Kalifornijske pastrmke - bezze način slikanja

Moderatori/ce:emin,AlaS,zlaja,svirac,Kovach

enko
Književnik
Postovi:646
Pridružen/a:20 vel 2007, 21:44
Lokacija:Zenica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Kalifornijske pastrmke - bezze način slikanja

Post Postao/la enko » 20 lis 2008, 19:25

http://www.bistrobih.ba/index.php?actio ... ws&id=1219

Majke ti senade jel on namjerno se ovako slika da bi se kasnije smijao prepucavanjima na stranici il se frajer fakat normalno nezna uslikati????


Avatar
tare
Nobelovac
Postovi:1304
Pridružen/a:14 lis 2008, 17:45
Lokacija:Zenica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Kalifornijske pastrmke sa Bilećkog jezera

Post Postao/la tare » 20 lis 2008, 21:09

takvih komentara je vec bilo na njegovim ulovima,i ja msilim da su to sasvim ispravni komentari.Niko te ne tjera da ribu pustis ako neces,al makar je uslikaj kako bog zapovjeda i kako ona to zasluzuje :roll:

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Kalifornijske pastrmke sa Bilećkog jezera

Post Postao/la Seha » 21 lis 2008, 13:35

Stvarno je krajnje vrjeme da se skrene paznja svima koji salju slike i reportaze da svoj ulov ispostuju bar toliko sto ce je normalno uslikati a ne "na svakom prstu po jedna".

Mislim da nije potrebno uputstvo za "normalno fotografisanje ulova", a ako jest evo ga.

Ribu uvijek drzite sa 2 ruke tako sto ce ukoliko je namjeravate vrattiti nazad tako biti koliko toliko zasticena od pada na tlo a ujedno i lakse je istaci njenu prirodnu ljepotu.
Prije nego krenete sa okidanjem fotki izaberite najljepsi moguci kadar za pozadinu slike ! Obratite paznju da se nevidi razbacan pribor, ambalaza, otpad itd.
Ukoliko su na ribi vidljivi tragovi krvi ili zemlje u kojoj se "panirala" sperite nezeljene stvari vodom.
Tako ce i sam odsjaj ribe biti dosta ljepsi i prirodniji.

Ukoliko ribu nakon ulova namjeravate pustiti te ako nemate specijalan dusek nosite sa sobom jednu povecu najlonsku kesu na koju ribu mozete nakon ulova spustiti na tlo i tako ublaziti skidanje sastitne sluzi.Jos bolje ako ste u mogucnosti kesu spustite na travu koja ce ublaziti udarce od tvrdu podlogu kad se riba zakoprca. Ribu polijevati konstantno kako bi bila mokra i njen boravak na suhom smanjiti na najkrace moguce vrijeme.

Za one koji svoje fotografije pravdaju bio sam sam na vodi pa sam se morao slikati "pred garazom,u avliji,kupatilu i gdje sve ne". Svaki fotoaparat ima samo okidac tako da imate 10 tak sekundi zauzeti "pozu sa ribom" prije nego kamera zabiljezi fotografiju. Na nekim mjestima je tesko naci stabilno mjesto za samo okidanje pa vam savjetujem da nadjete malu stativu za fotokameru ili da inprovizirate sa jednom ubadaljkom na kojoj bi na vrhu trebao biti zavaren navoj koji je univerzalan na svakoj kameri.
Ako je potrebno postavicu i slike sa detaljnim objasnjenjem sta i kako.
Nezelim da moj komentar bude shvacen kao negativan i da mi je cilj prozivati bilo koga, ali sam uvjeren da svi uz malo rada mozemo napraviti fotografije na koje cemo biti ponosni.
slika

Avatar
labud
Pravo piskaralo
Postovi:342
Pridružen/a:14 sij 2008, 00:33
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Kalifornijske pastrmke sa Bilećkog jezera

Post Postao/la labud » 21 lis 2008, 19:45

hahahahah s cigarom u ustima

diver
Prava Štela
Postovi:184
Pridružen/a:27 lis 2006, 23:33
Lokacija:Bosanska Krupa
Kontakt:

Re: Kalifornijske pastrmke sa Bilećkog jezera

Post Postao/la diver » 22 lis 2008, 10:51

Krajnje je vrijeme da se donese ozbiljan pravilnik o postavljanju fotki ,bas kao sto je Seha napisao .
U slucaju da se clanovi nepridrzavaju istog tu su nasi moderatori koji ce izbrisati sliku i mjesto nje postaviti objasnjenje sta se nalazilo na slici i zbog ceg je obrisana.
recimo "slika je obrisana zbaog neprimjerenog fotografisanja"na slici su tri ribe u gepeku automobila"
Stvar jako jednostavna a i moderatori ce se morati malo trgnuti :D
A ako neko i dalje nastavi sa "provociranjem"kao ovaj momak iz bileca(po meni nije nista drugo posredi) slede vece sankcije pa nek fotke salje svom tati da ih gleda.
Toliko od Divera


Avatar
tare
Nobelovac
Postovi:1304
Pridružen/a:14 lis 2008, 17:45
Lokacija:Zenica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Kalifornijske pastrmke sa Bilećkog jezera

Post Postao/la tare » 22 lis 2008, 11:39

diver je napisao/la:Krajnje je vrijeme da se donese ozbiljan pravilnik o postavljanju fotki ,bas kao sto je Seha napisao .
U slucaju da se clanovi nepridrzavaju istog tu su nasi moderatori koji ce izbrisati sliku i mjesto nje postaviti objasnjenje sta se nalazilo na slici i zbog ceg je obrisana.
recimo "slika je obrisana zbaog neprimjerenog fotografisanja"na slici su tri ribe u gepeku automobila"
Stvar jako jednostavna a i moderatori ce se morati malo trgnuti :D
A ako neko i dalje nastavi sa "provociranjem"kao ovaj momak iz bileca(po meni nije nista drugo posredi) slede vece sankcije pa nek fotke salje svom tati da ih gleda.
Toliko od Divera
potpisujem...u nekolika navrata je ovaj raso slao te provokativne fotke,da je bilo komentara terminator s juga itd.
nemora se pravilnik pravit,jednostavno senad kada dobije slike ako su glupe moze da ih ne postavi

Avatar
ZANDER
Pravo piskaralo
Postovi:400
Pridružen/a:20 lip 2006, 00:30
Lokacija:Graz-Austrija/Bos.Krupa BiH
Kontakt:

Re: Kalifornijske pastrmke sa Bilećkog jezera

Post Postao/la ZANDER » 22 lis 2008, 14:09

Senade brisi slike sa bileckog jer su ljudi u pravu i ja se slazem sa njima,a trebao bi i ti. :wink:

Do tebe je sad i hajde pozuri 8)
______________________________________________________________________________

RIBAR SA UNE!

www.retols.org

______________________________________________________________________________

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Kalifornijske pastrmke sa Bilećkog jezera

Post Postao/la Seha » 22 lis 2008, 14:37

Nevjerujem da to Raso namjerno radi ! Misljenja sam da nakon komentara na njegove fotografije tipa Terminator on je koliko sam mogao primjetiti po njegovim kasnijim postovima negativne komentare shvatio kao "ljubomoru" na njegove nazovi uspjehe u ribolovu. (mladost ludost)
Glavna odgovornost za cenzuru je na Senadu (vlasniku stranice) jer moderatori nemogu sebi dati za pravo da brisu vijesti posebno ne samog Admina tj Senada.
Znaci Senad je taj koji bi trebao da cenzurise vijesti koji se kose sa kodeksom sportskog ribolova.
Vidljivo je da Senad nakon burnih reakcija izbjegava kontraverzne tekstove Avazovog pulena I.B, da je nakon dosta sranja ukinuo komentare na vijestima za neregistrovane clanove, da je ukinuo c box, a sve to u cilju da se stranica ocisti od ljudi kojim je sranje glavna preokupacija. Znam da mu je cilj postavljanja vijesti I.B bio iskljucivo kako bi skrenuo paznju na propuste u njegovom pisanju i nepoznavanju zakona sportskog ribolova ali netumace postavljan tekst svi na isti nacin i mnogi su ga nalazili kao provokativan sto je i sasvim razumljivo.
Meni je licno sve ovo navedeno smetalo a vejrovatno i raji koja dodje na stranicu sa zeljom da se aktivnije ukljuci u izgradnju stranice i nauce nesto novo o ovom prekrasnom hobiju. Pretpostavljam da su posjetioci u startu dobijali samar kad procitaju neke od nebuloznih svadja koje su ruku na srce "nidje veze". Ima tu jos dosta stvari koje mozemo predloziti Senadu kako bi stranica bila bolja.
Predlozio bi Senadu da se malo i forum preuredi jer vecina recimo saranskih tema stoje pod takmicenja u saranskom ribolovu a sa tom temomnemaju ama bas nikakve veze. To je ono sto sam na pocetku govorio teme ce se rasuti svukuda i na kraju ce biti sataras. Svaki vid ribolova treba da ima svoju temu sarandzije ,varalicari,musicari,plovkarosi itd.
Posebne rubrike za takmicare i gotova stvar. Tako ce forum biti dosta pregledniji i posjetiocima ce biti lakse naci neku temu koja ih interesuje.
Ja sam da se ukine sve sto se kosi sa etikom sportskog ribolova !
slika

Avatar
AlaS
Nobelovac
Postovi:1590
Pridružen/a:19 vel 2008, 00:20
Lokacija:JELAH
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Kalifornijske pastrmke sa Bilećkog jezera

Post Postao/la AlaS » 22 lis 2008, 20:11

trebalo bih malo napraviti reda u kuci.Istina je da jenama sad ovaj forum postao jednostavan jer znamo svi od prilike gdje je sta i kako ali za posjetioce je bogami pravi kaos.Ima dosta toga sto bi trebalo izbrisati jer samo zauzima mjesto a nije opste aktuelno niti je od bilo kakve pomoci
slika
Bistro

Avatar
senad
Gledač u vodu
Postovi:3608
Pridružen/a:20 lip 2006, 17:05
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Kalifornijske pastrmke sa Bilećkog jezera

Post Postao/la senad » 23 lis 2008, 14:58

Alas, ja sam ti neki dan uhvatio malo vremena i sjeo da pokušam isprebacivati ovo tema na forumu, skloniti stare koje su bez značaja, posložiti ih po temama....i odustao kad sam vidio da bi mi trebao cijeli dan za to.
To se, definitivno, mora uraditi, ali će i morati pricekati dok uhvatim vremena.
Ustvari, ja volim sjediti kraj vode i gledati u vodu.
Štapove nosim da bi me zvali ribolovcem, a ne "budalom koja gleda u vodu".

by Kapo Senad :mrgreen:

Avatar
ZANDER
Pravo piskaralo
Postovi:400
Pridružen/a:20 lip 2006, 00:30
Lokacija:Graz-Austrija/Bos.Krupa BiH
Kontakt:

Re: Kalifornijske pastrmke sa Bilećkog jezera

Post Postao/la ZANDER » 23 lis 2008, 16:19

Hajd manje hodaj okolo pa ces stici jarane :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
______________________________________________________________________________

RIBAR SA UNE!

www.retols.org

______________________________________________________________________________

Avatar
senad
Gledač u vodu
Postovi:3608
Pridružen/a:20 lip 2006, 17:05
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Kalifornijske pastrmke sa Bilećkog jezera

Post Postao/la senad » 23 lis 2008, 16:23

Edituj ovo, udaviću te :x :wink:
Ustvari, ja volim sjediti kraj vode i gledati u vodu.
Štapove nosim da bi me zvali ribolovcem, a ne "budalom koja gleda u vodu".

by Kapo Senad :mrgreen:

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Kalifornijske pastrmke sa Bilećkog jezera

Post Postao/la Seha » 23 lis 2008, 17:38

Edituj EDITUJJJJJJJJ :mrgreen:

Ma Senad igra za raju iako zna da ce zajedno samnom zavrsiti u nizerazrednom Vratniku :?
Maestro Kapo super sto si se uhvatio malo posla oko sredjivanja tema na forumu.
Ako treba pomoc posalji objasnjenje pa da i ja malo "dam ruke".
Ukoliko se desi da se nemozes logovati znas bar ko je kriv hahah.

Bistro
slika

Avatar
senad
Gledač u vodu
Postovi:3608
Pridružen/a:20 lip 2006, 17:05
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Kalifornijske pastrmke sa Bilećkog jezera

Post Postao/la senad » 23 lis 2008, 17:42

Šuti, znas da je najbolje kad ja hranim kerove i ništa ne diram.
Jedva sam nadošao kako da ovo sredim., nisam, srećom, još nikakvog belaja napravio.
Ne znam, treba mi sugestija šta gdje da smjestim, pa ako naletite na neku temu za koju smtrate da joj je negdje drugo mjesto, posaljite mi PP sa naslovom teme, gdje se nalazi, a gdje se treba nalaziti.
More li ovo 'vako, nešto kontam da bi ovako bilo pregledno.I ne znam sta da radim s ovom temom "opste tehnike".
Ustvari, ja volim sjediti kraj vode i gledati u vodu.
Štapove nosim da bi me zvali ribolovcem, a ne "budalom koja gleda u vodu".

by Kapo Senad :mrgreen:

Avatar
AlaS
Nobelovac
Postovi:1590
Pridružen/a:19 vel 2008, 00:20
Lokacija:JELAH
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Kalifornijske pastrmke sa Bilećkog jezera

Post Postao/la AlaS » 23 lis 2008, 19:37

Evo ja ti Senade krecem od sebe odmah stavio sam tamo slike i neku malu "REPORTAZU" kobajagi o RADOVAN JEZERU u temu KALIFORNIJSKA PASTRMKA -KALIFA definitivno joj tu nije mjesto a ja neznam gdje bi je trebalo prebaciti ili je izbrisati sa te teme.A tako mi svi doprinosimo ovom neredu na forumu svi do jednog /aktivni clanovi / moram reci neki manje neki vise .Jedino Senad sam protiv svijuh sređuje nered
Znaci trebamo i mi sami malo voditi racuna o temama textovimai slikama pa ce i Senad moci vise :D hodati i manje visiti za compom. :D :D
Bistroo svima
slika
Bistro

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Problematika sa terena/voda u Bosni i Hercegovini”