Ko i koliko dnevno moze postaviti starijih vijesti?

Moderator/ica:emin

Avatar
ČupoCarp
Prava Štela
Postovi:183
Pridružen/a:17 tra 2009, 13:23
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Re: Ko i koliko dnevno moze postaviti starijih vijesti?

Post Postao/la ČupoCarp » 01 vel 2010, 20:22

Senade care uradili smo Decembar , Novembar, Oktobar i poslali. Ovih dana računar mi je bio zauzet Edina je radila diplomski za fakultet, pa će mo ova preostala tri mjeseca izderat ubrzo <titinpionir>
BISTRO !!!
slika

100% CARPING


Avatar
senad
Gledač u vodu
Postovi:3608
Pridružen/a:20 lip 2006, 17:05
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Ko i koliko dnevno moze postaviti starijih vijesti?

Post Postao/la senad » 01 vel 2010, 21:24

Znam, znam, previdio sam oktobar, imam u inboxu. Do mene :wink:
Polako, privodimo kraju, ja sam uvezao linkove i jos su mi samo jezera ostala da ih slozim i uvezem, pa cu i ja na ovaj ostatak vijesti.
Ako ko ima da moze sta uzeti, neka se javi, jer nam je svega 6-7 mjeseci ostalo, a ja bih presao na kontrolu postavljenog i ispravak eventualnih greskica.
Ustvari, ja volim sjediti kraj vode i gledati u vodu.
Štapove nosim da bi me zvali ribolovcem, a ne "budalom koja gleda u vodu".

by Kapo Senad :mrgreen:

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Ko i koliko dnevno moze postaviti starijih vijesti?

Post Postao/la Seha » 01 vel 2010, 21:35

senad je napisao/la:Znam, znam, previdio sam oktobar, imam u inboxu. Do mene :wink:
Polako, privodimo kraju, ja sam uvezao linkove i jos su mi samo jezera ostala da ih slozim i uvezem, pa cu i ja na ovaj ostatak vijesti.
Ako ko ima da moze sta uzeti, neka se javi, jer nam je svega 6-7 mjeseci ostalo, a ja bih presao na kontrolu postavljenog i ispravak eventualnih greskica.
Ako treba sta odsarafit i obrnuto jal kerove nahraniti tu sam <valjanjeodsmijeha>
slika

Avatar
senad
Gledač u vodu
Postovi:3608
Pridružen/a:20 lip 2006, 17:05
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Ko i koliko dnevno moze postaviti starijih vijesti?

Post Postao/la senad » 01 vel 2010, 22:13

Bolje ti je da se uhvatis ove naprednije tehnologije, pusti se sarafanja. :mrgreen:
Ustvari, ja volim sjediti kraj vode i gledati u vodu.
Štapove nosim da bi me zvali ribolovcem, a ne "budalom koja gleda u vodu".

by Kapo Senad :mrgreen:

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Ko i koliko dnevno moze postaviti starijih vijesti?

Post Postao/la rusko » 04 vel 2010, 14:36

Ja sam imao malu nesrecu pa sam opekao ruku, tako da neko vrijeme moram pauzirati sa radom."Copam" i nekako slovo po slovo lijevom, ali me rad sa misem najvise zeza... par dana dok se ovo ne smiri necu moci bas puno postavljati od ovog decembra 2007-e.
slika slika


Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Ko i koliko dnevno moze postaviti starijih vijesti?

Post Postao/la Seha » 04 vel 2010, 14:41

Rusko kako si se opekao..?
Alternativna medicina je rekla opekotinu odma namazati sapunom ;)
slika

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Ko i koliko dnevno moze postaviti starijih vijesti?

Post Postao/la rusko » 04 vel 2010, 14:47

Sin mi se motao oko nogu u kuhinji, izgubim balans i umalo da nagazim na njega... pa da "spasim" situaciju docekam se rukom direkt na vrelo kolo... znas ono kad djeca crtaju ruku na papiru, tako sam ja ostavio otisak na kolu...

drzao sam je u hladnoj vodi pola sata, solio.. mazao sapunom... sve po redosljedu, i kako je bilo ipak sam dobro prosao... par vecih plikova, ali u sustini nadam se da nece biti tezih posljedica, mozda poneki oziljak.
slika slika

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Ko i koliko dnevno moze postaviti starijih vijesti?

Post Postao/la Seha » 04 vel 2010, 15:03

Proce to brzo samom azi redovno obicnim sapunom (ne tecnim)..
Ja koristim iskljucivo samo sapun i sanira se brzo.. One kreme i pomade samo vise raskvase opekotinu i treba duzi vremenski period da zaraste.
Valjda ovo odledi brzo pa nabijemo koji zdrav zulj od stapa ti najmanje bole ;)
Zelim ti brz oporavak !
slika

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Ko i koliko dnevno moze postaviti starijih vijesti?

Post Postao/la rusko » 04 vel 2010, 15:20

Hvala Seha... kaze mi zena: "hajde sad barem neces kukati sto ne mozes u ribu radi zime... dobio si valjan razlog" <valjanjeodsmijeha>
slika slika

Avatar
AlaS
Nobelovac
Postovi:1590
Pridružen/a:19 vel 2008, 00:20
Lokacija:JELAH
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Ko i koliko dnevno moze postaviti starijih vijesti?

Post Postao/la AlaS » 04 vel 2010, 20:23

Rusko ja koristim ZAMBAKOVO ULJE a što to liječi te opekotine svaki put se iznenadim a ja kao zavarivač sam sa opekotinama isto ko kahva i cigara svaki drugi dan negdje plik pa se desi po istom mjestu dva puta na dan :grin: sreca ovo zambakovo ulje djeluje skoro preko noći
brz oporavak i bistrooo
slika
Bistro

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Ko i koliko dnevno moze postaviti starijih vijesti?

Post Postao/la rusko » 05 vel 2010, 00:58

Znam za zambakovo ulje, sjecam se kao mali da je CUDO za rane!!

Inace ja sam imao firmu za veleprodaju lijekova i debelo sam razmisljao da startam ispitivanje tog ulja i cvijeta kako bi pokusao izolovati aktivne supstance ali nisam imao mogucnosti da dodjem do pouzdanog izvora zambakovog ulja... Kod nas to sve ide "na divlje", hiljade recepata, niko nista da dokumentuje, a kamoli da se neka laboratorija posveti tome na nacin kako ga standardi EU zahtjevaju... Ideja mi je bila da se koristi za dijabeticare u prvu ruku.

Na zalost nemam ga sada kod kuce, ali imam neke druge preparate, takodje prirodne... neke sjemenke iz Irana (kao sezam samo sitnije), pokvasi se jedna kasika sjemenki u casu vode i nakon par minuta popije. Djeluje tako da dobijes osjecaj da ti koza "utrne" a koza kao da se malo omasti. Kazu da su pune E vitamina i da ima i neku substancu protiv bolova u sebi. To sam skontao kada mi je klinac imao vodene ospice pa mi je jedna Iranka dala savjet za njih, idealno je za to i razne ekseme i psoreaze jer ubija svrabez a ne steti nicemu... Imaju neko spetljano ime kojeg sam senilac zaboravio...

U prirodi je lijek za sve... Evo ovaj nas ribolov... Koliko ljudi samo kupuje one Omega 3 kapsule i ulja, umjesto da odu na vodu, rekreiraju se, disu cist vazduh, i na kraju pojedu tu ribu sto su je uhvatili i time u sebe unesu 70 puta vise ribljeg ulja (= omega 3) u svoj organizam... a da ne pricam o uticaju vode i prirode uopste na psihu (pod uslovom da "radi" riba :-))

Uh... odlutah ja debelo u off topic, jos ce me i Senad "sprziti" kad vidi ovo <valjanjeodsmijeha>
slika slika

Avatar
senad
Gledač u vodu
Postovi:3608
Pridružen/a:20 lip 2006, 17:05
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Ko i koliko dnevno moze postaviti starijih vijesti?

Post Postao/la senad » 05 vel 2010, 12:17

Senad je ovih dana nedostupan, pokusajte kasnije ;-)
Bas bezze nagrebusi, sinoc sam zeni prepricao tvoj belaj.Mogu misliti kako to boli, oprzim se cigarom malo, pa me danima plik maltretira, a ne cijeli dlan "zapeći".
Ne daj se i polako, ovo sto je ostalo i nije toliko bitno, i ja cu ovo par dana (kad budem dostupan, jer sam ovo dana uglavnom po terenu) postaviti stranicu da vidim kako fercera i da li ce nam se pojaviti greska sa slikama (imam rijesenje ako se pojavi koje je 5 minuta posla), te cemo preci na novu skroz, a ostace i stara da sa nje mozemo skidati ostatak materijala (ovo starih vijesti sto nam je ostalo), te cu na kraju staru skroz izbrisati.Ja se nadam da cemo ovim dobiti oko 300 mb prostora (moguće i više), što će biti dostatno za narednih godinu-dvije.
Ja ti i nemam nekih savjeta za lijecenje, eventualno mogu nesto za prevetnivu: sljedeci put odaberi iskljucenu ringlu. :mrgreen:
Ustvari, ja volim sjediti kraj vode i gledati u vodu.
Štapove nosim da bi me zvali ribolovcem, a ne "budalom koja gleda u vodu".

by Kapo Senad :mrgreen:

Avatar
senad
Gledač u vodu
Postovi:3608
Pridružen/a:20 lip 2006, 17:05
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Ko i koliko dnevno moze postaviti starijih vijesti?

Post Postao/la senad » 12 vel 2010, 17:14

Eto, aktivirah novu stranicu.
Juce sam jedan belaj napravio kod tog aktiviranja, da umalo nije sve otislo niz vjetar.Odmah me zeludac zabolio, za tri sata sam sprzio kutiju cigara, sav se preznojio, ali nekako uspjedoh vratiti sve.Mislio sam da sam, prillikom pravljenja backup-a obrisao sve, cak i folder sa slikama koje smo uploadovalo.Da sam to , ne d'o bog, uradio, sve sto smo radili bi bilo bezze, jednim klikom bih sve ponistiio.
Srecom, samo taj folder nisam obrisao, tako da sam sve ostalo uspio vratiti.A to je kad covjek zuri, kad hoces nesto na trku-frku da uradis.
Ovo sto je ostalo starih vijesti se sada nalazi na
http://www.bistrobih.ba/index1.php
ali moram napisati kako cete dolaziti do starih vijesti koje su ostale, no nemam sad vremena.Javnem se veceras da podijelimo ovo malo sto je ostalo i da privedemo kraju ovo nabacivanje materijala, a onda cu ja ispravljati greske.
Bistro i cuejmo se!
Ustvari, ja volim sjediti kraj vode i gledati u vodu.
Štapove nosim da bi me zvali ribolovcem, a ne "budalom koja gleda u vodu".

by Kapo Senad :mrgreen:

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Ko i koliko dnevno moze postaviti starijih vijesti?

Post Postao/la rusko » 12 vel 2010, 20:02

Senade, zato uzmi jedan eksterni harddisk (ako nemas javi poslacu ti) i nekoliko dvd-ova pa sve lijepo preko ftp-a pothrani na vise primjeraka da imas backup... poslije odredis "ritual" - svake sedmice pravis novi backup... po redosljedu, prvo harddisk, pa onda sa njega na DVD, pa jos jedan DVD, onda iskopas ogromnu rupu iza kuce... zakopas u nju jedan treci prazan dvd i nad njom viknes "u cara Trojana kozije usi"... da zavaras trag zlim spijunima i komsiluku... i bice sajt na sigurnom ;-)

...malo zeze... medjutim, treba uvijek imati backup i redovno to odrzavati, ljudski faktor - jedan klik misem i odose godine rada u zaborav... i da ti ponovim onu "staru" pricu... imas kod mene na webu prostora, u slucaju da tvom provajderu rikne server ili se desi slicna havarija koju ti ne mozes regulisati... napravi backup, i ako se ne daj boze sta nepredvidjeno desi imaj u vidu da taj webprostor uvijek stoji slobodan jer imam 10 Gb prostora a moj sajt je sad u formi blesavog bloga s kojim se samo zezam... lako je to sa backupa prebaciti i automatski opet "ozivjeti" sajt ako bude trebalo...
slika slika

Avatar
senad
Gledač u vodu
Postovi:3608
Pridružen/a:20 lip 2006, 17:05
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Ko i koliko dnevno moze postaviti starijih vijesti?

Post Postao/la senad » 12 vel 2010, 22:26

Ma radio sam ja backup-e stare stranice non-stop, imao je svo vrijeme u kompjuteru jer je drugaciji sistem bio.Staru sam radio offline, a onda radio upload, tako da je bilo konstantno azurirana na kompjuteru.
Juce kad sam kliknuo sto nisam trebao, sav sam se preznojio, zeludac mi se okrenuo.Čovječe, pomislih da sam 6000 slika obrisao, a znaš šta bi to značilo.
Jednostavno mi je sve nestalo.Svi na poslu su vidjeli da sam požutio od muke i ono jaranski tješili, a meni nije bilo ni do čega.Najgore je što ja hoću da sam pametan i brzac, da skratim proceduru, a pošto mi je i kompjuter nešto pomalo štopao, ja sam kliknuo na nešto, al' pogrešno jer je miš imao zadršku kod blokade na onom što mi je trebalo, a ustvari sam kliknuo ne'am pojma na šta.
Kad sam našao folder sa slikama...hej...to se ne može opisati.Juče sam opet napravo instalaciju cijele skripte i vratio baze i folder, tako da makar to funkcioniše kako treba.Imam malih problema sa pojedinim pluginima na stranici, ali nadam se da ću i to u ponedjeljak riješiti.Poslao sam mail ovim što mi je kod njih stranica na serveru i nadam se da će biti sve ok.
Dobro je prošlo kako sam se bio prepao.Sad na 4 kompjutera i stiku imam cijeli backup.
Ne govori meni Šeha džaba "nahrani kerove, Kapo, ne diraj ništa!" :wink:
Ustvari, ja volim sjediti kraj vode i gledati u vodu.
Štapove nosim da bi me zvali ribolovcem, a ne "budalom koja gleda u vodu".

by Kapo Senad :mrgreen:

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Upute za pravilno korištenje foruma, postavljanje slika, vijesti...”