Moj kućni ljubimac

Moderatori/ce:emin,AlaS,zlaja,svirac

Avatar
Mujacic Mirza
Piskaralo
Postovi:246
Pridružen/a:24 lip 2006, 18:05
Lokacija:-Tuzla -
Kontakt:
Re: Moj kućni ljubimac

Post Postao/la Mujacic Mirza » 25 sij 2011, 15:35

NA PRODAJU!!!
Par vrhunski fox teriera sa pedigreom.
Psi imaju internacionalne rodovnike ,zdravstvene knjizice i pasose.
Roditelji od muzijaka sampioni ,otac dva puta prvak srbije i jednom prvak ex yu ,majaka takodze jednom prvak ex yu tri puta srbije.
Roditelji od zenke takodze prvaci majka prvakinja italije u svojoj kategoriji.Otac prvak hrvatske ex yu i srbije.
Psi su izvarednog zdravstvenog stanja.
Muzijak je placen 400 eura a zenka 350 .
VEOMA DOBRA PONUDA ZA ISTINSKE LJUBITELJE OVE PASMINE I LOVCE.
Pasmini je porjeklo iz engleske gdje se i dan danas koristi za lov lisica ,odakle im i ime i dolazi.
Zenka je spremna za parenje, psi nisu u rodu i mogu da se pare.Rjetka pasmina u bosni.
Kontakt na tel: 061-654-890 ili na mail mirzet.mujacic@gmail.com
Zbog nemogucnosti daljenjeg drzanja i nemogucnosti istinske brige o njima prodajem ih u paru za cjenu od 500KM
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.


Avatar
senad
Gledač u vodu
Postovi:3608
Pridružen/a:20 lip 2006, 17:05
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Moj kućni ljubimac

Post Postao/la senad » 28 sij 2011, 23:14

Jesi li ti ziv, covjece?
Nigdje te na mapi, gdje si?
Prebacicu ovo u oglase kasnije.
Ustvari, ja volim sjediti kraj vode i gledati u vodu.
Štapove nosim da bi me zvali ribolovcem, a ne "budalom koja gleda u vodu".

by Kapo Senad :mrgreen:

Avatar
soha
Nobelovac
Postovi:1431
Pridružen/a:13 lis 2008, 00:10
Lokacija:Stari grad Soko
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Moj kućni ljubimac

Post Postao/la soha » 03 ožu 2011, 01:26

angler je napisao/la:Cuko je prva liga zaista, svidja mi se pravo jer izgleda umiljato.

A sad malo sale... :wink:
Ma jedino mu nevalja sta je u dusi. Ipak mislim da je cista rasa musicara, vidis kako gazi vodu <valjanjeodsmijeha>
pametno zboris angler, nije AdiR ni svjestan da u svojim redovima ima i petokolonasa <valjanjeodsmijeha>

Avatar
VIBA
Štela
Postovi:88
Pridružen/a:12 stu 2007, 13:54
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Moj kućni ljubimac

Post Postao/la VIBA » 31 kol 2011, 13:09

Moj Toro je vec stari ribar ! Mada je u Danskoj zabranjeno voditi pse u ribolov, odemo mi katkad na osamljena mjesta i ribarimo. Ma ustvari vise on gaza po vodi nego ja ribarim ... <championvanja>
Ovo je foto od proljetos gdje smo lovili na jednom manjem potoku. Jos nije ni prolistalo kako treba. Brnjicu ima ne zato sto je opasan, vec je to zakon u Danskoj za ovu rasu. Ljetos kad smo bili u Norveskoj upoznao je cetvoricu nasih bosanaca, Vesu, Zlaju, Seada i Bajazita. Toro je jos uvijek mlad pas iako su mu 4 g. Tornjaci zive dugo te im je i razvoj od steneta do odrasla psa dug. Jos uvijek on skevce kao stene ...Dovoljno je samo da mu pruzis prst i vec je za igru. A ta igra je cisti ragbi . On je jedna grdosija s kojom je tesko izici nakraj. Poslusan je u svemu sem kad sretne drugog muzijaka ...jednostavno izgubi glavu...tu ga je tesko kontrolisati ...

slika
VIBA-macak u cizmama

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Moj kućni ljubimac

Post Postao/la Seha » 31 kol 2011, 13:32

Ja prvi put od tebe cujem da je u Danskoj zabranjeno voditi psa u ribolov. Mora biti u povodcu i to je to. Mada monogi pustaju pse gdje stignu i niko ih nesankcionise. Mislim da nije ok tek tako pustiti psa sa povodca jer ima raje koja ima fobican strah nezavisno od velicine psa.
Toro je ko lutka. Oduvijek sam obozavao Bosanske tornjake.
slika


Avatar
VIBA
Štela
Postovi:88
Pridružen/a:12 stu 2007, 13:54
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Moj kućni ljubimac

Post Postao/la VIBA » 31 kol 2011, 18:48

Seha, sad si me stavio u dilemu da li je dozvoljeno ili ne voditi psa u ribolov??? ja sam o tome citao davno i moze biti da je to samo lokalnog karaktera, kao naprimjer ovdje kod mene na Karupå- Pokusao sam pronaci nesto na netu, ali bezuspjesno. A bas bih volio znati, pa ako nadjes nesto postavi ...
Ja sam inace vrlo pazljiv i postujem propise i etiku u vezi ribolova jer je to jedini nacin da svi budemo u mogucnosti da lovimo.
Tora povedem rijetko i samo kad sam siguran da nema ostalih ribara, a i vezan je za mene...ovdje na slici sam ga pustio jer na 5km nije bilo nikoga.
VIBA-macak u cizmama

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Moj kućni ljubimac

Post Postao/la Seha » 01 ruj 2011, 13:47

Ma nemas frke sve dok je u povodcu bilo gdje da si svezes ga negdje blizu sebe ako lovis i to je to.
Ako bas hoces da budes na cisto posalji mail Danskom kinoloskom savezu i pitaj ih.
Znas da lovim po Gudenå i tu skoro svaki put vidim na desetine ribara sa psima niko im nepravi probleme pa me to malo iznenadilo da na Karupu eventualno imaju neka druga pravila. Znas kako je ovdje jedno pravilo vazi za sve nema izuzetaka.
Meni iskreno smeta kad mi bane neciji odvezan cuko i krene njuskati i jesti moju hranu ili mamce za ribu.
Ima vlasnika koji se izvine i to je ok ,a ima i onih koji ti samo bahato odgovore neboj se nece ujesti. Tako sam u Viborgu za vrijeme zadnjeg ribolova uhvatio psa i drzao ga sve dok vlasnik nakon te fraze (neboj se nece ujesti) nije dosao da ga sveze u povodac. Da to nije ucinio sigurno bi pozvao policiju jer sam zapisao registarske tablice vozila kojim je dosao.
Sve ima svoje granice i ok je ako nema nikoga pustiti psa sa povodca da se istrci. Mene nerviraju oni vlasnici koji vide da ima raje i on namjerno pusti psa iako zna da njegove komande nebenda 2%.
slika

Avatar
AlaS
Nobelovac
Postovi:1590
Pridružen/a:19 vel 2008, 00:20
Lokacija:JELAH
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Moj kućni ljubimac

Post Postao/la AlaS » 01 ruj 2011, 20:31

Moj Garonja je prosao kroz obuku i naucio sam ga 10 najpotrbnijih komandi za normalnog kucnog ljubimca je to vise nego dovoljno osnovna pravila i mogu ga pustiti uvijek bez povodca da slobodno trckara okolo mada se nikad ne udaljava od mene vise od 10m .Problem je kod ovih velikih kerova da oni plase svojom pojavom uvijek gledam okolo kao radar snimam da nece negdje djecu pored vode iznenaditi i eto ti belaja ,nemislim ni sekundu da bi napao nekog vec ce u panici dijete bjezajuci past i u najgorem slucaju slomiti nogu ili ruku ,toga me najvise strah .Ovo sto kolega Viba pise za igru ja sam prestao vec prije 2 godine sa hrvanjem kad mi je i zadnju trenerku poderao a brate uvijek me pobijedi nit se sa njim borit nit bjezat :grin: :grin:
evo strvine
slika
slika
Bistro

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Moj kućni ljubimac

Post Postao/la angler » 01 ruj 2011, 20:50

Beba, nema ni 80kg <jelmekotrazio>

Prelijep je!
Rotwailer mi je nekako stao uvjek zelja. Ako budem imao kave basce moj je.

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Moj kućni ljubimac

Post Postao/la montana » 02 ruj 2011, 02:11

Jest Garonja porastao.... cime ga hranis Alase? <rostilj>

Vec dugo razmisljam da nabavim kera. Ponajvise bih volio nesto klempavo i veselo, nekog pointera ili u tom folu. Zna li iko ista gdje u BiH ima toga za naci, koliko kostaju oni rasniji i jel' komplicirano za drzati takvog kera?
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Moj kućni ljubimac

Post Postao/la rusko » 02 ruj 2011, 06:47

montana je napisao/la:Jest Garonja porastao.... cime ga hranis Alase? <rostilj>

Vec dugo razmisljam da nabavim kera. Ponajvise bih volio nesto klempavo i veselo, nekog pointera ili u tom folu. Zna li iko ista gdje u BiH ima toga za naci, koliko kostaju oni rasniji i jel' komplicirano za drzati takvog kera?
Ja sam imao pointera, i za mene je to jedna od najzahvalnijih rasa... Mozda je moja Lajka bila unikatan talenat, ali jako je brzo ucila, uvijek je bila super poslusna, umiljata... Mene je pratila u stopu... Strahovito je voljela djecu i bukvalno se bacala pred njih da je gnjave i miluju (sto je doduse nekada znalo i uplasiti poneko dijete)... Kao pticarima potrebno im je da se dobro istrce i traze najmanje 3 puta sedmicno, ali jednom musicaru poslije takvih setnji vise nece nedostajati fazanovih repova :456:

Bez ikakvih problema se mogu nauciti na zivot u stanu, manje prljaju i zezaju od pudlica...
slika slika

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Moj kućni ljubimac

Post Postao/la montana » 02 ruj 2011, 15:32

Dobra mi je to vijest Rusko. sto se tice te setnje oko vode, samnom toga ne fali, jedino me strah da ne bude kao sa Adijem i Senadom na ekspediciji u kanjon Neretve? <jelmekotrazio> Da mi sutra rodjeni cuko kaze da ja idem kuci i ne okrecem se, a on ostaje "uzivati u prirodi"! Treba ga dobro istrenirati kakve ptice da ganja. <valjanjeodsmijeha>

Znaci trckaralo i njuskalo od kera? Kakvi su na temperaturne probleme i ishranu?
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Moj kućni ljubimac

Post Postao/la angler » 02 ruj 2011, 20:02

montana je napisao/la: Treba ga dobro istrenirati kakve ptice da ganja. <valjanjeodsmijeha>
I ne bacati visoko <valjanjeodsmijeha>

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Moj kućni ljubimac

Post Postao/la rusko » 02 ruj 2011, 20:17

montana je napisao/la:Dobra mi je to vijest Rusko. sto se tice te setnje oko vode, samnom toga ne fali, jedino me strah da ne bude kao sa Adijem i Senadom na ekspediciji u kanjon Neretve? <jelmekotrazio> Da mi sutra rodjeni cuko kaze da ja idem kuci i ne okrecem se, a on ostaje "uzivati u prirodi"! Treba ga dobro istrenirati kakve ptice da ganja. <valjanjeodsmijeha>

Znaci trckaralo i njuskalo od kera? Kakvi su na temperaturne probleme i ishranu?
Neka ganja... naci cemo koristi od bilo koje ptice... pero je pero ;-)

Ne sjecam se da je Lajka imala posebnih problema sa temperaturom... ljeti je bila na 40+ i uvijek trcala zamnom (ja biciklom)... Zimi takodje bez problema, uzitak joj je bio izvaljati se na snijegu i gristi ga... Sto se ishrane tice bilo je "pola jede, pola Lajki daje" :-) jer sam u tom periodu zivota imao sasvim drugaciju liniju i pogled na ishranu nego sad :456:

Inace nema posebnih potreba oko ishrane, mi smo je hranili najvise rizom i mesom u kombinaciji sa ostatcima familijarne ishrane (tad je bilo doba bez konzervi i vitaminski obogacene hrane)... nemaju sklonost debljanju i jedu normalne kolicine.

Pointeri po mom misljenju imaju lijepu gradju tijela sa velikim grudnim kosem i uskim stomakom, pri trcanju imaju pravo brz start i mogu dugo trcati (sto im je i najveca zanimacija). A ono sto je mene najvise fasciniralo kao klinca i navelo na to da moju Lajku smatram najboljim psom na svijetu i cak svu raju ubijedim da je najbolja jer moze nesto sto nijedan drugi pas u mahali nije mogao je ovo:

slika
slika slika

Han
Književnik
Postovi:662
Pridružen/a:23 kol 2011, 21:06
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Moj kućni ljubimac

Post Postao/la Han » 07 ruj 2011, 10:27

Želja mi je da imam avliju i u njoj tornjaka. Posto nisam pristalica drzanja cuka u stanu ovo je kompromis jer ovaj tokmak od muzjaka ujeda ko da je pit bul. A zove se "Plica" ... (To bi trebalo biti Ptica na bebecem jeziku :grin: )
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
"Sine Tale, magare moje drago, smiri se u sebi pa ćes se izmiriti i sa nebom i sa zemljom"

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Kućni ljubimci”