hair

Moderatori/ce:emin,AlaS,zlaja,svirac

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Re: hair

Post Postao/la Seha » 11 tra 2012, 22:16

Neznam jeste li procitali ovu pricu. Jednom sam naisao na nju na Dzuboksu i kopirao je.


Mirsade, hvala na ovom tekstu...

O Sobicu...vjeruj da mi se "stisne" oko srca kad se prisjetim tih trenutaka...Nisam ga poznavao. Svirao sam tada po studentskim i privatnim zurkama gitaru sa jednim mojim drugarom koji se zvao Bulatovic Milan iz Brodareva...Taj je svirao Sobica i samo Sobica. Jedne veceri sjecam se kad sam se vratio u svoju sobu u Studentskom gradu na Novom Beogradu, cujem kako na razglasu ponavljaju nekoliko puta da oni koji imaju B+ grupu hitno se jave dole u razglas jer zivot jedne nase koleginice je u pitanju...Sjurim se dole i posto sam znao momke u razglasu javim se da imam tu krvnu grupu. Pride mi moj drugar koji je tamo radio i kaze daj molim te treba nam krv za Miladinovu sestru. Kaze to je onaj sto svira gitaru...Izade preda me momcina i pruzi mi ruku i ja ukapiram da je to niko drugi nego Miladin Sobic cije sam pjesme slusao ali sam u to vrijeme vise bio Balasevicev simpatizer jer su imali slicne trendove u to vrijeme na akusticnim gitarama. Kaze sestri treba svaki dan krv i ima nas nekoliko koji smo se javili i kako smo izracunali ja sam trebao za 2-3 sedmice opet na red doci...Rekao sam da nema nikakvih problema...Dosao je za par dana kod mene kako smo se i dogovorili i otisli smo tamo i dao sam krv i onda me on odveo kod sestre usput mi pricajuci da ima dvije sestre kojima je otac zbog velike simpatije prema pricama iz 1001 noci dao imena Donziada i Sheherzada...ugledao sam joj lice...Lezala je u krevetu prilicno iscrpljena..Onda joj Miladin kaze: Hajde evo ovo je Mirsad i dosao je dao je krv za tebe...ona je pokusavala nesto reci ali snage u njoj nije bilo, cak ni zdravo nije uspjela da mi kaze...Tu sam na kratko upoznao i tu njegovu drugu sestru...pricao mi kako je donio gitaru pa joj ponekad zasvira da bi je hrabrio a potom odlazio u kupatilo u bolnici i plakao kao malo dijete..rekao mi je da treba da se skupi neki novac da bi je poslali mislim da je u Njemacku ali da tih para za sada nema...Da sam mogao dao bih joj i vise od te simbolicne krvi ali ziv sam stvor i nemam skoro nista cime bih mogao i drugima u toj situaciji pomoci...Sjecam se vracali smo se autobusom...slusajuci Miladina covjek zaista shvati kakva licnost stoji pred njim. Svi smo mi mi "vruci" kako to kazu moji bosanci, za svojim najblizim ali kod Miladina je to bilo nevjerovatno izrazeno...Sa kojom samo energijom je zelio pomoci oboljeloj sestri to covjek ne moze staviti vise u normalne okvire...Dok smo se vozili pricao mi je da mu je i majka tu odnedavno da bi kuhala i pomogla u toj situaciji. Zvao me da idem kod njega da sta prezalogajim ali meni je malo bilo neprijatno pa smo to odlozili za neki drugi put...Pozdravili smo se i krenuo sam u studenjak gdje sam i zivio tada na Novom Beogradu...Nakon izvjesnog vremena kako smo se i dogovorili nazvao sam Miladinovog zeta (cijeg imena ne mogu da se sjetim) da upitam kad je tacno ponovo moj red za davanje krvi, a on mi je sav razdragan rekao da su te pare skupljene i da Sheherzada moze nastaviti dalje lijecenje u Njemackoj (nisam siguran ali mislim da je Njemacka)
Nakon nekog vremena ponovo sam ga nazvao i saopsteno mi je da se dobro osjeca i da cak moze i ustati i hodati...Naravno da sam bio presretan...
Ne znam tacno koliko vremena je proslo ali znam da je tog dana moja prijateljica Meca iz Capljine dosla u moju sobu i donijela mi clanak iz citulja u kome stoji da je Miladinova sestra umrla...Nazvao sam Miladinovog zeta i izjavio saucesce...Miladina nisam imao niti srca niti hrabrosti nazvati...Proslo je neko vrijeme iza toga mozda i par godina, ne sjecam se vise...Nesto me vuklo da nazovem Miladina jer cinilo mi se da sam mu tada ostao duzan taj upravo mali telefonski poziv za koji jednostavno hrabrosti nisam imao......Udahnuo sam duboko i okrenuo broj koji sam dobio mislim na informacijama....Javio mi se zenski glas i zamolio sam da ako mogu razgovaram sa Miladinom...zamolila me da pricekam i ne zadugo cujem poznat glas i ono telefonsko : "Molim"...rekoh mu zdravo Miladine...ja sam...Mirsad...Upitao me: "Koji Mirsad" jer proslo je par godina od tada a vjerovatno ih je bilo jos sa istim imenom koje je Miladin poznavao...Prode mi kroz glavu: "Kako sad da mu kazem i da ga podsjecam odakle se mi ono znamo"...Nemadoh ponovo hrabrosti reci mu odakle se ono poznajemo i podsjecati covjeka na takvu tragediju...Rekoh mu da sam njegov simpatizer i zelio sam ga samo pitati na kojoj gitari svira...Rekao mi je ali se vise i ne sjecam i na kraju zazeljeh da ga dragi Bog cuva i to je bilo sve...Nisam ni tada imao hrabrosti reci mu koji Mirsad je bio na telefonu...Ne znam da li je to stvar hrabrosti uopste bila ili nesto drugo ali ...eto...tako se to zavrsilo...Tesko mi je i sada dok pisem jer sam se srodio sa tim covjekom koga sam tada upoznao i sa kim sam proveo nekih pola dana ipak cini mi se da je trajalo jednu malu vjecnost...Ipak na mene je ostavio snazan pecat velikog, duhovno strahovito jakog covjeka sa velikom dusom..I danas tako bih rado da ga vidim i sretnem i stisnem mu ruku ali da mu nikada ne kazem odakle se poznajemo...Veliko srce je Miladin...Neka te Bog cuva deticu, ma gdje god sada bio.....Cujem da do danas jos nista nije snimao od smrti svoje setre..A tada mi je rekao da kad mu sestra ozdravi snimace neki spot sa Lyonel Ritchie-m koji mu je to i ponudio...Kakva cast..Ipak zivot cini svoje i pise svoje refrene za nase pjesme...Sad vi zamislite koliki je to komad tuge koju Miladin nosi i danas da se odrekao svoje najdraze stvari (izuzimajuci njegovu sestru) a to je gitara...Kolika je to planina bola na dusi kad neko kao Miladin kome je gitara sve niti vise javno svira niti vise snima...Takvo njegovo stanje najbolje mogu opisati stihovi Balasevica: "Jedan zivot miran tih...nekad bacim kartu il' napisem stih....Stvari teku, ja se drzim izvan njih" .....
Pozdrav....
Mirsad
slika


Avatar
Kovach
Nobelovac
Postovi:1493
Pridružen/a:13 kol 2006, 14:17
Lokacija:Jablanica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: hair

Post Postao/la Kovach » 11 tra 2012, 22:49

Sobic i Balasevic su vise od muzicara. Uz njihove pjesme se odmaram.
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Q4HJPC5t_Ps[/youtube]

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=fMcIw9Kb ... re=related[/youtube]

Avatar
tare
Nobelovac
Postovi:1304
Pridružen/a:14 lis 2008, 17:45
Lokacija:Zenica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: hair

Post Postao/la tare » 13 tra 2012, 18:57

Kraljevi <adipiva>

Malo Yu Grupe:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=NuxShjhP ... re=related[/youtube]

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: hair

Post Postao/la Seha » 14 tra 2012, 12:47

Gdje me nadje :mrgreen:
Poslusaj ovaj uzivo album imas cijeli postavljen na YTube

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=fL5--YTH ... ure=relmfu[/youtube]
slika

Avatar
tare
Nobelovac
Postovi:1304
Pridružen/a:14 lis 2008, 17:45
Lokacija:Zenica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: hair

Post Postao/la tare » 18 tra 2012, 20:25



Avatar
emin
Književnik
Postovi:820
Pridružen/a:21 ožu 2011, 10:03
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: hair

Post Postao/la emin » 18 tra 2012, 20:33

..be yourself no matter what they say..

Avatar
flyFishing
Piskaralo
Postovi:203
Pridružen/a:04 kol 2009, 13:09
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: hair

Post Postao/la flyFishing » 19 tra 2012, 08:32

prije neko vece bio u BKC-u...

cakaj me...
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=igjZq-5dggo[/youtube]

naj ti poljub narise ustnice...
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=4ZizddIC ... re=related[/youtube]

praslovan
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=uZ12tle- ... re=related[/youtube]
Men and fish are alike. They both get into trouble when they open their mouths.

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: hair

Post Postao/la Seha » 19 tra 2012, 12:53

Perverzija dobrog bluesa :wink:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=y9nnxFIT ... re=related[/youtube]
slika

Avatar
flyFishing
Piskaralo
Postovi:203
Pridružen/a:04 kol 2009, 13:09
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: hair

Post Postao/la flyFishing » 20 tra 2012, 21:49

malo sentisa za pocinak...

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=tM1rSTOs7Zs&ob=av2n[/youtube]
Men and fish are alike. They both get into trouble when they open their mouths.

Avatar
@ldin
Nobelovac
Postovi:1253
Pridružen/a:02 ruj 2010, 22:44
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: hair

Post Postao/la @ldin » 27 tra 2012, 13:11

i nešto energično za dobar dan ;)
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=RtBbinpK5XI[/youtube]
Starost počinje kad kajanje zamijeni snove !!!

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: hair

Post Postao/la Seha » 27 tra 2012, 22:22

<championvanja>
slika

Avatar
@ldin
Nobelovac
Postovi:1253
Pridružen/a:02 ruj 2010, 22:44
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: hair

Post Postao/la @ldin » 29 tra 2012, 22:49

evo jedan satić relaxacije ;) full album :)
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=bHSfYZFu ... re=related[/youtube]
Starost počinje kad kajanje zamijeni snove !!!

Avatar
flyFishing
Piskaralo
Postovi:203
Pridružen/a:04 kol 2009, 13:09
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: hair

Post Postao/la flyFishing » 30 tra 2012, 13:21

Men and fish are alike. They both get into trouble when they open their mouths.

Avatar
flyFishing
Piskaralo
Postovi:203
Pridružen/a:04 kol 2009, 13:09
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: hair

Post Postao/la flyFishing » 30 tra 2012, 13:24

i jedna svecarska <titinpionir>

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=JAAB40LZ2qM[/youtube]
Men and fish are alike. They both get into trouble when they open their mouths.

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: hair

Post Postao/la Seha » 01 svi 2012, 12:45

slika

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Muzika”