Postavljanje vijesti na stranicu (Wordpress)

Moderator/ica:emin

Avatar
senad
Gledač u vodu
Postovi:3608
Pridružen/a:20 lip 2006, 17:05
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Re: Postavljanje vijesti na stranicu (Wordpress)

Post Postao/la senad » 29 srp 2010, 11:33

Eto, to bi bilo to.
Nemojte se prepadati jer vam ovo može izgledati komplikovano, u biti je jako jednostavno.
Zapamtite par stvari koje vam mogu dati ohrabrenje da se usudite krenuti sa postavljanjem vijesti:

1. Ne možete ništa pokvariti/zeznuti
2. Vijest će biti postavljena na stranicu tek nakon što je pregleda neko od moderatora i ispravi eventualne greške
3. Možete naučiti nešto novo i korisno
4. Više ljudi uključenih u postavljanje vijesti će stranicu napraviti boljom, ažuriranijom, interesantnijom.


Evo i primjer - na stranici su registrovana 183 korisnika.Svi registrovani mogu postaviti vijest.Samo dvije vijesti godisnje svako od vas da postavi, to je da svaki dan imamo makar jednu vijest na stranici.
Kad bi isli na to da svako od vam jednom u mjesec dana postavi jednu vijest, 180 vijesti mjesecno bi znacilo 6 vijesti dnevno, a koliko se otprilike trenutno postavlja.
Šta je vama postaviti jednu vijest mjesecno? Potrošiti pola sata mjesecno za stranicu nije neki trosak.
Šta mislite koliko meni treba vremena za tih 60-100 vijesti mjesecno koje postavim na stranicu?

Svi znate da je stranica totalno neprofitna, da niko na njoj nije zaradio feninga, i ako je smatrate korisnom, ako je vama interesantna i korisna, nadam se da neće biti problem odvojiti tih pola sata mjesečno za nju.

Nadam se da nisam ovo uputstvo uzalud postavljao i da ćete nekad nešto i postaviti.
Ustvari, ja volim sjediti kraj vode i gledati u vodu.
Štapove nosim da bi me zvali ribolovcem, a ne "budalom koja gleda u vodu".

by Kapo Senad :mrgreen:


Avatar
senad
Gledač u vodu
Postovi:3608
Pridružen/a:20 lip 2006, 17:05
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Postavljanje vijesti na stranicu (Wordpress)

Post Postao/la senad » 02 srp 2011, 16:48

Evo sam na prakticniji nacin pojasnio postavljanje vijesti - video klipom.
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=XBMR5xQHfvs[/youtube]
Ovo je prvi probni video, akasnije cu (kad budem imao vremena) postaviti jedan pravi u kojem će ujedno biti i govorno pojasnjenje.
Program koji ovo radi, a koji radi i dosta drugih stvari (screen shot i to jako mnogo opcija, editovanje istog, screen shot dijela desktopa....) mozete skinuti sa ovog linka:
https://rapidshare.com/files/1698459834 ... sktopa.zip
Uploadovao sam ga jer moze svakom nekad zatrebati, a evo da odmah Zlaju zamolim da isto ovo sto je uradio za ImageShack u slikama, uradi i na video klipu. :mrgreen: Taman da ga isprobaš ;-)
Ako ko zapne prilikom rada na programu, neka se javne pa cu pomoci koliko umijem. <titinpionir>
Ustvari, ja volim sjediti kraj vode i gledati u vodu.
Štapove nosim da bi me zvali ribolovcem, a ne "budalom koja gleda u vodu".

by Kapo Senad :mrgreen:

Avatar
tare
Nobelovac
Postovi:1304
Pridružen/a:14 lis 2008, 17:45
Lokacija:Zenica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Postavljanje vijesti na stranicu (Wordpress)

Post Postao/la tare » 02 srp 2011, 18:00

Jel se za ovo mora posebno registrovati na stranici,???

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Postavljanje vijesti na stranicu (Wordpress)

Post Postao/la zlaja » 02 srp 2011, 20:07

Seno odradio sam i postavio video u temu -imageshack-,naravno taj sam video postavio na forum opet pomoću imageshack...ovo je fino kad hoćeš nekom objasniti nešto pa mu pošalješ video kako se radi ili kad trebaš pomoć u nekom programu jaran ti snimi kako se radi-super dobra fora

Avatar
senad
Gledač u vodu
Postovi:3608
Pridružen/a:20 lip 2006, 17:05
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Postavljanje vijesti na stranicu (Wordpress)

Post Postao/la senad » 02 srp 2011, 21:46

tare je napisao/la:Jel se za ovo mora posebno registrovati na stranici,???
Gdje, sta, ne kontam!? :oops:
Ako mislis za rapidshare, ne, a ako mislis na bistrobih.ba, da, jer je ono druga skripa gdje sam pokusao uvezati forum i wordpress (stranicu), ali je bilo prekomplikovano i opasno - moglo je doci do pada obje skripte.
Moras se registrovati i na bistrobih.ba (ako si na to mislio), ali to nije problem. :wink:
Ustvari, ja volim sjediti kraj vode i gledati u vodu.
Štapove nosim da bi me zvali ribolovcem, a ne "budalom koja gleda u vodu".

by Kapo Senad :mrgreen:


Avatar
senad
Gledač u vodu
Postovi:3608
Pridružen/a:20 lip 2006, 17:05
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Postavljanje vijesti na stranicu (Wordpress)

Post Postao/la senad » 02 srp 2011, 21:49

zlaja je napisao/la:...ovo je fino kad hoćeš nekom objasniti nešto pa mu pošalješ video kako se radi ili kad trebaš pomoć u nekom programu jaran ti snimi kako se radi-super dobra fora...
Upravo, tako sam ja dobio neko pojasnjenje, i odmah pitao: "A koji je ovo program?" :mrgreen:
Vec sam ga vidio gdje ce mi trebati. :wink:
Ustvari, ja volim sjediti kraj vode i gledati u vodu.
Štapove nosim da bi me zvali ribolovcem, a ne "budalom koja gleda u vodu".

by Kapo Senad :mrgreen:

Avatar
tare
Nobelovac
Postovi:1304
Pridružen/a:14 lis 2008, 17:45
Lokacija:Zenica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Postavljanje vijesti na stranicu (Wordpress)

Post Postao/la tare » 03 srp 2011, 00:34

senad je napisao/la:
tare je napisao/la:Jel se za ovo mora posebno registrovati na stranici,???
Gdje, sta, ne kontam!? :oops:
Ako mislis za rapidshare, ne, a ako mislis na bistrobih.ba, da, jer je ono druga skripa gdje sam pokusao uvezati forum i wordpress (stranicu), ali je bilo prekomplikovano i opasno - moglo je doci do pada obje skripte.
Moras se registrovati i na bistrobih.ba (ako si na to mislio), ali to nije problem. :wink:
Ma ja to,bistrobih.. :grin:

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Upute za pravilno korištenje foruma, postavljanje slika, vijesti...”