Evo par dobrih

Moderatori/ce:emin,AlaS,zlaja,svirac

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Re: Evo par dobrih

Post Postao/la montana » 28 lis 2010, 21:26

<valjanjeodsmijeha> :135:

Jos da nadje kakav polovan voz, a ostatak u kakvu radnju sa ribomaterijalom <jelmekotrazio>
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."


Avatar
senad
Gledač u vodu
Postovi:3608
Pridružen/a:20 lip 2006, 17:05
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Evo par dobrih

Post Postao/la senad » 29 lis 2010, 13:14

Oplakah! :135: <valjanjeodsmijeha> :135:
Radi se o jednom privatniku (zanatliji), koji je povodom radne nezgode uputio ispunjen formular svom osiguravajućem zavodu za preuzimanje nastalih troškova. Sve ovo se desilo u Švajcarskoj gde se ovaj dogadjaj mogao pročitati u Zuricher Kosmos-u. U tom formularu oštećeni je, na pitanje načina dešavanja te nezgode naveo, da je NEPLANIRANO odreagovao u jednom trenutku. Takav iskaz je za SUVI (Švajcarski osiguravajući zavod za Privatnike) bio dosta neprecizan, tako da su službenici iz osiguranja zamolili privatnika, da im to malo detaljnije objasni, jer je neophodno za daljnje razmatranje... Zanatlija odgovara na tu molbu sledeće:

Cijenjene Dame i Gospodo, u odgovaranju na vašu molbu za dobivanje dodatnih informacija mogu vam sljedeće reći:Kod pitanja 3 u formularu naveo sam neplanirano reagovanje kao uzrok nesreće. Zamolili ste me da vam to pojasnim, što ovim putem želim da učinim. Kao što već znate, po zanimanju sam krovopokrivač.

Tog kobnog dana nalazio sam se sam na krovu jedne šestospratnice. Kada sam završio sa svojim poslom imao sam 250kg crijepova viška na krovu koje je trebalo snijeti. Pošto nisam imao namjeru da ih u bezbroj navrata nosim stepenicama, odlučio sam da ih stavim u veliku kantu. Kanta koja inače služi za dizanje ili spuštanje tereta na visine. Sišao sam na dno i vukao sam konopac preko role dok nisam digao kantu, koja je bila vezana za isti, na visinu na kojoj mi je trebala. Konopac sam naknadno čvorom vezao i time sam stabilizovao kantu na visini šestog sprata. Nakon toga sam otišao na krov i natovario kantu da bi poslije toga sišao dole. Odvezao sam konopac u namjeri da kontrolisano spustim kantu koju sam natovario sa 250kg crijepova. Ako pročitate pitanje broj 11 iz prethodnog formulara, ustanovićete da sam u to vrijeme vagao nekih 75kg. Veoma iznenadjen povodom gubljenja dna pod nogama, izgubio sam "duhovnu prisebnost" i zaboravio u svoj toj frci da ispustim konopac iz ruku. Mogu reći da u tom trenutku nisam bio pri sebi. Mislim da ovde ne treba da navodim, da sam velikom brzinom išao prema gore. Otprilike u visini 3. sprata sam se sreo s kantom (uh).. . Taj susret objašnjava frakturu lobanje i lom ključne kosti. . .

Neznatno sporije nastavio sam putanju ka vrhu i tek sam se zaustavio kad su mi vrhovi prstiju upali u rolu koja je označavala najvišu tacku. Bol koji ne mogu da vam opišem je ujedno zadužen za lomljenje 3 prsta i dva nokta. Mimo svih bolova, ja ne gubim svoju prisebnost i odrzavam se na konopcu, kojeg ne smijem da ispustim iz ruku ni pod koju cjenu. Kanta, koja je u medjuvremenu stigla na cilj, pod jačinom udara izbija i lomi svoje dno. Time dolazi do izpražnjivanja iste... Kao što rekoh u prošlom formularu kod tačke 11, vagao sam 75kg i samim time znatno teži od prazne kante u tom trenutku. Kao što već možete da zamislite, počeo je veoma brz silazak..

U visini 3. sprata sam ponovo sreo kantu ovaj put odozdo dolazeći. Susret koji kao posljedice nosi sljedeće: Slomljeni zglobovi na obe noge, lom lijevog koljena i ogrebotine po nogama i rukama. Ovaj put znatno usporen nastavio sam putanju ka dnu, gdje sam pri prizemljivanju na izlomljene crijepove slomio 3 pršljena, bol koji nisam ni registrovao..

Dok sam tako ležao dole, sav izlomljen na izlomljenim crijepovima i posmatrao kantu koja je bez dna visila na visini šestog sprata, ostao sam ponovo bez svoje "duhovne prisutnosti" i pustio sam konopac. Ovaj put je kanta bez ikakvih zastoja krenula ka meni i izbila mi 3 zuba i slomila nos..

Veoma mi je žao zbog svega ovoga i nadam se da sam vam ovim olakšao buduće razmatranje. U slučaju da vam nedostaju precizniji detalji, spreman sam da vam stojim na raspolaganju.
Ustvari, ja volim sjediti kraj vode i gledati u vodu.
Štapove nosim da bi me zvali ribolovcem, a ne "budalom koja gleda u vodu".

by Kapo Senad :mrgreen:

Avatar
adem93
Piskaralo
Postovi:294
Pridružen/a:05 srp 2009, 13:13
Lokacija:Srebrenik|Spionica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Evo par dobrih

Post Postao/la adem93 » 29 lis 2010, 15:03

Hahaha al je ovaj imao srecuu.Hahahaha

Avatar
tare
Nobelovac
Postovi:1304
Pridružen/a:14 lis 2008, 17:45
Lokacija:Zenica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Evo par dobrih

Post Postao/la tare » 29 lis 2010, 18:20

<valjanjeodsmijeha> <valjanjeodsmijeha>

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Evo par dobrih

Post Postao/la rusko » 29 lis 2010, 19:09

Voze se Balkancerosi u autu negdje u Skandinaviji i zaustavlja ih policija (vozac, brzi od munje... zakaci pojas i nabaci :grin: ):

Otvorivsi prozor cuje policajca kako govori:

"Cestitam vam, vi ste 1000-ti sofer sa pojasom i dobicete nagradu od sponzora TV programa o sigurnoj voznji u visini od 2000 eura!"

Nevjerujuci u te rijeci vozac sav zbunjen pocne da zamuckuje… aaaa…kkaaakkooo… to...to….

na to ce policajac potvrdno:

- Da istina je, ovdje imamo i TV tim koji to sve snima, pa bi vas zeljeli pitati kako namjeravate utrositi nagradu…

Kaze Balkanceros:
- Pa eto odavno se kanim poloziti vozacki pa bih mogao to s tim novcem….

cuvsi kako se odaje, kraj njega zagalami zena:
- Budalo jedna jesam ti rekla da ne pijes, uvijek lupas gluposti kad si pijan….

Pozadi se javlja rodjak, kaze:
- Je*em vas glupe, jesam vam rekao da necemo daleko stici u ukradenom autu….

Policajac poludi na to, kaze…
- Hajmo sad svi van, privodim vas u stanicu…

Taman kad su izasli iz auta, cuje se lupanje iz gepeka i tanki glasic:

"Braco, jesmo li presli granicu?"
slika slika


Avatar
AlaS
Nobelovac
Postovi:1590
Pridružen/a:19 vel 2008, 00:20
Lokacija:JELAH
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Evo par dobrih

Post Postao/la AlaS » 29 lis 2010, 19:44

ovaj baustelac je mrak svih mrakova , grceve sam dobio :grin: :grin: :grin:
slika
Bistro

Avatar
@ldin
Nobelovac
Postovi:1253
Pridružen/a:02 ruj 2010, 22:44
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Evo par dobrih

Post Postao/la @ldin » 29 lis 2010, 20:46

oba su žige <valjanjeodsmijeha> <valjanjeodsmijeha> <valjanjeodsmijeha> <valjanjeodsmijeha> <valjanjeodsmijeha> <valjanjeodsmijeha> <valjanjeodsmijeha> <valjanjeodsmijeha> <valjanjeodsmijeha>
Starost počinje kad kajanje zamijeni snove !!!

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Evo par dobrih

Post Postao/la zlaja » 29 lis 2010, 22:28

Nasmijaste me do suza <valjanjeodsmijeha>
Suosjećam sa ovim gore stradalnikom jer kad god nešto radim oko fizikanerstva ima slične pehove :mrgreen: Dva ožiljka na glavi pa onda po rebrima pa onda veliki na koljenu pa lom noge pa sam jednom sebi prst na ruci odsjekao i tako to...žena mi kaže bolje nemoj to radit skuplje me izađe tvoje liječenje :mrgreen:

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Evo par dobrih

Post Postao/la angler » 29 lis 2010, 22:32

Joj Zlaja tebi treba ustavom zabraniti da radis fizikanerske poslove :87: :grin:

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Evo par dobrih

Post Postao/la zlaja » 29 lis 2010, 22:38

He-he dobro si ,trošim puno boca krvi i ostale med. opreme po datom zadatku :mrgreen:

Avatar
@ldin
Nobelovac
Postovi:1253
Pridružen/a:02 ruj 2010, 22:44
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Evo par dobrih

Post Postao/la @ldin » 08 stu 2010, 23:21

pitali Torabija šta je po zanimanju, kaže on bioenergičar. "Ne šta si bio, već šta si sad" XD
Starost počinje kad kajanje zamijeni snove !!!

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Evo par dobrih

Post Postao/la Seha » 09 stu 2010, 19:23

Kapo cista 10 ka burazeru bas sam se pobucao smijehom.
slika

Avatar
@ldin
Nobelovac
Postovi:1253
Pridružen/a:02 ruj 2010, 22:44
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Evo par dobrih

Post Postao/la @ldin » 09 stu 2010, 19:25

Nije vic istina....Starica u tramvaju stoji i žali se nekom čovjeku: Moj Kenane jesi li vidio, sve nam živo ukinuše, evo sad nam i ove vize ukinuše. by Sarajevo ;)
Starost počinje kad kajanje zamijeni snove !!!

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Evo par dobrih

Post Postao/la Seha » 10 stu 2010, 02:15

Haha dobar dobarrr..
Evo i ja jedan istinit koji mi je ispricao Zander.

Kaze neki "Mujo od Gorazda": lik sjeo u trolu i tako pici trola kad na sljedecoj stanici ulazi ciganka sa malim djetetom u narucju, i sjede na zadnje slobodno mijesto tj. prekouta Muje. Na sljedecoj stanici krkljanac guzva jedva se svi nagurase.
Vidi Mujo izmedju njega i ciganke stoji gospodin ma nema to odijelo aktovka (skoro pa vidis kako mu se bjesnilo od auta pokvarilo pa je silom prilika tu).
A ona ciganka ni 5 ni 6 izvadi sisu i nudi ono dijete hajde jedi. Ma nece dijete koprca se place. Ma hajde grom te ubio jedi. Kaze Mujo raja okolo vec place od smijeha ,al mali nece pa nece. Drzi ona onako onu sisu isflustrirana pa pogleda u ovog gospodina sa aktovkom te ce ko iz topa "ako ti neces ja cu dati ovom ciku da sve popapa".. Raja vristi ,a gospodin <123321> na vrata i vidis dosla mu dusa na nos..
slika

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Evo par dobrih

Post Postao/la rusko » 10 stu 2010, 22:26

Malo regionalne zajebancije koju sam nasao na Faceu (bez ljutnje, nadam se)...

Izvor Bosne:

slika

i izvor Hercegovine:

slika
slika slika

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Vicevi, šale, pošalice”