Predgovor autora

Mjesto na kojem će naš član Olimp postavljati reportaže sa svojih putešestvija-pohoda rijekama

Moderatori/ce:emin,Olimp

Odgovori [phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Avatar
senad
Gledač u vodu
Postovi:3608
Pridružen/a:20 lip 2006, 17:05
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Predgovor autora

Post Postao/la senad » 01 pro 2010, 15:23

Olimpove priče krenule su spontano, neplanirano i iskreno iz mene. Cilj im nije da se hvalim ili ističem kao osoba koja je uradila nešta što drugi nisu, nije im cilj da ikoga vrijeđaju ili omalovažavaju, već im je cilj da sve one neodlučne koje priroda zove k sebi, a oni se opiru tome zovu, jednostavno pobude da krenu na njen poziv, da što više borave u prirodi i DA JE ČUVAJU, paze i očuvaju za buduće pokoljenja, koja možda već sada držeći za ručicu šetaju.

Cilj mi je i da kroz te pričice svako za sebe, koliko više može, izvuče pouka i savjeta za boravak i kretanje kroz prirodu, da upozna i stekne informacije o putevima kojima je već netko prije njega prošao i spozna šta ga sve može na tim putevima očekivati.

Također mi je cilj da svi vidite da uz rijeku ima života, ima ljudi i da ste kod svih dobrodošli ako su u vama dobre namjere.

Prije svakoga puta izvršite si ne samo materijalnu pripremu za put, nego prikupite si što više informacija o krajevima kroz koje ćete putovati, običajima, ljudima... Tako ćete biti sami sebi vredniji, na putu doći do dodatnih informacija koje će vas obogatiti raznim saznanjima. I uvijek gledajte da što više ljudi upoznate. Vrednujte ljude po tome da li su ili nisu pošteni, a ne što su po narodnosti ili vjeroispovjesti. Svi su pošteni ljudi podjednaki, dobronamjerni i dobri domaćini koji će vam ostati u dugom ugodnom sjećanju. Zle ljude rijetko ćete susresti, a ako ih i sretnete ne spuštajte se na njihovu razinu, nego ih dostojanstveno obiđite i pođite dalje.

I za kraj, pričice su istinite i prikazujem ih onako kako sam ih doživio. Ljude opisujem onako kakvi su bili kada sam ih upoznao, a svoje komentare poslije svake pričice možete postaviti, neke informacije proširiti ili neke netočnosti koje su napisane a ja nisam znao da su netačne, ispraviti. VAŠI KOMENTARI SU DOBRODOŠLI.

Ako vam se pričice sviđaju uživajte u njima. Ima ih puno, a još će ih doći svakim mojim izlaskom na rijeku.
Pozdravlja vas Olimp.
-----------------------------------------------------------------------------------------
Jedna od vijesti objavljenih u medijima o Olimpovim putovanjima

Kajakom plovi iz Zagreba u Beograd

Na put dug 700 kilometara danas je svojim kajakom krenuo Radovan Cvijić (48), kojem je cilj ploviti Savom od Zagreba do Beograda.

U rano jutro opremio je kajak svim potrepštinama, a kao najvažniju izdvojio je vodu, koje treba imati čak pet litara dnevno. Pripreme za to nesvakidašnje putovanje trajale su gotovo pola godine jer je Cvijić morao doći u dobru kondiciju.

- Trenirao sam u teretani i vježbao uzvodno veslanje na Savi. Potrebna mi je vrhunska kondicija jer ću veslati oko 10 sati dnevno. Izračunao sam da ću svaki dan prijeći oko 70 kilometara brzinom od sedam i pol kilometara na sat - rekao je trenutačno nezaposleni diplomirani kriminalist Cvijić, kojeg cijela obitelj podržava u neobičnom pothvatu. Kao glavni povod puta navodi ljubav prema prirodi i sklonost dobroj zabavi. Najbolje od svega je to što sam sebi diktira kada i gdje će ići, a za putovanje se odlučio baš sada jer se nada dobrom vremenu.

- Pripremljen sam za kišu, a u slučaju većeg nevremena ipak ću se morati skloniti na obalu. U kajaku ću biti oko deset sati dnevno, ostalo vrijeme rezervirano je za objede i spavanje, a s obzirom na to da je ljeto i da je sunce jako, neću ploviti od 13 do 15 sati - objasnio je Cvijić. Svoje putovanje morao je najaviti MUP-u i srpskoj policiji, a s obzirom na to da na Savi nema graničnog prijelaza, posebna će granična kontrola biti uvedena u Županji.

- Graničnu kontrolu sam plaćam jer je izvanredna, a kada dođem u Beograd moram se javiti na prvi cestovni granični prijelaz - rekao je Radovan i dodao da mu to nije prvo takvo putovanje, ali da je najduže. Radovan je kajakom plovio po gotovo svim hrvatskim rijekama, a na duža putovanja ide jednom godišnje u ljetnim mjesecima.

- Kad stignem u Beograd dobro ću se odmoriti. U Zagreb se kajak i ja ipak vraćamo vlakom - rekao je.

Prvu noć pustolov će prespavati nedaleko od Siska, a dalje će ići kako ga Sava bude nosila, tako je sam poručio na odlasku reporterima Jutarnjeg lista.

Izvor: Jutarnji list
Objavljeno: 01.07.2007.
http://www.jutarnji.hr/kajakom-plovi-iz ... ad/180509/


slika
Ustvari, ja volim sjediti kraj vode i gledati u vodu.
Štapove nosim da bi me zvali ribolovcem, a ne "budalom koja gleda u vodu".

by Kapo Senad :mrgreen:


Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Predgovor autora

Post Postao/la rusko » 02 pro 2010, 07:34

Odlicno!!! Cini mi se da ce biti veoma zanimljivog citanja...
slika slika

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Predgovor autora

Post Postao/la angler » 02 pro 2010, 15:16

I te kako...vec je pocelo <championvanja>

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Predgovor autora

Post Postao/la tommylee » 18 pro 2013, 16:08

Šta je sa kolegom Olimpom nije odavno ništa objavljivao?

Avatar
senad
Gledač u vodu
Postovi:3608
Pridružen/a:20 lip 2006, 17:05
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Predgovor autora

Post Postao/la senad » 28 sij 2014, 17:14

:?
Ustvari, ja volim sjediti kraj vode i gledati u vodu.
Štapove nosim da bi me zvali ribolovcem, a ne "budalom koja gleda u vodu".

by Kapo Senad :mrgreen:


Avatar
besko
Predsjednik Skupštine U.G. Bistro!
Postovi:264
Pridružen/a:19 sij 2010, 01:33
Lokacija:Sarajevo, BiH
Kontakt:

Re: Predgovor autora

Post Postao/la besko » 28 sij 2014, 21:47

Evo sta kazu "knjige"...
Zadnji put prijavljen/a: 16 avg 2013, 16:53

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Predgovor autora

Post Postao/la rusko » 28 sij 2014, 21:57

Zaledile rijeke?
slika slika

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Olimpove priče”