Motori Traktori Multikultivatori i ostali metalni ljubimci

Moderatori/ce:emin,AlaS,zlaja,svirac

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Re: Motori Traktori Multikultivatori i ostali metalni ljubim

Post Postao/la rusko » 07 sij 2011, 18:16

Eno mu pustio ulje... <valjanjeodsmijeha>
slika slika


Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Motori Traktori Multikultivatori i ostali metalni ljubim

Post Postao/la montana » 07 sij 2011, 21:27

Sreca pa je biorazgradljivo, jer kasnije je pustio jos nekoliko "barela"! <valjanjeodsmijeha> <valjanjeodsmijeha> <valjanjeodsmijeha>
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
besko
Predsjednik Skupštine U.G. Bistro!
Postovi:264
Pridružen/a:19 sij 2010, 01:33
Lokacija:Sarajevo, BiH
Kontakt:

Re: Motori Traktori Multikultivatori i ostali metalni ljubim

Post Postao/la besko » 10 sij 2011, 23:08

Evo dobih link pa da podijelim (udijelim) :D
Lokacije Sarajevo kod RTV doma, izlaz iz Hadzica pa prema Jablanickom jezeru...

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=OX0MghKI ... r_embedded#![/youtube]

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Motori Traktori Multikultivatori i ostali metalni ljubim

Post Postao/la Seha » 10 sij 2011, 23:38

Uf na 6;20 umalo fatalno. Nesvidja mi se ovo divljanje kroz naseljena mijesta. Zamisli da mu necije dijete istrci na cestu !
slika

Avatar
@ldin
Nobelovac
Postovi:1253
Pridružen/a:02 ruj 2010, 22:44
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Motori Traktori Multikultivatori i ostali metalni ljubim

Post Postao/la @ldin » 11 sij 2011, 02:39

iskreno ni ja nisam ljubitelj mada me adrenalin opere samo gedajuci ovako i znam da sve to drugacije izgleda kad covjek vozi , drugacije dozivljeva stvari , al opet ne treba glavu u torbu stavljat ... doduse i ja to kazem kad sam se skršio dobro...
Starost počinje kad kajanje zamijeni snove !!!


Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Motori Traktori Multikultivatori i ostali metalni ljubim

Post Postao/la rusko » 11 sij 2011, 06:28

Ljudi vole adrenalin koji dobiju vozeci sprave nad kojima imaju moc da vladaju, pa traze "dokle to ide"...

Pravi adrenalinski sut cete dobiti tek kada se nadjete u jednoj nepredvidivoj a opasnoj situaciji koju uopste nemozete usmjeriti ili promijeniti i gdje ne mozete procijeniti sta dolazi sljedece, situaciji koja vlada nad vama a ne obrnuto... kao npr. prvi susret sa buducom punicom <valjanjeodsmijeha>
slika slika

Avatar
AlaS
Nobelovac
Postovi:1590
Pridružen/a:19 vel 2008, 00:20
Lokacija:JELAH
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Motori Traktori Multikultivatori i ostali metalni ljubim

Post Postao/la AlaS » 11 sij 2011, 21:35

Ovo na clipu je za ljude koji nisu vozili motor malo zastrahujuce ,ali za nas bikere koji vozimo nije toliko opasno jer kao sto vidim prosijecna brzina 150-160 km/h sto za motor od 1000cc nije nista posebno ove ulicne zujalice, "skoro" uvijek ima negdje 40-50 cm prostora gdje se moze provuci u nezgodnim situacijama.Eh sad na ovo Ruskovo adrenalin da vam ja napisem sta je na BiH cestama adrenalin ,znaci kao na video clipu mozete pogledati ulazi se u krivinu sa 150 u krivini se jos dodaje gas i na izlazu je vec blizu 200 i tad ugledate traktor ili kociju /konjska kola/ vozi sijeno djubre itd. ide jedva 18 km/h imas manje od 20m da reagujes to je adrenalin .Ja licno sam znao vise puta u takvoj situaciji nesvijesno izmanevrisati cisto mehanicki nema tu vremena za mozganje ,pa posle kad stanem probam skontat sta sam uradio .Da ne pominjem situacije kad mi pas pretrcava cestu i onda stane na pola trake kao da namjerno ceka da se zabijem u njega a u mene preko 200 na satu ,pa nocu neosvijetljena mehanizacija koja izlazi iz njiva, kombajni ,traktori ,kocije, kosacice ,tesko je ostariti kao biker u BiH 8)
slika
Bistro

Avatar
@ldin
Nobelovac
Postovi:1253
Pridružen/a:02 ruj 2010, 22:44
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Motori Traktori Multikultivatori i ostali metalni ljubim

Post Postao/la @ldin » 11 sij 2011, 22:36

zato se riješiš "zuje" i laganini ... plafon 40kmh
Alas zbog sličnih situacija sam imao budjenje u Zenici, ne ponovilo se ...od tada totalno drugacije gledam na te stvari , sad i iz auta sa zadnjeg sjedišta govorim polako ...
slika
Starost počinje kad kajanje zamijeni snove !!!

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Motori Traktori Multikultivatori i ostali metalni ljubim

Post Postao/la rusko » 11 sij 2011, 22:56

Ma moj komentar je bio zajebancija... ;-)

Medjutim kao dijete (5 god) sam bio zrtva budale na motoru, pokupio je mene i rodicu na pjesackom... komirao me i slomio mi je lijevu ruku na 4 mjesta, plus neka rebra i zadobio sam popratne masnice i oderavanja... E u momentu prije nego sto me udario sam vjerovatno ja osjetio vise adrenalina nego on... Sretan sto sam ziv!

Mozda sam od tad i drzak i bezobrazan pa cu reci ovo makar se neko uvrijedio:

Covjek koji izlazi iz okuke 200 na sat odnosno ulazi u istu sa 150 u urbanoj sredini, treba biti lobotomiran ako ista uopste ima u glavi... Koji tek adrenalin osjeti taj kocijas koji ni kriv ni duzan nastrada radi BUDALE?

Ko moze sebi dati za pravo da se ponasa po svojoj volji na ulicama ne obaziruci se na ostale ljude... ako je hrabar neka digne brzinu na 300 i zaleti se u neku zgradu, pa gleda hoce li stici zakociti, ako rokne u zid ko ga j*be... ovako ce ubiti nekoga, necije dijete... i sta onda... Majmun se frajerisao... Yippieyeah a nekom dijete mrtvo!

Volim i ja i motore i auta i brodove i vozio sam sve to na velikim brzinama, ali zna se kad i gdje... postoje piste, staze, otvorena mora, autobahn... gdje covjek moze da proba neke stvari a ne kroz carsiju...
slika slika

Avatar
AlaS
Nobelovac
Postovi:1590
Pridružen/a:19 vel 2008, 00:20
Lokacija:JELAH
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Motori Traktori Multikultivatori i ostali metalni ljubim

Post Postao/la AlaS » 11 sij 2011, 23:14

Ja se rijesio zujalice a uzeo jos veci belaj
mali format kawa (1).jpg
sad skacem sa ovim ,usput sam primijetio da BiH ima najvise bodljikave zice na svijetu svaka njiva po 4 komada zategnute ko zice u tambure :grin:
slika-32275-2010-06-1277047775-velika.jpg
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
slika
Bistro

Avatar
@ldin
Nobelovac
Postovi:1253
Pridružen/a:02 ruj 2010, 22:44
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Motori Traktori Multikultivatori i ostali metalni ljubim

Post Postao/la @ldin » 11 sij 2011, 23:35

aferim od A -Ž ... to je to Rusko :wink:
mene je majmun iz suprotnog smjera izgurao sa ceste drito na mene posto je bio planinski put ,jedva se dva auta mimoidju ,ja sam na šoder malo po kočnici i to i bi ... kreten se nije udostojio ni stati ....
u potpunosti se slazem sa tobom i to divljanje po urbanim mjestima ... ono ne mora tebi ništa biti ubit ćes nekog
istina je da to sve drugacije izgleda kada se vozi ... al te greške se ne popravljaju i skupo se placaju ...

što se tiče kočijaša traktora i ostalih zapreznih vozila il kako god uglavnom bez signalizacije i tak to nevezano za motocikliste , njima je po zakonu već zabranjeno da takvi uopšte izlaze na cestu ... pazi vraćam se sa terena iz Splita i u Zeljeznom polju nalecem na motokultivator koji nema nijednog svijetla (čovjek radio do kasno ) bilo je oko 10 -11 na veče ... ja neznam šta se desilo mislim to su sekunde sreca iz suprotnog pravca nije bilo ništa ja sam i po kočnici i na kontra traku ... u kombiju 8 ljudi x svako od njih ima bar 4 člana porodice i ja to treb da nosim na duši zbog majmuna 100 m nize prije željeznog mosta ima proširenje za autobus ...eh tu sam stao i da nije bilo tih ljudi samnom ja bi ga odlezo bolje njega jednog mater mu...

Hoću da kazem da smo mi još daleko za svijetom od neke kulture u saobracaju , daleko od dobrih cesta signalizacije , ispravnih vozlia itd ... treba se cuvat

ko hoće da vidi šta je adrenalin javi se meni pa ga odvedem u planinu malo da penje il se vozika paraglajderom , na rafting ,a moze vala i u ribolov 8)

P.S. Alas i ja kontam o nekakvom croseru već duze vrijeme , to me vuče pravo, zuje sam se riješio, chopera neću dok sam ziv ... ja i zena lagano ranac i vikendi
Starost počinje kad kajanje zamijeni snove !!!

Avatar
AlaS
Nobelovac
Postovi:1590
Pridružen/a:19 vel 2008, 00:20
Lokacija:JELAH
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Motori Traktori Multikultivatori i ostali metalni ljubim

Post Postao/la AlaS » 11 sij 2011, 23:52

rusko je napisao/la:Mozda sam od tad i drzak i bezobrazan pa cu reci ovo makar se neko uvrijedio:

Covjek koji izlazi iz okuke 200 na sat odnosno ulazi u istu sa 150 u urbanoj sredini, treba biti lobotomiran ako ista uopste ima u glavi... Koji tek adrenalin osjeti taj kocijas koji ni kriv ni duzan nastrada radi BUDALE?

Ko moze sebi dati za pravo da se ponasa po svojoj volji na ulicama ne obaziruci se na ostale ljude... ako je hrabar neka digne brzinu na 300 i zaleti se u neku zgradu, pa gleda hoce li stici zakociti, ako rokne u zid ko ga j*be... ovako ce ubiti nekoga, necije dijete... i sta onda... Majmun se frajerisao... Yippieyeah a nekom dijete mrtvo!

Volim i ja i motore i auta i brodove i vozio sam sve to na velikim brzinama, ali zna se kad i gdje... postoje piste, staze, otvorena mora, autobahn... gdje covjek moze da proba neke stvari a ne kroz carsiju...

Eto nisam znao da pjesaci ginu samo od motorista,sad za vikend je neki pijani vozac automobila uletio na parking i pomeo 6-7 mladi ljudi polomio im noge ruke rebra,vjerovatno je bio motorista samo zima mu sad za motor pa divlja automobilom
slika
Bistro

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Motori Traktori Multikultivatori i ostali metalni ljubim

Post Postao/la angler » 12 sij 2011, 06:16

Jedne prilike, nekad davno, rece jedan stari automehanicar 'do 80km/h vozis...preko 80...gadjas"!! Eto da pomjerimo tu cifru na 120 jer je sad sve savremenije ali je i dalje tocak okrugao :wink:

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Motori Traktori Multikultivatori i ostali metalni ljubim

Post Postao/la Seha » 12 sij 2011, 14:55

Drago mi je da ovako razmisljamo i da kao bajkeri osudjujemo ovo divljanje po urbanim sredinama.
Ja sam srecom rastao uz starije bajkere sa kojim sam u rodbinskim vezama. Naravno imao sam i ja svoje momente nazovimo ga bijesnila izazvanog viskom testerona i zeljom da pokazem sta znam. Jednom mi je rahmetli Fista rekao nikad nedivljaj u gradu. Nedivljaj ubices necije dijete. Bil" mogao ziviti sa tim ? Od tog dana vise nikad u gradu nisam vozio kao prije.. Srecom zavolio sam od samog starta enduro motore (makine namjenjene za makadam i asfalt - ponekad i za Dubrovacke skaline na stradunu ;) ). Meni licno nikakvih 300 na sat po pravcu nemoze dici adrenalin kao onih "mizernih" 50 ili 100 kmh po makadamu. Zato Alase RESPEKT na ovoj apriliji trial makini. To je za ljude koji znaju puno vise od ubica na pilama. Cak i u urbanim sredinama ima toliko interesantnih prepreka i jedina opasnost u tim egzibicijama je zivot samog vozaca. Svaka cast na makini jos jednom :)

Vidi ga Senade ubio se za Zelengore :987:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=BCGC_qh6dC8[/youtube]

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=sZI0afko ... re=related[/youtube]
slika

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Motori Traktori Multikultivatori i ostali metalni ljubim

Post Postao/la rusko » 12 sij 2011, 22:21

AlaS je napisao/la:Eto nisam znao da pjesaci ginu samo od motorista,sad za vikend je neki pijani vozac automobila uletio na parking i pomeo 6-7 mladi ljudi polomio im noge ruke rebra,vjerovatno je bio motorista samo zima mu sad za motor pa divlja automobilom
Nije to nikad do vozila, problem je kad idiot uzme da ga vozi...
slika slika

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Četverotočkaši, dvotočkaši...”