Moj vjerni pratilac

Mjesto na kojem će naš član Olimp postavljati reportaže sa svojih putešestvija-pohoda rijekama

Moderatori/ce:emin,Olimp

Odgovori [phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Avatar
Olimp
Književnik
Postovi:883
Pridružen/a:01 pro 2010, 14:26
Lokacija:Zagreb
Kontakt:
Moj vjerni pratilac

Post Postao/la Olimp » 07 pro 2010, 21:21

Kupio sam ga na sajmu u Zagrebu neposredno prije nego sam se otisnuo rijekom Savom za Beograd, da me štiti od sunca, a opet da mi pod njim nije vruce. Cesto sam ga namakao u vodu i onako mokroga stavljao na glavu, kada bi sunce upržilo, a hlada nigdje ni za lijek. Bio mi je pravi suputnik svuda na putu, a kada bih išao spavati obavezno mi je bio na dohvat ruke.


slika


Nocu bih ga ostavljao vezana za šator da se prozraci, upije nocnu svježinu i drugoga dana da mi tu svježinu odiše tokom puta. A on je cijeloga dana pomalo otpuštao tu nocnu svježinu i olakšavao mi boravak na suncem okupanoj rijeci - ili se barem meni tako pricinjavalo


slika


Vjerno mi je služio svih deset dana puta na rijeci Savi, ocuvavši svoje dostojanstvo i izgled tako da sam ga koristio i dalje. Iduce 2008. godine poslužio me na putu od Mureka iz Austrije do Dekanovca u RH koji smo zajedno prošli ploveci rijekom Murom


slika


Iste godine preplovio je i rijeku Kupu od Broda na Kupi do Ozlja djelece sa mnom najljepše trenutke, prolazeci carobnom prirodom...


slika


Iduce godine ponovo zajedno plovimo rijekom Murom istu relaciju kao i prethodne godine, Pomalo vec gubi svoju vitalnost, izgled, a i funkciju


slika


U jednom naletu vjetra poceo se raspadati, ali je ipak smognuo snage da izdrži do kraja puta rijekom Murom. Bio mi je prirastao srcu, tim prije što je iza nas ostalo puno kilometara zajednickog druženja u plovidbi, puno doživljaja sa tih plovidbi i puno promjena vremenskih (ne)prilika na njima.

Nisam ga želio baciti tek tako. Ipak mi je prijatelj. Želio sam ga "sahraniti" kao pravoga mornara i lutalicu. Doplovivši na kraj murske regate u Dekanovac, skinuo sam ga sa glave i pustio u rijecnu maticu Mure, da ga ona ponese dalje. Da živi u njoj, da se krece i možda još posluži ribama kao zaklon, žabama kao odmorište ili jednostavno da svojim tvorivom dade energiju nekim biljkama uz rijeku da lakše i bolje nastave rastiti.


slika


Rijecna matica ga je prihvatila i ponijela svojim putom. Ispocetka se namještao u njoj, a poslije se smirio i prepustio rijecnoj matici, vjerojatno se cudeci što ja ostajem na obali


slika


Ako ga negdje i sretnete u vodi, ostavite ga na miru, zaslužio je to. Vjerojatno uživa u vodama rijeka i tko zna, možda ga i ja sretnem negdje na rijekama, tko zna.....

<titinpionir>
Živim snove, ne sanjam život


Avatar
senad
Gledač u vodu
Postovi:3608
Pridružen/a:20 lip 2006, 17:05
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Moj vjerni pratilac

Post Postao/la senad » 08 pro 2010, 00:28

Lijepa i sjetna pricica o stvari koju neko ne bi ni primjetio, kome bi to bio potrošni materijal.Kroz ovu slikovno-textulanu reportažu, sve je dobilo drugu dimenziju.Treba imati osjećaj i znati od jednog "običnog slamnatog šešira" , napraviti priču.
slika
Ustvari, ja volim sjediti kraj vode i gledati u vodu.
Štapove nosim da bi me zvali ribolovcem, a ne "budalom koja gleda u vodu".

by Kapo Senad :mrgreen:

Avatar
masterbih
Književnik
Postovi:788
Pridružen/a:18 lip 2010, 00:22
Lokacija:Voda
Kontakt:

Re: Moj vjerni pratilac

Post Postao/la masterbih » 08 pro 2010, 00:35

super

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Moj vjerni pratilac

Post Postao/la angler » 08 pro 2010, 21:51

Citajuci pozelio sam imati slican sesir <championvanja>

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Moj vjerni pratilac

Post Postao/la Seha » 09 pro 2010, 00:23

Nevjerovatno koju pozitivnu energiju salje svaka od vasih slikovnica. Svaka cast
slika

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Olimpove priče”