Potočić maleni

Mjesto na kojem će naš član Olimp postavljati reportaže sa svojih putešestvija-pohoda rijekama

Moderatori/ce:emin,Olimp

Odgovori [phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Avatar
Olimp
Književnik
Postovi:883
Pridružen/a:01 pro 2010, 14:26
Lokacija:Zagreb
Kontakt:
Potočić maleni

Post Postao/la Olimp » 02 pro 2010, 08:59

Nisam nikakav ribolovac. Cak niti ribu ne jedem cesto. Volim pojesti riblji paprikaš, neke ribe koje se uspiju nabaviti na tržnici, pretežno morske, rijecne kada i ako uspijem nabaviti i tu završava sva prica o ribama što se mene tice. Ali zato volim slaninicu, cvarke, kulen i njegovu seku, švarglin ....

Volim i ici u prirodu i bivakovati u njoj. Volim kada voda protice pored mjesta gdje se nalazim, ali volim i ploviti vodom...



slika


slika


slika


slika


slika



...ploviti u tišini, bez buke motora, ploviti lagano veslajuci, ploviti i "razgovarati" sa rijekom, osluškivati njene price, njen žubor, povremeno pracikanje riba u vodi, mirisati mirise koji vladaju na rijekama ...


slika


slika


slika


slika


slika
Živim snove, ne sanjam život


Avatar
Olimp
Književnik
Postovi:883
Pridružen/a:01 pro 2010, 14:26
Lokacija:Zagreb
Kontakt:

Re: Potočić maleni

Post Postao/la Olimp » 02 pro 2010, 09:00

Kada mi vrijeme dozvoli volim zaci i u planinu, obici planinske potoke koji vragolasto žubore i živahno preskakuju sa kamena na kamen, bistre i hladne u kojima "caruju" pastrve ....



slika


slika


slika


slika


slika


... pored takvih potoka je i zrak drugaciji, nekako oštriji, prodorniji, natopljen mirisima crnogoricnih šuma, sa izrazitim jakim mirisima planinskoga, mirišljavog cvijeca jarkih boja ...


slika


slika


slika


slika


slika
Živim snove, ne sanjam život

Avatar
Olimp
Književnik
Postovi:883
Pridružen/a:01 pro 2010, 14:26
Lokacija:Zagreb
Kontakt:

Re: Potočić maleni

Post Postao/la Olimp » 02 pro 2010, 09:00

... i sam pogled na rijecni tok takvih malenih, živahnih, brzih potocica odmara živce, puni "životne baterije", rasterecuje nas od nagomilanih briga, obaveza, problema, neugodnih ljudi i razgovora sa njima ...


slika


slika


slika


slika


slika



... dok citate ovaj tekst, prošecite i vi koritom jednoga takvoga potocica. Ugasite cigaretu (ako ste pušac) i nemojte je zapaliti barem dok ovo pregledavate, meni za dušu. Zamislite sebe u ulozi šetaca i opustite se ...


slika


slika


slika


slika


slika
Živim snove, ne sanjam život

Avatar
Olimp
Književnik
Postovi:883
Pridružen/a:01 pro 2010, 14:26
Lokacija:Zagreb
Kontakt:

Re: Potočić maleni

Post Postao/la Olimp » 02 pro 2010, 09:02

... a kada si odmorite oci otvorite si jednu pivcu i onako sa guštom, iz meraka polagano je ispijajte uživajuci u njenom okusu, njenoj hladnoci , ali nemojte cigaretu još zapaliti dok god ne popijete cijelu pivcu....

Ako vas bude zanimalo gdje sam vas to vodio nastavite dalje do kraja, a kada to sve pregledate, ostavite cigarete kod kuce i prošecite se malo vani da udahnete svježi zrak. Trebati ce vam poslije ove virtualne šetnje koritom potocica malenog...


slika


slika


slika


<camac2>
Živim snove, ne sanjam život

Avatar
@ldin
Nobelovac
Postovi:1253
Pridružen/a:02 ruj 2010, 22:44
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Potočić maleni

Post Postao/la @ldin » 02 pro 2010, 13:03

respekt....
Starost počinje kad kajanje zamijeni snove !!!


Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Potočić maleni

Post Postao/la Seha » 02 pro 2010, 13:36

Nisam zapalio nijedne, nije bilo pive pa nasuo sebi jednu maksuziju.
Olimp jesi radio neke slide show? Sa ovakvim ili slicnim zvukovima ja mislim da bi vodic za pusace bio pun pogodak.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=zzHFJq6bEQI[/youtube]
slika

Avatar
Olimp
Književnik
Postovi:883
Pridružen/a:01 pro 2010, 14:26
Lokacija:Zagreb
Kontakt:

Re: Potočić maleni

Post Postao/la Olimp » 02 pro 2010, 13:48

Nažalost, nisam radio, ali toliki je pritisak sa svih strana na pušače, moja malenkost ipak ne sudjeluje u tome.

<camac2>
Živim snove, ne sanjam život

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Potočić maleni

Post Postao/la Seha » 02 pro 2010, 13:53

Sala za pusace naravno. Mene da namontiras na nijagarin vodopad ,cisto sumnjam da bi mi to imalo smanjilo apetit za cigarom.
slika

Avatar
Olimp
Književnik
Postovi:883
Pridružen/a:01 pro 2010, 14:26
Lokacija:Zagreb
Kontakt:

Re: Potočić maleni

Post Postao/la Olimp » 02 pro 2010, 14:01

Dok sam pušio računica je bila slijedeća:
- svaki dan kutija cigareta = 20 kom X 5 min = 100 minuta života dnevno samo za cigaretu
- 1 godina = 365 dana X 100 min = 36.500 minuta godišnje života potrošenoga opet na cigaretu
- 36.500 min : 60 = 608,33 sata
- 608,33 : 24 = 25,34 dana godišnje izgubim vremena samo zbog cigareta

Onda uzmem kanu, cigarete ne diram i za 10 dana pređem put rijekom Savom od Zagreba do ušća Save u Dunav u Beogradu. Pritom se lijepo odmorim, provedem, upoznam ljude, krajeve ... i svi moji drugari kažu, dok pale cigareta, kako bez veze gubim vrijeme jer oni nemaju vremena niti da predahnu.

Eto 10 dana sam iskoristio samo na sebe, a idućih 15 se posvećujem isključivo porodici.

O financijama ne bih da pričam. Sam si izračunaj koliko novca godišnje spališ.

<idila>
Živim snove, ne sanjam život

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Potočić maleni

Post Postao/la Seha » 02 pro 2010, 14:23

Poznata mi teza racunice. Kad bi na taj nacin racunao na sta se sve potrosi vrijeme i novac, nebi se nikako isplatilo zivjeti.
slika

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Potočić maleni

Post Postao/la montana » 02 pro 2010, 15:55

Ljepota na slikama. Zao mi je ali nisam mogao ni da zamislim da setam pored ovog finog potocica. Poceo sam nekoliko koraka, ali u mislima zamislih potocaru kaku uzima suhu muhu na onom preljevu, pa ugazih i zabacih... <jelmekotrazio> .
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Potočić maleni

Post Postao/la angler » 02 pro 2010, 17:54

Cekaj Monti idem i ja! <jelmekotrazio>

Fakat raj na zemlji i moram priznati da jedino sta sam pozelio je stati na neki kamen i zabaciti musicu. Cigareta ni piva mi nisu pale na pamet. Sto jest jest.

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Olimpove priče”