispit,takodje znam da kod nas sve ide naopako pa tako i ovo.... :oops:


Avatar
svirac
Književnik
Postovi:884
Pridružen/a:02 kol 2006, 16:26
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la svirac » 22 svi 2007, 10:12

Po meni .... neko se lijepo dosjetio kako zaraditi .... ispit k'o ispit, kada bi to bilo provedeno u djelo kako treba, nije losa stvar i dobro bi dosao svakom ribolovcu .... medjutim, sumnjam da su razlozi za ovo pravi razlozi!
"Ima u bosanskim riječicama i potocima jedna naročita vrsta pastrmke, velika, posve crna po leđima, sa dvije-tri krupne crvene pjege.To je neobično proždrljiva, ali i neobično lukava i brza riba koja leti kao obnevidjela na udicu u vještoj ruci, ali je nedostižna, čak i nevidljiva za onoga ko nije vješt tim vodama i toj vrsti ribe."
(Ivo Andrić,"Priča o vezirovom slonu")

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Aktuelnosti iz Udruženja, Saveza, o Zakonu, ispitima...”