Mini centrale na rijeci Krivaji , katastrofa na pomolu

Moderatori/ce:emin,AlaS,zlaja,svirac,Kovach

Avatar
Kovach
Nobelovac
Postovi:1493
Pridružen/a:13 kol 2006, 14:17
Lokacija:Jablanica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Re: Mini centrale na rijeci Krivaji , katastrofa na pomolu

Post Postao/la Kovach » 07 ožu 2011, 02:20

Slazem se sa tobom aldine, ove nove generacije ne znaju za bolje i zato sute. Samo kod njih mi ide na zivce sto pojedinci misle da su, nakon zavrsenih fakulteta na guzove, najpametniji na ovom Dunjaluku pa sebi daju za pravo da drze predavanje za sve i svasta i ubjedjuju nas kako ni sad nije lose. Nedavno sam imao tako jednu raspravu i bio nazvan svakakvim imenima od ogranicenog covjeka, maloumnika do komunjare, jugonostalgicara, titoiste i kako sve ne, samo sto sam na komentar o Borcu koji spava pod vedrim nebom ili 15 m pod zemljom napisao kako je u "Titov vakat" bilo bolje i da su borci imali mnogo veca prava. Svaki sistem ima svoje dobre i lose strane i ja spomenuh socijalno-ekonomsku stranu,a oni odose na pitanja vjere i nacije i ja postadoh drzavni neprijatelj br 1. Onda mi puce film pa im ocita bukvicu kako su oni bili u maminom krilu kad ja branih svoju drzavu zajedno sa ovim jadnikom i jos hiljade takvih i da me boli srce za svakog istinskog borca pa i ovoga jadnika gore spomenutog. Kako ce nam biti dobro kad ovi danas prodaju gdje sta stignu, brinu samo za sebe, a za narod ih zaboli briga. Pregradise Neretvu, prodaju Krivaju, Bosnu, vrbas i sve rijeke i ljepote ove nase drage BiH daju strancu za male pare, a nas ostavljaju bez voda, bez riba, bez zivota na kraju. Prica se o izgradnji brana na Neretvi sutimo, pa Vranduk sutimo, Krivaja sutimo i kad sve rasprodaju onda cemo plakati, ali kasno. Ovi koji su nam do sad kapu krojili su najveci dusmani BiH i njima nista nije sveto sem para, prisjele im one svima! Znam da ovo zadire u politiku, ali sta se moze. Ostavimo mi politiku po strani, ali evo nece ona nas. Ostaje nam samo da se nadamo da ce stranci odustati i da ce nas konacno ostaviti na miru da lovimo na nasim rijekama i uzivamo u njihovim ljepotama. BISTRO!


Avatar
masterbih
Književnik
Postovi:788
Pridružen/a:18 lip 2010, 00:22
Lokacija:Voda
Kontakt:

Re: Mini centrale na rijeci Krivaji , katastrofa na pomolu

Post Postao/la masterbih » 07 ožu 2011, 20:46

Gdje god stranci nanjuse pare eto ih, a nasi skolovani kadar to zna unovciti hahaha <valjanjeodsmijeha>

Avatar
Kovach
Nobelovac
Postovi:1493
Pridružen/a:13 kol 2006, 14:17
Lokacija:Jablanica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Mini centrale na rijeci Krivaji , katastrofa na pomolu

Post Postao/la Kovach » 08 ožu 2011, 01:25

Samo LOVA burazeru! Eurici sto kaze Sojic! <valjanjeodsmijeha>

Avatar
kenan_sa
Književnik
Postovi:522
Pridružen/a:20 svi 2009, 03:31
Lokacija:Memli strana starog sarajeva
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Mini centrale na rijeci Krivaji , katastrofa na pomolu

Post Postao/la kenan_sa » 09 ožu 2011, 12:43

Neznam jesasm li fulio temu al procitah krivaja i ja napisa. Opet neznam jeli pisano ovdje negdje. Nisam sve procito jer je napisano svega u jednu knjigu moze stati. Hehhehehe... Interesuje me jel istina da je neki lik uzeo krivaju navodno od olova do soluna i da je godisnja dozvola oko 600 km + doplata na vodi. Navodno 100 % provjerena informacija od jednog starog alasa.
slika

Avatar
@ldin
Nobelovac
Postovi:1253
Pridružen/a:02 ruj 2010, 22:44
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Mini centrale na rijeci Krivaji , katastrofa na pomolu

Post Postao/la @ldin » 09 ožu 2011, 13:23

istina ja da jeste čovjek privatnik dobio koncesiju na vodu koju je nekada drzalo SRD ORLJA u principu sada rade skupa napravit će revir i kako to već ide dalje . Eh sad druze 600 km + doplata <valjanjeodsmijeha> :135: de ba šta ti je :135:
Starost počinje kad kajanje zamijeni snove !!!


Avatar
kenan_sa
Književnik
Postovi:522
Pridružen/a:20 svi 2009, 03:31
Lokacija:Memli strana starog sarajeva
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Mini centrale na rijeci Krivaji , katastrofa na pomolu

Post Postao/la kenan_sa » 09 ožu 2011, 13:38

Kazem ti tako mi rece danas jedan ribar kod kojeg sam kupovao farbu neku. Zato sam se i zaprepastio pa pitao vas koji ste tamo da znam jel istina ili suplja. Ko ce mu platiti ba 600 km. Mislio sam da prave revir za gospodu iz drzavne vlade.
slika

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Mini centrale na rijeci Krivaji , katastrofa na pomolu

Post Postao/la angler » 09 ožu 2011, 16:33

kenan_sa je napisao/la: Mislio sam da prave revir za gospodu iz drzavne vlade.
E njima ne naplacuju ni pola marke....garant!

Avatar
tare
Nobelovac
Postovi:1304
Pridružen/a:14 lis 2008, 17:45
Lokacija:Zenica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Mini centrale na rijeci Krivaji , katastrofa na pomolu

Post Postao/la tare » 13 ožu 2011, 16:27

ja nesto jucer gledam plahko Bosna mijenja u Drivusi zbog svega sto rade za auto put,bas drugacije izgleda,sad bas dosta ima podvodnih perpreka zbog kamenja koje su nasipali(ono kad se na povrsni pravi "nesto",kao da kljuca,valjda je to zbog prepreka :grin: )al se primjetno mijenja tok,a sta tek bude kad centralu naprave,makar i onu mini....

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Mini centrale na rijeci Krivaji , katastrofa na pomolu

Post Postao/la zlaja » 23 ožu 2011, 19:04

Održana je javna rasprava o centralama na rijeci Krivaji,imamo dobre vijesti i dobar napredak u suzbijanju švapski okupatora
Marinac će nešto više o ovome ja mislim večeras :wink:

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Mini centrale na rijeci Krivaji , katastrofa na pomolu

Post Postao/la angler » 23 ožu 2011, 21:41

Smrt fasizmu...sloboda narodu <titinpionir>

Sa nestrpljenjem cekam vijesti <championvanja>

marinac
Početnik
Postovi:7
Pridružen/a:25 sij 2010, 21:23
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Mini centrale na rijeci Krivaji , katastrofa na pomolu

Post Postao/la marinac » 23 ožu 2011, 23:26

angler je napisao/la:Smrt fasizmu...sloboda narodu <titinpionir>

Sa nestrpljenjem cekam vijesti <championvanja>
Na javnoj raspravi održanoj 22.marta tekuće godine za govornicu su izasli istaknuti doktori inzenjeri magistri i svi ljudi koji su protiv izgradnje brana.mogu slobodno reci da je rasprava protekla u takvom tonu I atmosferi da su svi prisutni bili protivni gradnji a i ovi sto su bili za nisu se čak ni udostojili da kazu nesto -valjda nisu smjeli <valjanjeodsmijeha>
uglavnom sada očekujemo sjednicu opštinskog vijeća na kojoj će biti i prisutna peticija od strane mjestana mjesnih zajednica koja će uveliko doprinjeti da se nedonese odluka o izgradnji ...
Evo ovako samo kratko da vas sve obavjestim i da neduzim -uglavnom svi su bili protiv gradnje a konačnu odluku ce dati opštinsko vijece na narednoj sjednici-ja se nadam pozitivno po sve nas...pozdrav i bistro od marinca...:)))

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Mini centrale na rijeci Krivaji , katastrofa na pomolu

Post Postao/la angler » 24 ožu 2011, 04:39

Odlicne vjesti. Vjerujem da se smjesi pobjeda Krivaje i da ce opstinskim vjecnicima proraditi svijest razuma.

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Mini centrale na rijeci Krivaji , katastrofa na pomolu

Post Postao/la montana » 24 ožu 2011, 05:36

<flag> <flag> <flag> <flag>
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
kenan_sa
Književnik
Postovi:522
Pridružen/a:20 svi 2009, 03:31
Lokacija:Memli strana starog sarajeva
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Mini centrale na rijeci Krivaji , katastrofa na pomolu

Post Postao/la kenan_sa » 24 ožu 2011, 12:54

Ljudi nemojte se zavaravati. Izgradit ce oni to sve gdje su zamislili. Shvatite da je dosla nova vlast i da se sad i oni moraju namiriti. Mozemo mi pricati price kako necemo dozvoliti i kako se lokalne grupice ljudi iz mjesta na kojima se planira izgradnja brana okupljaju i protestuju te glasaju za PROTIV izgradnje al sve je to uradila sitna buranija. Nijedan nacelnik opstine do sad nije rekao NEMOZE. Svaki od njih smatra da se moze naci u toj brani pa zato i suti. Na prirodu i okolis vise niko ne misli sem nas ribara i prirodoljubaca a takvih nas je jako malo. Svima u vlasti je preci kako pod navodnicima drzavni budzet a tako i sopstveni budzet, zbog toga oni nemaju vremena da razmisljaju o ribi i ribarima.
Daj boze da se i 1/3 voda izvuce bez gradnje na kojima su zamisljene brane. Treba imati nadu u svakom slucaju ali...
Nije mi namjera da nekoga provociram ili pobijam njegove cinjenice ovim postom nego samo razmisljam logicno jer opet kazem dosla je nova vlast i sad treba da uzme svoju nafaku. Bistro...
slika

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Mini centrale na rijeci Krivaji , katastrofa na pomolu

Post Postao/la rusko » 26 ožu 2011, 21:58

Koji je to kanton u pitanju i koja stranka je "vladajuca"?

Samo da sljedece sjednice ne budu "iza zatvorenih vrata radi siguronosnih razloga"....
slika slika

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Problematika sa terena/voda u Bosni i Hercegovini”