Rapala Flat Rap vobleri (Novo)

Ovde su smještene stare teme, a koje nisu zaključane, te ukoliko neka bude aktuelizirana, na iste možete nastaviti pisati komentare.

Moderatori/ce:emin,AlaS,zlaja,svirac

Avatar
labud
Pravo piskaralo
Postovi:342
Pridružen/a:14 sij 2008, 00:33
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Re: Rapala Flat Rap vobleri (Novo)

Post Postao/la labud » 11 pro 2010, 23:51

masterbih je napisao/la:Ima metu na sebi <valjanjeodsmijeha>

I kod nas ima ona suncica sto ima tacku kod skrga
joj gdje je nadje ovu ribu kad vidim najezim se trzam noz i zovem macke. Ove ribe su prave stetocine sve jedu sta god bacis u vodu. A naj vecu ulovljenu suncanicu imao sam na jablanocom jezeru na tvistera haman pola kile tvister bacio nakon ulova razvali sve sa zubima malim. :twisted: :twisted:


Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Rapala Flat Rap vobleri (Novo)

Post Postao/la montana » 12 pro 2010, 11:15

zlaja je napisao/la:E ovako se priča o mušičarenju :grin: <championvanja> Od Rapale normalni stari X je vrhunski vobler i kolektovao sam po kutijama ih puno ali ovaj novi debeli X što ti Monty ulovi smuđa na njega nekako mi lijen i trom za voditi,počeo sam kolektovati i stao na 2 kom. jer nemogu mu naći situaciju, pa napiši koju kako vodiš debelog X-a
Joj sto me nadje! Kako vodim, pa i nema nekog pravila. kao sto primjetis sve mi je realisticne farbe, sto znaci da se drzim bistrije vode, a tu se varalica vidi, a onda se pocnem igrati. Ako sam u mogucnosti da uocim jato sitnijih riba (kedera), bacim medju njih i trgnem jako dva-tri puta da ih prepadnem. Uocim njihov stil bjezanja i onda pokusavam da to napravim "debelim". Obicno to izgleda kao kombinacija sporog vodjenja i jerka. Za stukice se to kod mene pokazalo ubitacno. Za onog smudja sam koristio Sehin savjet sporo vodjenje, da kljucka po dnu i pokazalo se odlicno. Posto je "debela", njen sporiji rad je potreban jer flash koji daje je neuporedivo veci od normalnog X-a. Zvecka uradi dovoljno toga i dosta je diskretnija, ali u ovoj mojoj mirnijoj vodi i nije dobro praviti preveliku buku, jer se dobro cuje. Dobro se pokazala i kod sarana u proljece jer je diskretno mozes dovuci pod nos dok kopa u mulju. Kod krupnije pastrmke 3+kg sam imao uspjeha sporom vucom, stanka, pa dva kratka jerka. To je kod jezerske, dok u rijekama sporo pa stanka ako je uzvodna vuca, a sporo, stanka, jerk nizvodno. Ako lovim uz rijecnu obalu samo spora vuca. Eh sad ako si me razumio onda si genijalac, jer kako ovo napisah ni meni vise nije jasno. :87: :135: Ipak meni je jaca od klasicnog X jer ribi vise lici na dobar i jednostavan zalogaj od one duguljastije, a mozda je sve to i slucajnost. Izuzetno lovna varalica za sve ribe ukljucujuci i sarana.

Da napomenem da koristim i ovu dole, koja je plitkoronac, ovisno od terena. Nju malo vise jerkam od one sa duzim kljunom, ali uspjeh je isti, pa mislim da je u pitanju najvise izgled i "prirodno" ponasanje osamucene ribice u bijegu.

@ldine bas glavinjara! Samo kad je regularno vuces ide kao dubokoronac uz vibraciju varalice i "klikera" unutra. Teska je nenormalno i leti dokle hoces, tako da je odlicna za sirokih i dubokih voda.
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Rapala Flat Rap vobleri (Novo)

Post Postao/la angler » 12 pro 2010, 15:50

montana je napisao/la:Teska je nenormalno i leti dokle hoces, tako da je odlicna za sirokih i dubokih voda.
Ubila se za mene...jucer gledao u radnji...nemaju. A boja mi se svidja.

Avatar
masterbih
Književnik
Postovi:788
Pridružen/a:18 lip 2010, 00:22
Lokacija:Voda
Kontakt:

Re: Rapala Flat Rap vobleri (Novo)

Post Postao/la masterbih » 12 pro 2010, 17:04

Kupovina varalica
Sto se tice prodaje, novih modela nece biti prije nove godine. Nije da ih nemam, vec ne mogu da se pouzdam u distributera koji sad ima, sad nema.. Tj. ima i ne zeli da mu roba stoji vec je odma proda u vecim kolicinama dok nama koji uzimamo na kasicicu ne ostane nista, pa je bolje sacekati malo nek se oni izduvaju :)
Uglavnom prije proljeca ce biti dostupno 100%

Avatar
masterbih
Književnik
Postovi:788
Pridružen/a:18 lip 2010, 00:22
Lokacija:Voda
Kontakt:

Re: Rapala Flat Rap vobleri (Novo)

Post Postao/la masterbih » 12 pro 2010, 20:10



Avatar
AlaS
Nobelovac
Postovi:1590
Pridružen/a:19 vel 2008, 00:20
Lokacija:JELAH
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Rapala Flat Rap vobleri (Novo)

Post Postao/la AlaS » 12 pro 2010, 20:24

Biopuls je na trzistu to nece valjati nikako,tjesi me da se ova sprava nece pojaviti na nasem trzistu bar neko vrijeme i to sto nasi ribolovci razmisljaju drugacije to jest /koice mi k...c ovo cudo za 40 eur ako ga zakacim nakon 2 zabacaja/ja licno se slazem sa MasterBiH da ovo nije sportski ,ali ipak bi volio zabaciti samo da probam jeli to uistinu perfektna varalica ili je samo prodavanje jaja pod bubrege,bistro
slika
Bistro

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Rapala Flat Rap vobleri (Novo)

Post Postao/la angler » 12 pro 2010, 20:38

Jednom jedan cova dosao na Jablanicko da pohvata smudjeve. Kaze dobio specijalne voblere, neko mu poslao iz Svedske. Blinka crvenu i zelenu svjetlost, ko zmigavac na autu i proizvodi neke zvukove. Nikad nista nije uhvatio na njih. <valjanjeodsmijeha>

Evo gledam ove Yo-Zuri djidje u dvije boje. K'o ako se ribi ne svidi jedna od boja neka je zaobidje, mozda joj se druga svidi :135:
Joj jesam staromodan :wink:

slika

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Rapala Flat Rap vobleri (Novo)

Post Postao/la montana » 12 pro 2010, 20:41

Mozda joj ona plava ne ide uz krljusti! <adipiva>
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Rapala Flat Rap vobleri (Novo)

Post Postao/la zlaja » 12 pro 2010, 21:19

Monty hvala na odgovoru,ja te novine usvajam ako su efikasne u ribolovu,recimo onaj komad metala-štanga u megabass i lucky craft voblerima koja služi da pri twichu vobler se okrene trbuhom na gore je ekstra efikasna stvar,onda holografski bljesak pa onda raspored kuglica za dalji izbačaj koje hodaju specijalnom cjevčicom kroz vobler to su sve dobre stvari koje su izmišljene da poboljšaju mamac e sada imamo i pecanje sami nas mušterija sa raznim karafekama...

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Rapala Flat Rap vobleri (Novo)

Post Postao/la rusko » 12 pro 2010, 21:40

Evo da ne kazete da vas ne gotivim ;-)

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=TzIMG5WP ... re=related[/youtube]
slika slika

Avatar
masterbih
Književnik
Postovi:788
Pridružen/a:18 lip 2010, 00:22
Lokacija:Voda
Kontakt:

Re: Rapala Flat Rap vobleri (Novo)

Post Postao/la masterbih » 12 pro 2010, 21:41

ma ja bi prije rekao da su te elektronske varalice samo navlaka.
Tehnologija koliko god napreduje, toliko nas i lazu na sve strane...

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Rapala Flat Rap vobleri (Novo)

Post Postao/la zlaja » 12 pro 2010, 21:47

Rusko hvala na videu, MasterBIh ako ovo čitaš ja ovaj flat neću ovo nije ništa novo imam ovakvi trzalica punu jednu staru kartonsku kutiju ali onaj clackin minnow 09 e ono je novost vrijedna pažnje
Rusko brate gdje nalaziš ove rapala prezentacije ako ti nije mrsko de molim te postavi video prezentaciju za clackin minnow

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Rapala Flat Rap vobleri (Novo)

Post Postao/la rusko » 12 pro 2010, 21:56

Na svetom Youtube, Zlaja:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=NWp55tgD ... re=related[/youtube]
slika slika

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Rapala Flat Rap vobleri (Novo)

Post Postao/la zlaja » 12 pro 2010, 22:22

Rusko hvala odgledao sam prezentaciju više puta, pa ovako pošto pecam sa x-evima otkako su se pojavili na tržištu mogu reći da je clackin minnow napredniji x rap,tijelo je isto ali pakta je sada bolje definisana i samim tim vibracija je postala konkretna,twich je indetičan tj. isto se x i c m ponašaju pri trzaju, e onaj metalni spremnik što ima kuglicu i to je napredak što me dovodi do zaključka da je tek ovo pravi X. E sada ko je od vas zabacivao lucky craft pointer SP zna koliko im Japan bježi napred u fazonima koji ribu znače...

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Rapala Flat Rap vobleri (Novo)

Post Postao/la angler » 13 pro 2010, 06:09

Zaista leti daleko, a i dokazala mi je lovnost.... Koje su jos Rapaline "dalekometne", a da nisu glavinjare?

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=ZwGpUe2c ... C8&index=8[/youtube]

Zaključano
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Arhiva starih tema”