Motori Traktori Multikultivatori i ostali metalni ljubimci

Moderatori/ce:emin,AlaS,zlaja,svirac

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Re: Motori Traktori Multikultivatori i ostali metalni ljubim

Post Postao/la Seha » 20 ruj 2014, 22:41

I ja bi bio bajker da me zena nemasira po bubrezima :?
A Mujo je treci i on se vodi onom parolom "drive like you stole it" <jelmekotrazio>
slika


Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Motori Traktori Multikultivatori i ostali metalni ljubim

Post Postao/la rusko » 10 lis 2014, 18:22

slika slika

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Motori Traktori Multikultivatori i ostali metalni ljubim

Post Postao/la rusko » 21 pro 2014, 16:20

Ima li iko iskustvo sa Bmw r 1200 gs? Trazim sebi motor koji je dobar i za terensku voznju a i za normalne puteve, teoretski (sto sam mogao procitati po netu) bi ovo trebala biti ultimatna masina za ono sto meni treba…
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
slika slika

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Motori Traktori Multikultivatori i ostali metalni ljubim

Post Postao/la Seha » 22 pro 2014, 18:23

Definitivno jedan od boljih velikih enduro touring motora.. Kada sam sebi trazio maxi enduro ili dual sport touring (kako to danas vole reci) bilo je par makina u igri srce je vuklo ka ducati-ju multistradi, a razum je rekao v strom.. Razlika u lovi majko mila nesmijem ni progovoriti tu cifru.Nova Multistrada 366.000 danskih kruna, a stroma sam uzeo model K8 spusten sa 160.000 na 110.000 DKR.. Ovaj GS je mrak motor, ali i on je kod mene takodje boze sacuvaj cijena, a i nepase mom stilu voznje to sto ima kardan koji nerijetko zna i zajebavat i ostaviti raju na putu.. Kod vas u SWE malo jeftiniji motori bas kao kao i auta, ali jos uvijek cifra da trepavice otpadnu.. Moras voditi racuna i na cijene odrzavanja i pronaci neki servis u ciji rad imas povjerenje jer ovi servisi danas mimo toga sto pofino klempiraju raju nerijetko i uniste motor tokom nevjestog servisiranja. Ja sam tako popizdio na njih da sam ih na prvom servisu 1000 km postrojio sve koji su se nasli u radioni. <titinpionir> . Pa jebote zaoblili mi glave na 3 sarafa koliko su stezali konjine.. U stvari sta rade daju djeci koja se obucavaju i tu su na praksi da se uce na tvom motoru.. Maksimalno neodgovorno.. Takodje i rodjak koji zivi u Malmeu je imao problema sa onim servisom blizu luke. Zestok fuseraj. Ono bas moras pitati raju koji servis u blizini tebe radi svoj posao kako treba.. Ja od tada sam sebi radim servise. Spojim ugodno sa korisnim i vozdra. Nije to nuklearna fizika ako se iole razumijes u mehaniku i pored sebe imas kompjuter u koji si ubacio service manual po kome na kraju krajeva rade i u servisu i gdje imas sv e objasnjeno do u detalj..To je najbolji nacin i da upoznas svoj motor ako negdje krepa da otklonis kvar na licu mjesta.
Nego reci ti meni za sta imas namjeru koristiti motor (za loko voznje) ili za malo duza putovanja.. Jesi li prije vozio motore i tako to. Jer ima i povoljnijih solucija ukliko ti radius kretanja nije preko 1000 km mada raja i sa tim manjim kubikazama obidju svijet.

Hej bas mi godra sto razmisljas u tom pravcu :wink: drzim fige
slika

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Motori Traktori Multikultivatori i ostali metalni ljubim

Post Postao/la rusko » 22 pro 2014, 19:48

Odavno ja to planiram Seha… Ali do sada nisam imao s kim a ni uslova gdje da ga drzim. U sklopu preseljenja, blizu sam da se docepam mjesta u garazi a nedavno se i zenin buraz doselio u Malmö, i on je biker… onda se pojavilo par frendova na poslu koju su takodje nabavili motore, a i vole ribolov… I tako se priblizih realizaciji plana da kupim makinu (ideja je dobila smisao).

Vozio sam dosta mopeda, a prave motore kada mi se ukazala prilika. Vecinom neke Jave (stari i njegovi frendovi su ih imali) i druge "okate" naprave sto su nasi znali sklepati dole. Nemam neko veliko iskustvo, i to sto imam je "zastarjelo" ali to me nije sprecavalo u ranijim poduhvatima i mislim da mi nece biti problem da polozim i savladam finese voznje vecih motora.

Ovaj mi se svidja iz dva razloga, prvi je sto pase mojoj gradji (krakat coik)… A zelja mi je da se s njim "vinem" u divljinu. Dobra mjesta za ribolov i lov su od mene nekih 200-300 km, ali da dodjem do njih imam uvijek sumskih puteva koji vode do jos boljih mjesta a kojima ne mogu autom, a za pjesacenje treba pola dana. Tako da bi mi ovakav stroj bio ideala. + koji dzir sa gore navedenom ekipom sa istim ciljem bi pojacao korist.

Sto se cijene tice, pojaka je… Ali iskustvo sa drugim stvarima koje sam nabavljao je da dok covjek nekupi ono u sta se zaljubi samo ce mijenjati i bacati pare na pokusaj zamjene, ali bezuspjesno - na kraju takvi pokusaji izadju skuplji nego da odmah kupis sta zelis, pa ako se razocaras - prodas i mirno ganjas nesto drugo. Meni je jedino pitanje da li je on pametan izbor za covjeka sa mojim zastarjelim iskustvom i refleksima. Kazu svi da je jako stabilan iako je visok, i da nije los za pocetnike. Haj' sad znaj da li je tako… Zato bih volio naci nekog ko ga je vozio da cujem iskustva iz prve ruke.

Sto se servisa tice, to za "lutriju" sto se znanja i rada tice sam cuo i od dosta ljudi ovdje. Ovdje se malo ko usudjuje dati motore na servis lokalnim "maherima". Buraz od zene angazuje jednog koji zivi dole u tvojim krajevima (rodjak mu je), tip zna sta radi i imamo povjerenja u njega pa sam sa te strane siguran. Ako ti treba mogu ti proslijediti njegov broj.
slika slika


Clavis
Nobelovac
Postovi:1504
Pridružen/a:21 stu 2011, 23:00
Lokacija:Plićak
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Motori Traktori Multikultivatori i ostali metalni ljubim

Post Postao/la Clavis » 22 pro 2014, 21:02

Kazu dok covjek ima snove da je živ. Ja ću mu se jednog dana vratiti :) Iskusio sam ribolov i "jahanje". Mozda motorm neću vratiti one dane bezbrige al bar malo cu im se pribliziti. Jer kad se ko tinejdžer vežeš ža pičilicu pričaš sa njim ko sa konjem. U kutiji ispod sjedišta kraj masne krpe, ključ i rezervna svjećica, tri paradajza, narezak i dug julski dan. Voznja kroz kanjon kući, svejdno što je pod "guzicom" ne punih 50 ccm2 osjećaš se ko šejn u zalasku sunca. Nego dete vi još koju o ovome da čitam :) :) <championvanja>

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Motori Traktori Multikultivatori i ostali metalni ljubim

Post Postao/la Seha » 23 pro 2014, 13:25

Clavis brate jesi srocio ovaj post osjetih vjetar u kosi i miris "dvotaktola" u nozdrvama :wink:

Rusko nemas onda sta da razmisljas ako vec dugo vremena planiras i ako imas iskustva sa nasim hescijama tipa MZ / JAWA (tako se kalio celik) :grin: .. Trebace ti jedan period privikavanja na tezinu i ciklistiku i sve dok neosjetis da si stekao rutinu i samopouzdanje laganini.. Kad smo vec kod ciklistike od ovih maxi offroad motora sam probao skoro sve modele nisam samo Triumph Tigera.. Prosle godine sam ostao paf nakon sto sam provozao KTM 1190 Adventure.. Kako taj motor vozi sa lakocom to nije normalno.. Na tom motoru su po meni idealno nasli kompromis izmedju voznje po asfaltu i makadamu dok GS, Strom, Multistrada, i Caponord vise bacaju na duga putovanja asfaltom sa povremeno losim dionicama i laksi offroad. Poslusaj me i probaj par modela prije nego se odlucis jer bar mi koji zivimo vani imamo tu mogucnost.. Dosta se raje zaleti "uzme motor na oko" i onda nakon sezonu ili dvije skonta da je napravio zajeb i da nije to to i onda tu kao po pravilu gubis dosta love u zamjeni prodaji i sl. Probaj par modela i onda donesi odluku jer to ti je ko kad kupujes cipele sve su one na oko iste al kad napravis par koraka tek onda znas na cemu si. Ja sam pravo zadovoljan sa Stromom. Na pocetku sam se dvoumio izmedju 650 i "hiljadarke". Cim sam okrenuo jedan krug od 15 tak minuta sve mi se samo kazalo 650-ka je super motor, ali ja bi je poznavajuci sebe izgustirao za sezonu.. Ono sto je meni pravo sega u svoj toj prici oko motora je slijedeca stvar.. Rijetkost je vidjeti nekoga nakon par godina da vozi motor kakav je izasao iz fabrike.. Auta su manje vise sva ista i nakon 10 godina dok motor vremenom pocinje liciti na vlasnika.. Ne ozbiljno nije zajebancija. Nacin na koji ces nastelovati rucke, hvataljke, retrovizore, tapacirati sic podici ili spustiti prednji zadnji kraj. Vjerovao ili ne ja cu od 10 bajkera minimalno pogoditi sta voze njih 8 ciji je ciji su motori na parkingu. Super je i to sto imas raju sa kojom mozes okrenuti djir mada ja nepreferiram coporativne voznje jer imas raje koja je "lako zapaljiva materija" i nebi brate vise da me zbog nekog drugog prolaze trnci i da cekam ili da on otrese ili da pokupi nekog u grupi.. Kad mi je potreban adrenalin i malo brza voznja odvezem solo voznju negdje van grada naravno prvo u jednom pravcu da vidim ima li murije biciklista ili nekog pored puta.. Kod vas u svedskoj je pravo zajebano zbog mnostva divljih zivotinja koja "prelijecu" preko ceste.. Ja "u bobu" nepokupih jazavca ove godine kad sam isao za Lidkoping.. Uh tek sad skontah da sam napisao post ko da spremam doktorat <valjanjeodsmijeha>

Poseban je gust u ribu otici motorom.Ja sam to konstantno radio 80 tih. Sto dalje od civilizacije to bolje :wink:
slika

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Motori Traktori Multikultivatori i ostali metalni ljubim

Post Postao/la montana » 07 vel 2015, 01:30

Dok vi "bajkeri" gledate slike po internet, ja vozam 24 motora odjednom. Radi se o Indian motorima koje sam razvozio po bajkerskim radnjama po New Yorku. Brate, neznam puno o njima, ali da su lijepi, nemam rijeci. Na proljece sam dobio pozivnicu u jedan Bike Shop da provozam motore, a imaju I nekakve "susrete". Komsinica Raza kaze da ne idem, jer su to sve goli "hasisari"! <valjanjeodsmijeha>
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Clavis
Nobelovac
Postovi:1504
Pridružen/a:21 stu 2011, 23:00
Lokacija:Plićak
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Motori Traktori Multikultivatori i ostali metalni ljubim

Post Postao/la Clavis » 07 vel 2015, 07:47

Jal droza da te spuca bolje i to nego ono kako se zove....nesto srednji' godina. Il su mušičari čim se ispile u toj fazi? <jelmekotrazio>

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Motori Traktori Multikultivatori i ostali metalni ljubim

Post Postao/la Seha » 09 vel 2015, 10:14

Stipu Razu njoj vokri sto nije ona pozvana i sto joj je okracao kozni minjak :wink:
slika

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Motori Traktori Multikultivatori i ostali metalni ljubim

Post Postao/la montana » 09 vel 2015, 12:32

Dobra je to zena. Ima upadice, mozes je slusati danima. <titinpionir>
Ovi iz Indiana daju ti 1000$ u kesu ako pokazes da si prije imao Harley pa kupujes Indian. Svija mi se "kaubojski" izgled ovih "indijanaca" <valjanjeodsmijeha>
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Motori Traktori Multikultivatori i ostali metalni ljubim

Post Postao/la Seha » 10 vel 2015, 00:55

Eto super.. Skupis 10 bosanaca (10x1000= 10.000 ;) ) da slazu za tebe da su ih imali dok su bili u Bosni i reci vlasniku da zadrzi kusur. Kad smo vec oko tog fazona amerika motori i to.
Meni se svidjaju oni americki auspusi Two Brothers za moju makinu, al me prpa da me neoderu sa carinom.. Jednom narucio neke varalice i par sto metara spage jbte kad mi je dosao racun za carinu kontam poslali mi sve varalice i spage sto su imali na lageru u bass pro shopu u :? Odtad pusem i na hladno <valjanjeodsmijeha>
slika

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Motori Traktori Multikultivatori i ostali metalni ljubim

Post Postao/la montana » 10 vel 2015, 02:20

Cuo sam za te deracine na varalicama. I ja jednom poslah 4 varalice, platio covjek 32KM carine. Mi musicari puno bolje prolazimo. Valjda kako one nam role izgledaju staromodno, pa se i carinik sazali <jelmekotrazio>
Te auspuhe i ostale kabaste stvari jedino mozes kad neko salje kontejner dole. Ja sam zadnji poslao prije tri godine. A necu sljedeci uskoro. Ako doceka dok ja budem opet slao, bujrum pa ubaci te sulunare. <valjanjeodsmijeha>
Ja sam trznuo na ATV Polarisov Razor 570 Trail. Vozam ih sa tim motorima i mogu ti reci da sam odusevljen performansama. Ima i ovaj novi Ace ali ima samo jedno sjedalo... a znas kakvi smo mi musicari, pecamo pod parolom:"Kad si sa nekim, onda nisi sam" <jelmekotrazio>
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Motori Traktori Multikultivatori i ostali metalni ljubim

Post Postao/la Seha » 10 vel 2015, 12:07

Hvala stari naletice vec neki akrap leovinche il sta drugo da valja povoljno.. Samo me cudi da u evropi nemaju nekog svog zastupnika preko koga ide trgovina jer sam tako oslobodjen poreza ako salju iz EU.

ATV je super stvar jos da natakaris onu prikoljic onda se covjek moze rahat zaputiti na par dana u vukojebinu..
slika

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Motori Traktori Multikultivatori i ostali metalni ljubim

Post Postao/la montana » 10 vel 2015, 14:52

Imaju neki regulativni zakoni USA sa EU oko trgovine u kojima BiH ispasta. Amerikanci nas crtaju u sred EU, a mi necemo do 2028.g. EU proizvodi su ovamo znatno jeftiniji nego dole, jer uzivaju specijalni status pri uvozu, a od svojih imaju stimulaciju izvoza. Medjutim, recimo kupis Mercedes, ovdje i mozes ga uzeti dole da ga vozas, ali im ga moras vratiti da bi ga o i strpali na brod i dovukli ovamo preko bare. Tek tada dobijes papire, a onda ga tek mozes vuci ponovo preko bare, mada i tada imaju neku fintu da mora biti u Americi pola ili cijelu godinu u tvom vlasnistvu. Opet po narodu. A ovi nasi uveli glupu homeologaciju, prema EU standardima, a auto iz EU??? Tu te dodatno oderu jos par hiljada i dodje te na isto.
ATV je za nas musicare i vas sarandzije super. Natovaris stvari i mozes doci na poziciju koju sanjas. Usput i varalicarima je dobro. Uvijek se sazalimo, pa ih povedemo sa sobom. Sta oni nose osim stapica i kutijicu mepsova. Ne zauzimaju puno mjesta, i mogu sjesti u prikolicu pored primame? <valjanjeodsmijeha>
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Četverotočkaši, dvotočkaši...”