Pocetak i kraj rijeke Bosne

Mjesto na kojem će naš član Olimp postavljati reportaže sa svojih putešestvija-pohoda rijekama

Moderatori/ce:emin,Olimp

Avatar
Olimp
Književnik
Postovi:883
Pridružen/a:01 pro 2010, 14:26
Lokacija:Zagreb
Kontakt:
Re: Pocetak i kraj rijeke Bosne

Post Postao/la Olimp » 02 pro 2010, 23:13

Koliko su ti sastavci Željeznice i Bosne udaljeni od Vrela Bosne? <ribarcina>
Živim snove, ne sanjam život


Avatar
labud
Pravo piskaralo
Postovi:342
Pridružen/a:14 sij 2008, 00:33
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Pocetak i kraj rijeke Bosne

Post Postao/la labud » 02 pro 2010, 23:15

hmm meni treba od rimskog mosta pa do sastavaka 5 minuta pjesice. Nije problem gurat camac ili vuc tu sam ako treba. Probleme pravi Restoran Rimski most zapeo mreze preko jednog dijela toka i mala brana od restorana.

Avatar
Olimp
Književnik
Postovi:883
Pridružen/a:01 pro 2010, 14:26
Lokacija:Zagreb
Kontakt:

Re: Pocetak i kraj rijeke Bosne

Post Postao/la Olimp » 02 pro 2010, 23:21

Nije to strašno. Kasnije u Olimpovim pričama, kada budete sa mnom plovili rijekama vidjeti ćete kanue koji imaju kolica kojima se prenose prilikom savladavanja prepreka ili kada se izvlače iz vode.

To nije problem. Još ako se skompam sa nekima koji bi pošli na taj put i eto lijepih pričica na ovome forumu koje bi nastale na rijeci Bosni.

Inače mjerkam rječicu Dabar kao polazište puta iduće godine. Njome bih ušao u Sanu, njome u Unu do Save kod Jasenovca. Put od nekih 4-6 dana laganice, onako za dušu. Jako bi me radovao taj put.

:6543:
Živim snove, ne sanjam život

Avatar
labud
Pravo piskaralo
Postovi:342
Pridružen/a:14 sij 2008, 00:33
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Pocetak i kraj rijeke Bosne

Post Postao/la labud » 02 pro 2010, 23:26

Kamenje sto vidis na kraju slike to je bosna koja se uljeva u Zeljecnicu tako bi po mom misljenu trebalo.Manja u vecu ali sta ces ;) Korito bosne je oko2 metra max siroko a dubina neki 30 cm.
Ja bih rado sa vama, ali nemam camca a morao bih godisnji uzet za ovu avanturu. U svakom slucaju docu da vas ispratim makar.
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.

Avatar
Olimp
Književnik
Postovi:883
Pridružen/a:01 pro 2010, 14:26
Lokacija:Zagreb
Kontakt:

Re: Pocetak i kraj rijeke Bosne

Post Postao/la Olimp » 02 pro 2010, 23:34

Polako čovječe, pa još nemam to u planu, ali ako se poslože neke karte, zbog toga puta neke druge puteve bih razbucao. :grin:
Živim snove, ne sanjam život


Avatar
senad
Gledač u vodu
Postovi:3608
Pridružen/a:20 lip 2006, 17:05
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Pocetak i kraj rijeke Bosne

Post Postao/la senad » 02 pro 2010, 23:36

Cekajte, tek su tri posta o ovom putu, polako, i ja se vidim u tim kombinacijama :wink:
@ldine, gdje ti je taj gumenjak?
Kol'ko mjesta ima?
Hajmo makar malo mašati o ekspediciji "Prođoh Bosnom kroz gradove..." :mrgreen:
Možda i bude nešto od kakve pratnje Olimpu, makar u nekim etapama.
Ustvari, ja volim sjediti kraj vode i gledati u vodu.
Štapove nosim da bi me zvali ribolovcem, a ne "budalom koja gleda u vodu".

by Kapo Senad :mrgreen:

Avatar
labud
Pravo piskaralo
Postovi:342
Pridružen/a:14 sij 2008, 00:33
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Pocetak i kraj rijeke Bosne

Post Postao/la labud » 02 pro 2010, 23:39

Olimp je napisao/la:Polako čovječe, pa još nemam to u planu, ali ako se poslože neke karte, zbog toga puta neke druge puteve bih razbucao. :grin:
hehee ma to bi bilo super da moze ;)
Jos kao klinc spustali smo se Zeljeznicom u frizider kasnije nas 4 skupili malo para i kupili camac gumeni kineski pa...

<idila>
Zadnja izmjena: labud, dana/u 02 pro 2010, 23:39, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Pocetak i kraj rijeke Bosne

Post Postao/la zlaja » 02 pro 2010, 23:39

Ja vas častim sa hladnim pivom i ćevapima na ušću rijeke Krivaje :7564: <adipiva>

Avatar
Olimp
Književnik
Postovi:883
Pridružen/a:01 pro 2010, 14:26
Lokacija:Zagreb
Kontakt:

Re: Pocetak i kraj rijeke Bosne

Post Postao/la Olimp » 02 pro 2010, 23:40

To bi bilo nezaboravno nekakvu regatu pokrenuti pod recimo nazivom "Bosnom kroz Bosnu". Upisao bih se prvi za sudjelovanje.
Tu bi nas mogli sačekati predstavnici mjesta kroz koja prolazimo
Mogli bi i strance pozvati
Mogli bi svi zajedno lijepe trenutke proživjeti. <idila> <flag>
Živim snove, ne sanjam život

Avatar
labud
Pravo piskaralo
Postovi:342
Pridružen/a:14 sij 2008, 00:33
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Pocetak i kraj rijeke Bosne

Post Postao/la labud » 02 pro 2010, 23:41

Eto nas plivamo do tebe
stavi pive u vodu i baci koji cevap na vatru hahaha

Avatar
Olimp
Književnik
Postovi:883
Pridružen/a:01 pro 2010, 14:26
Lokacija:Zagreb
Kontakt:

Re: Pocetak i kraj rijeke Bosne

Post Postao/la Olimp » 02 pro 2010, 23:46

Na Dunavu postoji regata TID koja ide od izvora do ušća Dunava ukupno 2580 km. Polazi u junu, a završava u septembru mjesecu.
Ove sam godine sudjelovao u njoj i uskorovam kačum hrpu materijala o tome.
Samo mi malo treba vremena da upoznam mogućnosti servera ovoga Foruma jer bih posatvio oko 300 - 400 fotografija o tome.

Takvu regatu, umanjenu, možemo organizirati i po rijeci Bosni,

Da razradim malo ideju ? <titinpionir>
Živim snove, ne sanjam život

Avatar
senad
Gledač u vodu
Postovi:3608
Pridružen/a:20 lip 2006, 17:05
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Pocetak i kraj rijeke Bosne

Post Postao/la senad » 02 pro 2010, 23:52

Sto se tice servera, ne znam ni ja, ali ako ides preko imagesack-a slike (ili slicnog hostinga za slike) ne bi trebalo biti problema.
Inace, hosting za nasu stranicu i protok je neogranicen, a zahvaljujuci ljudima u firmi Leftor koji hostuju stranicu, a koji su prepoznali entuzijazam raje sa stranice, te nam ne naplacuju feninga, i nemamo ogranicenja.
Jedino neka ne bude u jednom postu mnogo slika, da se ne razvlace postovi, a onda i cijela stranica.Ovo kako si do sada radio je, po meni, OK.
Ustvari, ja volim sjediti kraj vode i gledati u vodu.
Štapove nosim da bi me zvali ribolovcem, a ne "budalom koja gleda u vodu".

by Kapo Senad :mrgreen:

Avatar
senad
Gledač u vodu
Postovi:3608
Pridružen/a:20 lip 2006, 17:05
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Pocetak i kraj rijeke Bosne

Post Postao/la senad » 02 pro 2010, 23:53

A, kako rekoh, meni si dao jos jednu temu za uspavljivanje - jako lijepo zvuci i bilo bi mi jako drago biti sudionikom takve ekspedicije.
Ali, samo polako, sve polako - tiha voda brijeg roni. :wink:
Ustvari, ja volim sjediti kraj vode i gledati u vodu.
Štapove nosim da bi me zvali ribolovcem, a ne "budalom koja gleda u vodu".

by Kapo Senad :mrgreen:

Avatar
Olimp
Književnik
Postovi:883
Pridružen/a:01 pro 2010, 14:26
Lokacija:Zagreb
Kontakt:

Re: Pocetak i kraj rijeke Bosne

Post Postao/la Olimp » 02 pro 2010, 23:59

Inače sam u organizacionom komitetu Dunavske regate TID i sada želim i Hrvatsku kao jedinu podunavsku zemlju koja nije uključena u tu regatu, uključiti.
Vodim pregovore sa Minist. turizma, općinama Erdut i Vukovar i nadam se da bih je mogli dobiti iduće godine.

Iskustva oko ovoga svega bih vam mogao prenijeti pa da krenemo " Bosnom kroz Bosnu" <idila> :7564:
Živim snove, ne sanjam život

Avatar
@ldin
Nobelovac
Postovi:1253
Pridružen/a:02 ruj 2010, 22:44
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Pocetak i kraj rijeke Bosne

Post Postao/la @ldin » 03 pro 2010, 00:07

ma ovo je ludilo od servera evo mozila mi se ruši pri svakom otvaranju danas nešto pobudalio ,ili mi se komp. opet drogira puko skroz....evo preko safari brow... konačno otvorio :twisted:
Senade Ima kod mene Zlajin čamac kad me onaj som parkirao ostao kod mene kaze Zlaja sredi nam ga za ribolova , poznavajući teren znam da bi glat prošao ... onda ovde u klubu imamo pravih raft čamaca , onda raja iz Visokog pravo dobra ekipa pobratimi naši sigurno bi podrzala ovako nešto u Zenici imamo Zaru isto raft kluba ma ima raje ja samo od Doboja neznam nikog u Maglaju bi se dalo isto srediti nešto ... mene sada vuče da sjednem u kajak , nekada sam burence vezao za kajak hermetički zatvoreno i niz Krivaju , A išli smo par puta i na Unsku regatu , sve dok nije postala komercijalna to su bile one prve regate .... ideja nije teška za realizaciju ne iziskuje velika ulaganja , a dala bi se u klopiti u borbu protiv centrala zaštite voda i tak dalje da ne širim o tome ovdje , za sada je samo na priči , ako se odlučimo za konkretnu realizaciju ja sam in , i uradit ću sve što mogu ....
Starost počinje kad kajanje zamijeni snove !!!

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Olimpove priče”